Новак Джокович - най-завършеният играч в историята

Модератори: MuFc1878, paceto, kartago, SkArY_9, slavia_forever, vaskonti, Madridist

Потребителски аватар
boyko-borisov
Мнения: 69
Регистриран на: 29 юни 2013 19:31

Re: Новак Джокович - най-завършеният играч в историята

Мнениеот boyko-borisov » 13 юни 2021 22:13

Немислимото се случи! Най-великият отново не сведе глава и разгроми противниците си! Той успя! Ще успея ли и аз? Нов обрат на 11 юли с бюлетина №5. Друг велик се завръща!

Потребителски аватар
HoUs4oOL
Мнения: 12425
Регистриран на: 03 окт 2010 18:27
Skype: ??

Re: Новак Джокович - най-завършеният играч в историята

Мнениеот HoUs4oOL » 13 юни 2021 23:54

Колеги, честито на всички, които са останали да пишат тук, макар че май винаги сме били 3-4 човека. :mrgreen: Едва ли някой си е представял, че Ноле ще спечели този турнир след миналогодишния финал и изобщо предвид представянето му на клей от 2016 насам. :) Велик турнир, два огромни мача...

Според мен дебатите за най-велик са безпредметни към днешна дата, всичко е ясно. За съжаление обаче и края е близо, тази загуба на Надал е поредното доказателство. Предполагам, че турнирите между Уимбълдън 2021 и 2022 ще са последните възможности и лебедовата песен на Новак. Още веднъж честито, освен двойния кариерен мастърс, вече има и двоен кариерен ГШ. :geek:

[rimg]https://pbs.twimg.com/media/E3yHVdrVkAQ-eOl?format=jpg[/rimg]
[center][wrapimg=]https://media.giphy.com/media/YSC4XfUOp4LclYppml/giphy.gif[/wrapimg][/center]

nghcvth
Мнения: 3538
Регистриран на: 27 яну 2013 14:41

Re: Новак Джокович - най-завършеният играч в историята

Мнениеот nghcvth » 14 юни 2021 09:11

Каква лебедова песен, на 34 е по- добре физически в 3 от 5 от младежите. Пък и в Рим беше казал "Аз, Рафа и Роджър сме некст джен". :lol: Никаква песен, поне още 5 години го искам на високо ниво. Пък и той сам си каза, че реално вече само Шлемовете го вълнуват, виж колко Мастърса пропусна пролетта. Тази година може да стори нещо историческо, колкото и трудно да изглежда.

Относно титлата на РГ- преди турнира изобщо не я очаквах, още повече след фиаското миналата година. Вече никой не може да му обезцени този успех, би Надал и после взе турнира, повече няма какво да се иска. Най- комплексният играч в тениса, без никакъв спор.
"Maybe this world is another planet's hell."- Aldous Huxley

Потребителски аватар
HoUs4oOL
Мнения: 12425
Регистриран на: 03 окт 2010 18:27
Skype: ??

Re: Новак Джокович - най-завършеният играч в историята

Мнениеот HoUs4oOL » 14 юни 2021 12:12

На тия години буквално за 1 турнир нещата могат да се преобърнат на 180 градуса... Помниш какво говорехме 2016 по това време и каква стана, нищо сигурно няма. За 5 години просто не вярвам, че ще има мотивация и желание да играе, особено, ако има повече Шлемове от Надал и Федерер. Според мен оттук нататък максимума е между 1 и 3 шлема, като ще се радвам много да ме опровергае разбира се, вероятно ще спечели и още някой и друг Мастърс, като не включвам ФМ, тук май вече приключи...

Просто Циципас, Медведев, Зверев стават все по-силни, отделно Тийм, отделно такива като Рубльов, времето изтича за съжаление...
[center][wrapimg=]https://media.giphy.com/media/YSC4XfUOp4LclYppml/giphy.gif[/wrapimg][/center]

nghcvth
Мнения: 3538
Регистриран на: 27 яну 2013 14:41

Re: Новак Джокович - най-завършеният играч в историята

Мнениеот nghcvth » 14 юни 2021 12:48

Рубльов няма нивото към момента да се бута за големите титли, Тийм и Зверев са чоукъри, за Медведев имам сериозни очаквания, но видя какво стана с него в Австралия, където всички специалисти го даваха с равни шансове с Джокович. Само Циципас към момента изглежда някаква реална заплаха, също не бих отписал напълно и Надал.

2016... беше много странно. Тогава явно и психически много се отпусна след първия РГ, после изгони щаба си и всичко отиде по дяволите. Много малко вероятно ми се струва да се повтори сценарият от тогава. За мене спокойно може да вземе още около 5 мейджъра. Времето изтича, но не толкова бързо и тази година го доказва.
"Maybe this world is another planet's hell."- Aldous Huxley

Потребителски аватар
sirius123
Мнения: 3186
Регистриран на: 05 юни 2008 13:12

Re: Новак Джокович - най-завършеният играч в историята

Мнениеот sirius123 » 15 юни 2021 17:40

Следващата седмица се пуска на двойки на Mallorca Championships , в един вид подготовка за Уимби.

Потребителски аватар
HoUs4oOL
Мнения: 12425
Регистриран на: 03 окт 2010 18:27
Skype: ??

Re: Новак Джокович - най-завършеният играч в историята

Мнениеот HoUs4oOL » 17 юни 2021 19:00

nghcvth написа:Рубльов няма нивото към момента да се бута за големите титли, Тийм и Зверев са чоукъри, за Медведев имам сериозни очаквания, но видя какво стана с него в Австралия, където всички специалисти го даваха с равни шансове с Джокович. Само Циципас към момента изглежда някаква реална заплаха, също не бих отписал напълно и Надал.

Не става въпрос за печелене на титли, а за възможност да натисне и изтощи или направо да победи Джокович в 5 сетов мач, един Хачанов също винаги може да го бие или изцеди на макс особено на хард, както се видя в Париж преди 3 години например, такива тенисисти станаха много в тура, а Ноле няма да става по-млад за съжаление...
[center][wrapimg=]https://media.giphy.com/media/YSC4XfUOp4LclYppml/giphy.gif[/wrapimg][/center]


Потребителски аватар
HoUs4oOL
Мнения: 12425
Регистриран на: 03 окт 2010 18:27
Skype: ??

Re: Новак Джокович - най-завършеният играч в историята

Мнениеот HoUs4oOL » 12 юли 2021 01:22

Честито и от мен, успя да се пребори за пореден път, шесткратен шампион на Уимбълдън, изпревари Борг. Ужасно ценна титла, предвид изключително краткия период за възстановяване между тревата и Париж. Очакванията и напрежението също бяха големи, но и те не му попречиха. Определено не беше на 100% през целия турнир, изключая мача му с Андерсън, където беше просто перфектен.

Борбата продължава, днес каза, че не е сигурен дали ще играе на ОИ, ограниченията му идват в повече и засега бил 50 на 50, ще чакаме да видим какво ще реши през следващите дни.
[center][wrapimg=]https://media.giphy.com/media/YSC4XfUOp4LclYppml/giphy.gif[/wrapimg][/center]

Потребителски аватар
HoUs4oOL
Мнения: 12425
Регистриран на: 03 окт 2010 18:27
Skype: ??

Re: Новак Джокович - най-завършеният играч в историята

Мнениеот HoUs4oOL » 16 юли 2021 01:54

Ще играе в Токио! :geek:

[center][wrapimg=]https://media.giphy.com/media/YSC4XfUOp4LclYppml/giphy.gif[/wrapimg][/center]


Върни се в “Тенис”



Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 23 госта