Тенис - Всекидневна тема

Модератори: MuFc1878, paceto, kartago, SkArY_9, slavia_forever, vaskonti, Madridist

Потребителски аватар
Esi
Мнения: 2370
Регистриран на: 01 юни 2014 10:16
Контакти:

Re: Тенис - Всекидневна тема

Мнениеот Esi » 15 юли 2018 11:41

Така, така! ;) " ...нямаше дъжди и времето беше прекрасно" И защо тогава имаше покрив? В правилника на Уимби ясно е казано в кои случаи се затваря покрива. А според мен се отрази на името на победителя. Пита ли са Джокович и той казал- да, но не са питали Надал.
Изображение

nghcvth
Мнения: 3538
Регистриран на: 27 яну 2013 14:41

Re: Тенис - Всекидневна тема

Мнениеот nghcvth » 15 юли 2018 11:58

Разбрахме новата мантра на сектата- Надал е никой и не го бърснат за слива, пускат покрива, без да го питат и затова е загубил.
"Maybe this world is another planet's hell."- Aldous Huxley

Потребителски аватар
TodorT
Мнения: 19113
Регистриран на: 16 юли 2009 13:22
Контакти:

Re: Тенис - Всекидневна тема

Мнениеот TodorT » 15 юли 2018 12:24

И двамата са били попитани в съблекалните преди доиграването, но май решението е било взето предварително от организаторите. Нарочно пуснах тази "муха", защото никой нищо не спомена за покрива. ;) Според Бекер Джокович не обичал сянката по корта, защото носи лещи и това го дразнело. Дали се отразява на играта е вече друг въпрос. ;) Рафа пък бе по-агресивен и с по-мощни удари, което на теория би трябвало да му носи някакво предимство в тази ситуация. Като цяло си мисля, че покривът не повлия на играта и изхода от мача, защото говорим и за тенисисти със сходна игра. Ако в този мач имахме участник като Чилич, то покривът можеше и да има някакво значение за съперника му. :geek:

Потребителски аватар
Esi
Мнения: 2370
Регистриран на: 01 юни 2014 10:16
Контакти:

Re: Тенис - Всекидневна тема

Мнениеот Esi » 15 юли 2018 12:33

Мухата ти е излишна, защото това се коментира от фенове на тениса още от вчера. И Грег Руседски е публикувал критично мнение за организаторите.
Тук се пише за някакви мантри па секти, общо взето върви забележително творчество. ;) Във важен мач са нарушили правилника на турнира. Както се изказва Джоко- аз исках така, щото за мен беше добре, ама го бяха решили, Надал бегло споменава, че не е бил необходим и е против правилата, щото Уимбълдън е турнир на открито и е нямало условия за покрив. Повече от ясно. Последното, което си написал не е много убедително при положение, че единия предпочита покрива, а другия не.
Изображение

Потребителски аватар
Groucho
Мнения: 17132
Регистриран на: 30 май 2012 22:17
Контакти:

Re: Тенис - Всекидневна тема

Мнениеот Groucho » 15 юли 2018 12:46

Доиграване на следващия ден на пълен сет или два е изцяло нов мач. И според мен би трябвало да е на открито, ако условията позволяват.

Потребителски аватар
MuFc1878
Мнения: 34783
Регистриран на: 06 фев 2009 11:30
Контакти:

Re: Тенис - Всекидневна тема

Мнениеот MuFc1878 » 15 юли 2018 12:49

Ако на Рафа му влияеха такива неща, то въобще нямаше да е стигнал до 1/2 финал на Уимбълдън! Игра на макс, имаше много битка, Джоко победи. Не разбирам защо троловете продължават да сипват по Надал.....така е от години :!: Трябва да мирясат малко, защото няма да съкрати на недосегаемия Роджър, който 3 месеца се готвеше за тия 7 мача, но бързо му свиха сармите :oops: :oops: :oops:
[center][wrapimg=]http://alfa.kachi-snimka.info/thumbs-2021/klz1645857647g.jpg[/wrapimg][/center]

Потребителски аватар
blue avalanche
Мнения: 22754
Регистриран на: 23 ное 2009 11:23
Контакти:

Re: Тенис - Всекидневна тема

Мнениеот blue avalanche » 15 юли 2018 13:16

Когато Надал спечели 2-я и 4-я сет, при това сравнително убедително, покрива не му пречеше. защо ли?
Когато си изтърва сетточките в тайбрека, покривът ли му пречеше?
Ако покривът толкова "помагаше" на Джокера, защо загуби 4-я сет?

nghcvth
Мнения: 3538
Регистриран на: 27 яну 2013 14:41

Re: Тенис - Всекидневна тема

Мнениеот nghcvth » 15 юли 2018 14:30

Groucho написа:Доиграване на следващия ден на пълен сет или два е изцяло нов мач. И според мен би трябвало да е на открито, ако условията позволяват.

Според правилата, ако един мач започне под покрив, то трябва да завърши също под покрив.
"Maybe this world is another planet's hell."- Aldous Huxley

Потребителски аватар
sirius123
Мнения: 3186
Регистриран на: 05 юни 2008 13:12

Re: Тенис - Всекидневна тема

Мнениеот sirius123 » 15 юли 2018 14:42

Една -две пеперуди , кръжаха около Рафа и му отвличаха вниманието непрекъснато. :) Ние си го знаем . Той е перфекционист. Позиционира бутилките точно до милиметър. Спомням си в един мач , по време на игра излезе вятър и му събори едната бутилка. Спря да играе и отиде да си я вдигне. Мисля , че беше мач с Алмагро.

Потребителски аватар
Esi
Мнения: 2370
Регистриран на: 01 юни 2014 10:16
Контакти:

Re: Тенис - Всекидневна тема

Мнениеот Esi » 15 юли 2018 15:15

Моите комплименти! :lol: Нови правилници с покриви, па вятър и разни бутилки. Спрял бил да играе! Не, оправихте ми настроението, честно. Между другото в правилника на Уимби нищо не пише за покрив освен, че се затваря при лошо време, а за равни условия при продължение се отнася само за игра на един и същи корт.
Рафа загуби, минало. Игра отново сезон на клей с много мачове и титли, даже не мислехме, че ще се пусне по ливадата, загуби за малко или както е казал след мача самият Джокович- Аз имах малко повече късмет. Мачът им беше изключителен със страхотен тенис.
В аванс ви честитя титлата, още повече че един от организаторите е казал, че Андерсън нямал никакъв шанс. Истински профи организатор. ;)
Изображение


Върни се в “Тенис”



Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 19 госта