Боян Петров

Модератори: paceto, kartago, SkArY_9, slavia_forever, vaskonti, Madridist

saract
Мнения: 3270
Регистриран на: 21 авг 2013 16:37
Местоположение: Източна Антарктида
Контакти:

Боян Петров

Мнениеот saract » 08 май 2018 14:57

В далечните Хималаи българския спорт е на път да загуби една от най харизматичните си фигури в последните години.Надежда за спасението на алпиниста Боян Петров практически няма и той ще се нареди в алеята на славата на българския алпинизъм с великите Христо Проданов,Людмил Янков много други.Боян Петров е невероятна личност /просто не ми се иска да пише беше/ и малцина знаят че на два пъти е бил диагностициран с диагноза "рак".Плюс диабет и хиляди други болести.И въпреки всичко достигна Еверест в буквалния смисъл на думата.Велика личност с непобедим дух.Дано всичко приключи успешно.

angelofdeath
Мнения: 1536
Регистриран на: 03 яну 2013 17:00
Skype: angel0027
Контакти:

Re: Боян Петров

Мнениеот angelofdeath » 08 май 2018 15:03

Докато не намерят тялото за мен си е жив! Надеждата намалява, но и да има нищожен шанс трябва да се действа. Да пък добрата му подготовка и желанието му за живот да го спасят. Вярвам, че цяла България се моли за него!

favaca8888
Мнения: 4124
Регистриран на: 12 апр 2011 18:33
Skype: gvftfdfuj
Контакти:

Re: Боян Петров

Мнениеот favaca8888 » 08 май 2018 15:07

Много време мина , реално от 29-и април няма връзка с него.
Да речем че ако е станало нещо след тази дата примерно на 2-ри май или 3-ти май има надежда, но сега сме вече 8-ми май и това е прекалено много ........ :?
Никола Котков : "Локомотив" е моята вечна майка и аз ще я помня и обичам до края на живота си. Нека знаят всички - кръвта вода не става!

saract
Мнения: 3270
Регистриран на: 21 авг 2013 16:37
Местоположение: Източна Антарктида
Контакти:

Re: Боян Петров

Мнениеот saract » 08 май 2018 15:10

angelofdeath написа:Докато не намерят тялото за мен си е жив! Надеждата намалява, но и да има нищожен шанс трябва да се действа. Да пък добрата му подготовка и желанието му за живот да го спасят. Вярвам, че цяла България се моли за него!

Повечето алпинисти така и не ги намират.Алпинизмът е крайно опасен спорт а не просто разходка в планината.

Потребителски аватар
Dani
Мнения: 7113
Регистриран на: 09 авг 2008 18:01
Контакти:

Re: Боян Петров

Мнениеот Dani » 08 май 2018 15:54

Според мен нямакак да оцелее 8 дни на 8000 метра :( Докато не е обявен за мъртъв, надеждата остава, но...

Потребителски аватар
ivan56
Мнения: 10814
Регистриран на: 02 май 2012 11:08
Местоположение: Бургас
Контакти:

Re: Боян Петров

Мнениеот ivan56 » 08 май 2018 16:25

Дано стане някакво чудо или да е някъде из лагерите, но доста дни минаха.
Тука вече е с тризнаци Сиса :lol:
Drunken_Master написа:
SSS написа:Ти сам натъртваше,че си адски сериозния човек с тризнаци и си управител на гурме ресторан

това е от един друг форум,момчето тръгва да звъни на бившето ми работно място "за да докаже нещо"...

chocho1980
Мнения: 3
Регистриран на: 28 яну 2016 18:24
Контакти:

Re: Боян Петров

Мнениеот chocho1980 » 08 май 2018 16:50

Велик човек, истински пример за постигане на целите въпреки всичко - диабет, рак и катастрофа! Учуден съм, че е тръгнал в лошо време за атака, защото разполага с изключително разумна преценка, дано оцелее за пореден път!

Потребителски аватар
Megatron_69
Мнения: 838
Регистриран на: 13 юни 2013 19:07
Контакти:

Re: Боян Петров

Мнениеот Megatron_69 » 08 май 2018 16:57

дано да оцелее....и вярвам че ще го направи......
Когато си мъртъв,не усещаш нищо-страдат тези около теб...
Когато си тъп е същото....
ЧОВЕК СЕ УЧИ ОТ ПРОВАЛА СИ,ОТ УСПЕХА НЯМА КАКВО ДА НАУЧИ....
4и4ковите 4ервенотри4ков4ета......

Потребителски аватар
galin56
Мнения: 2510
Регистриран на: 01 мар 2010 15:52
Местоположение: Ботевград
Контакти:

Re: Боян Петров

Мнениеот galin56 » 08 май 2018 17:02

По принцип съм много състрадателен и жаловит човек, и винаги ме е натъжавало като прочета или науча някоя трагична вест. Примерно Трифон Иванов никога не съм го виждал на живо но почти ми тръгнаха сълзи от очите като разбрах че е починал, защото си спомних като малко дете колко много мачове съм гледал в които играе. Обаче като прочета нещо за алпинисти .... Това са единствените хора на които сне съчувствам грам. Дори самоубийците по ме натъжават защото тях нещо ги е отчаял живота, нищо че сами си слагат края. А алпинистите млади(сравнително повечето) здрави, пълни с енергия и сами си търсят белята, в безмислени "разходки" на места които не са пригодни за хора, като 8 хилядни планини. Дано го намерят въпреки всичко, но те първоначално казаха от 3-4 дена го няма после се оказаха почти 10. 99% лежи някъде в снега мъртъв и замръзнал.

Потребителски аватар
Captain Stottlemeyer
Мнения: 9979
Регистриран на: 02 окт 2009 16:25

Re: Боян Петров

Мнениеот Captain Stottlemeyer » 08 май 2018 17:15

chocho1980 написа:Велик човек, истински пример за постигане на целите въпреки всичко - диабет, рак и катастрофа! Учуден съм, че е тръгнал в лошо време за атака, защото разполага с изключително разумна преценка, дано оцелее за пореден път!

Не разбирам, кое е великото тук - спасил е човешки живот ли, или пък е изпълнявал своите служебни задължения!? Разбирам две неща - първо, че той като алпинист много добре знае рисковете, на които е изложен и които поема съвсем съзнателно и на своя отговорност, и второ, че очевидно в този случай е надценил своите възможности, тръгвайки към върха САМ (!?!?!?) след като негови колеги са се отказали заради лошото време!
Все пак, дано да имат късмет - и той, и семейството му.
П.П. Можеш да преживееш диабет, рак и катастрофа и да се опиташ да бъдеш по-полезен на обществото и на семейството си, вместо да си чешеш крастата.
"Има една страна България и в тази страна България има един отбор „Левски”. В този отбор съм се родил, в този отбор ще умра!" Георги АСПАРУХОВ


Върни се в “Други спортове”



Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 2 госта