Примера дивисион vs Висшата Лига

Модератори: paceto, kartago, SkArY_9, slavia_forever, vaskonti, Madridist

Потребителски аватар
Groucho
Мнения: 17132
Регистриран на: 30 май 2012 22:17
Контакти:

Re: Примера дивисион vs Висшата Лига

Мнениеот Groucho » 24 яну 2018 15:40

rhaegar написа:Не само я има, ами и все повече деградира.

Така е, като не се пускат прогнози за времето в нея :lol:

Потребителски аватар
barca4ever
Мнения: 4912
Регистриран на: 25 авг 2009 11:29
Местоположение: Враца
Контакти:

Re: Примера дивисион vs Висшата Лига

Мнениеот barca4ever » 24 яну 2018 15:58

аз сигурно от 11-12 клас не съм влизал тука,а тва е било преди 4-5 години :mrgreen: :mrgreen:
[wrapimg=]http://www.fcbarcelona.cat/web/Imatges/banners/_promocions/actius_especials/wembley/bc-campions_champions.jpg[/wrapimg]
BARCAFOREVER[wrapimg=]http://imgon.net/di-MAQN.gif[/wrapimg]
1992,2006,2009,2011

Потребителски аватар
Alexx
Мнения: 6478
Регистриран на: 19 мар 2011 09:52
Контакти:

Re: Примера дивисион vs Висшата Лига

Мнениеот Alexx » 24 яну 2018 16:53

insaneboy1 написа:Няма спор, издънките на Ла Лига или вече футболисти минали прайма си отиват в Англия - например Педро вече не ставаше за Барселона и отиде в шампиона на Англия Челси, същото и с резервата Мората. Още такива примери бол. Единственото в което ЕПЛ е по-добра е маркетинговата стратегия и разпределението на парите от ТВ права което кара малките отбори да се хвърлят като луди да измъкнат точка от първите защото ще приберат луди пари от само едно място по-нагоре в класирането, ако това се направи в Ла Лига ще е най-гледаната в света.


Педро не е никакъв фактор в Челси.Мората пък има 20 гола в Реал предния сезон и 15 в Юве по предният. Това,че предпочетоха Бензема пред него не говори добре за Реал.
Опашкарите в Англия получават повече пари защото има повече интерес към тях. Когато има търсене има и предлагане. В Испания тези отбори не получават никакво внимание, защото няма интерес към тях. Хората имат интерес към Висшата лига като цялостен продукт,а не към 2-3 отбора. Това е така от край време,а не е се дължи на маркетинга на лигата. Да естествено маркетинга играе важна роля, но почти винаги средняците и опашкарите в Англия са имали повече фенове по целия свят сравнение с техните еквиваленти в другите първенства.

Mathias_Coureur написа:Естествено, че Примера Дивисион е най-доброто първенство в света и в пъти превъзхождащо английската Висша Лига. Първо в Испания играят далеч по малко-чужденци и разчитат на повече испанци, отколкото в Англия на англичани, дори в някои английски отбори няма нито един англичанин , испанските отбори печелят и ШЛ и ЛЕ редовно ,плюс това в Англия, в Италия и дори в Бундеслигата пазарят испански футболисти. Ако в Англия махнеш всички чужденци, английското първенство ще е като норвежкото, докато в испанското този фактор няма да даде кой знае какво отражение.
Испанския национален отбор спечели и Световно и Европейско първенство, така че спорът е безсмислен.


Това колко чужденци и местни играят в едно първенство не е аргумент колко силно е едно първенство.

SilentKiller
Мнения: 2049
Регистриран на: 21 яну 2018 02:09

Re: Примера дивисион vs Висшата Лига

Мнениеот SilentKiller » 25 яну 2018 08:28

Тук не коментираме интереса, а качеството на игра. Доводът "интерес" е слаб аргумент в спора, да не кажа никакъв. То и китайското е гледано от 2млрд. китайци особено като взеха да купуват някои сносни играчи от Европа, ама това не го прави топ първенство в света, само защото се гледа от толкова хора.
За чужденците не коментирам...то е ясно че те правят класата на Премиършип, както и континенталните треньори, иначе щеше да е на ниво Шотландия, обаче ние коментираме реалната ситуация. Дори и с чужденците и с някои от най-добрите треньори в света ПШ отново отстъпва на Ла Лига, а смея да твърдя че вече и италианското не им отстъпва и дръпна нагоре, особено виждайки отбори като Рома да пердашат Челси (настоящия шампион) с 3-0. :roll:

Потребителски аватар
Alexx
Мнения: 6478
Регистриран на: 19 мар 2011 09:52
Контакти:

Re: Примера дивисион vs Висшата Лига

Мнениеот Alexx » 25 яну 2018 10:34

Щом коментараме само качеството за къв пичът горе е коментирал популярността

THE G.A.M.E
Мнения: 49931
Регистриран на: 02 авг 2008 22:59
Skype: За к'во ми е ?
Местоположение: Сливен

Re: Примера дивисион vs Висшата Лига

Мнениеот THE G.A.M.E » 25 яну 2018 13:26

В тая тема се коментира всичко.
Не напразно темата е конфигурирана с това заглавие, в което липсва "Кое е по-силно".

Правим заключение, към момента "Примера Дивизион" е по-силна, но "Висшата Лига" е по-атрактивна и интересна.
И това не го казвам аз, казват го рейтингите и интересите на футболните фенове по света.

Всъщност, силата на "Примера" зависи от три Клуба, Реал, Барса и Атлетико.
А в Англия вече се говори за "Голямата 6-ца".

Това, което признавам аз лично е, че в Англия няма толкова голям мач, като Реал - Барса.
Но на Острова нещата не са централизирани, и това според мен им е предимството пред всички други Лиги.
Дарвин е в грешка !
Човекът не е произлязал от маймуната !
Oт маймуната човек, никога не е ставало... Но за обратното, никога не е късно !

[center][wrapimg=]http://www.rozetabg.com/wp-content/themes/corporate/iyi/logo.jpg[/wrapimg][/center]
[wrapimg=]http://cache.images.core.optasports.com/soccer/teams/75x75/353.png[/wrapimg][rimg]http://cache.images.core.optasports.com/soccer/teams/75x75/661.png[/rimg] [rimg]http://cache.images.core.optasports.com/soccer/teams/75x75/687.png[/rimg]

Потребителски аватар
Alexx
Мнения: 6478
Регистриран на: 19 мар 2011 09:52
Контакти:

Re: Примера дивисион vs Висшата Лига

Мнениеот Alexx » 25 яну 2018 15:21

Аз коментарах популярноста защото друг я намеси

SilentKiller
Мнения: 2049
Регистриран на: 21 яну 2018 02:09

Re: Примера дивисион vs Висшата Лига

Мнениеот SilentKiller » 27 яну 2018 16:30

То и в Шотландия играят с голяма страст и тичане 90 минути като в Англия - това прави ли първенството силно ? Не. А за да каже човек че в испанското нямало интересно мачове извън топ3 отборите, значи е пълен лаик и въобще не се интересува от качествен футбол. Преди седмица севилското дерби Севиля - Бетис може да се каже, че засенчва всеки мач в Англия (изкл. Ливърпул-Ман.Сити) и като качество на игра и като интерес. Че то почти всеки кръг има няколко дербита местни - я градски я областни - мадридско, каталунско, андалуски дербита (не само на града Севиля), баското Реал Сосиедад - Атлетик Билбао винаги е абсолютна сеч, валенсианско дерби+на областта с Виляреал, галисийското Селта - Депортиво. В Испания има голямо противоборство на отборите не само в различните области и региони, но и градски такива. Не казвам че в Англия няма такива дербита, но да се говори че нямало интерес в Ла Лига извън мачовете на Барса, Реал и Атлетико е абсолютно невярно и манипулативно твърдение. Не се превръщайте в Боби Борисов 2 и да падате на неговото равнище. ;)

Потребителски аватар
rhaegar
Мнения: 43774
Регистриран на: 07 юни 2008 19:04
Skype: Имам.
Контакти:

Re: Примера дивисион vs Висшата Лига

Мнениеот rhaegar » 27 яну 2018 16:34

То се вижда към кое е големият интерес и къде са скъпите тв права. Не виждам как изобщо може да има спор по този въпрос. Дербита като Селта-Ла Коруня и Валенсия-Виляреал може да са интересни, ама само на местните.
Blue_Girl написа:Аз мисля, когато се налага


Изображение

Потребителски аватар
Tiberius
Мнения: 3071
Регистриран на: 27 апр 2016 10:07
Контакти:

Re: Примера дивисион vs Висшата Лига

Мнениеот Tiberius » 27 яну 2018 17:04

И на мен ми е смешно ,че се обсъжда кое първенство е по-добро.
- Реал Мадрид за последните 4 години 3 пъти тиумфира в ШЛ.
- Барселона спечели един път ШЛ.
- Атлетико Мадрид игра 2 финала.
- Севиля спечели 3 пъти подред ЛЕ.

За това време най-значимите постижения на английските отбори в ЕКТ:
-Геройски спечелена ЛЕ от Манчестър Юнайтед с 250 млн. селекция и най-добрия треньор в света. Между другото, по пътя си до финала, Юнайтед едвам отстраняват средняка Селта... :( :( :(
-Финал на ЛЕ от Ливърпул, загубен от испанския отбор Севиля.
-Английските отбори бяха отстранявани редовно от испанските в ЕКТ.
С това се изчерпва доминацията на английските отбори над всички останали. Ла Лига е по-силното първенство, защото отборите, които играят там са по-силни от английските за последните 5,6 години. Това са фактите, а всичко останало криво разбрано Диемаджийство и бобиборисовщина. В Англия няма мач като Ел Класико или Мадридското дерби.
Интересът към ПЛ е породен от масовата истерия на азиатския пазар и американския пазар и не толкова на качеството на първенството. Интересът и парите, които се влагат не са гарант за качество, а точно обратното.
"За побеждаващите няма лошо време". - Хенри IV

„Виждам светлина; надежда. Чувствам полъх; сила. Чувам песен; облекчение. Пуснете ги да минат, защото те са добре дошли“.


Върни се в “Футбол - Свят”



Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 9 госта