Тенис - Всекидневна тема

Модератори: MuFc1878, paceto, kartago, SkArY_9, slavia_forever, vaskonti, Madridist

Потребителски аватар
boabbb
Мнения: 24519
Регистриран на: 07 авг 2013 09:19
Контакти:

Re: Тенис - Всекидневна тема

Мнениеот boabbb » 16 мар 2018 09:42

Стига сте спорили безсмислено :| Фактите са налице - свако е на полуфинал на ИУ с Чорич и като нищо в неделя ще се бори с някой дългуч ( Дел Потро, Куери и Раонич са в другата половина ) за титлата ... поредната титла 8-)
Леевски, оле :lol: :lol: :lol:

Потребителски аватар
Red_Neck
Мнения: 13754
Регистриран на: 08 яну 2013 10:05
Skype: armenski_pop.bg
Контакти:

Re: Тенис - Всекидневна тема

Мнениеот Red_Neck » 16 мар 2018 12:02

boabbb написа:Стига сте спорили безсмислено :| Фактите са налице - свако е на полуфинал на ИУ с Чорич и като нищо в неделя ще се бори с някой дългуч ( Дел Потро, Куери и Раонич са в другата половина ) за титлата ... поредната титла 8-)

....16-0 за годината и поне още 2 седмици №1, което вдига бройката до 308 седмици на най-високата позиция, ... макар това да не е от значение за почитатателите на тихи игри с дъска и фигури ;)

Гледах разширен репортаж от Чорич - Андерсън и мога да кажа, че хърватинът се представи много добре.
"Левски срещу мракобесието - борба на волята срещу системата, доброто срещу злото! Това е заложено при нас. Отборът на народа срещу апарата, най-общо казано."
Из размислите на един „Дисидент“, или Как отборът на МВР и ДС пребори комунизма.

Потребителски аватар
Groucho
Мнения: 17132
Регистриран на: 30 май 2012 22:17
Контакти:

Re: Тенис - Всекидневна тема

Мнениеот Groucho » 16 мар 2018 12:31

Red_Neck написа:....16-0 за годината и поне още 2 седмици №1, което вдига бройката до 308 седмици на най-високата позиция, ...

Няма да са поне още две, а доста повече, като почнат да падат точките на Надал от клей.

Ще отговориш ли на въпроса? Кой от двамата (Надал и Федерер) беше по-добър през 2017-а според теб? Въпросът не е труден, едно име трябва да напишеш. Според мен Федерер беше по-добър от двамата през 2017-а. Напиши едно име, твоето виждане за годината.

Потребителски аватар
Red_Neck
Мнения: 13754
Регистриран на: 08 яну 2013 10:05
Skype: armenski_pop.bg
Контакти:

Re: Тенис - Всекидневна тема

Мнениеот Red_Neck » 16 мар 2018 13:53

Groucho написа:Ще отговориш ли на въпроса? Кой от двамата (Надал и Федерер) беше по-добър през 2017-а според теб?

Мнението съм си го дал многократно! Мисля, че бях достатъчно ясен по темата. Останал съм с впечатлението, че си грамотен ...

... но все още чакам от теб инструмент за сравнение между Сампрас и Джокович, ... забрави ли или още работиш по него? ;)
"Левски срещу мракобесието - борба на волята срещу системата, доброто срещу злото! Това е заложено при нас. Отборът на народа срещу апарата, най-общо казано."
Из размислите на един „Дисидент“, или Как отборът на МВР и ДС пребори комунизма.

Потребителски аватар
Groucho
Мнения: 17132
Регистриран на: 30 май 2012 22:17
Контакти:

Re: Тенис - Всекидневна тема

Мнениеот Groucho » 16 мар 2018 14:18

Red_Neck написа:Мнението съм си го дал многократно! Мисля, че бях достатъчно ясен по темата. Останал съм с впечатлението, че си грамотен ...

Да, значи остава "Рафа, разбира се". При 4-0 за Федерер и една голяма титла повече за швейцареца :lol: :lol: :lol: :lol:
Така питах и Делянски дали ЦСКА-София е прекръстен клуб. Три пъти не отговори, а трябваше да напише просто едно "Не". Липсата на отговор също е отговор.

Относно Сампрас и Джокович - нямам си идея за какво точно говориш. Цитирай мой пост, в който съм написал нещо за инструмент за сравнение между Сампрас и Джокович и ще видя какво мога да направя по въпроса.

Инструмент за сравнение между Сампрас и Джокович... Ей, Богу, цитирай с линк коги съм писал за подобна машинария :lol: :lol: :lol: :lol:

Потребителски аватар
boabbb
Мнения: 24519
Регистриран на: 07 авг 2013 09:19
Контакти:

Re: Тенис - Всекидневна тема

Мнениеот boabbb » 16 мар 2018 15:05

Пичове, дайте да коментираме тенис, а не да спориме за глупости :|
Леевски, оле :lol: :lol: :lol:

Потребителски аватар
Red_Neck
Мнения: 13754
Регистриран на: 08 яну 2013 10:05
Skype: armenski_pop.bg
Контакти:

Re: Тенис - Всекидневна тема

Мнениеот Red_Neck » 16 мар 2018 15:31

Каспаров, понеже се правиш на ударен....
Groucho написа:
Red_Neck написа:В тениса има точно 2 показателя за сравнение на най-успелите - титли от ГШ и брой седмици начело в тура. Всичко останало са полюции!

Toчно броят седмици начело в тура е най-голямата полюция, защото само със загубени финали може да си седиш на първо място с месеци, докато зад теб има човек с 2 шлема примерно, който е бил контузен през половината сезон.
.......
Точно големите титли и H2H-a са критерия.

Може ли да ми подредиш по важност следните критерии за успех в играта тенис ( според твоите разбирания, понеже явно не си съгласен с критериите на организатора на тура):
а) Титла от голям турнир (ГШ + финалния Мастърс)
б) Позиция в ранглистата
в) Победа над конкурент
г) Друго (какво)
"Левски срещу мракобесието - борба на волята срещу системата, доброто срещу злото! Това е заложено при нас. Отборът на народа срещу апарата, най-общо казано."
Из размислите на един „Дисидент“, или Как отборът на МВР и ДС пребори комунизма.

Потребителски аватар
Groucho
Мнения: 17132
Регистриран на: 30 май 2012 22:17
Контакти:

Re: Тенис - Всекидневна тема

Мнениеот Groucho » 16 мар 2018 16:01

Red_Neck написа:Каспаров, понеже се правиш на ударен....

Прави се на ударен някой, ама кой...

Не заслужаваш, ама айде: Само титлите са критерий за успех. Б, В и Г са нищо без титла.

Не че ще намериш нещо писано от мен за сравнение между играчи от различни поколения, не знам откъде ти бръмна мухата да ми приписваш нещо за някакъв "инструмент", но Джокович е над Сампрас, като комплексна сила. Доказват го успехите на клей, които имат или нямат двамата. И да, като фен на Сампрас го казвам. Това е личното ми мнение и няма значение какво е казал шефа на АТП.

Каспаров вика :lol: Явно те влече към шаха, учи дебютите.

Потребителски аватар
Esi
Мнения: 2367
Регистриран на: 01 юни 2014 10:16
Контакти:

Re: Тенис - Всекидневна тема

Мнениеот Esi » 16 мар 2018 16:28

Kакто и да сe подредят критериите, феновете на тениса гледат мач за да видят кой кого ще победи.
Надал и Джоко са побеждавали повече пъти Фед барабар със седмиците му като #1, бройката му титли и повечето му спечелени купички от ГШ, но не и срещу тях. Пример- срещу Надал швейцарецът има 3 спечелени титли от ГШ срещу 7 загубени финала.
Тенис специалисти коментираха кой е бил по-добър от двамата за 2017, защото спечелиха еднакъв брой мейджъра, а Надал направи нещо недостижимо за никой тенисист досега- по 10 титли на РГ, МК и Барселона. Но според Питър Бодо лек превес в сезона има Федерер заради фактa, че победи Рафа 4-0. Това е Н2Н. Не може да си по-добър от някой, който те побеждава повече, отколкото губи. Това е!
Groucho написа:Каспаров вика :lol: Явно те влече към шаха, учи дебютите.

:lol: Лош дебют и катастрофален ендшпил. Федерер не е най!
Изображение

Потребителски аватар
1982
Мнения: 30287
Регистриран на: 13 юни 2012 15:17

Re: Тенис - Всекидневна тема

Мнениеот 1982 » 16 мар 2018 19:19

Хед ту Хеда миналата година надали щеше да бъде 4-0, ако мишокът от Базел не се беше покрил за клей сезона, така че е малко спорен критерий. За разлика от него, Надал никога не е бил пиченце и дори да не се чувства много във форма, се е изправял срещу Федерер или Джокович на хард (най-вече) или трева ..... миналият сезон, макар да виждаше, че на хард не е вече това, което беше някога, не се покри и са надена на старчока на няколко пъти.
A. ПРЕДСТВЯНЕ НА КАНДИДАТА

4. ЦСКА-София е футболен клуб, състезавал се преди това под името „Литекс Ловеч”, заявил кандидатура по същество да бъде лицензиран и да участва в ЛЕ.


Върни се в “Тенис”



Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 14 госта