NBA Regular Season 20-21

Модератори: paceto, kartago, SkArY_9, slavia_forever, vaskonti, Madridist

Потребителски аватар
rhaegar
Мнения: 43887
Регистриран на: 07 юни 2008 19:04
Skype: Имам.
Контакти:

Re: NBA Regular Season 20-21

Мнениеот rhaegar » 07 май 2021 17:21

Нека Челси вземе ШЛ, Асоциацията ще я прежаля някак. :lol:
Blue_Girl написа:Аз мисля, когато се налага


Изображение

Larsenn
Мнения: 873
Регистриран на: 12 яну 2019 13:44
Контакти:

Re: NBA Regular Season 20-21

Мнениеот Larsenn » 08 май 2021 16:16

Някой може ли да обясни защо най-скъпия отбор в света е Далас Каубойс и то за шеста поредна година. Според Форбс: 1. Далас Каубойс - 5.7 млрд, 2. Янкис - 5.25 млрд, 3. Никс - 5.0 млрд. Следват Реал Мадрид, Барселона, Уориърс, Лейкърс и т.н.
Що точно тия ковбойци струват най-много?

Потребителски аватар
rhaegar
Мнения: 43887
Регистриран на: 07 юни 2008 19:04
Skype: Имам.
Контакти:

Re: NBA Regular Season 20-21

Мнениеот rhaegar » 08 май 2021 17:53

Имат най-много фенове в най-скъпия спорт, кое не е ясно?
Blue_Girl написа:Аз мисля, когато се налага


Изображение

Larsenn
Мнения: 873
Регистриран на: 12 яну 2019 13:44
Контакти:

Re: NBA Regular Season 20-21

Мнениеот Larsenn » 08 май 2021 19:27

rhaegar написа:Имат най-много фенове в най-скъпия спорт, кое не е ясно?


Далас е далеч от трите най-големи пазари в САЩ - Ню Йорк, Ел Ей и Чикаго. Каубойс далеч не са успешен отбор през този век, че да трупат фенска маса от други райони (както стана с ГСУ). Станали са най-скъпия отбор последните шест години (през които нищо не са постигнали).
Кое да е ясно?

Потребителски аватар
rhaegar
Мнения: 43887
Регистриран на: 07 юни 2008 19:04
Skype: Имам.
Контакти:

Re: NBA Regular Season 20-21

Мнениеот rhaegar » 08 май 2021 20:29

Тексас сам по себе си е огромен пазар. Плюс това, на тях не им трябва да трупат нови фенове с успехи, защото както казах са най-популярният отбор. Имат най-големия стадион в лигата. Отделно новите договори с телевизиите са за нещо от рода на 10млрд на година.
Blue_Girl написа:Аз мисля, когато се налага


Изображение

Buck32
Мнения: 1603
Регистриран на: 20 мар 2020 16:33
Контакти:

Re: NBA Regular Season 20-21

Мнениеот Buck32 » 08 май 2021 22:51

Признавам, че съм далеч от Регър по познания за този спорт, но в последно време гледам доста клипчета (основно стари :) ) и там ги наричат "отбора на Америка", изглежда са нещо като Лейкърс - с най-много фенове и най-много хейтъри. А и изчисляването на тези стойности винаги е пълно с условности. Какъвто и пазар да е НЮ, няма никаква логика Никс да са с такава стойност, ако погледнеш игровата им история откак Райли си отиде (дори и да броим финала от 1999).

Larsenn
Мнения: 873
Регистриран на: 12 яну 2019 13:44
Контакти:

Re: NBA Regular Season 20-21

Мнениеот Larsenn » 08 май 2021 23:27

Никс от много години са отбора с най-големи печалби в НБА заради ТВ договорите и печалби от реклами, билети и тем подобни. Като огромен плюс за тях е, че вървят в комплект с Медисън Скуеър Гардън. Спортните успехи явно нямат нищо общо. По техния футбол и моите познания са елементарни, та се учудих днес от тази класация. Явно Каубойс печелят на годишна база най-много в НФЛ от телевизия и билети.

Потребителски аватар
rhaegar
Мнения: 43887
Регистриран на: 07 юни 2008 19:04
Skype: Имам.
Контакти:

Re: NBA Regular Season 20-21

Мнениеот rhaegar » 09 май 2021 00:50

TV парите в NFL се разпределят по 2 начина. Първо е общата сделка за голямата сума Х, която се разделя на всички отбори по равно. Втората сделка е за грубо казано "местни" излъчвания. Ако например си в Тексас и Каубойс играят в стандартните часове (20:00 или 23:15 наше време), шансът да гледаш по тв друг мач, играещ се по същото време е минимален. Или айде, в района на Хюстън ще дават Тексанс, но като цяло нямаш особен избор. Парите от местните излъчвания, плюс билети, мърчандайз и т.н. си остават предимно за отборите.
Отборите от ЛА са от скоро в града и още не са изградили солидна фенска база. Ае, Рамс имат стари фенове от предишния си престой, ама Чарджърс са си гости и загубиха доста фенове при преместването си. А и като цяло манталитетът в ЛА е да се подкрепят победителите, а те все още не са такива, с малки изключения.

Пак ще кажа, това е най-популярният спорт в САЩ и в него се въртят адски много пари. И са на път да станат още повече с новите ТВ сделки и с вдигането на забраната за спортни залагания на национално ниво. До сега можеше да се залага само в Невада и още 2 щата, честно казано не помня кои, но бяха от забутаните. Сега все по-масови стават рекламите на букита и фентъзи приложения, даващи възможност и да се залага през тях. Лигата се превръща в машина за огромни пари и даже от този сезон увеличават мачовете с един, което си е още бонус пари.
Blue_Girl написа:Аз мисля, когато се налага


Изображение

Потребителски аватар
Pichichi
Мнения: 13806
Регистриран на: 28 окт 2010 11:43
Контакти:

Re: NBA Regular Season 20-21

Мнениеот Pichichi » 14 май 2021 09:36

Какво да кажа САС се класираха са плей-ин двубоите и ще играят с/у Мемфис/ГСУ за мяато в плейофите.
Тази нощ със загуба от Никс се случва това но в същия момент и Сакраменто губят.
Прогнози няма да давам но все пак Поп успя да класира отбора пред НОЛА и Кингс и то при положение
че на хартия те имат по-силен ростър, особено НОЛА имат уж топ играчи за лигата!
Вярно е че са 10-ти и ако нямаше това с плей-ин всъщност щяха да са извън плейофите но надминаха
очакванията ми за сезона. Може и да се окаже лошо това и едно танкване да беше по-добрата идея!
Иначе ако Лйекърс останат в плей-ин зоната и Мемфис или ГСУ ги изплющят ще е доста забавно!
:mrgreen:

Там Портланд имат мач с Денвър а Лейкърс два навън с/у Пейсърс и НОЛА.
Така като гледам на Лейкърс им трябват 2 задължитлни победи защото си мисля че Портланд ще
вземе мача с Денвър.
Вече и зависи кой какви сметки ще си прави!

Потребителски аватар
Pichichi
Мнения: 13806
Регистриран на: 28 окт 2010 11:43
Контакти:

Re: NBA Regular Season 20-21

Мнениеот Pichichi » 17 май 2021 10:20

Леле мале ГСУ - Лейкърс за място в плейофите. Това ще е война!
:lol: :lol: :lol:
:mrgreen:

Лейкърс са явен фаворит но да видим. Трябва да си решат мача в подкошието с Дейвис, Дръмънд и Гасол.
От другата страна един Грийн но пък може Къри да направи някое чудо.
Очаквам Мемфис да ни пречукат нас, имат по-стабилни играчи.
Уизърдс съвсем спокойно може да изритат Бостън но не е ясен този мач.
Другия мач Шарлът с/и Индиана ми изглежда неясен също.


Върни се в “Архив”



Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 50 госта