Къде е истината в спортната стрелба

Модератори: paceto, kartago, SkArY_9, slavia_forever, vaskonti, Madridist

peliforewer
Мнения: 9744
Регистриран на: 18 фев 2011 17:40
Контакти:

Къде е истината в спортната стрелба

Мнениеот peliforewer » 13 фев 2012 22:44

От два дни се вихри скандала с изхвърлянето на СК Левски-Софарма от Федерацията по спортна стрелба .На първо четене и аз бях изумен и възмутен от това да отстраниш личност и спортист като М.Гроздева от спорта е безумие.Но след като прочетох това онова започнах да си задавам някои въпроси.А защо не помислим какъв е този клуб Левски-Софарма с един състезател.Няма смисъл да обясняваме каква личност е М.Гроздева,но самата схема един състезател-един клуб е доста странна.Софарма е явно личен спонсор на Мария,а като има клуб има и държавна субсидия за този клуб.Има ли друг клуб в Бългаия по спортна стрелба с един състезател.Не е ли нормално покраи Гроздева да има млади спортисти,които да се учат от нея.Не е ли това схема на старият апаратчик Хранов покрай Гроздева и евентуални неини успехи да присвоява премии от държавата като клуб. Така че има нещо гнило в тази история .И накрая пак повтарям свалям шапка на М.Гроздева и нейния треньор ,кощунство ще е ако им се забрани да се занимават със спорт,но би трябвало да се провери дали някои уж спортни деятели и ръководители не печелят на гърба на големите ни спортисти.Още повече ме озадачи и странната декларация на г-н Хранов ,която като че ли е писана през 1982г.,а не 2012г.,като му се признае на другаря Хранов че казва само Правителството,без Партията както в други години.През 2012г. споровете не се решават с декларации,а в съда.
1914.1902 » 13 апр 23:02

Може ли в два поредни сезона да обявиш цел битка за титлата, а в същото време да си тъпана на групата?

Даже и до топ 3 не успяхме, а какви ли не отбори в последните години бяха там, ама за нашите е някаква мисия невъзможна.

Потребителски аватар
B__A__N__DA__TA
Мнения: 1208
Регистриран на: 16 дек 2010 22:36
Местоположение: Munich/Germany

Re: Къде е истината в спортната стрелба

Мнениеот B__A__N__DA__TA » 14 фев 2012 08:37

Класическо източване на федерацията.Респект към Мария,за славата,която е донесла на България,но сега е на грешната страна.
[offtopic]ЗАТВАРЯЙ ВРАТАТА !!![/offtopic]

Потребителски аватар
vaskonti
Мнения: 18202
Регистриран на: 21 май 2008 20:42
Контакти:

Re: Къде е истината в спортната стрелба

Мнениеот vaskonti » 14 фев 2012 09:03

Абе едва ли толкова лесно се получава субсидия. Със сигурност не стига просто да се регистрира клуб, а би трябвало и да отговаря на определени условия. Какви условия може да покрие клуб, съставен от 1 човек и не развиващ никаква дейност, като например трениране на деца? То ако е толкова лесно, още днес регистрирам сума ти клубове по всевъзможни спортове и ще искам субсидия за всеки! Значи теорията за източване на пари малко куца.
От друга страна не знам с каква цел Мария е регистрирала този клуб, след като не развива дейност. Очевидно истината е някъде по средата и има неща, които и двете страни премълчават. Най-вероятно наистина става дума за разпределение на пари, но е възможно да е и борба за власт. Тоест, пак за пари...
[center]I'll be the savior of you all
I'm your revelation, I'm a walking miracle...
[/center]

Потребителски аватар
B__A__N__DA__TA
Мнения: 1208
Регистриран на: 16 дек 2010 22:36
Местоположение: Munich/Germany

Re: Къде е истината в спортната стрелба

Мнениеот B__A__N__DA__TA » 14 фев 2012 09:08

vaskonti написа:Абе едва ли толкова лесно се получава субсидия. Със сигурност не стига просто да се регистрира клуб, а би трябвало и да отговаря на определени условия. Какви условия може да покрие клуб, съставен от 1 човек и не развиващ никаква дейност, като например трениране на деца? То ако е толкова лесно, още днес регистрирам сума ти клубове по всевъзможни спортове и ще искам субсидия за всеки! Значи теорията за източване на пари малко куца.
От друга страна не знам с каква цел Мария е регистрирала този клуб, след като не развива дейност. Очевидно истината е някъде по средата и има неща, които и двете страни премълчават. Най-вероятно наистина става дума за разпределение на пари, но е възможно да е и борба за власт. Тоест, пак за пари...

Явно лесно се получава.Пък ти ,ако нямаш хора във федерацията с които да делиш субсидии,може и 20 клуба да регистрираш,пак един лев няма да видиш.
[offtopic]ЗАТВАРЯЙ ВРАТАТА !!![/offtopic]

Потребителски аватар
rodman
Мнения: 370
Регистриран на: 26 сеп 2008 18:55
Контакти:

Re: Къде е истината в спортната стрелба

Мнениеот rodman » 14 фев 2012 09:18

Нищо лично към състезателката , но съм на мнение, че в случая федерацията по стрелба е права. Доста гледах и слушах новини и коментари по темата в последните дни (най-много по ТВ7), но това което видях снощи по всички канали ми дова основание да си мисля, че съм прав. Президентът на федерацията се изказа аргументирано, няма нарушения на Устав или който и да друг Правилник!!! Всички тези документи са гласувани от Общото събрание предполагам, т.е. от мнозинството клубове.
В същото време, изказванията на Мария Гроздева и нейният личен треньор са в стил "ще се борим до край", "този ще си отиде"... Останах с впечатление, че медиите взеха страна и колкото и да е странно, това е страната на Гроздева :o
Eлате на стадиона и се забавлявайте, отърсете се от тежкото ежедневие и си подкрепете отбора за 90 минути!! И-и-и..., намерете си друго място за избиване на комплексите :)

Потребителски аватар
rodman
Мнения: 370
Регистриран на: 26 сеп 2008 18:55
Контакти:

Re: Къде е истината в спортната стрелба

Мнениеот rodman » 14 фев 2012 09:23

А декларацията на СК "Левски" и др. Хранов направо кърти :) :) :) Няма такава простотия
Eлате на стадиона и се забавлявайте, отърсете се от тежкото ежедневие и си подкрепете отбора за 90 минути!! И-и-и..., намерете си друго място за избиване на комплексите :)

Потребителски аватар
Captain Stottlemeyer
Мнения: 9979
Регистриран на: 02 окт 2009 16:25

Re: Къде е истината в спортната стрелба

Мнениеот Captain Stottlemeyer » 14 фев 2012 10:37

"Странен ден бе вчерашният. Светът загуби Кралицата на поп сцената. Уитни Хюстън. Моя връстница. Кумът ми имаше рожден ден. Митака. С диагноза левскар. Бивша колежка на по-големия ми син роди момиченце на Ваня Дзаферович и се радваме за тях. Да им е жива и здрава! От щастие да не се отърват! Смърт и живот! ...
И една шепа идиоти извадиха великата Мария Гроздева от спортната стребла. Идиоти, оглавени от преторен нарцис, живеещ с ролята на президент на стрелковата федерация. Едва се удържам да бъда приемливо цензурен.
Абе, Камене (Шишманов), защо не си остана машинен инженер? Защо се върна в стрелбата бе, човек? Какъв президент си ти?
Толкова отдавна познавам Мария. Беше почти дете, когато взе първия медал в Барселона. На 20. Бронз, Камене! На Олимпиада. Празнувахме тогава. Беше горещо време на промени. Ти, Камене, тогава си се учил във ВИФ за треньор. По спортна стрелба. Помня дори наградите. Помня, че даже и ЦСКА раздаде коли на медалистите от олимпиадата в Барселона. Ако не се лъжа Мария делеше една с Вальо Йорданов.
Помня още, Камене, че тогавашният Генерален секретар на федерацията Пламен Дочевски отделяше последната стотинка за боеприпаси и сакове с консерви. Защото пари за ядене нямаше. Помня дори, че случайност ми помогна от разстояние да осигуря чрез наши българи нещо по-човешко на купа в Милано. Тези времена, Камене, не бяха около годината ти на раждане (1955), а в годините, когато си се учил във ВИФ. За тапия по спортна стрелба. Сигурен съм, че Нонка, Весела, Мария и другите помнят тези консерви. И гладуването за боеприпаси.
Казват бил си майстор на спорта. Мария, Камене, покрива майсторския норматив на 14 години. Казват още, че си носител на "редица отличия от вътрешни и международни състезания".
Мария, Камене, е ДВА ПЪТИ олимпийски шампион и още ТРИ ПЪТИ е била на почетната стълбичка на олимпиадите.
Тя, Камене, е ДВА ПЪТИ шампионка на Европа!
ПРИТЕЖАТЕЛКА Е НА ОЛИМПИЙСКИ И ЕВРОПЕЙСКИ РЕКОРД НА МАЛОКАЛИБРЕН ПИСТОЛЕТ!
НАДЯВЯМ СЕ СИ ЗАПОМНИЛ КАКВО Е ДА СИ МАЙСТОР НА ПИСТОЛЕТ!? ТОВА НЕ Е ПУШКА! ГОВОРИМ ЗА КЪСА ЦЕВ!!!
НАЙ-ДОБЪР СПОРТИСТ НА БЪЛГАРИЯ ЗА 2004 ГОДИНА!!!
НОСИТЕЛ Е НА НАЙ-ВИСОКОТО ДЪРЖАВНО ОТЛИЧИЕ - ОРДЕН "СТАРА ПЛАНИНА" - ПЪРВА СТЕПЕН. Получи го заедно с първия ни олимпийски медалист бай Борис Георгиев - Моката, още с неземния майстор на ръкавиците Ивайло Маринов. Нали си чувал за тях, инженере!? Апропо, пропускам ей така Валери. Той е мъжкар и ще разбере какво искам да кажа.
Наясно ли си, Камене, че квотата на Мария за Лондон е за нейна шеста поредна олимпиада? Наясно ли си, че за тези 20 години тя не си е идвала без отличие? От Олимпиада, Камене!!!
Ти, човече, даваш ли си сметка КОЛКО ВЕЛИК СПОРТИСТ Е ТЯ!? И колко ниско и низко е твоето изпълнение? И НА ПОСЛУШНИЦИТЕ ОКОЛО ТЕБ. Само няколко месеца преди Лондон.
Защо не отидеш да си съзерцаваш частната галерия? Качни и някоя графика на ВЕЛИКАТА МАРИЯ ГРОЗДЕВА, пък се изфукай, че си я познавал. Не казвай за другото! Да не те фишнат в Марица. Сега водите са студени и много придошли.
Ти си много далече от мен и няма как да знаеш, че съм кадрови офицер. Аз съм се състезавал в много по-приложна част от стрелбата, с далеч по-сериозна от малокалибрената и пневматичната стрелкова мощ. И вярвай - идва ми да заредя. И да оставя предпазителя в спуснато положение(б.а.-при оръжията, с които съм боравил аз, това е смъртно опасно).
Знам, че си баща. Аз също съм.
В противен случай щях да те попитам: Защо не вземеш да се гръмнеш!?"
Петьо Костадинов-Полковника/PROSPORT.BG
http://www.blitz.bg/sport/article/118279
"Има една страна България и в тази страна България има един отбор „Левски”. В този отбор съм се родил, в този отбор ще умра!" Георги АСПАРУХОВ

Потребителски аватар
rodman
Мнения: 370
Регистриран на: 26 сеп 2008 18:55
Контакти:

Re: Къде е истината в спортната стрелба

Мнениеот rodman » 14 фев 2012 11:20

http://demetrasai.com/bfsssite/files/ustav11.pdf

Който има време да прочете Устава на най-известната спортна федерация у нас в последните дни. Според мен, правилата важат за всички членове. И в други спортни федерации в България има модел "един клуб - един член"
Eлате на стадиона и се забавлявайте, отърсете се от тежкото ежедневие и си подкрепете отбора за 90 минути!! И-и-и..., намерете си друго място за избиване на комплексите :)

peliforewer
Мнения: 9744
Регистриран на: 18 фев 2011 17:40
Контакти:

Re: Къде е истината в спортната стрелба

Мнениеот peliforewer » 14 фев 2012 11:57

Първо трябва да си изясним клуба на М.Гроздева как се нарича,защото всички казваха че е Софарма,а г-н Хранов излезе и каза че бил СК Левски-Софарма и аз мисля че това е истината.Толкова ли от СК Левски не можаха да вземат няколко деца и да ги пращат на състезания за да не нарушават уставът на федерацията.Но явно тука битката е кой да е начело на федерацията.Гроздева с днешното си необмислено изказване че няма да участва на Олимпиадата,ако Шишманов не си подаде оставката ми падна доста в очите.Готов съм да се обзаложа че тя ще участва ,защото знае какво губи семейството и като евентуални премии при отказ да отиде в Лондон.Извоювала си е участието и е нормално да се състезава на Олимпиадата.Не е нормално да поставя ултиматуми.През месец март федерацията по спортна стрелба има годишно събрание и там се решава кой ще подава оставка и кой не.
1914.1902 » 13 апр 23:02

Може ли в два поредни сезона да обявиш цел битка за титлата, а в същото време да си тъпана на групата?

Даже и до топ 3 не успяхме, а какви ли не отбори в последните години бяха там, ама за нашите е някаква мисия невъзможна.

Потребителски аватар
rodman
Мнения: 370
Регистриран на: 26 сеп 2008 18:55
Контакти:

Re: Къде е истината в спортната стрелба

Мнениеот rodman » 14 фев 2012 15:08

peliforewer написа:Първо трябва да си изясним клуба на М.Гроздева как се нарича,защото всички казваха че е Софарма,а г-н Хранов излезе и каза че бил СК Левски-Софарма и аз мисля че това е истината.Толкова ли от СК Левски не можаха да вземат няколко деца и да ги пращат на състезания за да не нарушават уставът на федерацията.Но явно тука битката е кой да е начело на федерацията.Гроздева с днешното си необмислено изказване че няма да участва на Олимпиадата,ако Шишманов не си подаде оставката ми падна доста в очите.Готов съм да се обзаложа че тя ще участва ,защото знае какво губи семейството и като евентуални премии при отказ да отиде в Лондон.Извоювала си е участието и е нормално да се състезава на Олимпиадата.Не е нормално да поставя ултиматуми.През месец март федерацията по спортна стрелба има годишно събрание и там се решава кой ще подава оставка и кой не.


Абсолютно си прав!!!
Eлате на стадиона и се забавлявайте, отърсете се от тежкото ежедневие и си подкрепете отбора за 90 минути!! И-и-и..., намерете си друго място за избиване на комплексите :)


Върни се в “Други спортове”



Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 2 госта