NBA 2013-14

Модератори: paceto, kartago, SkArY_9, slavia_forever, vaskonti, Madridist

Потребителски аватар
Drunken_Master
Мнения: 20399
Регистриран на: 30 май 2012 15:50
Местоположение: TD Garden
Контакти:

NBA 2013-14

Мнениеот Drunken_Master » 08 окт 2013 11:13

На 29 Октомври започва 68-ото издание на най-популярното баскетболно първенство със супер сблъсъкът между Маями и Чикаго Булс.След това идва и мачът между Лейкърс и Клипърс.Другият мач е Орландо - Индиана.Особено интересен ще бъде месец Декември.Тогава Спърс гостува на Минесота (на 4-ти).След няколко седмици са мачовете Лейкърс - Маями Хийт,Оклахома - Никс,Чикаго Булс - Никс,Хюстън - Сан Антонио Спърс,Клипърс - Голдън Стейт Уориърс.В голямо очакване са всички фенове на "езерняците",тъй като се очаква лидерът на ЛА Коби Браянт,да се завърне на игрището,след като скъса ахилес.
Плейофите започват на 19 Април,3 дена след края на редовния сезон (на 16),а финалите са насрочени,както винаги през Юни.
Предсезонната подготовка на отборите е насрочена от 5-ти до 25-ми Октомври.Мачът на звездите е отреден за 16-ти Февруари 2014.
Изображение
ivan56 написа:Когато се говори за Украйна удобно винаги се слага период около 17-18 в украинци по тези места е имало още от 10 в. Историята им е доста сходна с нашата дълги периоди са били под шапката на някой но това не значи че няма такава държава

#галилейеотбурГАЗ

Потребителски аватар
boabbb
Мнения: 24560
Регистриран на: 07 авг 2013 09:19
Контакти:

Re: NBA 2013-14

Мнениеот boabbb » 08 окт 2013 11:25

Аз лично очаквам завръщането на Роуз за Чикаго. Ако бързо влезе в ритъм, те ще са сред фаворитите за титлата. Силно представяне очаквам и от Хийт ( естествено ), Оклахома ( според формата на Дюрант и Уестбруук ), Спърс ( както винаги с Паркър и Дънкан ;) ). Към тях може да се добавят и Пейсърс със силното си представяне миналата година, както и Хюстън, където Брадата ( Хардън :mrgreen: ) се очаква да прави чудеса. Никс ми е интересно как ще се представят - там много зависят от формата на Антъни. Заслужава си да се следи израстването на Джон Уол от Вашингтон, за мен един от най-добрите млади играчи.
Последна промяна от boabbb на 08 окт 2013 11:28, променено общо 1 път.
Леевски, оле :lol: :lol: :lol:

Потребителски аватар
Drunken_Master
Мнения: 20399
Регистриран на: 30 май 2012 15:50
Местоположение: TD Garden
Контакти:

Програмата за новия сезон

Мнениеот Drunken_Master » 08 окт 2013 11:27

ИзображениеИзображение
ИзображениеИзображение
ИзображениеИзображение
ИзображениеИзображение
Изображение
Последна промяна от Drunken_Master на 08 окт 2013 19:22, променено общо 2 пъти.
ivan56 написа:Когато се говори за Украйна удобно винаги се слага период около 17-18 в украинци по тези места е имало още от 10 в. Историята им е доста сходна с нашата дълги периоди са били под шапката на някой но това не значи че няма такава държава

#галилейеотбурГАЗ

Потребителски аватар
bobo_13
Мнения: 2635
Регистриран на: 11 юли 2013 17:31
Контакти:

Re: NBA 2013-14

Мнениеот bobo_13 » 08 окт 2013 11:40

Да очертава се много интересен сезон. Явно Хийт и Булс, заедно с Оклахома ше са фаворити. Ще видим как ще се сработят играчите в новият отбор Бруклин Нец с тия играчи:) А и MVP на България от последния сезон - Брандън Хийт подписа със Сакраменто:)

Аз съм си за Селтикс и ще ми е интересно с новия млад и неопитен в НБА треньор как ще потръгне играта. А и с много нови играчи и без Рондо(както беше и цлата втора половина миналата година).
Интериорни врати - Врати хармоника

Потребителски аватар
boabbb
Мнения: 24560
Регистриран на: 07 авг 2013 09:19
Контакти:

Re: NBA 2013-14

Мнениеот boabbb » 08 окт 2013 11:43

bobo_13 написа:Да очертава се много интересен сезон. Явно Хийт и Булс, заедно с Оклахома ше са фаворити. Ще видим как ще се сработят играчите в новият отбор Бруклин Нец с тия играчи:) А и MVP на България от последния сезон - Брандън Хийт подписа със Сакраменто:)

Аз съм си за Селтикс и ще ми е интересно с новия млад и неопитен в НБА треньор как ще потръгне играта. А и с много нови играчи и без Рондо(както беше и цлата втора половина миналата година).


Док Ривърс си би камшика и келтите, за съжаление, май ще са извън играта тоя сезон ...
Леевски, оле :lol: :lol: :lol:

terrorist
Мнения: 690
Регистриран на: 31 яну 2012 19:07
Контакти:

Re: NBA 2013-14

Мнениеот terrorist » 08 окт 2013 12:08

Моите прогнози:
Изток
Атлантическа дивизия- Нетс и Никс ще се борят за победител
Централна дивизия- Булс и Пейсърс ще се борят
Югоизточна дивизия- Хийт без конкуренция
Запад
Северозападна- Оклахома няма да имат проблеми
Тихоокеанската- Клипърс и Уориърс
Средензапад- Рокетс, Спърс и Гризлис тази ще е най-интересната дивизия

Потребителски аватар
botev1921
Мнения: 588
Регистриран на: 05 авг 2010 23:42
Контакти:

Re: NBA 2013-14

Мнениеот botev1921 » 08 окт 2013 12:13

Никой от вас изглежда не следи НБА извън сезона. Чикаго няма да са фаворити за нищо повече от 3-4 сийд в конференцията. Роуз се завръща, но отборът им няма читава пейка и този сезон ще налага Джими Бътлър на двойката, който в отбор зависещ от защитата си е слабо звено. Буузър играе все по-слабо, а Йоаким Ноа е вечно контузен.
Оклахома също не са никакви фаворити, защото вече нямат третия човек. Дюрант и Уестбрук със сигурност ще ги крепят в картинката на Запад и ще вземат едно от първите 4 места, но до там - няма човек, който да може да вкарва от пейката каквито бяха Хардън и Мартин миналия сезон и ОКС ще са една идея по-слаби, а контузии ще ги изхвърлят напълно от картинката.
Бостън ако не сте разбрали са с нов отбор и ще се борят за лотарията на драфта - очаквайте да махнат Рондо до Февруари и да са на едно от последните две места в конференцията.

Фаворити този сезон за Маями, а на Изток най-сериозна заплаха за тях остава Индиана - дълбок отбор на всички позиции, с добри защитници и вече имат голяма звезда в лицето на Пол Джордж. На запад борбата ще е между Клипърс, Хюстън и Голдън стейт. И трите отбора подобриха много линии и са с много сериозни пейки. Клипърс вече имат и нормален треньор, което ги прави фаворит номер едно. Сан Антонио са по-слаби от миналата година, защото загубиха качество от пейката, а взеха само еднотипния Белинели.

Потребителски аватар
sirius123
Мнения: 3223
Регистриран на: 05 юни 2008 13:12

Re: NBA 2013-14

Мнениеот sirius123 » 08 окт 2013 12:25

Всичко е добре , но коя българска телевизия ще предава мачовете? Има ли сключен договор? Миналият сезон май нямаше излъчване поради ниския интерес , тъй като почити всички мачове започваха в малките часове на ноща.

haha
Мнения: 5002
Регистриран на: 07 дек 2009 22:24

Re: NBA 2013-14

Мнениеот haha » 08 окт 2013 12:48

Принципно нямам любим отбор, но заради Блейк Грифин ще имам повечко симпатии към Клипърс. :)
dunavfc написа:ББ е достатъчно богат за да си позволи да отпраши където си поиска,той обаче,не се е отказал и му се занимава с политика,защото му пука за народа.

Потребителски аватар
JohnnieWalker
Мнения: 3373
Регистриран на: 11 сеп 2008 07:42
Контакти:

Re: NBA 2013-14

Мнениеот JohnnieWalker » 08 окт 2013 14:03

botev1921 написа:Никой от вас изглежда не следи НБА извън сезона. Чикаго няма да са фаворити за нищо повече от 3-4 сийд в конференцията. Роуз се завръща, но отборът им няма читава пейка и този сезон ще налага Джими Бътлър на двойката, който в отбор зависещ от защитата си е слабо звено. Буузър играе все по-слабо, а Йоаким Ноа е вечно контузен.
Оклахома също не са никакви фаворити, защото вече нямат третия човек. Дюрант и Уестбрук със сигурност ще ги крепят в картинката на Запад и ще вземат едно от първите 4 места, но до там - няма човек, който да може да вкарва от пейката каквито бяха Хардън и Мартин миналия сезон и ОКС ще са една идея по-слаби, а контузии ще ги изхвърлят напълно от картинката.
Бостън ако не сте разбрали са с нов отбор и ще се борят за лотарията на драфта - очаквайте да махнат Рондо до Февруари и да са на едно от последните две места в конференцията.

Фаворити този сезон за Маями, а на Изток най-сериозна заплаха за тях остава Индиана - дълбок отбор на всички позиции, с добри защитници и вече имат голяма звезда в лицето на Пол Джордж. На запад борбата ще е между Клипърс, Хюстън и Голдън стейт. И трите отбора подобриха много линии и са с много сериозни пейки. Клипърс вече имат и нормален треньор, което ги прави фаворит номер едно. Сан Антонио са по-слаби от миналата година, защото загубиха качество от пейката, а взеха само еднотипния Белинели.



Пейката на Чикаго далеч не е толкова слаба ;) Иначе само за 4рката нямат сериозен играч /Буузър направи приличен сезон миналата година/. + това като видят зор с двойката Роуз / Бътлър /съмнявам се/ , винаги могат да пуснат капитан Кърк като 1 и Роуз да играе 2 ;) Гибсън е доста добър в защита, така че Карлос може да потърка скамейката ;) Взеха приличен стрелец като Дънлииви, Маркъс Тийг остави страхотни впечетления в Самър Лийг-а .

ПП. Нека не забравяме колко добре се справи Джими с опазването на ЛеБрон ;) Вярно е, че защита на всяка позиция иска различен подход, но имам добро предчувствие за Джими ;)

Бостън са аут
Лейкърс са аут

На запад силата е с The Beard, CP3 и TheBigFundamental /OKC са относителни - плейофите са им сигурни, но .../, изтока е на Маями, Чикаго и Индиана

Интересно ми е как ще реагират Мемфис и Денвър

И с най-голямо очакване ще наблюдавам Вашингтон и Кливланд /Уол и Ървинг са трепачи/

Поздрави ;)


Върни се в “Баскетбол”



Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 1 гост