Боян Петров

Модератори: paceto, kartago, SkArY_9, slavia_forever, vaskonti, Madridist

chocho1980
Мнения: 3
Регистриран на: 28 яну 2016 18:24
Контакти:

Re: Боян Петров

Мнениеот chocho1980 » 08 май 2018 17:38

Captain Stottlemeyer написа:
chocho1980 написа:Велик човек, истински пример за постигане на целите въпреки всичко - диабет, рак и катастрофа! Учуден съм, че е тръгнал в лошо време за атака, защото разполага с изключително разумна преценка, дано оцелее за пореден път!

Не разбирам, кое е великото тук - спасил е човешки живот ли, или пък е изпълнявал своите служебни задължения!? Разбирам две неща - първо, че той като алпинист много добре знае рисковете, на които е изложен и които поема съвсем съзнателно и на своя отговорност, и второ, че очевидно в този случай е надценил своите възможности, тръгвайки към върха САМ (!?!?!?) след като негови колеги са се отказали заради лошото време!
Все пак, дано да имат късмет - и той, и семейството му.
П.П. Можеш да преживееш диабет, рак и катастрофа и да се опиташ да бъдеш по-полезен на обществото и на семейството си, вместо да си чешеш крастата.


Първо: "С достигането на Дхаулагири на 29 септември 2017 г. Боян Петров става българският височинен алпинист с най-много изкачени върхове над 8000 метра, общо 10. На 4 от тях, Гашербрум I, Кангчендзьонга, К2 и Манаслу, осъществява първо българско изкачване". -- Ето такива изключителни хора прославят страната, не висящитепо цял ден във Фейсбук и изливайки силата си там, най-често засипвайки всичко що мърда с критика. Да не забравяме и мисията му как се казва - "Българин на 14х8000" (постигнато от само 20 души в света).
Второ, да направиш подобни неща въпреки изброените по-горе , меко казано, трудности, без кислород, показва невероятна сила на волята, което няма начин да не предизвика възхищение, и е пример за подржание като цяло, не за алпинизъм, който разбира се, е много рисков.
Да, той знае рисковете, но аз си купих книгата му и там той описва, как култивира страха, защото той е нещо, което го пази, връщал се е току под върха от изкачване, което му се струва твърде рисково. Предполагам, че нещо непредвидено се е случило, защото той много добре преценява възможностите си, точно затова го уважавам още повече.
Дано има късмет и чудото се случи и се върне още веднъж!

rane
Мнения: 1776
Регистриран на: 13 дек 2015 22:39
Контакти:

Re: Боян Петров

Мнениеот rane » 08 май 2018 17:40

galin56 написа:...Обаче като прочета нещо за алпинисти .... Това са единствените хора на които сне съчувствам грам. Дори самоубийците по ме натъжават защото тях нещо ги е отчаял живота, нищо че сами си слагат края. А алпинистите млади(сравнително повечето) здрави, пълни с енергия и сами си търсят белята, в безмислени "разходки" на места които не са пригодни за хора, като 8 хилядни планини. Дано го намерят въпреки всичко, но те първоначално казаха от 3-4 дена го няма после се оказаха почти 10. 99% лежи някъде в снега мъртъв и замръзнал.
Човек по тази логика не трябва да излиза от дома си.
Нима стотици хиляди хора не си търсят белята по пътищата всяка година? Всъщност май над 1 млн. са тези, които загиват всяка година по пътищата из света?!
Алпинизмът е категорично един от най-трудните и рискови спортове! Тези хора следват мечтите си.
Всеки човек принципно би следвало да мечтае и да преследва мечтите си.
На мен лично много би ми се искало да съм алпинист. Уви, най-обикновен турист съм, при това пълен аматьор. Обаче тръпката да тръгнеш из планината, удоволствието да катериш върховете, гледките, тишината, спокойствието, предизвикателството за душата и тялото ти...ами несравним кеф е, да му се невиди.Планинарите са много повече хора от масата народ, които познавам. Човек би следвало да изпитва състрадание към всяко живо същество!

Този човек към момента е най-голямата легенда на родния алпинизъм. Дано го намерят и най-вече да е жив и здрав. Дано, дано, дано! Дано и един ден да изпълни мечтата си и да постигне "Хималайската корона".

rane
Мнения: 1776
Регистриран на: 13 дек 2015 22:39
Контакти:

Re: Боян Петров

Мнениеот rane » 08 май 2018 17:46

Captain Stottlemeyer написа:
chocho1980 написа:Велик човек, истински пример за постигане на целите въпреки всичко - диабет, рак и катастрофа! Учуден съм, че е тръгнал в лошо време за атака, защото разполага с изключително разумна преценка, дано оцелее за пореден път!

Не разбирам, кое е великото тук - спасил е човешки живот ли, или пък е изпълнявал своите служебни задължения!? Разбирам две неща - първо, че той като алпинист много добре знае рисковете, на които е изложен и които поема съвсем съзнателно и на своя отговорност, и второ, че очевидно в този случай е надценил своите възможности, тръгвайки към върха САМ (!?!?!?) след като негови колеги са се отказали заради лошото време!
Все пак, дано да имат късмет - и той, и семейството му.
П.П. Можеш да преживееш диабет, рак и катастрофа и да се опиташ да бъдеш по-полезен на обществото и на семейството си, вместо да си чешеш крастата.

Принципно, доколкото съм чел и гледал, той обича да катери сам ;)
Отделно, доколкото четох, той е бил с един ден преднина спрямо тези алпинисти, които са се върнали, така че бурята може да го е затигнала по-нагоре от лагер 3, където са видяли палатката му.

И кое те кара да мислиш, че той не е полезен на обществото и семейството му?

Потребителски аватар
bilyaletdinov
Мнения: 8892
Регистриран на: 20 окт 2011 18:08
Контакти:

Re: Боян Петров

Мнениеот bilyaletdinov » 08 май 2018 17:52

Не го разбирам алпинизма. Единствената ми задълбочена представа идва от филма "Еверест" за Роб Хол и Скот Фишер. Над 7000м не трябва да се правят компромиси. А не вярвам Петров да го е направил. Може да му е станало зле, някакъв инцидент, всичко е възможно. Най-лошото е, че най-вероятно две дечица ще израснат без баща си...
[center][wrapimg=]https://pbs.twimg.com/media/DnfK93GXoAE2sUI.jpg[/wrapimg][/center]

И този път ще победиш шампионе!

Валери
Мнения: 176
Регистриран на: 09 май 2010 18:38
Skype: kpeatop
Контакти:

Re: Боян Петров

Мнениеот Валери » 08 май 2018 18:18

Captain Stottlemeyer написа:Не разбирам, кое е великото тук - спасил е човешки живот ли, или пък е изпълнявал своите служебни задължения!? Разбирам две неща - първо, че той като алпинист много добре знае рисковете, на които е изложен и които поема съвсем съзнателно и на своя отговорност, и второ, че очевидно в този случай е надценил своите възможности, тръгвайки към върха САМ (!?!?!?) след като негови колеги са се отказали заради лошото време!
Все пак, дано да имат късмет - и той, и семейството му.
П.П. Можеш да преживееш диабет, рак и катастрофа и да се опиташ да бъдеш по-полезен на обществото и на семейството си, вместо да си чешеш крастата.


Капитане дяволски си прав и подкрепям казаното.
Моля се човека да е жив и здрав и това да е само някаква медийна истерия.
Имаме си много герои тук в България ама не ги забелязваме.

Потребителски аватар
loko1
Мнения: 3801
Регистриран на: 10 мар 2010 12:22
Контакти:

Re: Боян Петров

Мнениеот loko1 » 08 май 2018 18:38

saract написа:
angelofdeath написа:Докато не намерят тялото за мен си е жив! Надеждата намалява, но и да има нищожен шанс трябва да се действа. Да пък добрата му подготовка и желанието му за живот да го спасят. Вярвам, че цяла България се моли за него!

Повечето алпинисти така и не ги намират.Алпинизмът е крайно опасен спорт а не просто разходка в планината.


Повечето загинали, ги оставят там за вечен покой в любимото им място, а и да знаят другите какво ги дебне и какви са рисковете.
ОБИЧАМ ЛОКО СОФИЯ
АНКЕТА любим отбор http://forum.gong.bg/viewtopic.php?f=53&t=114333
Левски 23%, ЦСКА Локо Пд Локо Сф Манчестър Ю Славия Черно море Лудогорец

Ако не можеш да ПОДКРЕПЯШ отбора си когато ГУБИ нямаш право да го ПОДКРЕПЯШ когато ПОБЕЖДАВА

Вълчан
Мнения: 4271
Регистриран на: 13 май 2014 16:13

Re: Боян Петров

Мнениеот Вълчан » 08 май 2018 20:15

Всички се надяваме утре да го открият и съобщят добра вест.Не съм във час със алпинизма но не могат ли да имат във себе си мини предавател излъчващ положението му.Нещо като jps подаващ сигнал.

Потребителски аватар
teerr
Мнения: 1273
Регистриран на: 14 май 2011 20:14
Контакти:

Re: Боян Петров

Мнениеот teerr » 08 май 2018 21:19

Лагер 1,празен.......Дано да е в Лагер 2!След това идва надеждата да е в лагер 3 и накрая надеждата умира с голямо закъснение, хората сме добри в това да се самозаблуждаваме и да отричаме реалността! А една от реалностите е, че пича е с диабет и е тръгнал да катери сам един от най-трудните върхове в лошо време, което изкарва на яве още едно нещо, в което сме добри, да се самозабравяме и да се мислим за по-велики и от планината! A българинът е тръгнал с дружина от още 5 души, които са му били един вид другари, а той ги изоставя!!
Г.Ганчев:Душата ми е люлякова,сърцето оранжево.......- Никога няма да напусна Литекс......

https://www.youtube.com/watch?v=BLd0kDXPuHI

chocho1980
Мнения: 3
Регистриран на: 28 яну 2016 18:24
Контакти:

Re: Боян Петров

Мнениеот chocho1980 » 08 май 2018 21:42

teerr написа:Лагер 1,празен.......Дано да е в Лагер 2!След това идва надеждата да е в лагер 3 и накрая надеждата умира с голямо закъснение, хората сме добри в това да се самозаблуждаваме и да отричаме реалността! А една от реалностите е, че пича е с диабет и е тръгнал да катери сам един от най-трудните върхове в лошо време, което изкарва на яве още едно нещо, в което сме добри, да се самозабравяме и да се мислим за по-велики и от планината! A българинът е тръгнал с дружина от още 5 души, които са му били един вид другари, а той ги изоставя!!


Няма такова нещо, той катери соло по принцип, защото е бърз, а и те слизат надолу. Иначе да , шансовете да е в лагерите са много малки....:-( Но все пак трябва да се търси докрай!

Потребителски аватар
1982
Мнения: 30287
Регистриран на: 13 юни 2012 15:17

Re: Боян Петров

Мнениеот 1982 » 08 май 2018 23:04

В крайна сметка, каквото търсиш по тези опасни места, си го намираш ....... всеки си поема риска доброволно, това не е злощастен случай или инцидент, отишъл е там да си рискува живота, не е успял да го опази и това е, не ми е мъчно, плюйте ме, ако щете ......
A. ПРЕДСТВЯНЕ НА КАНДИДАТА

4. ЦСКА-София е футболен клуб, състезавал се преди това под името „Литекс Ловеч”, заявил кандидатура по същество да бъде лицензиран и да участва в ЛЕ.


Върни се в “Други спортове”



Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 7 госта