ЛеБрон срещу Джордан

Модератори: paceto, kartago, SkArY_9, slavia_forever, vaskonti, Madridist

Warped
Мнения: 4897
Регистриран на: 28 яну 2015 14:40
Контакти:

Re: ЛеБрон срещу Джордан

Мнениеот Warped » 27 юни 2017 12:58

На мен пак да кажа, ми харесва как е написан анализа въпреки, че е с тенденция за Леброн. Да не говорим, че Ходжъс не е най добрия стрелец за 3 точки, а това за IQ- то на Леброн е смях. И само ще добавя малко статистики и линк...
http://www.basketball-reference.com/lea ... r_pts.html
NBA Individual Regular Season Records for Points
Most seasons leading league, points
11 Michael Jordan
7 Wilt Chamberlain
5 Kevin Durant
Most seasons leading league, points per game
10 Michael Jordan
7 Wilt Chamberlain
4 Allen Iverson
4 Kevin Durant
4 George Gervin
Highest average, points per game, career
30.12 Michael Jordan
30.07 Wilt Chamberlain
27.36 Elgin Baylor
Непринуден:
Нямам време за странични неща. В момента най-важното е това на снимката. Гледам го, любувам се и бия чикии.

Потребителски аватар
1982
Мнения: 30287
Регистриран на: 13 юни 2012 15:17

Re: ЛеБрон срещу Джордан

Мнениеот 1982 » 27 юни 2017 13:48

Drunken_Master написа: Ами да,аз съм на 26...И какво от това ? Пичът с ник 1982,явно и той не трябва е фен на Джордан защото,когато Въздушният е правил средно по 37.1 точки,той е бил на 4 ? А между другото как по-точно сте "гледали" Джордан в началото на 90-те ? С вестник "Спорт" ли ? Или по кабеларките веднъж седмично...По-късно благодарение на Сашо Диков,Методи Манченко направи "НБА екшън"...


1982 гледа НБА от 1992-а, когато е бил на 10. Майкъл игра до 1998-а, без да броя "пенсионерския му престой" във Вашингтон, така че съм го гледал около 5-6 години.

НБА даваха всяка неделя, избран мач от седмицата, а всеки четвъртък имаше NBA Action ..... плюс съм си намирал и видеокасети, гледал съм и по сателита понякога, когато съм имал възможност да посетя място с такъв. По-късно по DSF гледах, когато почнаха да предават и те.

Drunken_Master написа: Това което пишете може да се определи с една дума - смешно.


Като мненията са ни смешни, защо въобще ни питаш ....... величай си там тоя ЛеБрон, явно за теб е много велик ....
A. ПРЕДСТВЯНЕ НА КАНДИДАТА

4. ЦСКА-София е футболен клуб, състезавал се преди това под името „Литекс Ловеч”, заявил кандидатура по същество да бъде лицензиран и да участва в ЛЕ.

Потребителски аватар
1982
Мнения: 30287
Регистриран на: 13 юни 2012 15:17

Re: ЛеБрон срещу Джордан

Мнениеот 1982 » 27 юни 2017 14:03

В крайна сметка, като толкова държиш да говорим само за статистика (явно баскетболът за теб е основно това), ето това е най-важната статистика:

Шампионски титли - 6:3 за Майкъл
MVP на финали - 6:3 за Майкъл
MVP в редовния сезон - 5:4 за Майкъл
Топ реализатор на лигата - 10:1 за Майкъл


Другото, кой колко чадъра направил или борби (Джордан беше SG, нормално е да няма много борби и чадъри), колко участвал в някакъв шоу мач (мачът на звездите винаги е бил шоу, а не реално състезание), в какъв отбор бил избиран на края на сезона и т.н., са второстепенни и маловажни статистики. По тях не може да определяш величието на някого.
A. ПРЕДСТВЯНЕ НА КАНДИДАТА

4. ЦСКА-София е футболен клуб, състезавал се преди това под името „Литекс Ловеч”, заявил кандидатура по същество да бъде лицензиран и да участва в ЛЕ.

Потребителски аватар
Pichichi
Мнения: 13768
Регистриран на: 28 окт 2010 11:43
Контакти:

Re: ЛеБрон срещу Джордан

Мнениеот Pichichi » 27 юни 2017 21:36

Леброн е толкова велик че MVP за 2017-та е Ръсел Уестбрук с феноменалните 42 трипъл-дабъл-а, определно
играч който не мисля че е по-слаб от въпросния "крал"! Като цяло не харесвам Леброн признавам си и много
се издразних като каза че той не бил играл никога в супер тим което не е вярно защото когато се събраха
в Маями баш си бяха супер тим и все пак Далас и Сан Антонио ги пребиха на 2 пъти на финалите.

Потребителски аватар
1982
Мнения: 30287
Регистриран на: 13 юни 2012 15:17

Re: ЛеБрон срещу Джордан

Мнениеот 1982 » 27 юни 2017 21:46

ЛеБрон винаги е искал да надмине Джордан, то това си му личи, все по него се сравнява, на него му е фикс идея това ...... само че за хората, които сме го гледали, Майкъл Джордан не е просто някаква си статистика, по която да се мериш, както е за ЛеБрон и тукашният му фен, той беше магия ....... мен MJ ме плени не заради рекордите/статистиките, които чупеше наред, а най-вече заради уникалния си стил на игра - хем толкова сложен, красив, изящен и пленителен, хем изпълняван някакси ..... този човек правеше невъзможното с някаква удивителна лекота.

Извинявам се много, ама играта на ЛеБрон Джеймс не може да ме плени с нищо, да, има ефективност, има класа ..... но няма магия, няма харизма, няма нещо, което да го отличава така ярко ....... ми, сори, и 30 пъти да стане още шампион, нищо няма да се промени.
A. ПРЕДСТВЯНЕ НА КАНДИДАТА

4. ЦСКА-София е футболен клуб, състезавал се преди това под името „Литекс Ловеч”, заявил кандидатура по същество да бъде лицензиран и да участва в ЛЕ.

Потребителски аватар
kingofpop
Мнения: 18007
Регистриран на: 01 авг 2010 23:31
Контакти:

Re: ЛеБрон срещу Джордан

Мнениеот kingofpop » 29 юни 2017 01:02

Onq написа:Че той Кевин Гарнет е по-добър от Леброн, къде го сравнявате с Джордан. Единственият спортист, който може да се мери с Майкъл по доминатност и като цяло да е класа над всички останали е бай Рони Ракетата. Те просто играят с такъв финес, че изглежда елементарно,като да си простреш чорапите, а всъщност е непостижимо за никой.


Джордан съм го гледал 2-3 години последните му 2 титли след като се завърна....беше невероятен, но за мен най-великият спортист без конкуренция е Федерер, рекоридте му в тениса нямат аналог :oops: :oops:.
реално погледнато е абсолютно невъзможно да бъдат подобрени в близкия век :oops: :oops:

ще спомена само няколко от великите му рекорди, а всъщност са адски много.....

24 поредни спечелени финала(от 2003 до 2005)

от 19 поредни турнира от Големия Шлем в периода 2005-2010 само в 1 от тях не достига финала, а губи на 1/2 финал от Джокович(ако гледаш тенис предполагам сам разбираш колко трудно(напрактика невъзможно вече) нещо е това....

237 седмици поред(5 години) е номер 1 в Световната ранглиста, и в същоъо време 10 години поред е в топ 2 на Световната ранглиста

14 години поред е избиран за Любимец на феновете, което показва, че освен ефективен, стилът му не игра е адски красив и вдъхновяващ
ralka_levskarka написа:Голяма радост. Човек ще си помисли, че вкарват на Тер Щеген заеби.. След няколко месеца Вила да не се чудят откъде им е дошло :mrgreen: Иначе малките не цъкат лошо. Елиът изпъква и всичко хубаво идва от него.



:lol:

Потребителски аватар
Drunken_Master
Мнения: 19491
Регистриран на: 30 май 2012 15:50
Местоположение: TD Garden
Контакти:

Re: ЛеБрон срещу Джордан

Мнениеот Drunken_Master » 29 юни 2017 08:57

Pichichi написа:Леброн е толкова велик че MVP за 2017-та е Ръсел Уестбрук с феноменалните 42 трипъл-дабъл-а, определно
играч който не мисля че е по-слаб от въпросния "крал"! Като цяло не харесвам Леброн признавам си и много
се издразних като каза че той не бил играл никога в супер тим което не е вярно защото когато се събраха
в Маями баш си бяха супер тим и все пак Далас и Сан Антонио ги пребиха на 2 пъти на финалите.

И какво,като този егоцентрик е станал MVP ? Ако се даваше тази награда на "най-добрият играч",то тогава Джеймс трябваше да има,не четири,а десет такива награди.Само че тази награда няма нищо общо с подобно изискване...
Ръсел бил направил "феноменалните 42 трипъл-дабъл-а" ?! Ти гледал ли си му поне един мач ? Известно ли ти е,защо Кевин Дюрант го напусна,освен факторът наречен "лесна титла" ? Ами защото е изключителен егоист.Тоя стреля сигурно над 30 пъти средно...Виж само каква ниска успеваемост има,а в същото време забива по 4-5 пъти на мач.Такъв беше и Айвърсън между впрочем,само че на него му е простено,защото през 2001-ва успя да закара Филаделфия на финал срещу Коби и Шак,което си беше уникален успех.Само че една година по-късно стана "реализатор на годината" с уникалните .391% FG и .291% за три точки.Тоя е същия...За да си направи борбите доста често се налагаше да избутва част от съотборниците си,а и в някои случаи направо си му даваха борбата,за да успее да си направи трипъл-дабълчето.Правил средно по 10 асистенции ? Еми нормално след като топката е в него 89% от случаите и никой даже не успява и да се докопа до нея,въпреки че прави постоянни знаци към Уестбрук,само дето той се прави,че не ги вижда.Да,успя да изведе отборът си до плейофите,но нали не мислиш,че тия 42 трипъл-дабъла са плод просто на уникална добра игра с цел отборът да спечели,пред това "Ръс да направи поредният трипъл-дабъл"...По този начин,той слага себе си на първо място,а съотборниците си и Оклахома на второ.
Изображение
ivan56 написа:Когато се говори за Украйна удобно винаги се слага период около 17-18 век, украинци по тези места е имало още от 10 в. Историята им е доста сходна с нашата, дълги периоди са били под шапката на някой, но това не значи, че няма такава държава.

НЕдебил!

Потребителски аватар
Pichichi
Мнения: 13768
Регистриран на: 28 окт 2010 11:43
Контакти:

Re: ЛеБрон срещу Джордан

Мнениеот Pichichi » 29 юни 2017 10:43

Всичко което си написл е вярно, въпросът е друг М.Джордън в най-добрите си години не даваше на конкуренцията
дори и да си помисли че ще вземе тази награда. Докато Леброн доста често заслужено не я получава!
Не можеш да кажеш че е заслужавал да вземе наградата за последния сезон! Твърди се че е най-великия а постоянно
разни "сополанковци" биват оценяни по-високо от него! Обаче относно статистиката на Леброн някой може да напише
почти същите неща които ти казваш за Уестбрук- примерно взима борби от съотборниците :lol: !
Те всички звезди на отборите в НБА имат такива грехове приерно "големия играч" Мело прави същото само че той
вече по-често се проваля за разлика от Уестбрук!
И да обобщя значи на теб не ти харесва как е постигната статистиката на Уестбрук но искаш да убедиш другите
чрез статистика кой е по по най!

За Федерер съм напълно съгласен и аз мислех да го напиша кой от 2-та е номер едно спортист въобще-
М.Джордън или Р.Федерер?

Потребителски аватар
1982
Мнения: 30287
Регистриран на: 13 юни 2012 15:17

Re: ЛеБрон срещу Джордан

Мнениеот 1982 » 29 юни 2017 12:31

Абсолютно нелепо е да сравнявате спортист в отборните спортове с такъв от индивидуалните !!!!

Джордан или Марадона, примерно, няма как да имат постиженията на Федерер, естествено, защото във футбола и баскетбола има много по-малко турнири, а и, колкото и да са велики, зависят и от съотборници на терена, които понякога могат да ги провалят, докато Федерер на корта зависи само от себе си.

Във футбола и баскетбола има по 1 шампионат на година, по един евротурнир, докато в тениса на година има по 4 шлема ..... е, разбира се, че Федерер ще е печелил много повече трофеи.
A. ПРЕДСТВЯНЕ НА КАНДИДАТА

4. ЦСКА-София е футболен клуб, състезавал се преди това под името „Литекс Ловеч”, заявил кандидатура по същество да бъде лицензиран и да участва в ЛЕ.

Потребителски аватар
Groucho
Мнения: 17132
Регистриран на: 30 май 2012 22:17
Контакти:

Re: ЛеБрон срещу Джордан

Мнениеот Groucho » 29 юни 2017 13:03

Федерер трябва да си оправи H2H-а поне срещу Джокович. Няма как да претендира за най-велик в тениса, ако срещу двамата си най-големи съперници е с отрицателен баланс. В индивидуалните сблъсъци зависиш само от себе си, не е като в отборните спортове, че да има шанс вината при загуби да се разпредели колективно. Красивата и атрактивна игра е нещо субективно. И според мен швейцарецът играе най-атрактивно.


Върни се в “Баскетбол”



Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 8 госта