Синсинати | ГРИГОР ДИМИТРОВ - Анди Мъри 02:00ч.

Модератори: MuFc1878, paceto, kartago, SkArY_9, slavia_forever, vaskonti, Madridist

Потребителски аватар
Groucho
Мнения: 17132
Регистриран на: 30 май 2012 22:17
Контакти:

Re: Синсинати | ГРИГОР ДИМИТРОВ - Анди Мъри 02:00ч.

Мнениеот Groucho » 21 авг 2015 05:47

Библейски мач - Мъри се появи полужив на корта и възкръсна в шестия гейм на втория сет, Димитров повтори упражнението в третия гейм на третия сет. Доста качествени и зрелищни отигравания направиха и двамата, когато не се лутаха между тоя и оня свет.

Английските коментатори охарактеризираха хубаво разликата между двамата, която не е спортно-техническа, а ментална. По памет: "Григор си мисли "мога и трябва да спечеля", а шотландецът си казва "ЩЕ спечеля"".
И британецът продължи напред (с цялото уважение към положените от него усилия, които не бяха малки), защото българинът загуби срещата. Нашият прилича на спринтьор, който винаги обръща глава назад, когато е на метри от финалната линия. Обръща се да види къде е съперникът и позволява да бъде застигнат и задминат. За N-ти път се сгромолясва, когато сервира за затваряне на сет или мач срещу най-добрите. Има талант, бори се, но трябва да се опита да си оправи главата, защото иначе няма да се качи на следващото ниво в тениса.

Успех на USO, дано има късмет при жребия.

Потребителски аватар
Niksh0
Мнения: 4103
Регистриран на: 13 сеп 2010 18:33
Контакти:

Re: Синсинати | ГРИГОР ДИМИТРОВ - Анди Мъри 02:00ч.

Мнениеот Niksh0 » 21 авг 2015 07:47

Не си ли оправи мисленето в главата, наистина трудна ще излезе от ситуацията , в която в момента. На 3 пъти не на прага да спечели мача, но сякаш ръцете спират да го слушат тогава.

Колегата над мен е прав: Мъри не спечели мача, а Григор го загуби, а мачът определено си струваше да се гледа макар и нервите, които пак поизхабих в ранните часове.
"If you're losing your soul and you know it, then you've still got a soul left to lose."

Потребителски аватар
Middlesbrough
Мнения: 32472
Регистриран на: 11 мар 2009 03:20
Контакти:

Re: Синсинати | ГРИГОР ДИМИТРОВ - Анди Мъри 02:00ч.

Мнениеот Middlesbrough » 21 авг 2015 12:22

Не бях гледал толкова силен тенес от Гришо от бая време :x :x , но по средата на 2 сет се срина когато трябваше да затваря мача ... :x първия сервиз отсъстваше :x
Пропилява си таланта :@:@:@


Офтопик:

pomiqr270
Мнения: 358
Регистриран на: 13 авг 2015 19:04

Re: Синсинати | ГРИГОР ДИМИТРОВ - Анди Мъри 02:00ч.

Мнениеот pomiqr270 » 21 авг 2015 18:04

Може да звучи смешно, но Григор няма да бъде голям тенисист, защото си говори сам на английски. След днешното му представяне съм на мнение, че не става и да бъде на мястото на децата подаващи токпите, защото в някой момент ръката му ще трепне и ще метне топка по време на разиграване. Топката да излиза в аут и да решиш да се правиш на маймуна ...
"В повечето случаи, когато човек твърди, че любовта не се купува, то той не притежава собствен самолет и яхта, а тя никога не е попадала на човек собственик на самолет и яхта", Николай Николаев известен кът помияра у форуму на гонг.

Потребителски аватар
1913
Мнения: 2235
Регистриран на: 24 мар 2008 17:15
Контакти:

Re: Синсинати | ГРИГОР ДИМИТРОВ - Анди Мъри 02:00ч.

Мнениеот 1913 » 21 авг 2015 20:48

Все ще не мога да повярвам, че този мач завърши със загуба на Гришо. Игра страхотно, надигра Мъри почти през целия мач и в крайна сметка пропиля толкова чисти възможности и заслужено загуби. Много жалко, така се бях изнервил, че не можах да заспя, след края на мача. Не знам, какво трябва да се случи, за да получи още малко увереност и да се възползва от шансовете си поне в мачовете като този сутринта, когато играта му определено върви, публиката е зад него и води убедително в резултата.


Върни се в “Тенис”



Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 2 госта