Голдън Стейт Уориърс

Модератори: paceto, kartago, SkArY_9, slavia_forever, vaskonti, Madridist

Потребителски аватар
emi_cska
Мнения: 822
Регистриран на: 24 мар 2008 18:04
Местоположение: San Jose, CA USA
Контакти:

Голдън Стейт Уориърс

Мнениеот emi_cska » 05 дек 2015 16:47

Представям ви настоящия шампион на НБА - Голдън Стейт Уориърс
Предлагам в тази тема само единствено да се коментира този отбор

[center]Изображение[/center]

„Голдън Стейт Уориърс“ (на англ. Golden State Warriors, в превод „Воините от Златния щат“) са професионален баскетболен отбор в НБА от град Оукланд в Калифорния. Името им („Голдън Стейт“) идва от прякора на щата Калифорния от времето на Калифорнийската златна треска.

Воините са основани през 1946 г. във Филаделфия. Първият треньор и мениджър на отбора е Еди Готлиб, който е и автор на прякора им, а през 1951 г. става и собственик на клуба. Воден от изключителния реализатор Джо Фулкс, отборът на Филаделфия Уориърс печели първия шампионат на Баскетболната асоциация на Америка (по-късно лигата се преименува на НБА). През 1956 г. Воините печелят втората си и последна шампионска титла в лигата докато играят във Филаделфия. Звезди на отбора през този сезон са Пол Аризин и Нийл Джонстън.

През 1959 г. Филаделфия Уориърс подписва договор с новобранеца Уилт Чембърлейн, известен с прякора си "Уилк Стоманената пръчка" (на англ. Wilt the Stilt), който веднага става най-добрия реализатор в лигата и завинаги променя начина, по който се играе баскетбола. На 2 март 1962 г. в домакински мач на Воините, игран в градчето Хърши, щата Пенсилвания, Чембърлейн отбелязва невероятните 100 точки срещу Ню Йорк Никс, което е може би най-харизматичния рекорд в историята на играта.

През 1962 г. се мести в Калифорния и е преименуван на Сан Франциско Уориърс. Воините играят домакинските си срещи в няколко града в щата: Сан Франциско, Оукланд и Сан Хосе. През 1964 г. тимът печели титлата в Западната конференция, но във финала на лигата отстъпва пред Бостън Селтикс с 1-4 победи. През следващия сезон клубът изпада във финансова криза и в началото на 1965 г. Чембърлейн е продаден на Филаделфия 76ърс срещу 150 000 долара и още трима баскетболисти. През същата година Воините избират в драфта новобранеца Рик Бери, който още през 1967 г. ги извежда до финалите. В спора за титлата обаче Воините са победени от бившата си звезда Чембърлейн и водения от него отбор на Филаделфия 76 с 4-2 победи.

През 1971 г. отборът окончателно се премества в Оукланд и сменя още веднъж името си - на Голдън Стейт Уориърс. През 1975 г. Воините поднасят голямата изненада в НБА, след като успяват да спечелят шампионската титла (във финала помитат с 4-0 победи фаворитите Вашингтон Булетс). Преди началото на плейофите никой не вярва, че отборът може да стигне до спор за титлата, като дори в залата на тима са насрочени други събития по време на финалите, което принуждава Воините да играят домакинските си мачове в Дали Сити.

Едва в края на 80-те и началото на 90-те години Голдън Стейт успява отново да се върне сред елитните клубове в лигата. Звездите на Воините тогава са Тим Хардуей (плеймейкър), Митч Ричмънд (гард) и Крис Мълин (крило), които налагат изключително красив и динамичен стил на баскетбол и си спечелват прякора "Run T-M-C" (по името на популярната по това време рап група Run-D.M.C.). Треньор на отбора по това време е Дон Нелсън.

През 1993 г. Воините избират под № 1 в драфта Крис Уебър, който заедно с друга изгряваща звезда Литрел Сприуел успява да класира отбора за плейофите. Следващият сезон обаче е белязан от постоянни кавги между Уебър, Сприуел и Нелсън и скоро и тримата напускат Голдън Стейт. Това бележи и началото на черна серия от 12 години, в които клубът не успява да се класира за плейофите.

Последният сезон (2006-07) бе един от най-драматичните в историята на клуба. Началото на сезона е доста слабо и едва след голяма сделка в началото на 2007 г. отборът успява да открие пътя към успеха. Водени от невероятния плеймейкър Барон Дейвис и треньора Дон Нелъсн Войните успяха да се класират за плейофите, където в първия кръг трябваше да се изправят срещу фаворита за титлата и шампион от редовния сезон отбор на Далас Мавърикс. Подкрепяни от невероятната си публика Воините поднасят може би най-голямата изненада в историята на лигата, след като отстраняват с 4-2 победи Далас. В следващия кръг обаче Голдън Стейт лесно отстъпва пред Юта Джаз с 1-4 победи.

През сезон 2014/15 отборът е с нов треньор - Стив Кър, играч от златните години в края на 90-те на Чикаго Булс. Водени от Стефан Къри и Клей Томпсън, печелят дивизията си за първи път от 39 години. Томпсън поставя рекорд в асоциацията на 23 януари 2015 след като за една четърт вкарва 27 точки в двубой срещу Сакраменто Кингс. На 28 март тимът минава границата от 60 победи за редовния сезон. През същата година отборът печели и титлата в НБА, след като побеждава във финала Кливланд Кавалиърс с 4 - 2 в серията.
САМО ЦСКА!!!! Само Реал Мадрид, Байерн, Манчестър Юнайтед, Голдън Стейт Уориърс и Сакраменто Кингс!!!
100%ва подкрепа за Димитър Бербатов и Голдън Стейт Уориърс и Сакраменто Кингс

седемнамалко
Мнения: 1178
Регистриран на: 26 авг 2008 14:16
Контакти:

Re: Голдън Стейт Уориърс

Мнениеот седемнамалко » 05 дек 2015 17:15

Не че нещо, ама защо не си изберете отбор, който да подкрепяте постоянно? :) Повярвай, чувството когато печелят е много по-хубаво от тези мимолетни мигове със силните на деня... Отговарям така, защото съм почти сигурен, че имаше подобни теми и за Маями, и за Кливлънд от същия автор, или подобните нему :) Иначе ГС да се готвят за първа загуба през сезона другия петък в ТиДи Гардън ;)

Потребителски аватар
emi_cska
Мнения: 822
Регистриран на: 24 мар 2008 18:04
Местоположение: San Jose, CA USA
Контакти:

Re: Голдън Стейт Уориърс

Мнениеот emi_cska » 05 дек 2015 17:25

седемнамалко написа:Не че нещо, ама защо не си изберете отбор, който да подкрепяте постоянно? :) Повярвай, чувството когато печелят е много по-хубаво от тези мимолетни мигове със силните на деня... Отговарям така, защото съм почти сигурен, че имаше подобни теми и за Маями, и за Кливлънд от същия автор, или подобните нему :) Иначе ГС да се готвят за първа загуба през сезона другия петък в ТиДи Гардън ;)


Аз съм Калифорнийка и само Голдън Стейт подкрепям от НБА. Не съм пускала аз теми за Маями и Кливланд.
САМО ЦСКА!!!! Само Реал Мадрид, Байерн, Манчестър Юнайтед, Голдън Стейт Уориърс и Сакраменто Кингс!!!
100%ва подкрепа за Димитър Бербатов и Голдън Стейт Уориърс и Сакраменто Кингс

Потребителски аватар
Rigabula
Мнения: 104
Регистриран на: 11 мар 2011 23:40
Контакти:

Re: Голдън Стейт Уориърс

Мнениеот Rigabula » 05 дек 2015 17:34

Добри са, аз лично много се радвам, защото като фен на Клиперс ми се случва редовно да ги гледам, като основни дразнители :D
Изображение

Потребителски аватар
Велислав Вуцов
Мнения: 62
Регистриран на: 04 окт 2014 08:04

Re: Голдън Стейт Уориърс

Мнениеот Велислав Вуцов » 05 дек 2015 17:47

Ооооо, Голдън Стейт Уориърс?!?! Ху да фек уач дис стюпит гейм ин Балгейрия? Онли дъ литъл бичез енд гейс.Сокър форевар!!!

седемнамалко
Мнения: 1178
Регистриран на: 26 авг 2008 14:16
Контакти:

Re: Голдън Стейт Уориърс

Мнениеот седемнамалко » 05 дек 2015 18:00

emi_cska написа:
седемнамалко написа:Не че нещо, ама защо не си изберете отбор, който да подкрепяте постоянно? :) Повярвай, чувството когато печелят е много по-хубаво от тези мимолетни мигове със силните на деня... Отговарям така, защото съм почти сигурен, че имаше подобни теми и за Маями, и за Кливлънд от същия автор, или подобните нему :) Иначе ГС да се готвят за първа загуба през сезона другия петък в ТиДи Гардън ;)


Аз съм Калифорнийка и само Голдън Стейт подкрепям от НБА. Не съм пускала аз теми за Маями и Кливланд.


Добре, така да бъде, просто се дразня на фенове, които се сешат, че са от някой отбор само при успехи, и още повече на такива, които си сменят отбора всяко лято, в зависимост къде се премести ЛеБрон Джеймс :) Успех на отбора ти, с изключение на мача следващия петък ;)

Потребителски аватар
emi_cska
Мнения: 822
Регистриран на: 24 мар 2008 18:04
Местоположение: San Jose, CA USA
Контакти:

Re: Голдън Стейт Уориърс

Мнениеот emi_cska » 05 дек 2015 18:07

Аз пък точно ЛеБрон не го понасям
САМО ЦСКА!!!! Само Реал Мадрид, Байерн, Манчестър Юнайтед, Голдън Стейт Уориърс и Сакраменто Кингс!!!
100%ва подкрепа за Димитър Бербатов и Голдън Стейт Уориърс и Сакраменто Кингс

Потребителски аватар
slash1912
Мнения: 17306
Регистриран на: 15 окт 2010 10:25
Skype: извън линия
Местоположение: Пловдив,стадион "Христо Ботев",Трибуна "Изток"
Контакти:

Re: Голдън Стейт Уориърс

Мнениеот slash1912 » 05 дек 2015 18:47

Само Лейкърс и Кобе!
Image

Потребителски аватар
Мистри
Мнения: 3620
Регистриран на: 19 май 2012 16:48

Re: Голдън Стейт Уориърс

Мнениеот Мистри » 05 дек 2015 18:48

emi_cska написа:
седемнамалко написа:Не че нещо, ама защо не си изберете отбор, който да подкрепяте постоянно? :) Повярвай, чувството когато печелят е много по-хубаво от тези мимолетни мигове със силните на деня... Отговарям така, защото съм почти сигурен, че имаше подобни теми и за Маями, и за Кливлънд от същия автор, или подобните нему :) Иначе ГС да се готвят за първа загуба през сезона другия петък в ТиДи Гардън ;)


Аз съм Калифорнийка и само Голдън Стейт подкрепям от НБА. Не съм пускала аз теми за Маями и Кливланд.


:lol: :lol: :lol:
Изображение


Изображение

Потребителски аватар
dindan
Мнения: 3105
Регистриран на: 22 авг 2008 17:50
Контакти:

Re: Голдън Стейт Уориърс

Мнениеот dindan » 05 дек 2015 19:27

Кви шампиони са,сезона още не е завършил
ЧОВЕШКИЯТ УМ Е ОГРАНИЧЕН,ГЛУПОСТТА НЕ Е

Podcast



Върни се в “Баскетбол”



Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 6 госта