Примера дивисион vs Висшата Лига

Модератори: paceto, kartago, SkArY_9, slavia_forever, vaskonti, Madridist

Потребителски аватар
Tiberius
Мнения: 3071
Регистриран на: 27 апр 2016 10:07
Контакти:

Re: Примера дивисион vs Висшата Лига

Мнениеот Tiberius » 28 яну 2018 03:50

И пак! Защо толкова акцентираш върху ТВ правата? В САЩ и Китай е най-големият пазар и там ВЛ има предимство пред другите водещи първенства. Само че, в случая на САЩ има в пъти по-голям интерес към НФЛ, МЛБ, НХЛ или НБА, отколкото към ВЛ или МЛС (изобщо към спорта- футбол). В САЩ футболът като спорт няма традициите, които има в Ю. Америка. А именно там Ла Лига и Серия А имат предимство пред ВЛ.

ВЛ е опакован продукт, сложили са и панделка и са я пуснали на пазара. Просто в САЩ и Китай пазарния дял е по-голям. Тамошните бобиборисовци втълпяват на хората добре познатите мантри- "най-великото първенство", "магията на ВЛ", "магията на ФА къп", "магията на купата на Лигата", "силните мъже на Диема" и прочие, и прочие. Създават изкуствен hype и така подхранват интереса към ВЛ. В резултат на това и ТВ правата става по-скъпи. Същевременно отричат всичко друго- Бундеслига, Примера, Серия А и т.н. Това не е гаранция за качеството на продукта.
"За побеждаващите няма лошо време". - Хенри IV

„Виждам светлина; надежда. Чувствам полъх; сила. Чувам песен; облекчение. Пуснете ги да минат, защото те са добре дошли“.

Потребителски аватар
rhaegar
Мнения: 43769
Регистриран на: 07 юни 2008 19:04
Skype: Имам.
Контакти:

Re: Примера дивисион vs Висшата Лига

Мнениеот rhaegar » 28 яну 2018 11:30

Ами нека испанците си направят продукта лъскав и да го продават скъпо, кой им пречи?

За пореден път ти казвам, наясно съм, че популярността не е равна на качество.
Blue_Girl написа:Аз мисля, когато се налага


Изображение

THE G.A.M.E
Мнения: 49931
Регистриран на: 02 авг 2008 22:59
Skype: За к'во ми е ?
Местоположение: Сливен

Re: Примера дивисион vs Висшата Лига

Мнениеот THE G.A.M.E » 28 яну 2018 12:40

Понятията "най-силен" и "най-добър" са променлива константа.
Проблемът на "Примера Дивизион" е, че въпреки очевидната си класа, наистина изглежда като Лигата, която разполага с най-силните отбори. Водещи такива. Обаче въпреки това, не е най-гледаното и популярно Първенство.
Докато "Висшата Лига" си беше такава, дори когато в няколко поредни години английските представители бяха минимум по два на 1/2 финалите в Ш.Л. Такава си е и в последните години, когато английските представители ги няма никакви в Европа.
Тук рекламата и маркетингът не са най-важни. Няма човек, който ще даде кинти за нещо, и ще продължи да го прави, ако това нещо не му харесва, като качество.
Колкото и да е лъскава една реклама, тя може да те подлъжи да си купиш даден продукт веднъж. но трябва да си идиот да продължаваш да купуваш, ако този продукт не е качествен. :lol:
Дарвин е в грешка !
Човекът не е произлязал от маймуната !
Oт маймуната човек, никога не е ставало... Но за обратното, никога не е късно !


Image Image

Потребителски аватар
LaRgO
Мнения: 4961
Регистриран на: 28 фев 2010 20:26
Контакти:

Re: Примера дивисион vs Висшата Лига

Мнениеот LaRgO » 28 яну 2018 12:48

Каквото и да си говорим, факт е, че през последните години Ла Лига е по-силно първенство от ПЛ. И този факт идва от ЕКТ.
Няма как да го оборите. През годините, италианското беше най-силно, после английското и през последните години, дойде ред и на испанското. Колелото се върти.

Но има и друго много важно нещо - испанците се възползваха от силното си първенство и станаха световен и два пъти подред европейски шампиони.
Англия какво постигна на национално ниво?
Едно голямо нищо! Цял свят им се смее!
Защото силата на първенството не идва от английските играчи. Те там са като нло- чувал си тях, ама не си ги виждал.

И "меган фокс" е много прав. Не винаги най-масовото е по-добро. Дори в повечето случаи не е по-добро. И да, хората сме стадо. Човекът е адски лесен за манипулиране и повечето дори не осъзнават как буквално всеки ден ги манипулират.
В днешния свят, най-важното нещо за един продукт, не е качеството, а рекламата.

Потребителски аватар
rhaegar
Мнения: 43769
Регистриран на: 07 юни 2008 19:04
Skype: Имам.
Контакти:

Re: Примера дивисион vs Висшата Лига

Мнениеот rhaegar » 28 яну 2018 13:47

А, аз също съм от тези, които се смеят на английския национален отбор. Е, ако играят срещу Германия или Испания ще съм за тях, но като цяло не им симпатизирам.
Blue_Girl написа:Аз мисля, когато се налага


Изображение

Потребителски аватар
Groucho
Мнения: 17132
Регистриран на: 30 май 2012 22:17
Контакти:

Re: Примера дивисион vs Висшата Лига

Мнениеот Groucho » 28 яну 2018 14:19

LaRgO написа:През годините, италианското беше най-силно, после английското и през последните години, дойде ред и на испанското. Колелото се върти.

Последователността е подобна, но по-скоро такава: Италианско, Испанско, Английско, Испанско. Горе-долу така стоят нещата от началото на 90-те. Около 3-те титли (1998-2002) на първия мадридски Галактико в ШЛ отново Испанското беше с най-силните футболисти. ВЛ взима сезоните 2006-2007, 2007-2008 и 2008-2009. Примера общо-взето доминира три пъти повече време европейския футбол на клубно ниво в сравнение с Висшата лига от 92-а година насам.

THE G.A.M.E
Мнения: 49931
Регистриран на: 02 авг 2008 22:59
Skype: За к'во ми е ?
Местоположение: Сливен

Re: Примера дивисион vs Висшата Лига

Мнениеот THE G.A.M.E » 28 яну 2018 17:45

Не само силата е важна и рейтингите го показват.
Отново се повтарям, Висшата Лига към момента може да не е най-силната, но определено е най-атрактивната и разнообразната от към стилове и схеми.
И хората го виждат това, за това и е най-гледаната и харесваната.

Ако футболът в Англия беше тъп и еднообразен, никаква реклама нямаше да помогне ...
Дарвин е в грешка !
Човекът не е произлязал от маймуната !
Oт маймуната човек, никога не е ставало... Но за обратното, никога не е късно !


Image Image

Потребителски аватар
LaRgO
Мнения: 4961
Регистриран на: 28 фев 2010 20:26
Контакти:

Re: Примера дивисион vs Висшата Лига

Мнениеот LaRgO » 28 яну 2018 22:28

Groucho написа:
LaRgO написа:През годините, италианското беше най-силно, после английското и през последните години, дойде ред и на испанското. Колелото се върти.

Последователността е подобна, но по-скоро такава: Италианско, Испанско, Английско, Испанско. Горе-долу така стоят нещата от началото на 90-те. Около 3-те титли (1998-2002) на първия мадридски Галактико в ШЛ отново Испанското беше с най-силните футболисти. ВЛ взима сезоните 2006-2007, 2007-2008 и 2008-2009. Примера общо-взето доминира три пъти повече време европейския футбол на клубно ниво в сравнение с Висшата лига от 92-а година насам.

Така е, прав си. Добра корекция.

SilentKiller
Мнения: 2049
Регистриран на: 21 яну 2018 02:09

Re: Примера дивисион vs Висшата Лига

Мнениеот SilentKiller » 30 яну 2018 11:11

Може да сложим и Бундеслигата някъде между 1999-2002г., когато имаше в три от четирите години немски финалист в ШЛ+2 немски отбора на 1/2финали 2002г., както и трибой за титлата Байерн, Леверкузен (стигнали финал на ШЛ, финал за Купата на Германия и загуба в последния кръг на титлата сезон 2001/2002) и разбира се Борусия Дортмунд, които станаха шампион 2002г. Беше голяма битка между 3 отбора, не като днес, когато няма и 1 конкурент на Байерн. Смисъл в тоя неголям отрязък от време немското не отстъпваше почти на испанското и италианското по класа. Помня че и Хамбургер в групите на ШЛ разнебити Ювентус в единия мач, мисля че беше 2000/2001г., имаше и други силни немски отбори играещи отлично в УЕФА.

Потребителски аватар
Mathias_Coureur
Мнения: 1248
Регистриран на: 04 юни 2015 10:52
Контакти:

Re: Примера дивисион vs Висшата Лига

Мнениеот Mathias_Coureur » 02 юни 2018 18:03

Шампионска Лига и Лига Европа победителите са испански отбори за пореден път. За Суперкупата на Европа двубоят ще е между два испански отбора - Реал (М) (носител на ШЛ) срещу Атлерико (М) (носител на ЛЕ). Това ясно дава отговора на въпроса кое първенство е по-силното. 8-)
Ако не можеш да ПОДКРЕПЯШ отбора си, когато ГУБИ, нямаш право да го ПОДКРЕПЯШ, когато ПОБЕЖДАВА!


Върни се в “Футбол - Свят”



Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Google [Bot] и 21 госта