Карлос Алкарас - новият тенис терминатор

Модератори: MuFc1878, paceto, kartago, SkArY_9, slavia_forever, vaskonti, Madridist

Потребителски аватар
ogrizko
Мнения: 5152
Регистриран на: 30 ное 2008 13:30
Контакти:

Карлос Алкарас - новият тенис терминатор

Мнениеот ogrizko » 08 май 2022 23:14

Карлос Алкарас е испански професионален тенисист. На 17-годишна възраст влиза в основната схема на Откритото първенство по тенис на Австралия като най-младият участник в историята на турнира. Също така подобрява и рекорда на Рафаел Надал, печелейки мач от Мадрид Оупън на 18-годишна възраст. В началото на 2022 г. той спечели първите си титли от ATP 500 и Masters 1000 съответно на Rio Open, Miami Open и Madrid Open и влезе в топ 10 в класацията.

Държава - Испания
Роден - 5 май 2003 г., Eл Палмар
Височина - 185 cm
Изображение

Потребителски аватар
kingofpop
Мнения: 18055
Регистриран на: 01 авг 2010 23:31
Контакти:

Re: Карлос Алкарас - новият тенис терминатор!

Мнениеот kingofpop » 08 май 2022 23:15

Тъкмо излезе инфо, че се е отказал от Рим. Явно иска да е максимално свеж за Гароса ;д
ralka_levskarka написа:Голяма радост. Човек ще си помисли, че вкарват на Тер Щеген заеби.. След няколко месеца Вила да не се чудят откъде им е дошло :mrgreen: Иначе малките не цъкат лошо. Елиът изпъква и всичко хубаво идва от него.



:lol:

Потребителски аватар
ogrizko
Мнения: 5152
Регистриран на: 30 ное 2008 13:30
Контакти:

Re: Карлос Алкарас - новият тенис терминатор!

Мнениеот ogrizko » 08 май 2022 23:18

Това момче не само е бъдещ номер едно, а и ще надмине тримата дядовци по успехи ако успее да се опази от тежки контузии! Ама голяма тъпня, момчето печели мастърс Мадрид 1000 точки, а в сайта на тюфлеците от гонг няма даже пусната статия, а какво остава да я сложат и като по-видна!!!

Мен обаче не ме впечатлява само тениса, който играе ..много момчета и вече мъже играят нелош тенис! Впечатлява ме характера, спокойствието и борбеността едновременно! Не се притеснява да бие Джокович и Надал, да смачка Зверев и Циципас и да печели безапелационно финали до които достига за пръв път!!!

Това е характер на шампион и се надявам да няма тежки контузии, за да развие допълнително играта си ...не виждам кой измежду батковците ще му бъде конкуренция.
Изображение

Потребителски аватар
ogrizko
Мнения: 5152
Регистриран на: 30 ное 2008 13:30
Контакти:

Re: Карлос Алкарас - новият тенис терминатор!

Мнениеот ogrizko » 08 май 2022 23:22

kingofpop написа:Тъкмо излезе инфо, че се е отказал от Рим. Явно иска да е максимално свеж за Гароса ;д

Ако е истина, това е доста зряло и разумно! Има максималисти дето биха се хвърлили навсякъде, но в един момент се трупа умората и едва ли ще спечелиш всичко... съмнително да спечели и Рим след тази серия от мачове. По-добре да е свеж за Гароса, но аз лично съм за Надал понеже много ме кефи как мачка на червено!

Все пак смятам, че Алкарас заслужава фен тема понеже това дето прави е просто феноменално! Наш Гришо примерно въпреки всичките хвалби от специалисти и анализатори навремето, едвам успя 1 мастърс да спечели дето половината топ играчи бяха контузени за него :) Тоя малкия спечели 2 поред и би топ от топ играчите без да му мигне окото...
Изображение

Потребителски аватар
sirius123
Мнения: 3186
Регистриран на: 05 юни 2008 13:12

Re: Карлос Алкарас - новият тенис терминатор!

Мнениеот sirius123 » 09 май 2022 08:21

Бейби Надал заслужава темата , но с по-малко ентусиазъм с някои прогнози ! Споменът за беъби Федерер не е далеч. В частност , владетеля на меката на клея е все още матадора. Ще дочакаме предполагам , да видим младока , как ще пристъпва и на треволяка. Нали знаете , че в къщи и стените помагат.

Потребителски аватар
MuFc1878
Мнения: 34792
Регистриран на: 06 фев 2009 11:30
Контакти:

Re: Карлос Алкарас - новият тенис терминатор!

Мнениеот MuFc1878 » 09 май 2022 08:42

Тръгва доста силно с 2 Мастърса на хард и клей. Да видим на Мейджъра как ще е. В Мелбърн мисля отпадна след 5 сета с Беретини, но от тогава постоянно качва нивото. Определено е в най-добра форма спрямо всички останали.
[center][wrapimg=]http://alfa.kachi-snimka.info/thumbs-2021/klz1645857647g.jpg[/wrapimg][/center]

Потребителски аватар
kingofpop
Мнения: 18055
Регистриран на: 01 авг 2010 23:31
Контакти:

Re: Карлос Алкарас - новият тенис терминатор!

Мнениеот kingofpop » 09 май 2022 13:33

sirius123 написа:Бейби Надал заслужава темата , но с по-малко ентусиазъм с някои прогнози ! Споменът за беъби Федерер не е далеч. В частност , владетеля на меката на клея е все още матадора. Ще дочакаме предполагам , да видим младока , как ще пристъпва и на треволяка. Нали знаете , че в къщи и стените помагат.


Да сравняваш несретник като Григор с Алкараз е обидно за младежда, съвсем сериозно. Иначе Алкараз още преди месеци казах, че ако е здрав ще заплаши рекорда по Шлемове. Неизбежно е. Вече започна да им прави комплекси на Цици, Сашко и другите от младото поколение :D Тая година предполагам ще вземе или Гароса или ЮС-а. Разбира се всичко това стига да е здрав. Една контузия може да попречи на всичко.
ralka_levskarka написа:Голяма радост. Човек ще си помисли, че вкарват на Тер Щеген заеби.. След няколко месеца Вила да не се чудят откъде им е дошло :mrgreen: Иначе малките не цъкат лошо. Елиът изпъква и всичко хубаво идва от него.



:lol:

Потребителски аватар
sirius123
Мнения: 3186
Регистриран на: 05 юни 2008 13:12

Re: Карлос Алкарас - новият тенис терминатор

Мнениеот sirius123 » 09 май 2022 15:54

Да не си хвърлял боб , иначе по отношение на нашенеца има някаква истина.

Потребителски аватар
kingofpop
Мнения: 18055
Регистриран на: 01 авг 2010 23:31
Контакти:

Re: Карлос Алкарас - новият тенис терминатор

Мнениеот kingofpop » 09 май 2022 16:32

sirius123 написа:Да не си хвърлял боб , иначе по отношение на нашенеца има някаква истина.


Не е нужно да хвърляш боб, за да видиш, че такъв играч на неговите години не е имало от Рафа 2005. Дори за мен е доста по-добре и от Рафа тогава, много по завършен е. Освен това няма да има лошия късмет да е в ерата на Джоко и Федерер.
ralka_levskarka написа:Голяма радост. Човек ще си помисли, че вкарват на Тер Щеген заеби.. След няколко месеца Вила да не се чудят откъде им е дошло :mrgreen: Иначе малките не цъкат лошо. Елиът изпъква и всичко хубаво идва от него.



:lol:

Потребителски аватар
Esi
Мнения: 2373
Регистриран на: 01 юни 2014 10:16
Контакти:

Re: Карлос Алкарас - новият тенис терминатор

Мнениеот Esi » 10 май 2022 09:00

Добре е Карлито да има тема тук. Не мисля, че се повтаря 2005, но Алкарас има голямо бъдеще в тениса, защото е с онези почти неповторими шампионски качества на Рафа. Той е неговия идол, гледал е внимателно мачовете му и се е учил добре. Освен това няма да има лошия късмет да играе през цялата си кариера в ерата на великия Надал.
Изображение


Върни се в “Тенис”



Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 13 госта