Играе ли се защита в NBA в днешно време ?

Модератори: paceto, kartago, SkArY_9, slavia_forever, vaskonti, Madridist

Потребителски аватар
Drunken_Master
Мнения: 19612
Регистриран на: 30 май 2012 15:50
Местоположение: TD Garden
Контакти:

Играе ли се защита в NBA в днешно време ?

Мнениеот Drunken_Master » 18 юни 2019 13:48

Наскоро се зачетох в тъпаците от sportal.bg, които твърдяха, че ЛеБрон Джеймс бил започнал да "издиша" още след напускането си от Маями Хийт през 2014-та година. Позоваваха се на факта, че Кралят е спрял да играе защита и по този начин пазейки си силите доминира физически сред останалите играчи на паркета. Трудно бих се съгласил, че ЛеБрон "сдава багажа", при положение, че точно преди година наби 51 точки при близо 60% успеваемост срещу един от най-добре отбраняващите се отбори в лигата - Голдън Стейт Уориърс и то във финалната серия.
Да, съгласен съм, че Кралят спря да играе в защита, но в днешно време кой изобщо играе в защита ? Играчите май се броят на пръстите на ръцете. Не, за друго, а може би поради множеството промени в правилата вече май е адски трудно, да се отбранява един отбор без да му се свири нарушение на секундата...
Та, играе ли се защита в днешно време ?
ivan56 написа:Когато се говори за Украйна удобно винаги се слага период около 17-18 век, украинци по тези места е имало още от 10 в. Историята им е доста сходна с нашата, дълги периоди са били под шапката на някой, но това не значи, че няма такава държава.

НЕдебил!

pill
Мнения: 1831
Регистриран на: 12 яну 2019 12:55
Контакти:

Re: Играе ли се защита в NBA в днешно време ?

Мнениеот pill » 18 юни 2019 18:07

Кауай играе затова е №1 в лигата.
“Never say never, because limits, like fears, are often just an illusion.”

https://youtu.be/6kARhdu_yqk

Вълчан
Мнения: 4266
Регистриран на: 13 май 2014 16:13

Re: Играе ли се защита в NBA в днешно време ?

Мнениеот Вълчан » 18 юни 2019 20:00

Та понеже съм фен на играта от 90 години и знам какви центрове имаше..... :o тези сегашните са жалки.Сега си мятат троики и правят ефектни комбинации.Висят по кошовете и чупят стоики.Няма как промени се наистина доста играта.Говори се за някои мачове че преобладавала защитата но по скоро нескопосаните опити за троика и кофти удари от средно водят до малкото точки.Търсят се предимно раздвижени играчи.Центрове не се лансират много а и няма в интерес на истината.

Потребителски аватар
obi4am_pirin
Мнения: 5903
Регистриран на: 08 яну 2009 09:48
Контакти:

Re: Играе ли се защита в NBA в днешно време ?

Мнениеот obi4am_pirin » 18 юни 2019 20:29

Не ги разбирам нещата, но Сергей Ибака беше дзвер във финалната серия. Под коша беше титан. Защитата не се ичерпва само с това но аз сподекям какво ме впечатлило
хахахахах
Изпратено на: 15 Дек 2014 19:35
От: Messi_fan
До: obi4am_pirin

Къде ти е темичката ? Май нещо я заключиха. хахахаха
П.П. Не е нужно да ми благодариш, че заради мен я премахнаха. ;)

Потребителски аватар
rmfan5
Мнения: 2556
Регистриран на: 19 авг 2012 22:19
Контакти:

Re: Играе ли се защита в NBA в днешно време ?

Мнениеот rmfan5 » 18 юни 2019 20:46

Вълчан написа:Та понеже съм фен на играта от 90 години и знам какви центрове имаше..... :o тези сегашните са жалки.Сега си мятат троики и правят ефектни комбинации.Висят по кошовете и чупят стоики.Няма как промени се наистина доста играта.Говори се за някои мачове че преобладавала защитата но по скоро нескопосаните опити за троика и кофти удари от средно водят до малкото точки.Търсят се предимно раздвижени играчи.Центрове не се лансират много а и няма в интерес на истината.


Пусни си Гоберт,Ембийд,Търнър,Гасол,Дейвис,Капела,Хоуърд,Ибака,Чандлър,Джордан това са само от сегашните.
Ако върнем назад Бен Уолъс,Дънкан,Гарнет.

Няма лошо човек да се прехласва по миналото ама някой аргументи много издишат.
[wrapimg=]http://prikachi.com/images/523/7021523v.jpg[/wrapimg]

pill
Мнения: 1831
Регистриран на: 12 яну 2019 12:55
Контакти:

Re: Играе ли се защита в NBA в днешно време ?

Мнениеот pill » 18 юни 2019 20:52

Играта е била друга. По-физическа. Затова много от големите мачове са завършвали с по 80 и няколко точки. Единствения от сегашната ера, който може да се мери със защитници като Хакийм, Майкъл, Скоти, Пейтън, Дикембе и т.н. е Кауай.
“Never say never, because limits, like fears, are often just an illusion.”

https://youtu.be/6kARhdu_yqk

Вълчан
Мнения: 4266
Регистриран на: 13 май 2014 16:13

Re: Играе ли се защита в NBA в днешно време ?

Мнениеот Вълчан » 18 юни 2019 21:17

rmfan5 сигурно има и сега добри момчета.Но не са така силови и железни че даже и борбени.Един чадър два и 2 спечелени борби под коша и вече голямата работа.Навремето центърът щеше да те смачка под коша че и да те гледа още 5 минути лошо.Сега се прегръщат и извиняват 5 минути един на друг.

Kiril2681
Мнения: 1143
Регистриран на: 04 авг 2015 17:00

Re: Играе ли се защита в NBA в днешно време ?

Мнениеот Kiril2681 » 18 юни 2019 22:51

Drunken_Master написа:Наскоро се зачетох в тъпаците от sportal.bg, които твърдяха, че ЛеБрон Джеймс бил започнал да "издиша" още след напускането си от Маями Хийт през 2014-та година. Позоваваха се на факта, че Кралят е спрял да играе защита и по този начин пазейки си силите доминира физически сред останалите играчи на паркета. Трудно бих се съгласил, че ЛеБрон "сдава багажа", при положение, че точно преди година наби 51 точки при близо 60% успеваемост срещу един от най-добре отбраняващите се отбори в лигата - Голдън Стейт Уориърс и то във финалната серия.
Да, съгласен съм, че Кралят спря да играе в защита, но в днешно време кой изобщо играе в защита ? Играчите май се броят на пръстите на ръцете. Не, за друго, а може би поради множеството промени в правилата вече май е адски трудно, да се отбранява един отбор без да му се свири нарушение на секундата...
Та, играе ли се защита в днешно време ?

:) Личи си, че гледаш, интересуваш , вероятно и я разбираш тази разкошна игра, но да кажеш, че Уориърс е "един от най-добре отбраняващите се отбори"... :) 114 точки средно на мач, за изминалия сезон са допуснали...За сравнение Индиана са с 91-92, Детройт с 98...Колкото до играта в защита си прав - вече се играе на надвкарване, но това се изисква и от конюктюрата - гледаемост, зрелищност, вкарващите винаги са по-големи звезди от пречищите им, това е НБА! И въобще американския спорт. Не че разбирам идеята да има лига, от която никой не изпада, но аз минавам за европеец...кво ли разбирам :) Успех, хубави теми пускаш - чета ги с удоволствие :!:
от Kris_men2000 » 31 юли 2019 00:31

Целият проблем на Левски не е в ръководството или в славинизацията а в това , че 90% от феновете са тъпи като магарета и грам не разбират от футбол

Потребителски аватар
rmfan5
Мнения: 2556
Регистриран на: 19 авг 2012 22:19
Контакти:

Re: Играе ли се защита в NBA в днешно време ?

Мнениеот rmfan5 » 19 юни 2019 00:30

Kiril2681 написа:
Drunken_Master написа:Наскоро се зачетох в тъпаците от sportal.bg, които твърдяха, че ЛеБрон Джеймс бил започнал да "издиша" още след напускането си от Маями Хийт през 2014-та година. Позоваваха се на факта, че Кралят е спрял да играе защита и по този начин пазейки си силите доминира физически сред останалите играчи на паркета. Трудно бих се съгласил, че ЛеБрон "сдава багажа", при положение, че точно преди година наби 51 точки при близо 60% успеваемост срещу един от най-добре отбраняващите се отбори в лигата - Голдън Стейт Уориърс и то във финалната серия.
Да, съгласен съм, че Кралят спря да играе в защита, но в днешно време кой изобщо играе в защита ? Играчите май се броят на пръстите на ръцете. Не, за друго, а може би поради множеството промени в правилата вече май е адски трудно, да се отбранява един отбор без да му се свири нарушение на секундата...
Та, играе ли се защита в днешно време ?

:) Личи си, че гледаш, интересуваш , вероятно и я разбираш тази разкошна игра, но да кажеш, че Уориърс е "един от най-добре отбраняващите се отбори"... :) 114 точки средно на мач, за изминалия сезон са допуснали...За сравнение Индиана са с 91-92, Детройт с 98...Колкото до играта в защита си прав - вече се играе на надвкарване, но това се изисква и от конюктюрата - гледаемост, зрелищност, вкарващите винаги са по-големи звезди от пречищите им, това е НБА! И въобще американския спорт. Не че разбирам идеята да има лига, от която никой не изпада, но аз минавам за европеец...кво ли разбирам :) Успех, хубави теми пускаш - чета ги с удоволствие :!:


Сухата статистика без контекст не говори нищо,Грийн,Клей и Игуодала са страшни защитници,още повече става въпрос за плейофи не за редовния сезон,като за 17-18 са първи по def rtg.Последния сезон са по-разпуснати,но абсолютно са един от най-добрите отбори в защита последните години.
[wrapimg=]http://prikachi.com/images/523/7021523v.jpg[/wrapimg]

Kiril2681
Мнения: 1143
Регистриран на: 04 авг 2015 17:00

Re: Играе ли се защита в NBA в днешно време ?

Мнениеот Kiril2681 » 19 юни 2019 00:42

rmfan5 написа:
Kiril2681 написа:
Drunken_Master написа:Наскоро се зачетох в тъпаците от sportal.bg, които твърдяха, че ЛеБрон Джеймс бил започнал да "издиша" още след напускането си от Маями Хийт през 2014-та година. Позоваваха се на факта, че Кралят е спрял да играе защита и по този начин пазейки си силите доминира физически сред останалите играчи на паркета. Трудно бих се съгласил, че ЛеБрон "сдава багажа", при положение, че точно преди година наби 51 точки при близо 60% успеваемост срещу един от най-добре отбраняващите се отбори в лигата - Голдън Стейт Уориърс и то във финалната серия.
Да, съгласен съм, че Кралят спря да играе в защита, но в днешно време кой изобщо играе в защита ? Играчите май се броят на пръстите на ръцете. Не, за друго, а може би поради множеството промени в правилата вече май е адски трудно, да се отбранява един отбор без да му се свири нарушение на секундата...
Та, играе ли се защита в днешно време ?

:) Личи си, че гледаш, интересуваш , вероятно и я разбираш тази разкошна игра, но да кажеш, че Уориърс е "един от най-добре отбраняващите се отбори"... :) 114 точки средно на мач, за изминалия сезон са допуснали...За сравнение Индиана са с 91-92, Детройт с 98...Колкото до играта в защита си прав - вече се играе на надвкарване, но това се изисква и от конюктюрата - гледаемост, зрелищност, вкарващите винаги са по-големи звезди от пречищите им, това е НБА! И въобще американския спорт. Не че разбирам идеята да има лига, от която никой не изпада, но аз минавам за европеец...кво ли разбирам :) Успех, хубави теми пускаш - чета ги с удоволствие :!:


Сухата статистика без контекст не говори нищо,Грийн,Клей и Игуодала са страшни защитници,още повече става въпрос за плейофи не за редовния сезон,като за 17-18 са първи по def rtg.Последния сезон са по-разпуснати,но абсолютно са един от най-добрите отбори в защита последните години.

Не се заяждам, напротив, но статистиката в случая не лъже. А за 17-18 са на 18-то място със средно по 107,5 допуснати точки на мач! Сан Антонио, Юта и Бостън са челници с около по 100 средно. ГСУ вкарват много, имат огромна офанзивна мощ, те просто надвкарват противниците си! Какъв контекст търсиш? Съгласих се с изказаното генерално мнение и опровергах конкретното такова....по статистика! Тази година, на финала излязоха едни 50-60 точки на мач, с контузиите им и...?!
от Kris_men2000 » 31 юли 2019 00:31

Целият проблем на Левски не е в ръководството или в славинизацията а в това , че 90% от феновете са тъпи като магарета и грам не разбират от футбол


Върни се в “Баскетбол”



Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 5 госта