Australian Open 2016

Модератори: MuFc1878, paceto, kartago, SkArY_9, slavia_forever, vaskonti, Madridist

Потребителски аватар
Esi
Мнения: 2370
Регистриран на: 01 юни 2014 10:16
Контакти:

Re: Australian Open 2016

Мнениеот Esi » 31 яну 2016 17:33

1982 написа:Аз затова не го броя Надал за конкуренция извън клея, за мен комфортните години за Федерер бяха до 2007, 2008 някъде (без клея, разбира се). Дотогава извъртя и едно 12-13 Шлема.

Особено "комфортна" за Федерер беше загубата му от Надал на Уимбълдън 2008. Според спецовете най-великия мач в тениса до днес. Тя доста се отрази на швейцареца. Надал винаги е бил конкуренция на Федерер и то в силните му години. Справка в статистиката.
Започвате да подценявате един заради друг.
Все едно, днешния ден в тениса е на Джокович. Поздравления за титлата на АО.
Изображение

nghcvth
Мнения: 3538
Регистриран на: 27 яну 2013 14:41

Re: Australian Open 2016

Мнениеот nghcvth » 31 яну 2016 18:24

Мъри много дръпна психически, когато треньор му беше Иван Лендъл. Неслучайно и тогава постигна най- големите си успехи. Не бива да се подценява Анди като цяло и да се сравнява с останалите (извън големите 3), той е много над тях- 2 титли от ГШ, още 7 финала, 11 титли от Мастърсите (останалите имат по 1-2). Мъри е най- големият губещ от тази велика епоха на тениса, ако се бе родил десетина години по- късно щеше да има една камара титли от Шлема и да е причисляван към най- големите в спорта.
"Maybe this world is another planet's hell."- Aldous Huxley

Потребителски аватар
1982
Мнения: 30287
Регистриран на: 13 юни 2012 15:17

Re: Australian Open 2016

Мнениеот 1982 » 31 яну 2016 19:47

Esi написа:
1982 написа:Аз затова не го броя Надал за конкуренция извън клея, за мен комфортните години за Федерер бяха до 2007, 2008 някъде (без клея, разбира се). Дотогава извъртя и едно 12-13 Шлема.

Особено "комфортна" за Федерер беше загубата му от Надал на Уимбълдън 2008. Според спецовете най-великия мач в тениса до днес. Тя доста се отрази на швейцареца. Надал винаги е бил конкуренция на Федерер и то в силните му години. Справка в статистиката.
Започвате да подценявате един заради друг.
Все едно, днешния ден в тениса е на Джокович. Поздравления за титлата на АО.


Написал съм нарочно 2007, 2008, защото няма конкретен турнир или кратък времеви интервал, който да служи като ясна граница.
A. ПРЕДСТВЯНЕ НА КАНДИДАТА

4. ЦСКА-София е футболен клуб, състезавал се преди това под името „Литекс Ловеч”, заявил кандидатура по същество да бъде лицензиран и да участва в ЛЕ.

Потребителски аватар
1982
Мнения: 30287
Регистриран на: 13 юни 2012 15:17

Re: Australian Open 2016

Мнениеот 1982 » 31 яну 2016 19:53

nghcvth написа:Мъри много дръпна психически, когато треньор му беше Иван Лендъл. Неслучайно и тогава постигна най- големите си успехи. Не бива да се подценява Анди като цяло и да се сравнява с останалите (извън големите 3), той е много над тях- 2 титли от ГШ, още 7 финала, 11 титли от Мастърсите (останалите имат по 1-2). Мъри е най- големият губещ от тази велика епоха на тениса, ако се бе родил десетина години по- късно щеше да има една камара титли от Шлема и да е причисляван към най- големите в спорта.


Дано Мъри вземе още 2-3 Шлема до края на кариерата си. Заслужава го. Още тази година му пожелавам Уимбълдън или Ню Йорк. (Гароса, bien sûr, е запазен :mrgreen: )
A. ПРЕДСТВЯНЕ НА КАНДИДАТА

4. ЦСКА-София е футболен клуб, състезавал се преди това под името „Литекс Ловеч”, заявил кандидатура по същество да бъде лицензиран и да участва в ЛЕ.

Потребителски аватар
blue avalanche
Мнения: 22754
Регистриран на: 23 ное 2009 11:23
Контакти:

Re: Australian Open 2016

Мнениеот blue avalanche » 31 яну 2016 21:27

След Джокович,доминатор не се задава. Различни играчи ще печелят този или онзи турнир... Някой,може би,два. И толкоз.
Може,пък,да е за добро. Ще бъде по-интересно.
Жалко,че Дел Потро артиса.

Потребителски аватар
Niksh0
Мнения: 4103
Регистриран на: 13 сеп 2010 18:33
Контакти:

Re: Australian Open 2016

Мнениеот Niksh0 » 31 яну 2016 23:31

На Мъри не му пречат само останлите трима да е голям шампион. Без да звучи грубо, не мисля, че ще бъде помнен дълго след като спре с тениса. Няма я тази каризма така да се каже като останлите, няма я и фенската база. Стила му на игра не е такъв, че да му станеш фен, поне аз така мисля. Отделно, че няма и психиката за големите мачове, не знам вече колко загубени финала има.
"If you're losing your soul and you know it, then you've still got a soul left to lose."

Потребителски аватар
1982
Мнения: 30287
Регистриран на: 13 юни 2012 15:17

Re: Australian Open 2016

Мнениеот 1982 » 31 яну 2016 23:49

Не знам за другите, но аз лично ще го помня, докато съм жив.

Да, не е от калибъра на "тримата тенори", но все пак е много голям играч. А и пак си има страхотни успехи - 2 титли от Шлема, още 7 финала, 11 Мастърса, олимпийски шампион, купа Дейвис .... голям си е. ;)
A. ПРЕДСТВЯНЕ НА КАНДИДАТА

4. ЦСКА-София е футболен клуб, състезавал се преди това под името „Литекс Ловеч”, заявил кандидатура по същество да бъде лицензиран и да участва в ЛЕ.

Потребителски аватар
sapio0o
Мнения: 13350
Регистриран на: 30 авг 2009 11:47
Контакти:

Re: Australian Open 2016

Мнениеот sapio0o » 01 фев 2016 00:00

И аз ще го помня. Мъро заслужава доста повече от просто два шлема. Не ми харесва на моменти като си говори сам, но е голям спортист и заслужава само адмирации за всичките тези опити (къде успешни, къде не) да се бори с тримата най-големи. 8-)
[center][wrapimg=]http://alfa.kachi-snimka.info/images-2021/arx1643555661e.jfif[/wrapimg][/center]

Потребителски аватар
Groucho
Мнения: 17132
Регистриран на: 30 май 2012 22:17
Контакти:

Re: Australian Open 2016

Мнениеот Groucho » 01 фев 2016 00:20

Niksh0 написа:Отделно, че няма и психиката за големите мачове, не знам вече колко загубени финала има.

Четири загубени финала на ГШ от Джокович и 3 от Федерер. В три от тези седем финала да се бе изправил срещу Цонга, Бердих, Ферер... и щеше да има поне още едно или две от най-престижните отличия според мен.
Мъри наистина има много лош късмет - трябва да бори трима, които ще спорят за "най-най" в историята на спорта, не е до психика. Фенската база се трупа най-вече около купите. Играта му не е от свръхатрактивните, но съвременниците му ще го помнят.

Потребителски аватар
boabbb
Мнения: 24525
Регистриран на: 07 авг 2013 09:19
Контакти:

Re: Australian Open 2016

Мнениеот boabbb » 01 фев 2016 09:39

Такаа... Първо - "к*р за магарето" , това си върви :lol: След това - няма как да се сравняват тенисисти с такава разлика във възрастта :roll: Федерер е 6 години по-стар от Джокович, при нормалните играчи това си е абсолютно разминаване на пика на кариерата на двамата :roll: Сърбето нещо промени храненето и почна да мачка - мисля, че спря да яде глутен :roll: Имаше някаква голяма промяна преди първия му наистина мощен сезон :? Дано се опази от контузии следващите 2-3 години, има шанс да натрупа сериозни успехи, а хората като него, които се трудят много, ги заслужават 8-) И трамата ( Фед, Надал и Плескавеца ) имат в кариерата си периоди, в които изглеждат почти неуязвими. Мъри засега няма ... Раонич изглежда засега като номер 1 за след 5 години, но ще видим :roll:
Леевски, оле :lol: :lol: :lol:


Върни се в “Тенис”



Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 23 госта