Левски е новия носител на Купата на България!

Модератори: paceto, kartago, SkArY_9, slavia_forever, vaskonti, Madridist

dido1302
Мнения: 662
Регистриран на: 07 юни 2011 19:53
Контакти:

Re: Левски е новия носител на Купата на България!

Мнениеот dido1302 » 03 мар 2014 23:17

Ами всъщност, не, не може. И ето защо - спортът и фенството като част от него са една емоция. В някои спортове - футболът например, тази емоция е страшно силна. Това е емоция, караща понякога милиони граждани в много страни да са на площадите, на стадионите, да крещят, реват, да се радват, да плачат. Тази емоция кара милиони, ако не и милиарди хора да купуват напълно алогично и непрагматично фенски артикули на безумни цени. На тази емоция се движи един огромен бизнес, с реклами за милиарди, спортисти за милиони, ТВ права за десетки и стотици милиони. И да, тази емоция има и отрицателни страни, но те са част от нея. Докато спортът носи толкова много радост, аз съм склонен да преглътна това, че някой е напсувал друг, това, че шайка пубери са счупили някое стъкло на автобус, или са обърнали някоя кофа.

Колкото до политиката - има малко страни, в които политиката е смесена със спорта. Дали трябва или не трябва, не се чувствам отговорен да кажа. Но тук, в България това е факт, исторически факт. Затова, аз по-скоро го приемам като благословия, отколкото като признание, защото това дава на част от отборите идея и присъствие много извън, че и над чисто спортните качества. Нищо лошо не виждам в това.


Както и да е. Няма да разбереш моите доводи, нито аз твоите. Тъй като не съм от София може би е нормално да не изпитвам грам вълнение за софийското съперничество, но никога няма да разбера желанието да отвърнеш на простотията с простотия. Това никога няма да го разбера. Това, че едните обиждали другите, това е причина вторите да се държат също като идиоти. Така доникъде няма да я докараме. Сега самоковци псували Тити и подкрепяли съперника и той трябва да се държи като изтърван от лудницата. Аз съм възпитан с максимата, че умният отстъпва и оставя тъпака да си чупи главата. И това за политиката също не ми стана ясно, но не споря. Не виждам как политиката е намесена в спорта, но това е друг разговор. Освен, ако не ми кажеш, че едната агитка симпатизира на една политическа сила със сигурност, а другата на опозиционната. Спортът за мен е удоволствие, забавление, разтоварване и преди всичко игра с основна идея феърплей. Грозните политически спорове, псувните и агресията спрямо други сънародници също не ми е понятна. Както и да е, може аз да съм сбъркан, заради това, че уважавам всяко усилие и винаги съм готов да поздравя съперника за положения труд. Труд, които поражда конкуренция, от която се ражда качеството и прогреса.

RUSE
Мнения: 658
Регистриран на: 12 сеп 2008 10:48
Контакти:

Re: Левски е новия носител на Купата на България!

Мнениеот RUSE » 03 мар 2014 23:19

Феновете на Левски хубаво викаха срещу Бареков, но в този случай не би следвало и много да се радват на тази купа ако знаеха всъщност кой стои зад финансирането на БК Левски ;)
Иначе за купата - честито на Левски и браво на Черно море, че до последно се бориха, въпреки че днес изобщо не им беше ден. Левски успяха да спрат центъра им Пупович и играта на заслон-контразаслон. По едно време Черно море през второто полувреме започна да пази една зона, която много затрудни Левски и се чудя защо не я задържаха по-дълго. Иначе морето играят много добър баскетбол тактически - не блестят, но днес примерно само с добро позициониране смазаха Левски в борбата под коша и нетипично многото грешки ги лишиха от победа. Левски разчиташе на Хийт основно да им извади мача и като цяло това му е на Папазов - винаги разчита на силни индивидуалности, за да го компенсират тоталната липса на тактика в отборите на Тити. Преди така беше с Лодърдейл и Ламонт Джоунс още в Лукойл. Но с добри индивидуалности се измъкват мач-два, има някои проблясъци, но нищо сериозно. То и затова най-добрият отбор на Лукойл изобщо по времето на Папазов не направи нищо съществено предвид класата му в Европа.
Последна промяна от RUSE на 03 мар 2014 23:20, променено общо 1 път.

Потребителски аватар
damyanov1963
Мнения: 14230
Регистриран на: 13 сеп 2010 19:28

Re: Левски е новия носител на Купата на България!

Мнениеот damyanov1963 » 03 мар 2014 23:20

БАРЕКОВ Е ОТ "БОТЕВЪ",ЛИЛАВИ.А ЗА КЛЯКАНЕТО НА ВСИЧКИ ВЛАСТИ ИМА ЕДИН 100 ГОДИШЕН СПЕЦИАЛИСТ...[/quote]
ти клекни,пък после ще видим кой е Бюреков и коя е МАЯ Манолова[/quote]
НИКОГА НЕ КЛЯКАМ И ПРЕД НИКОГО.ХОДИ ДА СИ ПРАЗНУВАШ КУПАТА.И НЕ ЗАБРАВЯЙ НИКОГА КОИ ОТБОР ИЗЛЕЗЕ ПЪРВИ С ФЛАНЕЛКИ-"АЗ МРАЗЯ ЦСКА".И ТОГАВА МИ ГОВОРИ ЗА ОМРАЗА И ПЯНА....[/quote]
Ако започнем спора, кой с какво е излязъл първи в омразата си към другия, е все едно да спориме кое е първото - кокошката, или яйцето. Макар, че лично аз имам хипотеза по този въпрос. Яйца е имало и по време на динозаврите, а кокошки тогава е нямало. Според теорията на Дарвин, птиците са произлезли от динозврите. Макар, че сега някои учени се опитват да оборят тази теория, както привържениците на ЦСКА се опитват да се изкарат наследници на Чавдар, който е наследник на АС23, който пък е наследник на... как му беше името... от 1901г., който пък е наследник на Александър Македонски.
За ЛЕВСКИ - ПОПУЛЯРНОСТТА, за останалите - злобата и завистта!
https://www.vbox7.com/play:8de06dae
Голям
Умен
НE достигнат
До сега
Играч

dido1302
Мнения: 662
Регистриран на: 07 юни 2011 19:53
Контакти:

Re: Левски е новия носител на Купата на България!

Мнениеот dido1302 » 03 мар 2014 23:22

и за лудогорец не ти пука,че играят десет чужденеца нали?
и на мен не ми пука за резаците,аз съм от
ЛЕВСКИ СОФИЯ


Ако България печели нещо от тях съм доволен. Ако вдигат коефициента на страната или се повишава класата на българските футболисти, защо да имам нещо против. Ако нищо не произхожда от това, а само се харчат някакви пари, тогава не го намирам за логично. Аз не съм от Разград и симпатизирам на всеки български отбор, който се представя добре, но не ми минава и през ума да наричам резаци свои сънародници. Ясно ми е колко ти е акъла.

PS Благодарим на феновете на Левски и ЦСКА. Прекрасно умеят да опростачат и развалят всяка спортна тема с безсмислените си спорове. Успяха да го направят и тук. Защо ли се изненадвам ?
Последна промяна от dido1302 на 03 мар 2014 23:28, променено общо 2 пъти.

Потребителски аватар
turbogena
Мнения: 13431
Регистриран на: 18 яну 2009 16:52
Местоположение: София
Контакти:

Re: Левски е новия носител на Купата на България!

Мнениеот turbogena » 03 мар 2014 23:23

Синьо сърце написа:
turbogena написа:
dido1302 написа:Феновете на Левски в залата очевидно са кръгли идиоти. На терена дават медали на страхотния млад отбор на Черно Море, а те през това време пеят Бареков, курво и Червени боклуци. Аз не виждам каквато и да е връзка на баскетбола с ЦСКА или с Бареков. Ама на малоумници, които грам не вдяват от спорт, различен от футбола, какво да обясняваш. Добре, че от време на време се събират, че иначе е голямо мъртвило на мачовете в София. В Универсиада обикновено са само роднините на баскетболисти и баскетболистки. И това ми било фенове.

Яко си тъп.
"Бареков курво" мисля ,че няма смисъл да обяснявам защо се скандираше.
А "червени боклуци" ставаше въпрос за управляващите.

По-точно за министъра, дето даваше медалите на варненци. Ти ли гръмна бомбите, хулиган? :)

Хахах ,не бях аз ,но знам кои момчета ги пуснаха. :) Много хубава атмосфера се получи в залата. На моменти направо полудявахме. :)
Хубаво е ,че има такива емоции за Левскарите ,защото виждаме какво се случва във футболния отбор...
[center]"Левски" София - една вековна, истинска, неподражаема и неповторима емоция.[/center]
[center][wrapimg=]http://store.picbg.net/pubpic/AB/67/7390d557afe6ab67.png[/wrapimg][/center]
http://www.youtube.com/watch?v=N4MXFWcW7cE#at=64

Потребителски аватар
Neron
Мнения: 7400
Регистриран на: 28 юли 2008 13:56
Skype: Последна версия
Местоположение: БЪЛГАРИЯ
Контакти:

Re: Левски е новия носител на Купата на България!

Мнениеот Neron » 03 мар 2014 23:23

Хъризмътъ как се представи в турнира? А и за първенството как се движат?
1. Наименованието "ПФК Литекс - Ловеч" АД с ЕИК: 110501548, се изменя на - "ПФК Цска София ЕАД".

Нищо общо с Микре!!

Потребителски аватар
ИРТИШ2013
Мнения: 185
Регистриран на: 11 юли 2013 23:22

Re: Левски е новия носител на Купата на България!

Мнениеот ИРТИШ2013 » 03 мар 2014 23:25

damyanov1963 написа:БАРЕКОВ Е ОТ "БОТЕВЪ",ЛИЛАВИ.А ЗА КЛЯКАНЕТО НА ВСИЧКИ ВЛАСТИ ИМА ЕДИН 100 ГОДИШЕН СПЕЦИАЛИСТ...

ти клекни,пък после ще видим кой е Бюреков и коя е МАЯ Манолова[/quote]
НИКОГА НЕ КЛЯКАМ И ПРЕД НИКОГО.ХОДИ ДА СИ ПРАЗНУВАШ КУПАТА.И НЕ ЗАБРАВЯЙ НИКОГА КОИ ОТБОР ИЗЛЕЗЕ ПЪРВИ С ФЛАНЕЛКИ-"АЗ МРАЗЯ ЦСКА".И ТОГАВА МИ ГОВОРИ ЗА ОМРАЗА И ПЯНА....[/quote]
Ако започнем спора, кой с какво е излязъл първи в омразата си към другия, е все едно да спориме кое е първото - кокошката, или яйцето. Макар, че лично аз имам хипотеза по този въпрос. Яйца е имало и по време на динозаврите, а кокошки тогава е нямало. Според теорията на Дарвин, птиците са произлезли от динозврите. Макар, че сега някои учени се опитват да оборят тази теория, както привържениците на ЦСКА се опитват да се изкарат наследници на Чавдар, който е наследник на АС23, който пък е наследник на... как му беше името... от 1901г., който пък е наследник на Александър Македонски.[/quote]
ВИЕ ПО ПРИНЦИП СТЕ СИ КОМПЛЕКСАРИ,И ОСВЕН ДА МРАЗИТЕ ДРУГО НЕ УМЕЕТЕ.ПЪРВО ВИ ПРЕЧЕШЕ ВЛАДИСЛАВ -ВАРНА,ПОСЛЕ ТИЧА-ВАРНА,СЛАВИЯ-СОФИЯ,СЛЕД 1948-ЦСКА,СЕГА ПЪК ВИ ПРЕЧАТ ЛИТЕКС И ЛУДОГОРЕЦ.ИМАТЕ СЕ ЗА БОГОИЗБРАНИ,НО УВИ НЕ СТЕ...

tprodanov
Мнения: 6018
Регистриран на: 02 авг 2008 16:40
Местоположение: София
Контакти:

Re: Левски е новия носител на Купата на България!

Мнениеот tprodanov » 03 мар 2014 23:31

dido1302 написа:
Ами всъщност, не, не може. И ето защо - спортът и фенството като част от него са една емоция. В някои спортове - футболът например, тази емоция е страшно силна. Това е емоция, караща понякога милиони граждани в много страни да са на площадите, на стадионите, да крещят, реват, да се радват, да плачат. Тази емоция кара милиони, ако не и милиарди хора да купуват напълно алогично и непрагматично фенски артикули на безумни цени. На тази емоция се движи един огромен бизнес, с реклами за милиарди, спортисти за милиони, ТВ права за десетки и стотици милиони. И да, тази емоция има и отрицателни страни, но те са част от нея. Докато спортът носи толкова много радост, аз съм склонен да преглътна това, че някой е напсувал друг, това, че шайка пубери са счупили някое стъкло на автобус, или са обърнали някоя кофа.

Колкото до политиката - има малко страни, в които политиката е смесена със спорта. Дали трябва или не трябва, не се чувствам отговорен да кажа. Но тук, в България това е факт, исторически факт. Затова, аз по-скоро го приемам като благословия, отколкото като признание, защото това дава на част от отборите идея и присъствие много извън, че и над чисто спортните качества. Нищо лошо не виждам в това.


Както и да е. Няма да разбереш моите доводи, нито аз твоите. Тъй като не съм от София може би е нормално да не изпитвам грам вълнение за софийското съперничество, но никога няма да разбера желанието да отвърнеш на простотията с простотия. Това никога няма да го разбера. Това, че едните обиждали другите, това е причина вторите да се държат също като идиоти. Така доникъде няма да я докараме. Сега самоковци псували Тити и подкрепяли съперника и той трябва да се държи като изтърван от лудницата. Аз съм възпитан с максимата, че умният отстъпва и оставя тъпака да си чупи главата. И това за политиката също не ми стана ясно, но не споря. Не виждам как политиката е намесена в спорта, но това е друг разговор. Освен, ако не ми кажеш, че едната агитка симпатизира на една политическа сила със сигурност, а другата на опозиционната. Спортът за мен е удоволствие, забавление, разтоварване и преди всичко игра с основна идея феърплей. Грозните политически спорове, псувните и агресията спрямо други сънародници също не ми е понятна. Както и да е, може аз да съм сбъркан, заради това, че уважавам всяко усилие и винаги съм готов да поздравя съперника за положения труд. Труд, които поражда конкуренция, от която се ражда качеството и прогреса.



Нещо бъркаш понятията. Първо, скандирането за Бареков е национално отговорна позиция и тя трябва да бъде заявявана на мач, на вечеря, на работа, на стадиона, на кино, на всякъде. Второ, казах ти доводите, и достатъчно дълго описах емоцията, която е двигател на спорта. А спортът носи много разкошни неща по целия свят. Негативното от него е достатъчно малко и аз нямам проблем с това. За да разбереш - приемай нещата в тяхната цялост. Ако искаш да няма емоцията в спорта, изчезва и самият той.
Колкото до мнението ти за идиотите, ти, като пълен идиот правиш точно това, в което обвиняваш другите. Феновете на Левски не са идиоти и това е достатъчно добре доказвано през годините, лесно доказуемо е и днес. Ако имаш нещо напротив, проблемът е при теб, колкото и да го опаковаш в незаинтересованост.

Потребителски аватар
Синьо сърце
Мнения: 6571
Регистриран на: 21 дек 2009 21:46
Контакти:

Re: Левски е новия носител на Купата на България!

Мнениеот Синьо сърце » 03 мар 2014 23:36

turbogena написа:Хахах ,не бях аз ,но знам кои момчета ги пуснаха. :) Много хубава атмосфера се получи в залата. На моменти направо полудявахме. :)
Хубаво е ,че има такива емоции за Левскарите ,защото виждаме какво се случва във футболния отбор...

Аз за пръв път водих днес малкия на баскетбол, беше много впечатлен! Не вярвах, че на 4 години ще устиска два часа там, обаче скача, пляска, а на бомбите много се зарадва! :) На два пъти мина с шалчето през варненската агитка, но за тяхна чест никой нищо даже не промълви. Добре беше, зарадвахме се малко!
Няма попътен вятър за този, който не знае къде отива!
[rimg]http://www.bghelp.co.uk/bgembassy_header/flag.gif[/rimg] БЪЛГАРИЯ НАД ВСИЧКО!

dido1302
Мнения: 662
Регистриран на: 07 юни 2011 19:53
Контакти:

Re: Левски е новия носител на Купата на България!

Мнениеот dido1302 » 03 мар 2014 23:39

Нещо бъркаш понятията. Първо, скандирането за Бареков е национално отговорна позиция и тя трябва да бъде заявявана на мач, на вечеря, на работа, на стадиона, на кино, на всякъде. Второ, казах ти доводите, и достатъчно дълго описах емоцията, която е двигател на спорта. А спортът носи много разкошни неща по целия свят. Негативното от него е достатъчно малко и аз нямам проблем с това. За да разбереш - приемай нещата в тяхната цялост. Ако искаш да няма емоцията в спорта, изчезва и самият той.
Колкото до мнението ти за идиотите, ти, като пълен идиот правиш точно това, в което обвиняваш другите. Феновете на Левски не са идиоти и това е достатъчно добре доказвано през годините, лесно доказуемо е и днес. Ако имаш нещо напротив, проблемът е при теб, колкото и да го опаковаш в незаинтересованост.


Ами, не аз не мисля, че бъркам в нещо. Може би проблемът ти е, че не искаш да приемеш, че има хора, които мислят различно от теб . Ехо, животът е цветен, не е черно и бял. Има и инакомислещи и те не са луди. Аз например не симпатизирам и грам на Бареков и партията му, но не скандирам никъде подобно нещо и не го чувствам като националноотговорна кауза и не познавам никой, който да го прави. Не знам наричайки някого курво как точно помагаш на държавата ти. Ти щом знаеш добре. За това сме цъфнали и вързали. А названието идиоти беше употребено за конкретния мач, а не по принцип. Казах, че не разбирам и не оправдавам скандирането на простотии за който и да е като любов и фенство и за мен хората, които го правят не разсъждават с главата си. Ако на друг мач чуя вместо ръкопляскане към съперника псувни и други тъпотии също ще обява феновете за идиоти. Не можеш да му убедиш, че ти си прав, а аз съм в жестоко заблуждение.
Последна промяна от dido1302 на 03 мар 2014 23:49, променено общо 1 път.


Върни се в “Баскетбол”



Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 12 госта