Колоездене

Модератори: paceto, kartago, SkArY_9, slavia_forever, vaskonti, Madridist

Потребителски аватар
Pichichi
Мнения: 13806
Регистриран на: 28 окт 2010 11:43
Контакти:

Re: Колоездене

Мнениеот Pichichi » 06 окт 2020 10:22

Инеос и техните победи толкова втръснаха последните години че дано тази годна нищо не вземат!
Все пак е тъпо заради някакъв хвърлен предмет един от претендентите да загуби шанс!

Потребителски аватар
rhaegar
Мнения: 43887
Регистриран на: 07 юни 2008 19:04
Skype: Имам.
Контакти:

Re: Колоездене

Мнениеот rhaegar » 06 окт 2020 10:49

То не е хвърлен, от паветата са се откачили бидоните. По принцип в неутралната зона нямат право да мятат.
Blue_Girl написа:Аз мисля, когато се налага


Изображение

DanailG
Мнения: 1676
Регистриран на: 16 апр 2020 18:35
Контакти:

Re: Колоездене

Мнениеот DanailG » 06 окт 2020 14:11

Вчера съобщиха, че явно е имало второ падане, и ето какво било. Много нелепо наистина. Томас беше изявен фаворит за джирото, а като изгледах етапа вчера, ми стана ясно защо. Мога спокойно да кажа, че това е най-слабата голяма обиколка, която някога съм наблюдавал. Дори мисля, че е прекалено да се каже, че това е една от трите многоетапни обиколки. Още ообявяването на стортовите списъци загатваше за нещо подобно, но когато в първите три етапа отпадат трима от иначе малкото качествени сътезатели, слагам в това число и Власов, и още в първото изкачване няма отбор, който да води, и отбор с поне двама състезателя, значи нивото е определено слабо. Тази година победи като тези на Кайседо и Улиси ще изобилстват, а битката за розовата фланелка вероятно ще бъде пълна мъгла до последните етапи на надпреварата. Винаги съм харесвал джирото и то е било любимото ми състезание заради разположението в календара като първата голяма обиколка за годината, но тази година с разместването, което имахме, обиколката е напълно обезличена, и много от отборите са тук за отбиване на номер, от което страдаме най-вече ние като зрители.

nghcvth
Мнения: 3539
Регистриран на: 27 яну 2013 14:41

Re: Колоездене

Мнениеот nghcvth » 07 окт 2020 18:45

Гана в страхотна форма, евала му за победата днес. Ако Томас не беше се пребил толкова нелепо ми се струва, че щеше да ракатае всички останали.
Общо взето предстои ни доста време, в което нищо няма да стане в генералното класиране. Един- единствен етап в който може да станат някакви разлики- 9-и и после чак в 15-и почват сериозните изпитания. Нещо не ми допада много как са разпределили етапите тази години. Чакам си Вуелтата, там винаги е най- интересно.
"Maybe this world is another planet's hell."- Aldous Huxley

Потребителски аватар
rhaegar
Мнения: 43887
Регистриран на: 07 юни 2008 19:04
Skype: Имам.
Контакти:

Re: Колоездене

Мнениеот rhaegar » 07 окт 2020 19:50

Във Вуелтата има брутални планински етапи. Дано времето позволи да се проведат.
Blue_Girl написа:Аз мисля, когато се налага


Изображение

DanailG
Мнения: 1676
Регистриран на: 16 апр 2020 18:35
Контакти:

Re: Колоездене

Мнениеот DanailG » 07 окт 2020 22:57

Мисля, че днес видях достатъчно от това джиро, просто не може часовникар да прави разлика на цялата група в 22 км изкачване от първа категория, и нещо повече, след два планински етапа да носи фланелката за най-добър катерач. За мен лично това не е джирото и също очаквам с нетърпение вуелтата, където ще карат вече нормални отбори и състезатели.

nghcvth
Мнения: 3539
Регистриран на: 27 яну 2013 14:41

Re: Колоездене

Мнениеот nghcvth » 08 окт 2020 22:10

Бора се счупват да карат за Саган на втора поредна голяма обиколка, а завалията е на светлинни години от победата в нарисувани за него етапи. Чак мен почва да ме дразни.
"Maybe this world is another planet's hell."- Aldous Huxley

nghcvth
Мнения: 3539
Регистриран на: 27 яну 2013 14:41

Re: Колоездене

Мнениеот nghcvth » 13 окт 2020 20:33

Краусвай с Ковид- целият отбор се оттегли
Саймън Йейтс и няколко неговри съотборници с Кодив- целият отбор се оттегли
Майкъл Матюс с Ковид
Това наистина кандидатства за най- слабата голяма обиколка в последните бая години. В топ 15 има хора, които почти не съм чувал.
"Maybe this world is another planet's hell."- Aldous Huxley

Потребителски аватар
Pichichi
Мнения: 13806
Регистриран на: 28 окт 2010 11:43
Контакти:

Re: Колоездене

Мнениеот Pichichi » 14 окт 2020 09:14

Ей го Саган взе си това за което е там. 17 или 18 етапни победи в Тур-а, Вуелта и Джиро.
По принцип Джирото винаги е най- слабо като фаворити участващи в него. Имало е години и Вуелтата
е била с липса на фаворити но така стават по-интересни състезанията.

DanailG
Мнения: 1676
Регистриран на: 16 апр 2020 18:35
Контакти:

Re: Колоездене

Мнениеот DanailG » 15 окт 2020 20:02

Освен много планини вуелтата обещава да бъде интересна и от състезателна гледна точка. За сега участие са потвърдили фрум и карапас от инеос, думолен и роглич от висма, валверде, солер и мас от мувистар, тибо пино и Давид гудю от фдж, ерада и гийом Мартен от кофидис, даниел мартинез, Майкъл уудс и ти джей от еф1, дан мартин от израел, валт пулс и вероятно ланда от бахрейн, исагире и лутсенко от астана, Чавес и ниеве от мичелтън, формоло и де ла Круз от оае, и тн. Другата седмица отборите ще обявят окончателните си състави, но мисля, че към момента можем да бъдем доволни от предварителните очаквания.


Върни се в “Други спортове”



Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 23 госта