Петият елемент на Хип-Хоп културата...

Модератори: paceto, kartago, SkArY_9, slavia_forever, vaskonti, Madridist

Потребителски аватар
diplomat
Мнения: 9418
Регистриран на: 27 яну 2014 18:22
Контакти:

Re: Петият елемент на Хип-Хоп културата...

Мнениеот diplomat » 18 окт 2019 18:00

Респект за темата, аз съм по-млад от вас, но от малък съм израснал с хип хоп културата, винаги съм търсил начини да подобрявам знанията си относно историята на движението, както в Щатите, така и тук в България. С Пияния Майстор сме имали някакви спорове за глупости във форума, но благодаря, че ми прати съобщение да участвам в тази тема. :mrgreen:

Класиките са ясни, всеки си има любими периоди, групи и МСта от миналото. Интересно ми е дали следите по-младите в България какво правят и какво ви е мнението като цяло. Не става въпрос за комерса, там е ясно, че е пълно с боклуци и чалгаджии. Примерно, за мен момчетата от софийската група 5 O'clock са брутални, точно преди няколко дена пуснаха албум, има 2-3 трака качени в тубата.

Потребителски аватар
Drunken_Master
Мнения: 19819
Регистриран на: 30 май 2012 15:50
Местоположение: TD Garden
Контакти:

!

Мнениеот Drunken_Master » 18 окт 2019 18:37

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=axmpxbtzSZY[/youtube]
ivan56 написа:Когато се говори за Украйна удобно винаги се слага период около 17-18 в украинци по тези места е имало още от 10 в. Историята им е доста сходна с нашата дълги периоди са били под шапката на някой но това не значи че няма такава държава

#галилейеотбурГАЗ

G_I_G
Мнения: 477
Регистриран на: 13 апр 2016 16:33
Местоположение: BEROE
Контакти:

Re: Петият елемент на Хип-Хоп културата...

Мнениеот G_I_G » 19 окт 2019 00:03

diplomat написа:Респект за темата, аз съм по-млад от вас, но от малък съм израснал с хип хоп културата, винаги съм търсил начини да подобрявам знанията си относно историята на движението, както в Щатите, така и тук в България. С Пияния Майстор сме имали някакви спорове за глупости във форума, но благодаря, че ми прати съобщение да участвам в тази тема. :mrgreen:

Класиките са ясни, всеки си има любими периоди, групи и МСта от миналото. Интересно ми е дали следите по-младите в България какво правят и какво ви е мнението като цяло. Не става въпрос за комерса, там е ясно, че е пълно с боклуци и чалгаджии. Примерно, за мен момчетата от софийската група 5 O'clock са брутални, точно преди няколко дена пуснаха албум, има 2-3 трака качени в тубата.


Преди 5-6 години изобщо не ги следях, но в последните няколко години ги следя.
5 O'clock са много добри, Имера ме кефи, Жлъч, Хоумлесчето се справя също доста добре, Сектичката радва, Мърда Бойз също понякога вадят здрави парцали, Атила е мегадобър, има една мацка Гето Систа-също е доста добра, БНР-то понякога вадят по някой друг парцал, ама невинаги, има един от Картела Джани-баси лапето, реди здраво, Милиони ме кефи адски много,ама той си е от края на втората вълна още. Ами тва е, има може би и още , ама засега не се сещам.

Ай поздрав!
[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=bc6nPVescyI[/youtube]

Потребителски аватар
Drunken_Master
Мнения: 19819
Регистриран на: 30 май 2012 15:50
Местоположение: TD Garden
Контакти:

Sect

Мнениеот Drunken_Master » 19 окт 2019 00:25

Тоя Секта го знам още от времето на IRC чатовете. Влизаше ми в канала на mIRC-ата #sniper_recordz :lol: Това е 2005-та някъде, бил съм на 14 години.
После влизаше и в 359.
Познавам гаджето на Атила, оная диджейката Акаша. Със Злия бяхме приятели едно време, ама си изгубихме дирите. Български рап не слушам много отдавна вече. Апчето е по тази част... :lol:

Дори вече нямам време да следя, кой какъв албум ще издава. GZA май тая година...?!!
ivan56 написа:Когато се говори за Украйна удобно винаги се слага период около 17-18 в украинци по тези места е имало още от 10 в. Историята им е доста сходна с нашата дълги периоди са били под шапката на някой но това не значи че няма такава държава

#галилейеотбурГАЗ

pill
Мнения: 1832
Регистриран на: 12 яну 2019 12:55
Контакти:

Re: Петият елемент на Хип-Хоп културата...

Мнениеот pill » 19 окт 2019 07:24

Нищо не следя, коза. Даже почнах да се разширявам и налазих към рока преди 2-3 месеца. :mrgreen: От бг рапърите пускам само ДЛГ. Другото не ме кефи особено.
“Never say never, because limits, like fears, are often just an illusion.”

https://youtu.be/6kARhdu_yqk

G_I_G
Мнения: 477
Регистриран на: 13 апр 2016 16:33
Местоположение: BEROE
Контакти:

Re: Петият елемент на Хип-Хоп културата...

Мнениеот G_I_G » 19 окт 2019 10:37

Аз като цяло съм се забил в рапа от края на 80-те до края на 90-те и това е.
Слушам в последно време основно южняшки рап, Dirty South от началото и средата на 90-те.
Нов американски рап не следя и изобщо не слушам.
Някакви с плитки с цветовете на дъгата, педалски песнички, квичат ми като кучки на аутотюн-мега зле.
Ама бг рапа има някакво раздвижване-издават се албуми, Хазарта издаде, Сектата, БНР, Мърда Бойз, Милиони.
Това е добре, защото си спомням едни мрачни времена от 2004-та година нататък, в които рапът си беше направо умрял.
Бях си писал веднъж с Гетомен и той ми каза ,че в периода 2004-та до 2009-та имало издадени само 4-5 рап албума.

Потребителски аватар
Drunken_Master
Мнения: 19819
Регистриран на: 30 май 2012 15:50
Местоположение: TD Garden
Контакти:

:D

Мнениеот Drunken_Master » 29 окт 2019 18:57

pill написа:...

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=MRP7jOKX1-E&t=18s[/youtube]
ivan56 написа:Когато се говори за Украйна удобно винаги се слага период около 17-18 в украинци по тези места е имало още от 10 в. Историята им е доста сходна с нашата дълги периоди са били под шапката на някой но това не значи че няма такава държава

#галилейеотбурГАЗ

G_I_G
Мнения: 477
Регистриран на: 13 апр 2016 16:33
Местоположение: BEROE
Контакти:

Re: Петият елемент на Хип-Хоп културата...

Мнениеот G_I_G » 30 окт 2019 10:53

В едно от последните си видеа Шамара директно си каза,че БСП са му плащали.
Какво да говорим повече...

Потребителски аватар
Drunken_Master
Мнения: 19819
Регистриран на: 30 май 2012 15:50
Местоположение: TD Garden
Контакти:

!

Мнениеот Drunken_Master » 30 окт 2019 16:38

Е, то и да не му бяха платили пак щеше да се застъпи за Орешарски, който в случаят беше марионетка на Станишев и Делян Пеевски. Това е от ясно по-ясно... Причината е, че Тиквата и Георги Лозанов от СЕМ го бяха заръфали, заради песента за знамето. Където със Сарафа и Конфа сравниха белият цвят с кокаин, зеленият с марихуана, а червеният с мензис... Това си е обругаване на национален символ, откъдето и да го погледнеш. Учил съм право в университета в Русе и само, заради подобна песен този ш*баняк трябваше да лежи в затвора за минимум две години. Проблемът беше, че случаят придоби доста широк отзвук и по този начин Тиквата беше с вързани ръце, защото той повече от всичко обича властта си. Кой ли не се застъпи тогава за Мишо Шамара, позовавайки се за "свободата на словото" - Сашо Диков, Любен Дилов - Син, Слави Бинев и т.н. Както беше казал Георги Лозанов пред Люба Кулезич тогава: "Ние сме съвет за електронни медии и сме длъжни да действаме според закона, това ни е работата..." Още повече, обаче Карбовски пресоли манджата, когато пред телевизионните камери един писател изшмърка бяла линия по Нова ТВ и естествено беше глобен с 5000 лв от СЕМ. Така, че Шамаренко беше наясно, че трябва "агресивно" да подкрепя правителството на Орешарски, поне докато делото бъде прекратено по давност. Съвсем друг е въпросът, че Тиквоча беше напълно прав да го глоби, защото в тази държава всеки започна да си прави, каквото си поиска. А дали е взел пари от БСП, предполагам, че е взел.

П.С.
А специално тези протести през 2013-та си бяха платени. Имам приятел, който учеше в НАТФИЗ режисура и взимаше в продължение на седмици по 50 лв от АТАКА. Даже го бях питал за протеста: "Добре, де Георги, какво ви карат от АТАКА да викате на подобен протест !?". При което Жоро ми вика: "Аве никой не те кара да викаш нищо, дават ти кафе, закуска и на краят на протеста за деня ти дават по 50 кинта. За тях е важно да има много хора...! Никой нищо не вика изобщо !" :lol: :lol: :lol:
ivan56 написа:Когато се говори за Украйна удобно винаги се слага период около 17-18 в украинци по тези места е имало още от 10 в. Историята им е доста сходна с нашата дълги периоди са били под шапката на някой но това не значи че няма такава държава

#галилейеотбурГАЗ

G_I_G
Мнения: 477
Регистриран на: 13 апр 2016 16:33
Местоположение: BEROE
Контакти:

Re: Петият елемент на Хип-Хоп културата...

Мнениеот G_I_G » 31 окт 2019 15:42

Това ми напомня за един ненормалник от тука, Стара Загора, който, облечен в тениска на Ленин със сърп и чук, в центъра на София запали българския флаг и се изпика върху него, казвайки "Да еба тоя парцал, да еба."
Шамара си е платен отвсяксъде-първо плю по комунизма, а ходи след години да скача с бабите ,подкрепяйки БСП, първо беше дупе и гащи с Бойко, който му режеше лентичките на R&B клубовете, после взе да го плюе, първо викаше на циганите МАНГАЛИ, ГНУСНИ МАНГАЛИ, МАНГУСТИ и не знам си кво, после стана най-големия защитник на "ромите", които пък на всичко отгоре му вярват и го подкрепят. DJ Станчо като си писахме ми каза бая неща за Шамара като са се срещали и си говорили за Станишев и политиката, но е публичен форум и няма да напиша нищо.

А за платените протести-затова сме на това положение.
И затова политиците /работодателите/администрацията и тн си правят каквото искат, защото насреща нямат информиран и изискващ народ!


Върни се в “Баскетбол”



Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 5 госта