Тенис - Всекидневна тема

Модератори: MuFc1878, paceto, kartago, SkArY_9, slavia_forever, vaskonti, Madridist

Потребителски аватар
Pichichi
Мнения: 13806
Регистриран на: 28 окт 2010 11:43
Контакти:

Re: Тенис - Всекидневна тема

Мнениеот Pichichi » 26 мар 2018 13:24

Къде е финала на турнир от ГШ на Мъри през 2008?

Потребителски аватар
Groucho
Мнения: 17132
Регистриран на: 30 май 2012 22:17
Контакти:

Re: Тенис - Всекидневна тема

Мнениеот Groucho » 26 мар 2018 13:25

Pichichi написа:Моята идея е че когато Дел Потро трябваше да се развие като топ тенисист той се контузи и не успя което
е факт. Само ти показвам че тогава въпреки че е бил по-малък от Мъри като години е имал по-големи успехи
което си е било сериозна предпоставка да развие огромен талант и да направи големи неща.

По-горе го написах: ако приемем, че 2008 и 2009-а са години, в които Дел Потро е бил здрави и близо до върховата си форма: през тези два сезона H2H-a му с Мъри е 1-5 в ползва на шотландеца. През тези години Мъри е пред Дел Потро в ранглистата и печели по два мастърса, което индикира по-голяма стабилност и постоянност в големите успехи, ако се сравнява с едничкия USO на Кулата по това време.

Мъри за мен е комплесно по-силен от Дел Потро, въпреки че играта на шотландеца е много по-пасивна, като фен на аржентинеца ти го казвам.

Потребителски аватар
Pichichi
Мнения: 13806
Регистриран на: 28 окт 2010 11:43
Контакти:

Re: Тенис - Всекидневна тема

Мнениеот Pichichi » 26 мар 2018 13:30

Не съм съгласен бил е здрав и е бил пред най-добрите си предстоящи години а не в най-добрата си форма.
Точно това е разликата, Мъри нямаше фатални контузии и успя да играе топ тенис от 20 до 28 г. нещо което
при ХМДП не стана. Защо си мислите че той щеше да остане като умения с играта си от 2009-та?
Напротив всеки един тенисит се е развил и е доразвил най-силните си качества и е запълнил най-големите
си дупки в течение на кариарата си, дори Рафа в началото беше еднотипен, Мъри изкл. еднотипен!

Потребителски аватар
sapio0o
Мнения: 13354
Регистриран на: 30 авг 2009 11:47
Контакти:

Re: Тенис - Всекидневна тема

Мнениеот sapio0o » 26 мар 2018 13:33

Pichichi написа:Къде е финала на турнир от ГШ на Мъри през 2008?


USO. Бие Надал, но губи от Федерер. Толкова хубаво игра тогава на полуфинала, агресивно, олд скул излизания на мрежата, само за да се скатае в спора за титлата. Доста тъпо, но факт. Все пак това бе първият наистина силен сезон за шотландеца, в който загатна за огромен потенциал, а с времето разви много играта си, като за да го постигне промени стила си от агресивен на всяка цена до търпелив. Това го изведе до първото място в ранглистата. План Б, който Дел Потро по-скоро няма, и заради ръста си между другото.
[center][wrapimg=]http://alfa.kachi-snimka.info/images-2021/arx1643555661e.jfif[/wrapimg][/center]

Потребителски аватар
Pichichi
Мнения: 13806
Регистриран на: 28 окт 2010 11:43
Контакти:

Re: Тенис - Всекидневна тема

Мнениеот Pichichi » 26 мар 2018 13:40

USO. Бие Надал, но губи от Федерер. ....


:!:
Коректно инфо грешката е в мен!

Спора няма да го продължавам защото това какво е можело да стане няма как да е реалност!
8-)

Потребителски аватар
Groucho
Мнения: 17132
Регистриран на: 30 май 2012 22:17
Контакти:

Re: Тенис - Всекидневна тема

Мнениеот Groucho » 26 мар 2018 13:44

Pichichi написа:Не съм съгласен бил е здрав и е бил пред най-добрите си предстоящи години а не в най-добрата си форма.
Точно това е разликата, Мъри нямаше фатални контузии и успя да играе топ тенис от 20 до 28 г. нещо което
при ХМДП не стана. Защо си мислите че той щеше да остане като умения с играта си от 2009-та?
Напротив всеки един тенисит се е развил и е доразвил най-силните си качества и е запълнил най-големите
си дупки в течение на кариарата си, дори Рафа в началото беше еднотипен, Мъри изкл. еднотипен!

To няма особено значение дали си еднотипен, многотипен, разнообразен и прочие. Има значение дали еднотипността и разнообразието правят ниво и сила, което е достатъчно за печеленето на големите титли. Дел Потро през 2009-а на USO беше в абсолютен пик на играта си. Не мисля, че щеше да надгради кой знае колко в офанзивен план спрямо това, което показа тогава, дори да нямаше нито една контузия в следващите години. Миналата седмица, при победата над Федерер, беше близо до онова ниво.
Контузиите му се отразиха зле на увереността, без съмнение, но чисто спортно-технически ме съмнява, че щеше да вдигне много над USO 2009.

Потребителски аватар
JackPackage
Мнения: 33787
Регистриран на: 07 апр 2010 21:11
Skype: Тц...
Местоположение: Sofia
Контакти:

Re: Тенис - Всекидневна тема

Мнениеот JackPackage » 26 мар 2018 14:56

sapio0o написа:Дреме му. Абсолютно доказал се шампион в тежка категория, спечелил всичко и изградил семейство. На 31 (без 2 месеца) и след контузия е трудно да се очаква, че ще пилее наред.

Изображение
delqnski47 написа:Аз лично не искам да ви наказват без публика с нашия реванш,щот ще е тъпо за нас феновете на ЦСКА да сме сами на стадиона.
onegavon написа:На Гришата и свирки ще му правим....

[center][wrapimg=]http://i.imgur.com/G65A5Mg.png[/wrapimg][/center]
[center][wrapimg=]http://atleticofans.com/wp-content/themes/af/images/adlogo.png[/wrapimg][/center]

Потребителски аватар
JackPackage
Мнения: 33787
Регистриран на: 07 апр 2010 21:11
Skype: Тц...
Местоположение: Sofia
Контакти:

Re: Тенис - Всекидневна тема

Мнениеот JackPackage » 26 мар 2018 15:16

Pichichi написа:През 2009-та г. когато Дел Потро хвърли ръкавицата на Фед, загубен 1/2 финал в 5 сета на РГ и спечелен финал на УС-а
да видим какво има тогава във визитката си А.Мъри?
Ами има един голям геврек, т.е. абсолютна нула!
А.Мъри е с година и половина по-голям от Дел Потро при това!

То Мъри си е британски ботушар - малко по-добра версия на Гофен (само връща топката и чака грешка на съперника) плюс сервиз :lol:

ДелПо ако не беше толкова чуплив щеше да е пред шотландския ботуш :!:
delqnski47 написа:Аз лично не искам да ви наказват без публика с нашия реванш,щот ще е тъпо за нас феновете на ЦСКА да сме сами на стадиона.
onegavon написа:На Гришата и свирки ще му правим....

[center][wrapimg=]http://i.imgur.com/G65A5Mg.png[/wrapimg][/center]
[center][wrapimg=]http://atleticofans.com/wp-content/themes/af/images/adlogo.png[/wrapimg][/center]

nghcvth
Мнения: 3539
Регистриран на: 27 яну 2013 14:41

Re: Тенис - Всекидневна тема

Мнениеот nghcvth » 26 мар 2018 19:41

Ако Мъри, с успехите които има е ботушар, то не знам какво определение трябва да се постави на хасковското чудо.
"Maybe this world is another planet's hell."- Aldous Huxley

Потребителски аватар
blue avalanche
Мнения: 22754
Регистриран на: 23 ное 2009 11:23
Контакти:

Re: Тенис - Всекидневна тема

Мнениеот blue avalanche » 26 мар 2018 23:21

nghcvth написа:Ако Мъри, с успехите които има е ботушар, то не знам какво определение трябва да се постави на хасковското чудо.

Смятай какви успехи щеше да има, ако не беше ботушар. :lol: :lol: :lol:


Върни се в “Тенис”



Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 13 госта