СЛ: България - Франция

Модератори: paceto, kartago, SkArY_9, slavia_forever, vaskonti, Madridist

Потребителски аватар
siniq_fen
Мнения: 11759
Регистриран на: 23 юли 2010 16:13
Контакти:

Re: СЛ: България - Франция

Мнениеот siniq_fen » 12 юли 2015 01:39

Сринахме се на волейбол, Левски върви по стъпките на ЦСКА, Григор мисли само как да го бодне на Шарапова... а не бяха далеч времената, в които изпитвах огромна радост от спорта
Само Левски!

dido1302
Мнения: 662
Регистриран на: 07 юни 2011 19:53
Контакти:

Re: СЛ: България - Франция

Мнениеот dido1302 » 12 юли 2015 02:18

siniq_fen написа:Сринахме се на волейбол, Левски върви по стъпките на ЦСКА, Григор мисли само как да го бодне на Шарапова... а не бяха далеч времената, в които изпитвах огромна радост от спорта


И какво правим сега ? Скачаш от някой мост от мъка ли ? Сега ли установи, че спорта ни е зле ? Какво правим всички, за да намалеят разочарованията ?

Потребителски аватар
TodorT
Мнения: 19123
Регистриран на: 16 юли 2009 13:22
Контакти:

Re: СЛ: България - Франция

Мнениеот TodorT » 12 юли 2015 09:42

Eminem написа:Чак пък толкова....Само откъм посрещачи имаме липса. В момента нямаме равностойни заместници на Скримов и Пенчев. Вальо и Станислав са най-добрите заместници, които имаме към момента.
От младите се сещам само за Розалин. Малко по малко трябва да го вкарват в първия отбор.

За диагонал имаме - Соколов, Желязков, Чернокожев. Трима млади и много добри диагонали. Кадънков направи добро впечатление срещу САЩ миналата година, сега не знам на какво ниво е. За Учиков доста се говореше и там не знам как стоят нещата.
Центрове - Ники, Тодоров, Йосифов, Рагин, Гоцев
Разпределител - Братоев, Агонцев, Добромир, Манчев
Либеро - Салпаров, Божилов, Владо, Каракашев

Мисля, че този състав е добър, друг е въпроса ако има разни интереси извън играта. Запознатите с младите може би имат и други варианти.

Посрещането ни винаги е било голяма слабост! Радо Стойчев при назначаването си имаше изискване БФВ да купи машина за сервиси и така да подобрим посрещането. Е, взеха машина (може и две да са били), но посрещането ни остана слабо. В момента Скримов и Пенчев посрещат добре, Алексиев няма какво да го коментираме, Братоев има проблем на моменти, но е по-скоро стабилен. Ст. Петков се справя не толкова лошо. Градинаров остава загадка, защото като 4-ка той почти не е играл това лято. Как се справя остана скрито за нас зрителите. Аз силно се надявам, че Матей ще се върне за ЕП..... иначе шансовете ни за добро представяне не са много големи. В момента имаме добри играчи, но не играчи световна класа и няма как да имаме големи очаквания към Лигата и СП. Центровете ни са най-равностойни, а като Цецо се върне и на диагонала ще сме ОК. Дано Чернокожев отиде в Румъния, а Жани бъде титуляр в силен отбор и така още повече ще повишим конкуренцията на диагонала. За либерото също съм спокоен, защото там Салпаров и Божилов се справят. Проблемите ни са от лошото посрещане и от това, че не сме ефективни в атака.

THE G.A.M.E
Мнения: 50013
Регистриран на: 02 авг 2008 22:59
Skype: За к'во ми е ?
Местоположение: Сливен

Re: СЛ: България - Франция

Мнениеот THE G.A.M.E » 12 юли 2015 10:17

Пропукахме се на посрещане, това е.

Не съм гледал статистиката, но по-памет ми се струва, че франчулята имат към 10-на аса за целият мач.
Което прави по средно 3-4 аса на гейм, което е много.
Хич пък няма смисъл да броим лошо посрещнатите топки ...
Също така, блокадата ни бе разпиляна.
Срещу отбор с подобен на френският стил, без блок, няма как да стане.
И Жеката вдигаше едни топки ...

Яд ме е, защото имаме сериозен потенциал, а ни биха като маче у дирек.
Че то с подобно посрещане сигурно ще паднем и от Фарьорски острови... проверих, имат тим.
Дарвин е в грешка !
Човекът не е произлязал от маймуната !
Oт маймуната човек, никога не е ставало... Но за обратното, никога не е късно !


Image Image

drvasko98
Мнения: 7107
Регистриран на: 24 мар 2008 23:34
Контакти:

Re: СЛ: България - Франция

Мнениеот drvasko98 » 12 юли 2015 11:17

В този състав потенциалът ни граничи с 0. А Жеката ВИНАГИ вдига такива топки, това не е изненада. Вижте другите разпределители с каква техника играят трудните топки, а лесните с какви движения и каква скорост се насочват, дори и тези, които не са от най-великите. Жеков навремето компенсираше слабостите си в основния елемент с качествена блокада и сервис, но на тези години и тези елементи вече не му се удават толкова добре. И точно от него идват големите проблеми, а не от посрещането. Без диригент няма отбор във волейбола.

Потребителски аватар
Eminem
Мнения: 12931
Регистриран на: 11 апр 2011 17:25
Контакти:

Re: СЛ: България - Франция

Мнениеот Eminem » 12 юли 2015 13:02

TodorT написа:Посрещането ни винаги е било голяма слабост! Радо Стойчев при назначаването си имаше изискване БФВ да купи машина за сервиси и така да подобрим посрещането. Е, взеха машина (може и две да са били), но посрещането ни остана слабо. В момента Скримов и Пенчев посрещат добре, Алексиев няма какво да го коментираме, Братоев има проблем на моменти, но е по-скоро стабилен. Ст. Петков се справя не толкова лошо. Градинаров остава загадка, защото като 4-ка той почти не е играл това лято. Как се справя остана скрито за нас зрителите. Аз силно се надявам, че Матей ще се върне за ЕП..... иначе шансовете ни за добро представяне не са много големи. В момента имаме добри играчи, но не играчи световна класа и няма как да имаме големи очаквания към Лигата и СП. Центровете ни са най-равностойни, а като Цецо се върне и на диагонала ще сме ОК. Дано Чернокожев отиде в Румъния, а Жани бъде титуляр в силен отбор и така още повече ще повишим конкуренцията на диагонала. За либерото също съм спокоен, защото там Салпаров и Божилов се справят. Проблемите ни са от лошото посрещане и от това, че не сме ефективни в атака.

Освен слабостта в посрещането и сервиса ни е голям проблем. Видяхме вчера какво оръжие може да бъде то.
Също така, големите отбори разчитат много на играта през центъра, имат играчи, които я умеят, а ние играем с разпределител, който не може една топка да вдигне. И тоя същия ще е титуляр и на европейското. Ужас.
Колкото до Казийски, явно има някакъв шанс да се върне.
Илиян Казийски обяви, че Матей все още се двоуми дали да се завърне в представителния ни тим.
"Шансовете са 50 на 50", лаконичен бе коментарът му.

http://www.sportal.bg/news.php?news=556546

Потребителски аватар
TodorT
Мнения: 19123
Регистриран на: 16 юли 2009 13:22
Контакти:

Re: СЛ: България - Франция

Мнениеот TodorT » 12 юли 2015 13:30

Сервисът ни се срина от миналата година. Цецо Соколов започна с грешките и сякаш стана заразно за всички! Без добър сервис и посрещане си за никъде в днешния волейбол. Играта с центровете е важна за всеки отбор. Едно добро посрещане и тръгване на центъра води до задържане на противниковия блокиращ и там вече става лесно за игра на единичен блок в края на мрежата за диагонала/посрещача. Играта през центъра ни донесе и успеха в Баку! Георги Братоев има топки, а и умения да играе прекрасно с центровете. Още по-важно е, че Георги се опитва да търси изненадата и играе с тях дори при лошо посрещане. Жеков дава ниски топки към центровете ни, усещат го противниковите блокиращи.... абе не играе добре. Никога играта му през центъра не е била силна и за това сме говорили много пъти. Тошко Алексиев поне го биваше на блок и в атака играеше хитро, натискаше за блок аут или по късия диагонал. Тази година играта му е трагична! Затова и Казийски в момента е крайно необходим. Да, Матей също на моменти е колеблив в атака, но в нападение "вади кестени от огъня". Може да съм като развален грамофон, но пак ще повторя: с Казийски и Г. Братоев на полето нещата могат много да се променят. Разнообразието е това, което печели мачове.

daduradam
Мнения: 5941
Регистриран на: 26 юни 2013 18:34
Местоположение: Карамфуля
Контакти:

Re: СЛ: България - Франция

Мнениеот daduradam » 12 юли 2015 13:46

И аз споделям мнението на повечето тук.Имаме много проблеми и беше нормално да НЕ се класираме за финалната шестица.Посрещането ни е трагедия, разпределителите ни са трагедия, Жеков не мога да го гледам.В атака бяхме неефективни, а блок все едно нямахме.С Матей и Цецо ще сме по-добре, очаквам и Скримов с нетърпение.Трима играчи, които вдигат много нивото.Аз лично в този отбор много харесвам Пенчев, неслучайно играе на най-високо ниво.

Потребителски аватар
stefani
Мнения: 8101
Регистриран на: 01 юни 2008 15:37

Re: СЛ: България - Франция

Мнениеот stefani » 12 юли 2015 15:11

Как да не ме е яд на инженера скапан ? :)
Изчезнали са динозаврите и неандерталците, сега идва ред на комунистите, фашистите и расистите !

Потребителски аватар
1982
Мнения: 30287
Регистриран на: 13 юни 2012 15:17

Re: СЛ: България - Франция

Мнениеот 1982 » 12 юли 2015 23:01

THE G.A.M.E написа:Франчулята имаха лесен път до тук... Не че и Ние се уморихме особено де. :lol:


А България дори нямаше път, просто защото служебно се класира за финалите на втора дивизия.
A. ПРЕДСТВЯНЕ НА КАНДИДАТА

4. ЦСКА-София е футболен клуб, състезавал се преди това под името „Литекс Ловеч”, заявил кандидатура по същество да бъде лицензиран и да участва в ЛЕ.


Върни се в “Волейбол”



Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 5 госта