Бисери от 2017-та

Модератори: paceto, kartago, SkArY_9, slavia_forever, vaskonti, Madridist

Потребителски аватар
damyanov1963
Мнения: 14084
Регистриран на: 13 сеп 2010 19:28

Бисери от 2017-та

Мнениеот damyanov1963 » 03 яну 2018 09:33

"Къде да ме съдиш ма, госпожо?", или как говориха спортните хора през 2017
Дневник: Sports
Дневник: Sports
2 дни назад

© Георги Кожухаров В историята е вече 2017 година, която освен със спортните успехи и неуспехи, може би ще се запомни и с част от репликите на български спортисти, треньори и министъра на спорта. Припомняме ви най-обсъжданите от тях.

"Испанците си правят каквото си поискат и тая ми тръгнала да ми говори, че щяла да ме съди. Къде да ме съдиш ма, госпожо? Къде и за какво?" Христо Стоичков коментира намерението на вицепремера на Испания Сорая Сантамария да го съди, след като най-успешният български футболист нарече "франкисти" нея, сина й и целия й род.

"ЦСКА при нас не е нов клуб, а е правоприемник на "Литекс". В УЕФА смятат, че са нов отбор, защото се появява отбор за лицензиране ЦСКА. Ние си го приемаме за ЦСКА, защото си е сменил името. По българското право е така. По швейцарското не знам как е. Аз станах юрист напоследък покрай всичките тия работи. Президентът на БФС Борислав Михайлов обяснява ситуацията с изваждането на "ЦСКА - София" от евротурнирите.

"Правилната посока е на г-н Ганчев, но трябва му още малко въздух, базите да се подобрят. Ако се направи един модерен стадион, столицата ще се чувства много по-здрава и няма тогава да коментираме за въздуха. Ами след като имаме коли, въздухът се разваля. А то всяко семейство има две-три коли. Представете си, че няма вече пешеходци." Почетният президент на "ЦСКА - София" Димитър Пенев коментира развитието на ситуацията със стадион "Българска армия" и базата в Панчарево.

"Това е човек с безумно количество кредити, преследван от банките. Даже сметките във футболния съюз му се плащаха, само и само да не му блокират парите. Като стане президент, да блокират и на футболния съюз ли? Неговите, доколкото знам, са блокирани. Да не стане от трън, та на глог, че и по-висок." - Президентът на "Славия" и член на изпълкома на БФС Венцислав Стефанов за кандидатурата на Любослав Пенев за президент на футболния съюз.

"Нахвърлях ти доста сериозни неща и не са малко. Няма нужда да ги повтарям. Ние сме сериозни хора, разумни. Имам се за средно интелигентен, средно грамотен. Поне!" - Любослав Пенев прави обобщение, след като за пръв път публично е обявил, че ще се кандидатира за президент на БФС.

"Няма да дам на банда гейове да ме командва. Никой не може да ми дава наклон на оная работа." - Собственикът на "Локомотив" (Пловдив) Христо Крушарски за част от играчите в своя отбор покрай напускането на Мартин Камбуров.

"Световното по волейбол в България е своеобразен венец в политиката на държавата за спорта и изграждането на модерна спортна база." - Спортният министър Красен Кралев по време на церемонията по представянето на градовете-домакини.

"Сегашните млади са много по-интелигентни, много по-позитивни и много по-възпитани. Много по-прями са, защото си спомням едно време много хора живееха със страха какво ще кажат съседите, какво ще е общото мнение на обществото за теб, което реално ни провали нас като общество и като личности." - Старши треньорът на "Витоша" (Бистрица) Костадин Ангелов.

"В Китай те уважават, в "Партизан" те уважават, в Италия - също. Само в България не ме уважават. Аз не им се сърдя на хората. Аз обичам България. Аз съм единственият българин, който прави фурор в Китай." - Валери Божинов, който изкара по-малко от четири месеца в китайския втородивизионен отбор "Мейджоу кеджиа".

"На някои от африканските момчета, които само ми кимат с глава и не искат да научат една дума на български, директно им намазвам ските." - Венцислав Стефанов не одобрява чужденците в българския футбол, които не искат да научат основни неща от месния език.

"Накрая ще вляза в Народното събрание и ще им го кажа и на тях, защото ги наблюдаваме, че само се джафкат и губят времето - тяхното и нашето. Нищо не правят, само се говори, само си бъбрят, обвиняват се, а никакви работа не се върши." - Кубрат Пулев иска да научи българските политици на будност и съвестност.

"То на хората им писна. Те го говориха, говориха... Идва оня индианец - шефът на съдиите, дето сме назначили, и ни обяснява за съдийството все едно ние сме в първобитно-общинния строй или сме някакви абсолютни туземци. Вижда се, че полза от този тип няма никаква. Идва тук един път на три месеца. И каква работа ще ни свърши? Май само си прибира заплатата." - членът на изпълкома на БФС Наско Сираков за съдийския консултант от УЕФА Марк Бата.

"Те не са много ЦСКА, а "Литекс" сме си ги били." - старши треньорът на "Левски" Николай Митов след първата победа на сините срещу отбор с името ЦСКА от 2013 г.

"УЕФА тежко си нарушава правилата. Според тях те са си прави. Аз смятам, че ние сме прави." - Борислав Михайлов за казуса с евроучастието на "ЦСКА - София".

"Не ми се ходеше в Стокхолм за финала на Лига Европа (б. р. "Манчестър юнайтед" - "Аякс"), но отидох, за да мога да разговарям с президента на УЕФА и с всички хора, които отговарят за лицензите и финансовия феърплей. Аз съм направил всичко, каквото може, но както виждате не е дало резултат, защото очевидно те не искат да правят изключения." - И отново Борислав Михайлов за изваждането на червените от Лига Европа.

"ЦСКА не може да бъде обикновена, винаги е била в Европа. България вече е в Европа и има право ЦСКА и в света да играе." - Димитър Пенев също имаше какво да каже по темата с европейското участие на "ЦСКА - София".

"Като влезете в ресторант и менюто е хубаво, това означава ли, че ще си поръчате?" - Така спортният директор на "Левски" Даниел Боримиров коментира преговорите с Аврам Грант и Делио Роси.

"Да, те са фаворити. Но ако се върнем малко в исторически план назад, със сигурност и турската армия е била фаворит в сравнение с българското опълчение на Шипка. Така че... ние ще играем опълченци." - Президентът на волейболния "Левски" Владимир Николов преди мача с "Фенербахче" в CEV Cup.

"Когато ние бяхме шампиони, Кирчо правеше платненки. Нищо, че сега е милиардер от кредити." - Венцислав Стефанов за собственика на "Лудогорец" Кирил Домусчиев.

"Банда престъпници дойде да прави баташко клане на "Армията". Аз лично бях подготвен. Бях убеден, че така ще стане. Целта на тези хора, дето си мислят, че са измислили футбола, е точно тази - те искат по най-гнусния, най-перверзния начин да ни унижат." - Директорът в "ЦСКА - София" Милко Георгиев след загубата от "Лудогорец" през април.

"Кирчо, за още 20 години да си купиш тв правата за българското първенство, за следващите 20 години да си купиш първенството на България по футбол, пак само ще сънуваш, че можеш да достигнеш Сираков във футбола. Медийни войни не отварям, но от медийни войни хич не се плаша, да си го знаеш! Защо си мисля, че патроните, с които ме обстрелваш, имат друга задача... Успокой се малко, спри се, гърмян вълк съм. Да си знаеш, че няма да ти е лесно с пушката срещу мен." - Наско Сираков коментира изказването на Кирил Домусчиев, че "кръгът "Царско село" стои зад кандидатурите на Сираков и Пенев за шеф на БФС".

"Как да го оправи? Това да не е карбураторът на колата да го оправи." - Венцислав Стефанов за намерението на Любослав Пенев да "оправи българския футбол".

"Ние в България всички сме индианци, но имаме много вождове и малко индианци, които да работят. Аз признавам един вожд. Моят вожд е президентът на футболния съюз." - шефът на съдийската комисия към БФС Петър Петров изразява подкрепата си за Борислав Михайлов.

"Недоумявам как може преди три месеца да купиш 14 нови футболисти и оттогава досега да говориш пак за селекция. Трябва да се мразиш, или да си решил да си хвърлиш парите на вятъра. 14 нови футболисти и всеки месец да говориш, че трябва подсилване. Ако съм собственик, ще застрелям този, дето ги е купувал. И треньор, и всичките." - Старши треньорът на "Астана" Станимир Стоилов за трансферната политика в любимия му "Левски".

"Познавам Спас Русев от много години. Той е много интелигентен човек, интелектуалец, но никога не е отворил дума за спорт, камо ли за футбол." - Венцислав Стефанов коментира обявеното, но несъстояло се оттегляне на Спас Русев от "Левски".

"Сърцето ми беше спряло и в 91-ата минута д-р Яблонски му направи електрошок." - Изпълнителният директор на "Левски" Красимир Иванов след драматичната победа над "Верея".

"Вчера се чухме, пожелах му успех и му казах, че ако търси някой, който да му води слона, да ми се обади." - бившият нападател на националния отбор Мартин Петров за екзотичния трансфер на своя добър приятел Димитър Бербатов в индийския "Керала".

"Бихме "Левски" и с девет полеви футболисти, и с резервите, и без вратар." - Бившият треньор на ЦСКА Стойчо Младенов за успешните си резултати срещу вечния съперник.

"Дай, Боже, утре да измръзна." - Вратарят на "Лудогорец" Владислав Стоянов си пожелава да няма много работа в мача с "Копенхаген" през февруари.

"Доколкото мога, съм религиозен. Не стигам до крайности. Прочел съм Библията, опитах се да я разбера. Доколкото мога, ходя на църква." - Кубрат Пулев обяснява колко точно е религиозен.

"Преди да пишат декларации, нека ремонтират съблекалнята за гости на "Армията". Пред нея нашият сектор е като "Шератон"." - Изпълнителният директор на "Лудогорец" Ангел Петричев в отговор на декларацията на "ЦСКА - София" срещ сектора за гости в Разград.

"А тяхното феърплей ли е, където цяла година играят с пари срещу нас и съдийството е винаги в наш ущърб? Това феърплей ли е? Трябва да си мълчим като винаги сме ощетеният отбор ли? Това ли е редното за тях. Те богопомазани ли са? Защото в момента те правят напрежение в държавата." - Главният мениджър на "ЦСКА - София" Стойчо Стоилов отговаря на въпрос дали е било феърплей по време на мача с "Лудогорец" дикторът на стадион "Българска армия" да обяви, че двата гола на разградчани са от засада.

"Идват някакви ментета и взимат по 30-40 хиляди евро, а аз шест години нямам слаб мач там и направиха проблем, че си исках същата заплата, която получавах до момента. Там е да си бразилец или чужденец. Ще седиш до 60 години." - Защитникът Йордан Минев обяснява защо е обиден след напускането на "Лудогорец", където играеше от лятото на 2011 г.

"Дузпа ала "Литекс"! Не помня някога да са свирили подобна дузпа за "Лудогорец", на метър извън наказателното поле. Никога не се е случвало и надали ще се случи. Ако свирят такава дузпа за нас, ще почерпя цяла България." - Собственикът на "Лудогорец" Кирил Домусчиев след равенството с ЦСКА в 29-ия кръг на Първа лига, което остави разградчани с 13 точки аванс пред "Левски" и 16 пред червените.

"Има си правила на федерациите и аз съм официален претендент. Дали ще съм интересна хапка, или интересна манджа, мен не ме интересува." - Кубрат Пулев за желанието на Антъни Джошуа да се боксира с него.

"Нещо хубаво се случва в българския футбол. Биеш Холандия, побеждаваш и Швеция за първи път от 50 години, юношите се класират на финали на европейско първенство. Благодарим на тима за сърцатата игра. Само така публиката ще се върне на стадиона. Благодарим на Боби Михайлов и Петър Хубчев за невероятните емоции. Мисля, че започваме да имаме отбор." - Красен Кралев видя светло бъдеще за българския футбол след победата срещу Швеция в световните квалификации.

"Щом пътуваме с правителствения самолет, значи държавата мисли за футбола."

- Бившият старши треньор на "Лудогорец" Георги Дерменджиев.
За ЛЕВСКИ - ПОПУЛЯРНОСТТА, за останалите - злобата и завистта!
https://www.vbox7.com/play:8de06dae
Голям
Умен
НE достигнат
До сега
Играч

Потребителски аватар
Red_Neck
Мнения: 13728
Регистриран на: 08 яну 2013 10:05
Skype: armenski_pop.bg
Контакти:

Re: Бисери от 2017-та

Мнениеот Red_Neck » 03 яну 2018 10:01

Изображение
"Левски срещу мракобесието - борба на волята срещу системата, доброто срещу злото! Това е заложено при нас. Отборът на народа срещу апарата, най-общо казано."
Из размислите на един „Дисидент“, или Как отборът на МВР и ДС пребори комунизма.

ri4ard
Мнения: 43
Регистриран на: 23 ное 2008 11:11
Контакти:

Re: Бисери от 2017-та

Мнениеот ri4ard » 04 яну 2018 09:20

от този журналистически бисер (след 35-та сек.) по-голям няма...

https://www.youtube.com/watch?v=87rNGBdMC10

Потребителски аватар
boabbb
Мнения: 24506
Регистриран на: 07 авг 2013 09:19
Контакти:

Re: Бисери от 2017-та

Мнениеот boabbb » 04 яну 2018 14:54

"Какво мога да им кажа на такива хора? Можеш да говориш на човек, който има нещо в главата. На такива пропити от наркотици и простотия хора, няма какво да говориш. Кой мач е уговорен? Не ми се говори за такива простотии, а билетите навсякъде са по 20 лева, не са само тук", продължи Стефанов.


Бате Венци по адрес на едни ... :lol: :lol:
Леевски, оле :lol: :lol: :lol:

Потребителски аватар
Заклет Левскар
Мнения: 2735
Регистриран на: 15 фев 2012 10:39
Skype: Оранжево небето .....
Местоположение: Етрополе

Re: Бисери от 2017-та

Мнениеот Заклет Левскар » 04 яну 2018 15:09

Чичо Митко на жребието за ЕКТ - Най-големия бисер за 2017г.
:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Павел Колев:
Литекс са лицензирани за Б група, но имат нови документи, че стават ЦСКА и сега се разглеждат документите. Очакваме това да се случи и този отбор да играе в А група - на Националния стадион Васил Левски.

Мика СТОИЧКОВА РАМАДАН

Потребителски аватар
boabbb
Мнения: 24506
Регистриран на: 07 авг 2013 09:19
Контакти:

Re: Бисери от 2017-та

Мнениеот boabbb » 04 яну 2018 16:46

Гриша Ганчев към Курьор: Давам ти повече, защото унизи говедата


:lol: :lol: :lol:
Леевски, оле :lol: :lol: :lol:

Потребителски аватар
Eminem
Мнения: 12755
Регистриран на: 11 апр 2011 17:25
Контакти:

Re: Бисери от 2017-та

Мнениеот Eminem » 04 яну 2018 17:35

ri4ard написа:от този журналистически бисер (след 35-та сек.) по-голям няма...

https://www.youtube.com/watch?v=87rNGBdMC10

Много си зле, това не е бисер. Човекът е припаднал и е бил откаран в болница.

Потребителски аватар
7 е добро число
Мнения: 797
Регистриран на: 26 юли 2014 23:03
Skype: Припознавач от 9 сеп. 2016 г.
Местоположение: село Микре

Re: Бисери от 2017-та

Мнениеот 7 е добро число » 04 яну 2018 18:06

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=Z9OZya-HYNY[/youtube]
[center]През 1921 год. е основан отборът „Хисаря“, докато не бива прекръстен на :
„Христо Кърпачев“- 1957 г.
ФК „Осъм“- 1979 г.
Лекс и Ловеч- 1994/95 г.
Литекс - 1996 г.
Цска тире София (София) - 2016 г .

Изображение[/center]


Върни се в “Други спортове”



Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 5 госта