Колоездене

Модератори: paceto, kartago, SkArY_9, slavia_forever, vaskonti, Madridist

Потребителски аватар
rhaegar
Мнения: 43887
Регистриран на: 07 юни 2008 19:04
Skype: Имам.
Контакти:

Re: Колоездене

Мнениеот rhaegar » 12 май 2021 18:48

Може да покара още някой ден, но ще поеме към Франция спокоен.

Иначе кофти ситуация отново за Ланда, много жалко.
Blue_Girl написа:Аз мисля, когато се налага


Изображение

Потребителски аватар
Groucho
Мнения: 17132
Регистриран на: 30 май 2012 22:17
Контакти:

Re: Колоездене

Мнениеот Groucho » 12 май 2021 20:00

Руснакът се заби в един храст, но този другият падна лошо. Дано да му няма нищо. Трябва да избират пътища без острови и теснотии :roll:

Потребителски аватар
rhaegar
Мнения: 43887
Регистриран на: 07 юни 2008 19:04
Skype: Имам.
Контакти:

Re: Колоездене

Мнениеот rhaegar » 12 май 2021 21:44

Е как да стане, трябва да не минават през градовете. Малшанс за Ланда и Домбровски, но с излишно висока скорост опитаха да преминат, а и някой от двамата закачи човека, който маркираше острова и реално затова се получи падането.
Blue_Girl написа:Аз мисля, когато се налага


Изображение

DanailG
Мнения: 1676
Регистриран на: 16 апр 2020 18:35
Контакти:

Re: Колоездене

Мнениеот DanailG » 12 май 2021 22:36

Жалко за Ланда защото Бахрейн заложиха на най-доброто за това джиро и съм сигурен, че щяха да постигнат добри класирания. Карузо и Билбао са във форма, така че още имат шанс за нещо.
Наглед никакъв етап, а от страх и нерви сами си го направиха напрегнат, и резултатите не закъсняха. Дано поне сиваков продължи.
Утре е първия официално планински етап в джирото, с финално изкачване от над 15 км, да видим дали отново ще се запукат, или пак откъснала се група ще пристигне първа.

Потребителски аватар
Groucho
Мнения: 17132
Регистриран на: 30 май 2012 22:17
Контакти:

Re: Колоездене

Мнениеот Groucho » 12 май 2021 22:42

rhaegar написа:Е как да стане, трябва да не минават през градовете. Малшанс за Ланда и Домбровски, но с излишно висока скорост опитаха да преминат, а и някой от двамата закачи човека, който маркираше острова и реално затова се получи падането.

У градовете няма по една улица. А и красиви градове бол в Италия. Няма да свърши светът, ако заобиколят някой.
Ще търсят широчина и чисто трасе за етапа като искат скорост. Иначе някой ще си счупи главата и после ще търсят широчина и чисто трасе за етапите.

Потребителски аватар
rhaegar
Мнения: 43887
Регистриран на: 07 юни 2008 19:04
Skype: Имам.
Контакти:

Re: Колоездене

Мнениеот rhaegar » 12 май 2021 23:39

Groucho написа:
rhaegar написа:Е как да стане, трябва да не минават през градовете. Малшанс за Ланда и Домбровски, но с излишно висока скорост опитаха да преминат, а и някой от двамата закачи човека, който маркираше острова и реално затова се получи падането.

У градовете няма по една улица. А и красиви градове бол в Италия. Няма да свърши светът, ако заобиколят някой.
Ще търсят широчина и чисто трасе за етапа като искат скорост. Иначе някой ще си счупи главата и после ще търсят широчина и чисто трасе за етапите.


Няма. Миналата година в първия етап на обиколката на Полша стана адско меле на финала, за малко и да даде фира Фабио Якобсен. Да виждаш да са променили нещо в начина на избиране на маршрути? По-скоро проблемът е в правилата и даването на равно време за всички в спринтьорските етапи след влизането в последните 3 километра. До тогава фаворитите трябва да се бутат отпред за позиция, за да не стане някакво разкъсване и да загубят време. В случаи като днешния, нещата стават неприятни. Като се има предвид че 99.99% от спринтьорските етапи завършват в град, може да се вдигне ограничението на 5, че и 10 километра и да оставят спринтьорските отбори да се борят за победата. Ако в тази улица влизаха 40 човека с висока скорост, а не 180, надали щеше да има падане.
Blue_Girl написа:Аз мисля, когато се налага


Изображение

Потребителски аватар
Groucho
Мнения: 17132
Регистриран на: 30 май 2012 22:17
Контакти:

Re: Колоездене

Мнениеот Groucho » 13 май 2021 00:20

rhaegar написа:Няма. Миналата година в първия етап на обиколката на Полша стана адско меле на финала, за малко и да даде фира Фабио Якобсен. Да виждаш да са променили нещо в начина на избиране на маршрути?

Aз гледам само Джирото от състезанията с кулоло :lol:
Иначе, подкрепям направените от теб предложения, ако така ще се намали рискът от сериозни сакатлъци.

Потребителски аватар
Pichichi
Мнения: 13806
Регистриран на: 28 окт 2010 11:43
Контакти:

Re: Колоездене

Мнениеот Pichichi » 13 май 2021 00:28

Жалко за Ланда.
Можеше да се бори за топ 5. Като цяло поредно падане за него което ще го извади от състезателен ритъм за дълго време. При него не е първи такъв случай. Точно влезе в прилична форма и отиде в отбор който реши да залага на него като лидер.

DanailG
Мнения: 1676
Регистриран на: 16 апр 2020 18:35
Контакти:

Re: Колоездене

Мнениеот DanailG » 13 май 2021 21:38

Браво на Бахрейн наистина показаха в каква прекрасна форма е целия отбор и колко силни са на това джиро. Аз смятам, че ако не беше паднал вчера ланда то той със сигурност щеше да завърши в топ 3.
Генералното полека започва да се оформя и засега единствено ремко показва сили да гони бернал, но колумбиеца и в този етап демонстрира агресивно каране и слага на почти всички претенденти по някакви секунди.
Утре етапа на пръв поглед не е нищо особено, но голяма част от него ще премине успоредно на морския бряг, и както вече видяхме в големите обиколки напоследък спокойните етапи и разходките са вече в историята, така че да видим какви изненади ще има в него.

Потребителски аватар
rhaegar
Мнения: 43887
Регистриран на: 07 юни 2008 19:04
Skype: Имам.
Контакти:

Re: Колоездене

Мнениеот rhaegar » 14 май 2021 12:57

Мен Ремко и Чиконе ме изненадаха, да видим дали могат да продължат така.

Разликите все още са в рамките на преодолимото, всеки може да има лош ден и да загуби време. В неделя ще проличи още по-ясно накъде отиват нещата.
Blue_Girl написа:Аз мисля, когато се налага


Изображение


Върни се в “Други спортове”



Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 21 госта