Кой е най-подцененият и най-надцененият играч в историята ?

Модератори: paceto, kartago, SkArY_9, slavia_forever, vaskonti, Madridist

гражданин от село
Мнения: 9609
Регистриран на: 29 сеп 2011 13:02

Re: Кой е най-подцененият и най-надцененият играч в историят

Мнениеот гражданин от село » 06 май 2016 23:35

Цецо Чука написа:
sin4ec написа:За разлика от повечето тук аз гледам малките, и точно от вашите има няколко лапета, дето на Неделев ще му я заврат изотзадзе.... :) . От наште 02, 03, 04 има материал, та дрънка! ;)


На малко прасенце и на перспективен юноша не се радвай много много, че не се знае....нали...

Има един научно-популярен филм за малкото прасенце-юноша, казва се "Господин за един ден". :)

Потребителски аватар
veni__85
Мнения: 6837
Регистриран на: 07 окт 2008 17:30
Местоположение: Плевен
Контакти:

Re: Кой е най-подцененият и най-надцененият играч в историят

Мнениеот veni__85 » 06 май 2016 23:43

Най-великия български отбор, който вече не съществува е "Плама" Плевен с Георги Младенов и Цветан Антов. Тях съм ги гледал даже на живо.Но понеже левскарите сме некомпетентни няма да ти отговоря на въпроса зададен в темата.

Потребителски аватар
bobo_13
Мнения: 2635
Регистриран на: 11 юли 2013 17:31
Контакти:

Re: Кой е най-подцененият и най-надцененият играч в историят

Мнениеот bobo_13 » 06 май 2016 23:53

Ооооо толкова много има: Не знам дали се отнася за България или НБА. У нас всички баскетболисти са надценени, защото никой не направи добра кариеа в Европа, дори "звездите" Виденов и Братятя.....да не говорим за центровете Върбанов и оня другия от Ботевград дето игра във всички отбори у нас(не се сешам името му)

Иначе в НБА

Надценени

Чарлз Баркли; Рондо; Стефан Мербъри; имаше един Фишър в Лейкърс; Винс КАртър; Айвърсън; Пат Юинг.......

За мен и Шакил е надценен, подобно на Уил Чембърлейн навремето...и двамата вкарваха много, но както Уил навремето беше 2 глави над останалите центрове и реално е нямал истинска съпротива; такак и Шак с неговата маса нямаше кой да го спре, затова и само забиваше...дори фалове не вкарваше(нещо задължително за всеки баскетболист)...само Дънкан му се опъваше


Подценени:

Краудър и Аизея Томас от Бостън....дълги години играха в отбори без цел
Леонард от Спърс...винаги в сянката на триото
Мислап ли беше от Аталанта(той би моя Бостън в плейофа тази година)


сигурно има и още много
Интериорни врати - Врати хармоника

Потребителски аватар
Drunken_Master
Мнения: 19480
Регистриран на: 30 май 2012 15:50
Местоположение: TD Garden
Контакти:

Re: Кой е най-подцененият и най-надцененият играч в историят

Мнениеот Drunken_Master » 07 май 2016 00:06

Не е задължително да вкарваш от фаула,по простата причина,че типичните севън футъри (какъвто е Шак) имат големи длани и просто природно не могат да вкарват от линията. Специално Шак дори не можеше да хване топката по правилният начин,камо ли пък да вземе да я вкарва на повече от 80%.Други примери са и Дуайт Хауърд,ДеАндре Джордан и Дръмънд.
Голяма част от тях,да не кажа 75% от типичните бек ту севън футър баскет (изключвам играчи като Карим,Хакийм,братята Гасол и др.),го нямат това докосване.А именно причината си остава - големи длани... Не случайно,когато Шакийл О'Нийл беше в Лейкърс,Фил Джаксън караше Коби,Дерек Фишър и Рик Фокс да го учат на свободни удари,но той така и не мина границата от 60% от линията...
Последна промяна от Drunken_Master на 07 май 2016 00:22, променено общо 1 път.
ivan56 написа:Когато се говори за Украйна удобно винаги се слага период около 17-18 век, украинци по тези места е имало още от 10 в. Историята им е доста сходна с нашата, дълги периоди са били под шапката на някой, но това не значи, че няма такава държава.

НЕдебил!

Потребителски аватар
Player
Мнения: 4371
Регистриран на: 28 фев 2014 14:31
Местоположение: София
Контакти:

Re: Кой е най-подцененият и най-надцененият играч в историят

Мнениеот Player » 07 май 2016 00:14

1982 написа:
Player написа:Най-надценяван ще някой който взима много пари и резултатите му ги няма. Много хвалиха Яо Минг, но си беше голямо дърво. Но едва ли е най-надценяван. За подценяван също не знам, но в онзи дрийм тим на Чикаго много малко се споменаваше Стив Кър, а той бележеше тройките и дори срещу Финикс, донесе титла ако не бъркам с тройка. И сега се вижда как е научил Голдън Стейт да вкарват тройки всички, от където ли не. Тройките валят в кошовете на противниците като порой, който ще носи много титли. И като играч носеше титли и сега като треньор.


Тройката я вкара Джон Пексън, Стив К.ур още не беше в Чикаго дори.


Много мачове Чикаго е взел заради тройките в края на двамата. Щом казваш, че е Пексън -добре, аз и не бях съвсем сигурен. Но помня, че Кър имаше сезон с над 50% успеваемост от тройката в Чикаго. Джордан е номер едно, но без тройките на двамата, нямаше да има толкова титли и слава.

Empire
Мнения: 5
Регистриран на: 07 май 2016 01:10
Контакти:

Re: Кой е най-подцененият и най-надцененият играч в историят

Мнениеот Empire » 07 май 2016 01:29

В момента определено е Хардън. И къде без Ступърмен...тоя е най големият балон евър. 100% физика, 0% поуст ъп муувмънт. Да не говорим, че няма нищо в главата и в гащите.
Доста подценявани са играчи като малкия Айзея, Дреймънд, Кауай, ако щете. Милсап също.

Потребителски аватар
sweetchinmusic
Мнения: 266
Регистриран на: 07 май 2010 13:45
Skype: На ЛС
Местоположение: София
Контакти:

Re: Кой е най-подцененият и най-надцененият играч в историят

Мнениеот sweetchinmusic » 07 май 2016 01:55

Не съм съгласен, че огромните играчи не могат да вкарват фаулове само заради размерите си, има много места, където техниката им се анализира и се определя, че просто не е напълно правилна и че могат да постигнат по-голям порцент вкарани. Пример е Бобан Марянович, пича сигурно има едни от най-големите ръце в света и тоя сезон има успеваемост 76% от линията в Сан Антонио.
http://ftw.usatoday.com/2016/01/boban-m ... nds-photos

Потребителски аватар
Pragmatichen
Мнения: 953
Регистриран на: 12 май 2014 06:43

Re: Кой е най-подцененият и най-надцененият играч в историят

Мнениеот Pragmatichen » 07 май 2016 03:27

Ужасно надценен за мен е Дирк Новицки, този не е нищо особено, но ...някои го харесват.
А за подценен играч не мога да дам мнение, според мен тук списъкът е дълъг.
Държава, в която пациентите бият лекарите, не е държава.

Потребителски аватар
Drunken_Master
Мнения: 19480
Регистриран на: 30 май 2012 15:50
Местоположение: TD Garden
Контакти:

Re: Кой е най-подцененият и най-надцененият играч в историят

Мнениеот Drunken_Master » 07 май 2016 07:23

sweetchinmusic написа:Не съм съгласен, че огромните играчи не могат да вкарват фаулове само заради размерите си, има много места, където техниката им се анализира и се определя, че просто не е напълно правилна и че могат да постигнат по-голям порцент вкарани. Пример е Бобан Марянович, пича сигурно има едни от най-големите ръце в света и тоя сезон има успеваемост 76% от линията в Сан Антонио.
http://ftw.usatoday.com/2016/01/boban-m ... nds-photos

Разбира се,че има...аз вече го написах преди теб.Не може да няма,винаги има изключения.Нo факторът "големи длани" винаги си остава и то не само при центровете.Един Рондо например също не може да вкарва от фаул-а (миналият сезон беше с 45%) и поне неговото извинение е такова...
А между впрочем не съм съгласен,че Шак е НАДценен...Какво значение има,че бил забивал ? Има 10 сезона с над 26 точки средно на мач и като добавим фактът,че е страхотен защитник той е играч,който не може да бъде считан за надценен.Ако не беше той Коби никога нямаше да види титла в периода 2000-2002 г. Същото важи и за Уейд през 2006-та...
ivan56 написа:Когато се говори за Украйна удобно винаги се слага период около 17-18 век, украинци по тези места е имало още от 10 в. Историята им е доста сходна с нашата, дълги периоди са били под шапката на някой, но това не значи, че няма такава държава.

НЕдебил!

Потребителски аватар
damyanov1963
Мнения: 14016
Регистриран на: 13 сеп 2010 19:28

Re: Кой е най-подцененият и най-надцененият играч в историят

Мнениеот damyanov1963 » 07 май 2016 11:01

Drunken_Master написа:
sin4ec написа:Що за тема?

Баскетболна тема,дето фенове на Левски,трудно биха я зацепили...

http://bgbasket.com/bg/new.php?id=44484&s_id=
:lol: :lol: :lol:
За ЛЕВСКИ - ПОПУЛЯРНОСТТА, за останалите - злобата и завистта!
https://www.vbox7.com/play:8de06dae
Голям
Умен
НE достигнат
До сега
Играч


Върни се в “Баскетбол”



Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 5 госта