Световен шампион замества Пини начело на националния

Модератори: paceto, kartago, SkArY_9, slavia_forever, vaskonti, Madridist

RUSE
Мнения: 658
Регистриран на: 12 сеп 2008 10:48
Контакти:

Световен шампион замества Пини начело на националния

Мнениеот RUSE » 08 яну 2010 21:42

Изображение
Светислав Пешич

Световният шампион с тима на Югославия от Индианаполис през 2002 година Светислав Пешич ще бъде новият селекционер на българския национален отбор по баскетбол, научи Sportal.bg. Специалистът ще наследи на поста оттеглилия се на 6 януари израелски специалист Пини Гершон, който си тръгна огорчен от отношението на БФБаскетбол. За последно Пешич бе старши-треньор на сръбския Цървена Звезда, като в последните години проведе два треньорски семинара у нас. Пешич е един от най-авторитетните представители на бившата югославска школа на Стария континент. През 1993 година специалистът изведе Германия до европейската титла, а само 8 години по-късно триумфира на същия форум и с Югославия.

В своята кариера като клубен треньор Пешич спечели Евролигата с Барселона през 2003 година, в сезон, в който каталунците грабнаха и златото в шампионата, както и Купата на Краля. През 2007 година пък Пешич спечели третия по сила европейски клубен турнир за Купа ФИБА-Европа със състава на Хирона.

Потребителски аватар
levskarinvt
Мнения: 568
Регистриран на: 28 юли 2009 14:48
Контакти:

Re: Световен шампион замества Пини начело на националния

Мнениеот levskarinvt » 08 яну 2010 22:20

Ами повече от доказал се треньор,но на нас проблема ни е друг-нямаме играчи! :cry:

Потребителски аватар
DamonHill
Мнения: 391
Регистриран на: 06 май 2009 17:56
Контакти:

Re: Световен шампион замества Пини начело на националния

Мнениеот DamonHill » 08 яну 2010 22:41

Тази информация потвърдена ли е?
Много ясно си спомням какъв баскетбол играха сърбите на Световното, а и не само това. Той е сред най-големите имена в този спорт, ако не и най-голямото.
Засега, малко невероятно ми се срува.
Но дори и да е вярно, това разбира се няма да ни оправи баскетбола, ама никак.

plamen.p.tanev
Мнения: 20
Регистриран на: 21 май 2009 14:32
Контакти:

Re: Световен шампион замества Пини начело на националния

Мнениеот plamen.p.tanev » 08 яну 2010 23:10

колко пари ще взема новия треньор? колко пари вземаше Пини? кой е президента на бфб? защо името му нищо не ми говори?защо имената които помня не ги чувам?защо мълчи нейков? ЗАЩО НАРОДА СИ КРОТУВА? ТРЯБВА ЛИ ДА МИНАТ 500 ГОДИНИ? КОЙ ЩЕ МИ КАЖЕ?

RUSE
Мнения: 658
Регистриран на: 12 сеп 2008 10:48
Контакти:

Re: Световен шампион замества Пини начело на националния

Мнениеот RUSE » 08 яну 2010 23:22

Преди да се критикува на общо основание е добре човек да се запознае с позициите и на другата страна БФБ - . В случая БФБ са прави да вземат това решение лично според мен. Пини ни отвори очите за много неща. Заради него стартираха тези програми за работа с наставниците и подрастващите, което в селдващите години ще се отрази в положителен аспект. Но заради ангажиментите си в Макаби Гершон не може да бъде отдаден на каузата на българския баскетбол и може би е за добро да се потърси друг вариант, но това ще го покаже времето.
БФБ правят много неща напоследък и заслужават някоя добра дума, а не оплюване, ей така за спорта.

Потребителски аватар
_RoKi_
Мнения: 6607
Регистриран на: 10 ное 2009 18:49
Контакти:

Re: Световен шампион замества Пини начело на националния

Мнениеот _RoKi_ » 09 яну 2010 00:18

RUSE написа: Но заради ангажиментите си в Макаби Гершон не може да бъде отдаден на каузата на българския баскетбол и може би е за добро да се потърси друг вариант, но това ще го покаже времето.
Не само заради това,нещата,които той искаше да наложи,не бяха одобрени от БФБ и това доведе до голямо разочарование от страна на Пини 8-)
За новия треньор мога да кажа само едно-ДОКАЗАНО ИМЕ :!: Но баскетболистите ни имат вина,за това представяне на отбора последните години,не треньора...Все добри специалистти взимаме,но не става :roll:

Потребителски аватар
originalni.be
Мнения: 1238
Регистриран на: 06 авг 2009 13:36
Skype: originalni.be
Местоположение: http://www.originalni.be
Контакти:

Re: Световен шампион замества Пини начело на националния

Мнениеот originalni.be » 09 яну 2010 01:12

Който и да дойде с тези дървета който са в БГ нямаме шанс . Няма как да стане всичко връзкари в Баскета и да искаш да биеш после . Има 3 зали нормални за баскет всичко друго са гробници !
Да дойде фил Джексън пак ще сме последни :(
ORIGINALNI...BE =)

Потребителски аватар
Fridtjof Nansen
Мнения: 404
Регистриран на: 30 ное 2009 20:13
Контакти:

Re: Световен шампион замества Пини начело на националния

Мнениеот Fridtjof Nansen » 09 яну 2010 09:11

Прекалено хубаво е, за да бъде истина. ;) Но дори и да се случи, нещата в нашия баскетбол няма да се оправят. :evil: Истината е, че в момента не разполагаме с класни играчи, като най-добрите в клубните отбори са чужденци. Достатъчно е да се види временната класация в сайта на БФБ за най-добър реализатор, борби и асистенции - в трите петици има общо само петима българи. Общо взето, ситуацията напомня тази във футбола - и във баскетбола клубовете се подсилват изкуствено с не дотам доказани играчи (за по-добри няма пари), резултатите в Европа са мижави, детско-юношеските школи - занемарени, а базата - в трагично състояние. :evil: Така че,засега можем само да мечтаем за успехите на националния отбор по баскетбол от средата на миналия век, така както във футбола мечтаем да се повтори незабравимото американско лято от 1994 год. :)
Отборът ЦСКА е толкова Централен Спортен Клуб на Армията, колкото Банка ДСК е Държавна Спестовна Каса - две кухи, лишени от съдържание абревиатури от миналото.

red__army
Мнения: 833
Регистриран на: 02 ное 2009 17:31
Контакти:

Re: Световен шампион замества Пини начело на националния

Мнениеот red__army » 09 яну 2010 11:37

...поне като сърбин е по-близо до балканските номера и манталитет.....много трудна задача да избира при разрешен само един натурализиран играч дали гард или център и от двете нямаме..... все пак мисля че гард.

RUSE
Мнения: 658
Регистриран на: 12 сеп 2008 10:48
Контакти:

Re: Световен шампион замества Пини начело на националния

Мнениеот RUSE » 11 яну 2010 17:41

Пешич ще консултира БФБ и в частта за подрастващите. Ще бъде организиран лагер за тях и ще бъде направен анализ от сърбина за потенциала и препоръки за повдигане на нивото на младите играчи.


Върни се в “Баскетбол”



Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 6 госта