Висша лига (сезон 2023/2024)

Модератори: paceto, kartago, SkArY_9, slavia_forever, vaskonti, Madridist

Потребителски аватар
slash1912
Мнения: 17366
Регистриран на: 15 окт 2010 10:25
Skype: извън линия
Местоположение: Пловдив,стадион "Христо Ботев",Трибуна "Изток"
Контакти:

Re: Висша лига (сезон 2023/2024)

Мнениеот slash1912 » 21 апр 2024 20:48

И двата финалиста са незаслужени.Иначе финала е ясен-червената част е свикнала да стиска палци на синята,още едно шпалирче няма да се усети особено :mrgreen:
[rimg]https://media.giphy.com/media/TGLJSYDmVQAqZsVPYN/giphy-downsized.gif[/rimg]

ElCapitana_Puyol
Мнения: 273
Регистриран на: 11 апр 2024 20:44
Контакти:

Re: Висша лига (сезон 2023/2024)

Мнениеот ElCapitana_Puyol » 21 апр 2024 21:10

И двата отбора си се класираха заслужено. Ман.Ю се поизлигави доста и може би ако беше срещу отбор от ВЛ щеше да отпадне, но имаше късмет при жребия. За Ман. Сити...ами те кво са виновни че противника си изпусна положенията ? По тая логика може да кажем и че Реал са продължили незаслужено, щото Сити имаха много повече точни удари в мача. Оправдания за даден провал/загуба винаги могат да се намерят, даже и когато си паднал с 3-4 гола разлика.
Рашка капут, Буданов салют ! Изображение

Потребителски аватар
Udoji90
Мнения: 16785
Регистриран на: 03 юни 2008 14:34
Skype: udoji90
Местоположение: София
Контакти:

Re: Висша лига (сезон 2023/2024)

Мнениеот Udoji90 » 21 апр 2024 21:21

Само че в случая на Сити не само съперникът си изпусна положенията, а и беше резнат с една недадена дузпа. ;)
Valencia, Arsenal, Pink Floyd, Alice In Chains...

Потребителски аватар
kingofpop
Мнения: 18070
Регистриран на: 01 авг 2010 23:31
Контакти:

Re: Висша лига (сезон 2023/2024)

Мнениеот kingofpop » 21 апр 2024 22:48

е дузпата не е сигурен гол, дори и когато я изпълнява Палмър :D виж вече положенията на оня дърводелец Джаксън бяха по-чисти дори от дузпите. Само на него могат да се сърдят :D
ralka_levskarka написа:Голяма радост. Човек ще си помисли, че вкарват на Тер Щеген заеби.. След няколко месеца Вила да не се чудят откъде им е дошло :mrgreen: Иначе малките не цъкат лошо. Елиът изпъква и всичко хубаво идва от него.



:lol:

Потребителски аватар
smoothc
Мнения: 14720
Регистриран на: 12 окт 2010 17:04
Контакти:

Re: Висша лига (сезон 2023/2024)

Мнениеот smoothc » 22 апр 2024 03:32

И двата финалиста са незаслужени.

За Ман Сити не съм гледал мача и не мога да коментирам, но с кое точно Ман Юнайтед незаслужава?
Да, след 3-1 заради поведението на някои играчи и Тен Хаг си изпихме горчивата чаша до дъно, адмирации и за Ковънтри, но след това се получиха горе долу равностойни 2 х 15 и така се стигна до дузпите, при които Ман Юнайтед беше по-добър изпълнител.
Ако Ковънтри бяха победили при дузпите щеше да е вероятно по-емоционално, но колкото и те заслужаваха финала, толкова и ние.
Иначе за поведението ни вече казах - недопустимо и срамно, но това не е равнозначно на "незаслуженост".
Яд ви е още, че ви ударихме и че ако бяхте вие срещу Ковънтри е щяло да ги смачкате(макар да не е сигурно), но всичко свърши!
Исторически римейк за финал на ФА Къп(от 1885-1886 насам)!
Дано Тен Хаг спечели купата(по подобие на своя сънародник Ван Гаал) и по живо, по здраво да го отпратим.
Очевидно и това му е максимумът - гравитиране около зона Шампионска лига и достигане на финали за домашни купи.
Но в случая като фен на Юнайтед не по-малко ме е яд и на/ролята Стив Макларън, който има някои силни страни, но кардинално се оказва, че е ограничен треньор.
В крайна сметка Тен Хаг е новобранец за рамките на Висшата лига и съм съгласен, че си трябва време докато усвои някои неписани правила и т.н., ама този тиквеник Макларън има 30 годишен опит и точно поради тази причина не усещам направляваща/менторската му роля, което е шокиращо и непростимо същевременно.
И като се сетя, че той беше и асистент на сър Алекс във времената на Требъла и още повече се ядосвам!
Изкуфял е явно, макар че и не е кой знае колко възрастен(62 годишен), но щом между 40-50 години си в прогрес, а след това кариерата ти рязко тръгва надолу, определено е индикатор за настъпил интелектуален дефицит и липса на амбиции.


Що се отнася до битката за титлата
Ман Сити към този момент държи съдбата й в своите ръце!
Ливърпул и Арсенал постигнаха победи след издънките миналата седмица, което точково поставя под напрежение Гражданите, защото ако не спечелят срещу Брайтън - ще означава, че няма да се върнат и на първото място.
Като подкрепящ Гуардиола и ко. в случая, не мога да не кажа че съм притеснен(най-вече) от непредвидимостта на Брайтън.
Разбира се, каквото и да се случи има още много работа/шансове за всеки, но психологически моментът е деликатен.

Преди 37-ми кръг програмата на трите отбора
Ман Сити - Форест(г), Улвс(д), Фулъм(г)

Арсенал - Челси(д), Тотнъм(г), Борнемут(д)

Ливърпул - Евертън(г), Уест Хем(г), Тотнъм(д)

Разбира се, всеки е способен да обърка нечии сметки, но така или иначе е видимо, че Ман Сити имат по-благоприятна програма.

Преди седмици прогнозирах, че от мачовете Вила-Улвс-Челси-Тотнъм максимумът на Арсенал са 2 победи.
В случая въпросът е - каква е вероятността за 6 точки от двете лондонски дербита?
Възможностите са - 0, 1, 2, 3, 4, 6, като първата по-скоро я изключвам, макар че не е много професионално предвид че и Челси и Тотнъм са постигали успехи напоследък в този формат(Емиратс-ТХС).
Мач с мач рядко си приличат, но любопитното е, че и двата мача този сезон завършиха 2-2, така че интригата е налице!


При Ливърпул нищо не съм прогнозирал, единствено отбелязах, че едва ли ще вземат 9 точки от поредицата гостувания на Фулъм-Евертън-Уест Хем.
Честно казано не очаквах да се издънят и то чак със загуба срещу Палас(разбира се, получи се отлично, хаха).
Първо предстоят мърсисайдско дерби и гостуване на Мойс(бивш треньор на Евертън и Ман Юнайтед).
Хубаво е, че на този етап и двата отбора имат "за какво да играят" както се казва.
За Карамелите - съперническата-дерби нагласа и борбата за оцеляване, нищо че вече дишат по-спокойно, но точка или особено победа сега - би имала огромна цена по всички параграфи.
Мойс и Уест Хем са в творческа криза, тежки загуби в лондонските дербита, отделно са в серия от загуби срещу Ливърпул, така че единствено им остава да се хвърлят здраво, пък каквото сабя покаже.

Потребителски аватар
locke
Мнения: 1809
Регистриран на: 13 юли 2014 12:00
Контакти:

Re: Висша лига (сезон 2023/2024)

Мнениеот locke » 22 апр 2024 09:04

ElCapitana_Puyol написа:Бубо клетнице, Пеп всеки сезон печели между 3 и 4 трофея средно Изображение


хахаха

kingofpop написа:Тоя дървар Джаксън е най-спънатият футболист, който съм виждал евър :D дори и АНДИ КЕРЪЛ не беше толкова скаран с топкатa. Не знам дали ви е направило впечатление, но той не може да си я поведе нормално, винаги като я пипне и му бяга 3-4 метра :D смея се с глас всеки път когато я отиграва. Да не говорим как всек имач изпуска по няколко скандални положения, той не може да я насочи в ъгъла, чак нереално некадърен е.....днес ако Челси бяха с Кейн можеха да бият с 3-4 гола.....Сити психически и физически са доста зле в момента и се видя и днес


ами да ги бартеросаме лятото, на баварците не им трябва Кейн. Все едно да си купиш порше да го караш до магазина и обратно :lol:
ViscaBarca написа:Байерн ще ни пусне аванта...не е в техен интерес да имат враг в наше лице!

kingofpop написа:По-вероятно да изчукам Мис Свят отколкото Челси да елиминират Байерн

smoothc написа:Наполи.
Да си спретнат с Ман Сити един "Небесносин плешив" финал?

:lol: :mrgreen:

Потребителски аватар
slash1912
Мнения: 17366
Регистриран на: 15 окт 2010 10:25
Skype: извън линия
Местоположение: Пловдив,стадион "Христо Ботев",Трибуна "Изток"
Контакти:

Re: Висша лига (сезон 2023/2024)

Мнениеот slash1912 » 22 апр 2024 20:37

smoothc написа:
И двата финалиста са незаслужени.

За Ман Сити не съм гледал мача и не мога да коментирам, но с кое точно Ман Юнайтед незаслужава?

Заради четвъртия гол,отменен за милиметрична засада.На дузпите беше ясно-тия пичове бяха свършили психически и физически.
[rimg]https://media.giphy.com/media/TGLJSYDmVQAqZsVPYN/giphy-downsized.gif[/rimg]

Потребителски аватар
miro_rz
Мнения: 15099
Регистриран на: 04 авг 2011 17:31
Местоположение: peterborough city
Контакти:

Re: Висша лига (сезон 2023/2024)

Мнениеот miro_rz » 22 апр 2024 21:00

slash1912 написа:И двата финалиста са незаслужени.Иначе финала е ясен-червената част е свикнала да стиска палци на синята,още едно шпалирче няма да се усети особено :mrgreen:

Аз финала няма да го гледам. По—добре да си пусна на запис УБА:Уотфорд от март 2013—та.
Изображение

Потребителски аватар
ivan56
Мнения: 10881
Регистриран на: 02 май 2012 11:08
Местоположение: Бургас
Контакти:

Re: Висша лига (сезон 2023/2024)

Мнениеот ivan56 » 22 апр 2024 23:23

miro_rz написа:
slash1912 написа:И двата финалиста са незаслужени.Иначе финала е ясен-червената част е свикнала да стиска палци на синята,още едно шпалирче няма да се усети особено :mrgreen:

Аз финала няма да го гледам. По—добре да си пусна на запис УБА:Уотфорд от март 2013—та.


Ааа, пробвай с Миньор-Лудогорец 8-)
Като почнете да ми се правите на капацитети......
Тука вече е с тризнаци Сиса :lol:
Drunken_Master написа:
SSS написа:Ти сам натъртваше,че си адски сериозния човек с тризнаци и си управител на гурме ресторан

това е от един друг форум,момчето тръгва да звъни на бившето ми работно място "за да докаже нещо"...

Потребителски аватар
Udoji90
Мнения: 16785
Регистриран на: 03 юни 2008 14:34
Skype: udoji90
Местоположение: София
Контакти:

Re: Висша лига (сезон 2023/2024)

Мнениеот Udoji90 » 22 апр 2024 23:38

Аз пък по-скоро ще го гледам. Иначе куриозен факт е, че за едва втори път в историята има два поредни финала с еднакви участници. Единственият случай досега е бил през далечните 1883/84 и 1884/85, когато Блекбърн и двата пъти бият Куин'с Парк. Това не са КПР, а шотландски отбор, който сега си играе в техните лиги.
Valencia, Arsenal, Pink Floyd, Alice In Chains...


Върни се в “Футбол - Свят”



Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 28 госта