Рафаел Надал - Тореадорът от Манакор

Модератори: MuFc1878, paceto, kartago, SkArY_9, slavia_forever, vaskonti, Madridist

Потребителски аватар
MuFc1878
Мнения: 34749
Регистриран на: 06 фев 2009 11:30
Контакти:

Re: Рафаел Надал - Тореадорът от Манакор

Мнениеот MuFc1878 » 11 май 2018 20:47

Е, никой не играе като Рафа на всички турнири на клей до последния мач, за да направим съпоставка. А и никога не е взимал всичко по това време на сезона! Убеден съм, че пик на играта ще видим в Париж, но прави 32 години и няма как да млати всичко наред 8-)
Участие на един измежду Рим и Мадрид бе излишно. Още вчера се видяха някои нотки на преумора, а днес вече изнемогваше срещу напористия Тийм. В Италия няма да е по-различно - подготовка за "Филип Шатрие"!

Потребителски аватар
Esi
Мнения: 2354
Регистриран на: 01 юни 2014 10:16
Контакти:

Re: Рафаел Надал - Тореадорът от Манакор

Мнениеот Esi » 12 май 2018 10:28

Рафа с откровен и безпристрастен анализ:
Срещнах един от най-добрите на червено и днес той бе по-силният. Поздравления и съм щастлив за него, страхотен пич е. Не ми бе комфортно да сменям посоката на ударите, направих грешки при смач и някои ретури. Мисля, че не чувствах достатъчно добре топката, за да създам неудобни за него ситуации, в малко точки имах обичайното самочувствие.
Силните му удари даваха много страшен ефект на топките, които тук летят по-бързо, не можах да отговоря нито с обратен, нито с драйв, най-вече срещу форхенда му, нито да го избутам назад в корта. Почти винаги имаше време да се обръща за драйва си и удря от добра позиция. А когато не влезеш добре в разиграванията, и посрещаш силни топки, е трудно да излезеш победител, всичко е навързано. Щом не играеш добре, всичко изглежда сложно. Просто той се адаптира по-добре. Изиграх лош мач, трябва да анализираме нещата, защо се получи така и да работим за следващата седмица. Идвам от много добра динамика. Спечелих 50 поредни сета на клей, но днес нямах ден.
Преди 2 седмици го победих, сега той бе по-добрия. Когато печеля не съм супер щастлив, и като губя не правя страшни драми. Просто мога да опитам да бъда по-агресивен, с по точно финализиране.
Не ме изненада, знам срещу кого играя и потенциала му. Когато Доминик играе добре е труден за спиране, аз също се нуждая от силен мач и днес не ми се получи. Това е истината. Не ни е лесен спортът, разликите в подобни мачове са малки и печели по-добрият в момента. Преди Рим имам нужда от почивка и после пак здрави тренировки, условията са различни. Надявам се да съм подготвен за успешен турнир и взема реванш.

Доми:
Играх много по-добре от Монте Карло, когато Рафа ме уби 2:0. Условията тук са страхотни за мен, топките летят по-високо, така че ми бе по-леко.
Трябваше ми извънреден мач, за да победя Рафа с уникалния му рекорда от 50 сета, но го направих.
Движех се добре, но и той показа страхотна форма. Ударите ми от дъното на корта бяха много агресивни и това ми помогна най-много. Работата със спеца на клей Гало Бланко определено помогна много за представянето ми на червено.

Tennis24.bg
Изображение

Потребителски аватар
MuFc1878
Мнения: 34749
Регистриран на: 06 фев 2009 11:30
Контакти:

Re: Рафаел Надал - Тореадорът от Манакор

Мнениеот MuFc1878 » 12 май 2018 10:43

Проблемът е, че най-добрите условия на клей Рафа ги получава.....на Ролан Гарос! Отделно там линиите са част от корта, а не са изкуствени като на останалите турнири. Доминатора да не получи римейк на 2017 ;) Предишните мачове едва обръщаше мачове срещу някакви пъпеши, а вчера игра като бог. Странно ми е :lol:

Потребителски аватар
Esi
Мнения: 2354
Регистриран на: 01 юни 2014 10:16
Контакти:

Re: Рафаел Надал - Тореадорът от Манакор

Мнениеот Esi » 12 май 2018 11:07

Не гледах мачовете на Тийм, само много малко от този с Чорич. Но наистина срещу Надал игра силно, много беше се натегнал. Рафа претовари с турнир след турнир, победа след победа и загуби оня хъс с който пречупва противника колкото и да е силен в даден мач.
+
...... Лидерството си бе подарък за 3 месеца, даже и не съм планирал да го задържа. Хубавото е, че имам още 2 турнира да спечеля точки и ще видим до края на годината. Радвам се, че съм здрав.
Изображение

Потребителски аватар
MuFc1878
Мнения: 34749
Регистриран на: 06 фев 2009 11:30
Контакти:

Re: Рафаел Надал - Тореадорът от Манакор

Мнениеот MuFc1878 » 16 май 2018 18:17

Рафа си го е изкарал на бота Джумхур - 6:1, 6:0! Не, че това ме топли за загубата от Дом. Гледаме напред и се надявам на по-добро представяне в Рим от миналата година.

Потребителски аватар
sapio0o
Мнения: 13203
Регистриран на: 30 авг 2009 11:47
Контакти:

Re: Рафаел Надал - Тореадорът от Манакор

Мнениеот sapio0o » 16 май 2018 19:48

Ще е много трудно срещу Шаповалов, ако същият се справи с Хаасе.

Потребителски аватар
MuFc1878
Мнения: 34749
Регистриран на: 06 фев 2009 11:30
Контакти:

Re: Рафаел Надал - Тореадорът от Манакор

Мнениеот MuFc1878 » 17 май 2018 06:54

Интересна схема при Рафа - при победа днес ще има дерби мач с Дон Фабио :lol: После пък може да се падне с Нишикори или Джоко.

Потребителски аватар
Groucho
Мнения: 17132
Регистриран на: 30 май 2012 22:17
Контакти:

Re: Рафаел Надал - Тореадорът от Манакор

Мнениеот Groucho » 17 май 2018 18:00

MuFc1878 написа:Интересна схема при Рафа - при победа днес ще има дерби мач с Дон Фабио :lol:

Никакъв шанс за Надал, ако Фонини реши да играе на един процент от goatността си :!:

Потребителски аватар
MuFc1878
Мнения: 34749
Регистриран на: 06 фев 2009 11:30
Контакти:

Re: Рафаел Надал - Тореадорът от Манакор

Мнениеот MuFc1878 » 17 май 2018 18:22

Бързо премина и през Шапата. Абсолютното дерби следва - Рафа vs Дон Фабио 8-) Надал има шанс само, ако съдията не ръководи двубоя по правилата :lol: :mrgreen:

Потребителски аватар
sapio0o
Мнения: 13203
Регистриран на: 30 авг 2009 11:47
Контакти:

Re: Рафаел Надал - Тореадорът от Манакор

Мнениеот sapio0o » 17 май 2018 18:23

Един от по-стабилните му мачове на сервис, губейки грубо 2-3 точки без да си правя труда да броя.


Върни се в “Тенис”



Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 8 госта