Играе ли се защита в NBA в днешно време ?

Модератори: paceto, kartago, SkArY_9, slavia_forever, vaskonti, Madridist

Потребителски аватар
boabbb
Мнения: 24519
Регистриран на: 07 авг 2013 09:19
Контакти:

Re: Играе ли се защита в NBA в днешно време ?

Мнениеот boabbb » 19 юни 2019 08:04

rmfan5 написа:
Вълчан написа:Та понеже съм фен на играта от 90 години и знам какви центрове имаше..... :o тези сегашните са жалки.Сега си мятат троики и правят ефектни комбинации.Висят по кошовете и чупят стоики.Няма как промени се наистина доста играта.Говори се за някои мачове че преобладавала защитата но по скоро нескопосаните опити за троика и кофти удари от средно водят до малкото точки.Търсят се предимно раздвижени играчи.Центрове не се лансират много а и няма в интерес на истината.


Пусни си Гоберт,Ембийд,Търнър,Гасол,Дейвис,Капела,Хоуърд,Ибака,Чандлър,Джордан това са само от сегашните.
Ако върнем назад Бен Уолъс,Дънкан,Гарнет.

Няма лошо човек да се прехласва по миналото ама някой аргументи много издишат.


На мен лично от сегашните много голямо впечатление ми прави Карл-Антъни Таунс 8-) Много потенциал има в това момче :!:
Леевски, оле :lol: :lol: :lol:

Потребителски аватар
Drunken_Master
Мнения: 19870
Регистриран на: 30 май 2012 15:50
Местоположение: TD Garden
Контакти:

КАТ

Мнениеот Drunken_Master » 19 юни 2019 08:17

Е, той Таунс е един от най-слабите защитници сред високите играчи, въпреки чадърите, които бие от време на време. Затова и го критикуват постоянно. Даже имаше и такива, които оспорваха неговото място сред All Star тийм-ът.
ivan56 написа:Когато се говори за Украйна удобно винаги се слага период около 17-18 в украинци по тези места е имало още от 10 в. Историята им е доста сходна с нашата дълги периоди са били под шапката на някой но това не значи че няма такава държава

#галилейеотбурГАЗ

Потребителски аватар
Drunken_Master
Мнения: 19870
Регистриран на: 30 май 2012 15:50
Местоположение: TD Garden
Контакти:

Центрове

Мнениеот Drunken_Master » 19 юни 2019 08:29

Вълчан, какво ще рече, че "сегашните центрове са смешни" ? Благодарение на премахването на "illegal defense" и създаването на "3 seconds violation", с което се целеше, да бъде спрян Шакийл О'Нийл, вече почти няма възможност висок играч, да доминира отдолу, както едно време. Изключвам играчи като Янис Антетукомпо, ДеАндре Джордън, Андре Дръмънд и т.н. като само първият доминира по начин, по който доминираше и Дизела през деветдесетте. Другите са си забивачи и силно зависими от класен плеймейкър. Сега десетки години по-късно играта е по-бърза, като се измести по периферията и се разчита на стрелци от тройката, но това по какъв начин ги прави смешни ? Класни играчи абсолютно винаги е имало и ще има... Просто през последните години се направи всичко възможно, да се увеличат точките средно на мач, понеже простите янки искат зрелища... Затова и е по-трудно, да се играе защита в днешно време, въпреки, че винаги съм бил на мнение, че зоновата защита е в пъти по-комплексна от личната. Примерите са безброй...
ivan56 написа:Когато се говори за Украйна удобно винаги се слага период около 17-18 в украинци по тези места е имало още от 10 в. Историята им е доста сходна с нашата дълги периоди са били под шапката на някой но това не значи че няма такава държава

#галилейеотбурГАЗ

Потребителски аватар
Drunken_Master
Мнения: 19870
Регистриран на: 30 май 2012 15:50
Местоположение: TD Garden
Контакти:

Re: Играе ли се защита в NBA в днешно време ?

Мнениеот Drunken_Master » 19 юни 2019 08:53

Kiril2681 написа:
rmfan5 написа:
Kiril2681 написа:
Drunken_Master написа:Наскоро се зачетох в тъпаците от sportal.bg, които твърдяха, че ЛеБрон Джеймс бил започнал да "издиша" още след напускането си от Маями Хийт през 2014-та година. Позоваваха се на факта, че Кралят е спрял да играе защита и по този начин пазейки си силите доминира физически сред останалите играчи на паркета. Трудно бих се съгласил, че ЛеБрон "сдава багажа", при положение, че точно преди година наби 51 точки при близо 60% успеваемост срещу един от най-добре отбраняващите се отбори в лигата - Голдън Стейт Уориърс и то във финалната серия.
Да, съгласен съм, че Кралят спря да играе в защита, но в днешно време кой изобщо играе в защита ? Играчите май се броят на пръстите на ръцете. Не, за друго, а може би поради множеството промени в правилата вече май е адски трудно, да се отбранява един отбор без да му се свири нарушение на секундата...
Та, играе ли се защита в днешно време ?

:) Личи си, че гледаш, интересуваш , вероятно и я разбираш тази разкошна игра, но да кажеш, че Уориърс е "един от най-добре отбраняващите се отбори"... :) 114 точки средно на мач, за изминалия сезон са допуснали...За сравнение Индиана са с 91-92, Детройт с 98...Колкото до играта в защита си прав - вече се играе на надвкарване, но това се изисква и от конюктюрата - гледаемост, зрелищност, вкарващите винаги са по-големи звезди от пречищите им, това е НБА! И въобще американския спорт. Не че разбирам идеята да има лига, от която никой не изпада, но аз минавам за европеец...кво ли разбирам :) Успех, хубави теми пускаш - чета ги с удоволствие :!:


Сухата статистика без контекст не говори нищо,Грийн,Клей и Игуодала са страшни защитници,още повече става въпрос за плейофи не за редовния сезон,като за 17-18 са първи по def rtg.Последния сезон са по-разпуснати,но абсолютно са един от най-добрите отбори в защита последните години.

Не се заяждам, напротив, но статистиката в случая не лъже. А за 17-18 са на 18-то място със средно по 107,5 допуснати точки на мач! Сан Антонио, Юта и Бостън са челници с около по 100 средно. ГСУ вкарват много, имат огромна офанзивна мощ, те просто надвкарват противниците си! Какъв контекст търсиш? Съгласих се с изказаното генерално мнение и опровергах конкретното такова....по статистика! Тази година, на финала излязоха едни 50-60 точки на мач, с контузиите им и...?!

Кириле, говорим за миналогодишните плейофи. Дюрант също се превърна в чудовище в защита, откакто заигра в Уориърс... Кър си е отличен треньор !
ivan56 написа:Когато се говори за Украйна удобно винаги се слага период около 17-18 в украинци по тези места е имало още от 10 в. Историята им е доста сходна с нашата дълги периоди са били под шапката на някой но това не значи че няма такава държава

#галилейеотбурГАЗ

Kiril2681
Мнения: 1143
Регистриран на: 04 авг 2015 17:00

Re: Играе ли се защита в NBA в днешно време ?

Мнениеот Kiril2681 » 19 юни 2019 11:24

Drunken_Master написа:
Kiril2681 написа:
rmfan5 написа:
Kiril2681 написа:
Drunken_Master написа:!

Кириле, говорим за миналогодишните плейофи. Дюрант също се превърна в чудовище в защита, откакто заигра в Уориърс... Кър си е отличен треньор !

Ясно за какво говорим. И съм съгласен, че НБА просто приключи със защитата. Може би на Изток все още има 1-2 последни мохикани, посочените Детройт, Индиана, но като цяло тенденцията върви твърдо върви към 300 точки общо на мач :) Имам леки обструкции спрямо защитата на ГСУ, споделих ги, въпреки че те имат най-добрия защитник в лигата - Грийн! На мен ми харесва баскетбола от времето на Булс - с Джордан, но и с Родман - трябва си баланс!
от Kris_men2000 » 31 юли 2019 00:31

Целият проблем на Левски не е в ръководството или в славинизацията а в това , че 90% от феновете са тъпи като магарета и грам не разбират от футбол

Потребителски аватар
Drunken_Master
Мнения: 19870
Регистриран на: 30 май 2012 15:50
Местоположение: TD Garden
Контакти:

Има и такива, които играят в днешно време здрава защита

Мнениеот Drunken_Master » 19 юни 2019 11:31

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=g9ImIFYTBNA&t=4s[/youtube]
ivan56 написа:Когато се говори за Украйна удобно винаги се слага период около 17-18 в украинци по тези места е имало още от 10 в. Историята им е доста сходна с нашата дълги периоди са били под шапката на някой но това не значи че няма такава държава

#галилейеотбурГАЗ

pill
Мнения: 1833
Регистриран на: 12 яну 2019 12:55
Контакти:

Re: Играе ли се защита в NBA в днешно време ?

Мнениеот pill » 19 юни 2019 12:01

“Never say never, because limits, like fears, are often just an illusion.”

https://youtu.be/6kARhdu_yqk

pill
Мнения: 1833
Регистриран на: 12 яну 2019 12:55
Контакти:

Re: Играе ли се защита в NBA в днешно време ?

Мнениеот pill » 22 юни 2019 23:05

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=N9vFHYVXtRk&t=136s[/youtube] :shock:
“Never say never, because limits, like fears, are often just an illusion.”

https://youtu.be/6kARhdu_yqk

Потребителски аватар
Drunken_Master
Мнения: 19870
Регистриран на: 30 май 2012 15:50
Местоположение: TD Garden
Контакти:

Ленърд "затваря" Янис

Мнениеот Drunken_Master » 23 юни 2019 19:29

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=XVHj5tnabBY[/youtube]
ivan56 написа:Когато се говори за Украйна удобно винаги се слага период около 17-18 в украинци по тези места е имало още от 10 в. Историята им е доста сходна с нашата дълги периоди са били под шапката на някой но това не значи че няма такава държава

#галилейеотбурГАЗ

Larsenn
Мнения: 871
Регистриран на: 12 яну 2019 13:44
Контакти:

Re: Играе ли се защита в NBA в днешно време ?

Мнениеот Larsenn » 24 юни 2019 05:36

Мастъре, сам си отговаряш на въпросите :) Разбира се, че се играе защита и има отлични защитници, ама според сегашните лабави правила. А иначе , освен Куай, другия топ е Янис. Тези двамата играят абсолютно чисто, ако сте забелязали, за разлика от Магарето, СП3 и т.н. които могат и играят доста мръсно...
Апчето ми пълни душата с тоя клип на Скоти ( не че не съм го гледа 20 пъти поне :) .


Върни се в “Баскетбол”



Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 6 госта