Карлос Алкарас - новият тенис терминатор

Модератори: MuFc1878, paceto, kartago, SkArY_9, slavia_forever, vaskonti, Madridist

Потребителски аватар
kingofpop
Мнения: 18054
Регистриран на: 01 авг 2010 23:31
Контакти:

Re: Карлос Алкарас - новият тенис терминатор

Мнениеот kingofpop » 26 юли 2022 22:26

Е вие всеки турнир ли искате да печели :D 2 Мастърса и 2 АТП 500 като за първи сериозен сезон никой не е правил, дори Рафа.
ralka_levskarka написа:Голяма радост. Човек ще си помисли, че вкарват на Тер Щеген заеби.. След няколко месеца Вила да не се чудят откъде им е дошло :mrgreen: Иначе малките не цъкат лошо. Елиът изпъква и всичко хубаво идва от него.



:lol:

Потребителски аватар
sapio0o
Мнения: 13358
Регистриран на: 30 авг 2009 11:47
Контакти:

Re: Карлос Алкарас - новият тенис терминатор

Мнениеот sapio0o » 27 юли 2022 11:04

kingofpop написа:Е вие всеки турнир ли искате да печели :D 2 Мастърса и 2 АТП 500 като за първи сериозен сезон никой не е правил, дори Рафа.


Рафа 2005 спечели 5 мастърса, 2 на хард и 3 на клей. Общо 11 титли за сезона и номер 2 на 19. :D
[center][wrapimg=]http://alfa.kachi-snimka.info/images-2021/arx1643555661e.jfif[/wrapimg][/center]

Потребителски аватар
kingofpop
Мнения: 18054
Регистриран на: 01 авг 2010 23:31
Контакти:

Re: Карлос Алкарас - новият тенис терминатор

Мнениеот kingofpop » 27 юли 2022 11:18

sapio0o написа:
kingofpop написа:Е вие всеки турнир ли искате да печели :D 2 Мастърса и 2 АТП 500 като за първи сериозен сезон никой не е правил, дори Рафа.


Рафа 2005 спечели 5 мастърса, 2 на хард и 3 на клей. Общо 11 титли за сезона и номер 2 на 19. :D


Да, с леката разлика, че тогава беше по-утвърден от Алкараз, който изобщо не се очакваше да е сред водещите тенисисти през 2022, което прави успехите му по-забележителни. Иначе първия голям мач, който гледах беше финалът в Маями между Рафа и Родж 2005, когато Родж обърна от 0-2. Тогава там финалът беше 3/5 :D
ralka_levskarka написа:Голяма радост. Човек ще си помисли, че вкарват на Тер Щеген заеби.. След няколко месеца Вила да не се чудят откъде им е дошло :mrgreen: Иначе малките не цъкат лошо. Елиът изпъква и всичко хубаво идва от него.



:lol:

Потребителски аватар
sirius123
Мнения: 3186
Регистриран на: 05 юни 2008 13:12

Re: Карлос Алкарас - новият тенис терминатор

Мнениеот sirius123 » 28 юли 2022 14:52

Разбирам , че цифрите са важни и боравите предимно с тях , но все пак вниквайте в играта. Ами няма напредък.

Потребителски аватар
sirius123
Мнения: 3186
Регистриран на: 05 юни 2008 13:12

Re: Карлос Алкарас - новият тенис терминатор

Мнениеот sirius123 » 01 авг 2022 07:29

Разгром !

Потребителски аватар
HoUs4oOL
Мнения: 12425
Регистриран на: 03 окт 2010 18:27
Skype: ??

Re: Карлос Алкарас - новият тенис терминатор

Мнениеот HoUs4oOL » 01 авг 2022 13:05

kingofpop написа:Мъчи се на бавните кортове, силата му е на хард. Очаквам да спечели поне по 5-6 пъти ЮС и АО, но да гони рекорда ще трябва да направи и няколко Гароса и Уимби :D На клея му е трудно щото уинърите му на практика не са уинъри и се връщат от по-добрите дефанзивни играчи. Мачът с Винолас беше точно такъв, на бързи кортове щеше да е 6-2 6-2 6-1, а за малко да падне щото оня връщаше сичко

П.П. Барселона и Рио ги взе щото нямаше реална конкуренция, а Мадрид е всичко друго, но не и клей с ония условия там. Не случайно е най-слабият Мастърс на Рафа, много е бърз корта там.

Ще спечели 5-6 пъти ЮС и АО, ама някой друг път, вие наред ли сте? Спрете да съдите мъжкия тенис по шаблона, зададен от Надал, Федерер, Джокович и Мъри, такава доминация и такова постоянство няма да има повече.
След като Надал и Новак приключат, а те вече приключиха с М1000 например, мъжкия тур ще заприлича изцяло на женския и ще гледаме извращения от рода на София Кенин да печели АО и след това да изпадне извън топ400 или такива куриози като Рибакина на Уимбълдън. То вече се и наблюдава де, Фриц, Хуркач, Нори, Алкараз печелят титли от М1000, a пъпеш като Каспър Рууд стигна финал от шлема и беше 3 поставен на Уимбълдън, без да е печелил мач на трева.
Все си мислех, че Циципас, Медведев и Зверев могат да покажат някакво постоянство и психика, но последната година показва точно обратното. Когато в женския тенис се появи някоя, която да спечели 1/3 от титлите на Серина, тогава и някой клетник като Алкараз ще подгони рекордите на Анди Мъри, за другите трима е кощунствено да се говори просто.
[center][wrapimg=]https://media.giphy.com/media/YSC4XfUOp4LclYppml/giphy.gif[/wrapimg][/center]

Потребителски аватар
kingofpop
Мнения: 18054
Регистриран на: 01 авг 2010 23:31
Контакти:

Re: Карлос Алкарас - новият тенис терминатор

Мнениеот kingofpop » 01 авг 2022 23:03

Пич, сериозно ли сравни Алкараз със Фриц и Хуркач ? ти си напълно некомпетентен на тема тенис. Гледал ли си изобщо мачове на Алкараз да го сравняваш с тия сървботове ?? :D Самият факт, че го постави на един ред тях е абсурден.

И да,убеден съм, че ше спечели над 10 шлема.
ralka_levskarka написа:Голяма радост. Човек ще си помисли, че вкарват на Тер Щеген заеби.. След няколко месеца Вила да не се чудят откъде им е дошло :mrgreen: Иначе малките не цъкат лошо. Елиът изпъква и всичко хубаво идва от него.



:lol:

Потребителски аватар
HoUs4oOL
Мнения: 12425
Регистриран на: 03 окт 2010 18:27
Skype: ??

Re: Карлос Алкарас - новият тенис терминатор

Мнениеот HoUs4oOL » 02 авг 2022 00:08

kingofpop написа:Пич, сериозно ли сравни Алкараз със Фриц и Хуркач ? ти си напълно некомпетентен на тема тенис. Гледал ли си изобщо мачове на Алкараз да го сравняваш с тия сървботове ?? :D Самият факт, че го постави на един ред тях е абсурден.

И да,убеден съм, че ше спечели над 10 шлема.

Да, абсолютно сериозно го сравних с Фриц и Хуркач, може да си го сравниш и с Мусети или Синер. Тенисисти като Медведев, Зверев и Циципас нямат 2 поредни силни сезона, а Алакараз щял да гони рекордите на Федерер и Надал, защото бил направил 3 силни месеца, никаква връзка с реалността, ама никаква.
В момента, в който някой направи 2 поредни силни турнира и се обявява за най-великото нещо след нарязания хляб, Ема Радукано №2, само че без мултимилионните спонсорски договори. Изобщо цялата тема е супер нелепа и е живото доказателство, че единственото нещо, поради което АТП не се е превърнал изцяло в УТА са Надал и Джокович, когато окапят и те, ще има по един нов "Алкараз" след всеки шлем цикъл.
[center][wrapimg=]https://media.giphy.com/media/YSC4XfUOp4LclYppml/giphy.gif[/wrapimg][/center]

Потребителски аватар
ogrizko
Мнения: 5152
Регистриран на: 30 ное 2008 13:30
Контакти:

Re: Карлос Алкарас - новият тенис терминатор!

Мнениеот ogrizko » 12 сеп 2022 02:43

ogrizko написа:Това момче не само е бъдещ номер едно, а и ще надмине тримата дядовци по успехи ако успее да се опази от тежки контузии!

верно стана номер 1 ....даже по-бързо отколкото очаквах :)))
започва голямото броене: титла 1 от ГШ :)))
честито!!
Изображение

Потребителски аватар
ogrizko
Мнения: 5152
Регистриран на: 30 ное 2008 13:30
Контакти:

Re: Карлос Алкарас - новият тенис терминатор

Мнениеот ogrizko » 14 сеп 2022 12:08

Майката и бащата на Карлос Алкарас управляват милионите на сина им
Автор във Fakti.bg

Триумфът на Карлос Алкарас на US Open вероятно бележи момента, в който голямата тройка Роджър Федерер, Новак Джокович и Рафаел Надал най-после са изпреварени от неизбежния възход на следващото поколение. Но зад кулисите на звездната сцена испанският тийнейджър си остава послушното дете на мама и тате. Карлито се гордее с това и не крие, че дължи всичко на своите родители. За своите 19 години Алкарас е постигнал повече от всеки друг в света на тениса. В Ню Йорк, след един изключителен финален двубой, първият тийнейджър на върха в ATP победи в четири сета изключително достойния си съперник Каспър Рууд - 6-4, 2-6, 7-6(1), 6-3.

Въпреки това испанецът остава здраво стъпил на земята и това е една от големите заслуги на баща му Карлос и майка му Вирджиния. Те двамата управляват милионите, които Карлос печели. Само за успеха си на US Open Карлито си заслужи чек за 2 200 000 долара.

"Моите пари се контролират от родителите ми - признава Алкарас в скорошно свое интервю. - Да, мога да си купя стикове за голф, без да искам разрешение от тях. Но за нова кола например трябва да ги питам. Баща ми е по-твърд във възпитанието, а майка ми по-мека. Така че, когато искам да изляза вечер, казвам на майка ми. Като професионален тенисист нямам много време за забавления. Въпреки това, тръгна ли навън, винаги получавам и неизбежната заръка: "Не закъснявай." Когато се прибирам късно, колкото и да се опитвам да не вдигам шум, майка ми и баща ми винаги се събуждат и ме хващат."

В личния си живот Карлито е щастлив. От доста време той има сериозно гадже, нейното име е Мария Хименес. Връзката им не е тайна, но за живота извън тениса на Алкарас всъщност се знае съвсем малко. Оскъдните данни сочат, че Мария Гонсалес Хименес също е тенисистка и е от Мурсия. Освен някои снимки в социалните мрежи двойката пази всички останали подробности само за себе си. Но Карлито не скри емоциите си след мача с Каспър Рууд и говори откровено на пресконференцията.

"Надхвърлих значително целта, която си бях поставил преди турнира - каза Алкарас. - Играх на ниво, което не бях достигал никога досега. Много съм горд и щастлив от факта, че съм №1 в света. Това е нещо неописуемо. Никога не съм вярвал, че ще постигна нещо подобно едва на 19 години. Всичко се случва много бързо. Невероятно е. Мечтая за този момент от деня, в който започнах да играя тенис."

Според Хуан Карлос Фереро, треньор на Карлос, новият номер едно в света на тениса прилича на Роджър Федерер.

"Алкарас е много агресивен, може да играе на всякаква настилка и в различен стил. По тези показатели напомня на Федерер", казва Фереро.

Дали Карлос ще постигне успехите на Роджър, е рано да се каже, но със сигурност времето за голям тенис е пред него.
-=-=-=-=-
Новият №1 в тениса Алкарас остана без гадже
telegraph.bg

Новият крал на тениса Карлос Алкарас се е разделил с юношеската си любов Мария Гонсалес Хименес.

Това 19-годишният испанец призна в интервю за „Кориере дела сера“ след триумфа си на US Open, който го изстреля на върха в ранглистата.

Най-младият №1 в историята бе попитан дали при това съществуване с 300 км/ч, което води, има време за любов. След като се изчервява и усмихва, Карлитос отговаря: „Не, сега няма любов. Все още не“.

Доскоро Алкарас имаше връзка със своята съгражданка от Мурсия Мария, с която се запознава в местния клуб, където директор е баща му Карлос Алкарас-старши. На всичките си изкусителни снимки по плажовете това лято обаче тенисистката е без новоизпечения милионер.

Именно с татко си и с огромния си щаб шампионът излезе на вечеря в Ню Йорк след най-знаменитата си победа над Каспър Рууд. Последвал съвсем кратък сън, а когато Карлитос се събудил, не повярвал: „Честно казано, когато отворих очи, още не можех да повярвам. Чувствам се като нормален човек, дори и всичко това да е невероятно. Моят треньор Хуан Карлос Фереро просто ми каза да съм спокоен и да се забавлявам“.

Колкото до вечната си усмивка, звездата обясни: „Без нея нямаше да мога да играя. Това ми идва естествено, такъв съм. В Монреал, в началото на август, когато паднах още на старта от Томи Пол, тъй като не можах да се справя с напрежението, малко загубих усмивката си. Работих усилено, за да си възвърна радостта, взех я със себе си в Ню Йорк. Някои от колегите ми изглеждат тъжни на терена. Не и аз. Все още съм детето от Мурсия, което на 10 години мечтаеше да стане професионалист. Помолих Дядо Коледа за първата ракета: така започна тази история”, сподели тийнейджърът, който не си даде и ден почивка, а вече е във Валенсия, за да помогне на Испания за купа “Дейвис“. „Правя го за себе си, за моя отбор, за моята страна. Не си поставям ограничения. Имам големи мечти и нямам намерение да ги пропилявам“.
-=-=-=-=-
tenniskafe - иван недялков

Хуан Карлос Фереро бе категоричен, че въпреки спечелването на първата си титла от Големия шлем и достигането до №1 в ранглистата, Карлос Алкарас все още трябва да се развива в много отношения. След триумфа си над Каспър Рууд в неделя тинейджърът стане четвъртият испанец след Карлос Моя, Фереро и Рафаел Надал, достигнал до лидерска позиция в ранглистата. В същото време Фереро влезе в отбрания клуб на хората, които са печелили "мейджър" трофей както като играчи, така и като треньори.

"Карлитос е роден за такива турнири и такива мачове. От момента, в който започнах да работя с него, разбрах, че е по-различен от връстниците си. Още тогава в играта му имаше специални неща, които продължавам да виждам и днес. Той е непримирим боец и видяхме това в последните четири мача от турнира. Карлос не се предаде дори в най-критичните моменти" каза бившият №1 в интервю за El Pais.

На въпроса дали е изненадан от успехите на тийнейджъра и дали споделя мнението, че в мъжкия тенис е настъпила нова ера, Фереро отговори: "Не съм изненадан, защото съм наясно със способностите му. Съгласен съм обаче, че всичко се случва много бързо. За страничните наблюдатели може да е изненада това, че Карлос достигна върха едва на 19 години, но за мен не е, защото тренирам с него всеки ден. Бях напълно уверен, че ще спечели титла от Големия шлем, ако не тази година, то през 2023. Все пка съм много щастлив, че се случи сега."

"Дали това е началото на ерата на Алкарас? Не знам. Надявам се да е така. Преди няколко дни казах в интервю, че Алкарс и Синер могат да доминират в мъжкия тенис през следващите 10 години заради нивото, което демонстрират. В никакъв случай не искам да проявявам неуважение към останалите играчи, но все още съм на това мнение."

Бившият №1 разкри също, че са отделили много време и усилия, за да подобрят физическата кондиция на Алкарас. "Когато дойде в академията на 15-годишна възраст, беше много слаб, като спагети. Посветихме голяма част от работата си с него на подобряването на физиката му. Още тогава беше много бърз, но мускулатурата му не бе особено развита.
Фереро споделя мнението на своя възпитаниък, според когото играта му далеч не е съвършена и има много компоненти, които се нуждаят от подобрение."

"Вече казах на Карлос, че според мен той е достигнал едва 60% от потенциала си и има огромно поле за развитие. И двамата знаем, че трябва да продължим да работим. Това, че е №1 в света, не означава, че е постигнал всичко. Карлос трябва да продължи да се труди упорито, за да остане на върха и няма да спра да му го напомням. Сервисът и ретурът му се нуждаят от подобрение, както и цялостното му поведение на корта в някои определени ситуации. Говорим за дребни неща, които обаче не са маловажни. Карлос е много силен, но не е непобедим. Великите играчи се стремят да развиват своята игра до последния ден от кариерата си и точно това възнамеряваме да направим."

На пресконференцията след финала на US Open Алкарас разкри, че седмиците преди турнира в Ню Йорк са били трудни за него, тъй като е загубил част от радостта от играта. Хуан Карлос Фереро потвърди, че периодът между Уимбълдън и Откритото първенство на САЩ действително не е бил никак лек за тийнейджъра.

"След турнира в Синсинати му казах, че отстрани изгелжда така, сякаш вече не се забавлява на корта и се тревожи твърде много за резултатите, а не за игровото си ниво. Казах му, че трябва да излиза по-често и по-бързо на мрежата, за да се справя с късите топки на опонентите. Тренирахме по този начин в продължение на седмица, за да може Карлос да свикне с такъв тип игра. Мисля, че това, заедно с възвръщането на радостта му от тениса, бяха основните фактори за спечелването на титлата.
В заключение шампионът на Ролан Гарос за 2003 г. бе попитан какво би искал хората да знаят за Карлос Алкарас."

"Не мисля, че има нещо за него, което вече да не е известно на публиката. Не му харесва, когато чува неприятни истини, особено от мен, но дори в такива моменти реагира много зряло. Някои медии ме наричат "човекът с камшика", но всеки треньор трябва да бъде строг от време на време. Поведението му на корта е отражение на същността му извън него. Той е много добро и скромно момче. Трябва да опитам да го държим здраво стъпил на земята, защото след случилото се в Ню Йорк ни очакват трудни месеци в това отношение. Това, че самият аз съм преминал през това, определено ще помогне. Освен това родителите на Карлос са прекрасни хора, което също е много важно. Едно от първите неща, които баща му ми каза след финала, беше, че трябва да продължа да работя с Карлос така, както досега и да го държа в правия път" - завърши испанският специалист.
Изображение


Върни се в “Тенис”



Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 15 госта