И пак за сервиса...

Модератори: paceto, kartago, SkArY_9, slavia_forever, vaskonti, Madridist

Потребителски аватар
Red_Teror
Мнения: 155
Регистриран на: 11 авг 2014 23:17
Местоположение: Valhalla
Контакти:

Re: И пак за сервиса...

Мнениеот Red_Teror » 12 сеп 2014 19:40

Хич ги няма нашите нито посрещането им като хората нито сервиса ... как да не губят поне едното да беше добре ... :|
3 полуфинала в Европа, 3 детронирани европейски шампиона, 31 титли, 2 златни обувки, Хр. Стоичков с единствената златна топка на Балканите!

Потребителски аватар
bastuna2003
Мнения: 909
Регистриран на: 07 авг 2010 14:48
Контакти:

Re: И пак за сервиса...

Мнениеот bastuna2003 » 12 сеп 2014 20:40

Играем волейбол от 80-те години. Балонни топки към крайните нападатели! Няма как да стане така. Жеков е изпята песен, а треньорчето само им вика "Спокойно" на почивките :mrgreen:
[rimg]http://alfa.kachi-snimka.info/images-2013/bfi1409405071c.jpg[/rimg]

Потребителски аватар
visentii
Мнения: 455
Регистриран на: 26 апр 2011 19:43
Местоположение: София

Re: И пак за сервиса...

Мнениеот visentii » 12 сеп 2014 20:52

"Треньорът" Пламен Константинов игра в най-добрите години и беше играч със самочувствие и хъс - щом не успя да предаде това на отбора значи не става за треньор.Психически по-слаб отбор не бях виждал(а психиката е страшно важна във волейбола).

Потребителски аватар
Eminem
Мнения: 12791
Регистриран на: 11 апр 2011 17:25
Контакти:

Re: И пак за сервиса...

Мнениеот Eminem » 12 сеп 2014 22:38

Да беше само сервиса....На това световно, нито сервис, нито атака, нито посрещане, нито защита, нито блокада.
Някой ситуации в защита бяха комични. Всеки седеше и гледаше другия. Никой не знаеше кой трябва да вземе топката.
Не знам какво са тренирали, но нямахме никаква организация в играта.
Нямат и психика. Всъщност това с психиката не мога да си го обясня. Имат психиката да обърнат Полша от 0:2 в тяхната зала пред страхотните полски фенове, но нямат психика да бият Канада.
Трябва да прибавим и треньорските грешки. Да, непростима грешка е да пуснеш ужасно слабите Алексиев и Соколов титуляри в толкова важен мач като този срещу Германия. Не само това, ами и да ги оставиш 2 гейма, въпреки, че в първите минути показаха, че не правят нищо друго освен точки за Германия.
Вън на цялата федерация и ново начало на волейбола в България!

Потребителски аватар
0007
Мнения: 5257
Регистриран на: 18 авг 2008 14:24
Контакти:

Re: И пак за сервиса...

Мнениеот 0007 » 12 сеп 2014 23:48

Не съм волейболен специалист,това мнение е лично и не ангажирам никого с него:

Тошко Алексиев има бая силни връзки в тая федерация,може ли всички фенове да го виждат що за стока е,а треньорите да си упорстват и упорстват.Какво да кажем за сервиса - 50 % са грешни,другите отбори почти не грешат,как става това аджеба!? Гротцер има 8 :!: аса,а отборът ни общо 3 :shock: Друг проблем - построяваме добър блок и противника пуска топката,обаче ние никога не сме подготвени,винаги има едно свободно пространство,което се оставя.В атака повечето пъти я млатим и успяваме,но когато има труден блок и може да се направи блокаут,нашите я перат в блокадата.Пуснатите ни топки и те едни...Що се отнася до Жеката - видяхте ли колко бързи топки пускаше Бруно онзи ден,а и не само той? Признавам го за едно - супер я вдига за пайпове,в центъра на първа линия обаче я дава почти винаги ниска.
Генерално може би е проблема - предполагам треньорите в школите ги учат на блокада и млатене с всичка сила в атака,а позиционирането в защита и техничната игра в атака тънат в забрава.И ти като до 20-тата ти година не си научил тези елементи,трудно ще успееш след това да ги овладееш.Понякога успяваме със сервиса,тръгва ни и блока и компенсираме,но по-техничните отбори винаги ни създават проблеми.
Изображение
Groucho написа:Славиша требе а позиционира един нападател у кабинката на крана, който изгражда сектор А. Поне половината центрирания на колегите си в атака ще може да засече.

Потребителски аватар
brat domingo
Мнения: 383
Регистриран на: 09 сеп 2009 13:10
Контакти:

Re: И пак за сервиса...

Мнениеот brat domingo » 13 сеп 2014 11:37

Темата малко се обърна на тотално оплюване на отбора, а целта ми не беше такава...Идеята ми беше да направим обективен анализ какво наистина ни липсва, за да мерим сили с най-добрите. Продължавам да твърдя, че именно сервисът е това, на което трябва да се наблегне. В другите компоненти не отстъпваме чак толкова.
Посрещането - ами няма как да е добро, когато отсреща те разстрелват с бомбен сервис, а после пускат гаден флот и т.н. И обратното - при слаб сервис посрещането става перфектно
Разпределителят - няма как да вдига добри топки, при положение, че посрещането е лошо. А при лошо второ подаване, атаката няма как да е успешна. Я те хванат на блок, я аут, я грешка.И обратното - при добро второ подаване, атаката става трудна за отразяване.

OT18
Мнения: 1030
Регистриран на: 30 ное 2013 10:43
Контакти:

Re: И пак за сервиса...

Мнениеот OT18 » 13 сеп 2014 14:34

Отборчето на инж. Лазаров се било провалило на някакво състезание. Това новина ли е ? На някой изобщо пука ли му за тези безхарактерни мишоци? :?

Потребителски аватар
visentii
Мнения: 455
Регистриран на: 26 апр 2011 19:43
Местоположение: София

Re: И пак за сервиса...

Мнениеот visentii » 13 сеп 2014 18:21

brat domingo написа:Темата малко се обърна на тотално оплюване на отбора, а целта ми не беше такава...Идеята ми беше да направим обективен анализ какво наистина ни липсва, за да мерим сили с най-добрите. Продължавам да твърдя, че именно сервисът е това, на което трябва да се наблегне. В другите компоненти не отстъпваме чак толкова.
Посрещането - ами няма как да е добро, когато отсреща те разстрелват с бомбен сервис, а после пускат гаден флот и т.н. И обратното - при слаб сервис посрещането става перфектно
Разпределителят - няма как да вдига добри топки, при положение, че посрещането е лошо. А при лошо второ подаване, атаката няма как да е успешна. Я те хванат на блок, я аут, я грешка.И обратното - при добро второ подаване, атаката става трудна за отразяване.

Не е точно оплюване,а повече разочарование - хората очакват повече от тях,много повече...Аз съм съгласен за сервиса,но продължавам да твърдя,че просто им липсваше психика...Във всеки мач те излизаха като обречени,тогава и 15 аса да направиш пак ще паднеш...Играеха толкова страхливо и сковано,че чак ме хваща яд - та това е отбор срещу когото доскоро и Бразилия,и Италия,и САЩ излизаха с респект...И Пл.Константинов вместо да говори за психологическа дупка,да хване да ги извади от там - ако не може,значи не става.И при Радо Стойчев,и при Плачи отбора играеше със самочувствие.Затова смятам че психиката е много важна,отделно и тактическата грамотност,която никаква я няма...не е само сервиса...


Върни се в “Волейбол”



Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 10 госта