Кой е най-добрия европейски баскетболист за всички времена ?

Модератори: paceto, kartago, SkArY_9, slavia_forever, vaskonti, Madridist

Потребителски аватар
iliev72
Мнения: 9875
Регистриран на: 12 окт 2010 16:44
Контакти:

Re: Кой е най-добрия европейски баскетболист за всички време

Мнениеот iliev72 » 06 май 2016 13:16

За вас не знам , но за мен Дражен си остава най-добрият. Израснал съм с неговата игра в Цибона Загреб.И с онази Цибона на която лидер беше Дражан.
След това видях каква разлика между тях и NBA в началото на 90-те и някъде до към средата 90-те. След това всичко се превърна в пари и се загуби романтиката.
Започнаха и локоути в NBA и загубих интерес към лигата на извънземните. От 2000 г. рядко гледам цял мач и обикновено се интересувам само от резултати и гледам някой и друг репортаж.
Офтопик:


Тайната на вечната младост е да научаваш всеки ден по нещо ново.
Ако спориш с идиот, вероятно и той прави същото или си попаднал на партиен (непълен) член.

Потребителски аватар
Alexx
Мнения: 6478
Регистриран на: 19 мар 2011 09:52
Контакти:

Re: Кой е най-добрия европейски баскетболист за всички време

Мнениеот Alexx » 06 май 2016 13:54

Pichichi написа:Защо примерно руските хокеисти нямаха проблем в НХЛ, пак различни правила и различни пързалки дори но те са били на нужното ниво.
Баскетболистите от Европа не са били на нивото на тези от САЩ.


Малко офтопик, но руските хокеисти имаха доста проблеми в началото. Канадците не ги харесваха заради предразсъдъците към СССР и от страх,че ще им вземат хляба. Чисто игрово също имаха проблеми, защото руснаците не бяха свикнали на физическите сблъсъци, натоварването и конкуренцията в НХЛ , както и това,че са свикнали всеки играч в отбора който са да играе ролята на болтчето или кабърчета, докато в НХЛ в отборите играеха по индивидуален стил на игра.
Не случайно големите успехи на руските хокеисти дойдоха с Детройт Ред Уингс където играха 5 руснака.
https://www.youtube.com/watch?v=AWekeI6-9Sg

Потребителски аватар
1982
Мнения: 30287
Регистриран на: 13 юни 2012 15:17

Re: Кой е най-добрия европейски баскетболист за всички време

Мнениеот 1982 » 06 май 2016 14:16

Pichichi написа:Педжа Стоякович няма как да е по-слаб от Галис а пък за Гасол да не говорим.


Ами, за мен е не само по-слаб, а доста по-слаб от Галис. Разбира се, всеки с мнението си.

Pichichi написа:Легендата на Галис е победата на евро 1987-ма мисля на финала с/у СССР но може би пропускаш факта че Гърция печели европейско


Галис не е само европейското 1987-а, има още много постижения, беше си наистина огромен играч, не мога да го отрека, въпреки че не го харесвах. Аз не харесвам и Меси, ама мога ли да отричам качествата му ?!

Pichichi написа:и през 2005-та и тогава други са героите. Диамантидис има титли в Гърция колкото Галис но и ма и 3 пъти Евролигата европейски шампион


Диамантидис играеше винаги с много класни съотборници, както в ПАО (особено па там), така и в гръцкия национален отбор. При Галис далеч Гърция нямаше такъв класен състав. И успехите идваха главно благодарение на него.
A. ПРЕДСТВЯНЕ НА КАНДИДАТА

4. ЦСКА-София е футболен клуб, състезавал се преди това под името „Литекс Ловеч”, заявил кандидатура по същество да бъде лицензиран и да участва в ЛЕ.

Потребителски аватар
1982
Мнения: 30287
Регистриран на: 13 юни 2012 15:17

Re: Кой е най-добрия европейски баскетболист за всички време

Мнениеот 1982 » 06 май 2016 14:18

iliev72 написа:За вас не знам , но за мен Дражен си остава най-добрият. Израснал съм с неговата игра в Цибона Загреб.И с онази Цибона на която лидер беше Дражан.
След това видях каква разлика между тях и NBA в началото на 90-те и някъде до към средата 90-те. След това всичко се превърна в пари и се загуби романтиката.
Започнаха и локоути в NBA и загубих интерес към лигата на извънземните. От 2000 г. рядко гледам цял мач и обикновено се интересувам само от резултати и гледам някой и друг репортаж.


Човече, все едно аз съм го писал това. :lol: :lol: :lol:
A. ПРЕДСТВЯНЕ НА КАНДИДАТА

4. ЦСКА-София е футболен клуб, състезавал се преди това под името „Литекс Ловеч”, заявил кандидатура по същество да бъде лицензиран и да участва в ЛЕ.

Потребителски аватар
1982
Мнения: 30287
Регистриран на: 13 юни 2012 15:17

Re: Кой е най-добрия европейски баскетболист за всички време

Мнениеот 1982 » 06 май 2016 14:22

Pichichi написа:Защо примерно руските хокеисти нямаха проблем в НХЛ, пак различни правила и различни пързалки дори но те са били на нужното ниво.
Баскетболистите от Европа не са били на нивото на тези от САЩ.


Щото в хокея, първо, никога разликата в класите между Европа и Северна Америка не е била такава огромна, каквато беше тази в баскетбола. И второ, няма черни расисти. Ти явно не си се интересувал от НБА в онези години, но тогава черните наистина гледаха надменно на белите и ги смятаха за втора ръка играчи, еле па тези извън САЩ. Направо не ги брояха за живи. И затова, когато НБА почна да привлича неамериканци, в началото имаше огромна омраза и съпротива срещу тях от страна на черните звезди.
A. ПРЕДСТВЯНЕ НА КАНДИДАТА

4. ЦСКА-София е футболен клуб, състезавал се преди това под името „Литекс Ловеч”, заявил кандидатура по същество да бъде лицензиран и да участва в ЛЕ.

Потребителски аватар
matador
Мнения: 3822
Регистриран на: 30 дек 2011 18:18
Контакти:

Re: Кой е най-добрия европейски баскетболист за всички време

Мнениеот matador » 07 май 2016 12:12

Не мога да кажа кой е най-добрия аз много харесвах Димитрис Диамантидис в много трудни моменти носеше победи на ПАО и Гърция ;)

Потребителски аватар
boabbb
Мнения: 24506
Регистриран на: 07 авг 2013 09:19
Контакти:

Re: Кой е най-добрия европейски баскетболист за всички време

Мнениеот boabbb » 09 май 2016 08:43

Ами, аз смятам, че общо взето борбата е между Тони Паркър и Дирк, като клоня към черния ...
Леевски, оле :lol: :lol: :lol:

plmar
Мнения: 3985
Регистриран на: 05 дек 2016 15:13
Контакти:

Re: Кой е най-добрия европейски баскетболист за всички времена ?

Мнениеот plmar » 11 окт 2018 22:45

И защо се е изпарила тази супер тема по дяволите.....Сабонис може би.
Изображение

Потребителски аватар
bilyaletdinov
Мнения: 8885
Регистриран на: 20 окт 2011 18:08
Контакти:

Re: Кой е най-добрия европейски баскетболист за всички времена ?

Мнениеот bilyaletdinov » 24 ное 2018 11:13

Има феноменални играчи европейски играчи, които направиха невероятни неща в Европа, но не успяха в НБА и такива, които се наложиха в НБА.
Примерно Дирк, Тони Паркър, Педжа Стоякович, Владе Дивац направиха дълги и солидни кариери в НБА, спечелиха и титли. Пау Гасол също. Поне аз съм гледал тези.
Ама от друга страна имаме играчи като Ясикевичус, Наваро, Бодирога, Диамантидис, които направиха значими неща в Европа и с националните си отбори.
Трудно е да се правят подобни сравнения.
[center][/center]

И този път ще победиш шампионе!


Върни се в “Баскетбол”



Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 2 госта