Шампионска лига (сезон 2023/2024)

Модератори: paceto, kartago, SkArY_9, slavia_forever, vaskonti, Madridist

Потребителски аватар
Furious_Monk
Мнения: 11085
Регистриран на: 27 авг 2015 14:25
Контакти:

Re: Шампионска лига (сезон 2023/2024)

Мнениеот Furious_Monk » 01 май 2024 10:59

На Пеп хич няма да му е скучно, ако поеме Майнц, това мога да го гарантирам... :lol: :lol: :lol: :lol:
Дали Кроос и Модрич все още са най-добрите? В сравнение с кого?
Анчелоти.

На линия
drvasko98
Мнения: 7076
Регистриран на: 24 мар 2008 23:34
Контакти:

Re: Шампионска лига (сезон 2023/2024)

Мнениеот drvasko98 » 01 май 2024 11:02

Furious_Monk написа:При мен, една от причините да не харесвам Анчелоти е че той действа като класически емоционален манипулатор. Със сигурност, един лидер трябва да има качеството да въздейства на сърцата на хората, но той се стреми да ги насочи към собствените си нужди, които в доста ситуации граничат с общия успех.

Човек ще каже, ок, след като печели, какъв е проблемът... проблемът е в начина по който печели и винаги ще бъде. Победата сама по себе си няма такава стойност, ако не е спечена по категоричния начин. А във футболът той не е чрез психика, а чрез игра.

Помните ли момента в който Реал Мадрид след дубъл, не бе сред първите два отбора в света... така и трябваше да бъде, защото Реал нямаше място там към този момент.

Успехът не те определя като по-добър, а просто като по-успешен.

Просто искам Реал Мадрид да бъде, не по-успешен, а по-добър. Това е другата причина поради която не харесвам Анчелоти.


Анчелоти в Милан имаше най-силния отбор в света, в Ювентус близо до най-силния, в Реал при първия престой- също близо. Той може да си го позволи. Той е такъв треньор - за най-големите. Те не се учат нито на футбол, нито на тактика, единствената му задача е да ги накара да иска да печелят и явно успява. Той не може да изгради отбор, той може да печели, особено къс турнир като ШЛ, където ти трябват 4-5 мача максимум на ниво, но на 100%. Накрая може да се окаже, че има повече ШЛ отколкото домашни титли.

Потребителски аватар
Furious_Monk
Мнения: 11085
Регистриран на: 27 авг 2015 14:25
Контакти:

Re: Шампионска лига (сезон 2023/2024)

Мнениеот Furious_Monk » 01 май 2024 11:06

Не съм съгласен с това твърдение. Бавен е , муден е, но тактиката си му е в кръвта. Закъсня в Реал, но я промени и това му носи успех.

Но когато работиш с велики играчи, ти трябва да ги убедиш , че те контролират всичко. Анчелоти, ако не най-големият или поне е един от най-големите роби, които всъщност са господари на ситуацията.

Изключително умение, но и много подло.
Дали Кроос и Модрич все още са най-добрите? В сравнение с кого?
Анчелоти.

Capitane5Puyol
Мнения: 472
Регистриран на: 19 мар 2024 18:43

Re: Шампионска лига (сезон 2023/2024)

Мнениеот Capitane5Puyol » 01 май 2024 11:55

Брей големи комплекси у бубата голямо чудо...тръгнал да оспорва качествата на Пеп, признат за най-добрия поне в съвременната епоха, а по трофеи може да го съревновава единствено Сър Алекс. Глупостите му, които е изръсил за Барселона са на ниво второкласник първия срок. Само ще му кажа, че ако Реал имаше тези финансови проблеми щеше да се бори за топ 4 всеки сезон. П.С. Понеже коментирате нивото му извън Сити, аз искам да видя след него ще се задържи ли някой треньор, който да направи 3 поредни титли, а като гледам сега върви към четвърта. Това отговаря на много въпроси. Това е същото като да оспорвате качествата на Алекс Фергюсън и да питате как би се представил в Италия и Испания. Смехотворно е. А Пеп е спечелил всичко възможно и с Барса и с Ман. Сити в две различни първенства, т.е. повече и от Съра.
Последна промяна от Capitane5Puyol на 01 май 2024 12:17, променено общо 1 път.
Барса и Лудогорец але, алеее...

Потребителски аватар
sapio0o
Мнения: 13514
Регистриран на: 30 авг 2009 11:47
Контакти:

Re: Шампионска лига (сезон 2023/2024)

Мнениеот sapio0o » 01 май 2024 12:13

Capitane5Puyol написа: Само ще му кажа, че ако Реал имаше тези финансови проблеми щеше да се бори за топ 4 всеки сезон.


Дали да не си направим равносметка кой измежду Реал и Барселона харчи повече нетно?
[center][wrapimg=]http://alfa.kachi-snimka.info/images-2021/arx1643555661e.jfif[/wrapimg][/center]

Capitane5Puyol
Мнения: 472
Регистриран на: 19 мар 2024 18:43

Re: Шампионска лига (сезон 2023/2024)

Мнениеот Capitane5Puyol » 01 май 2024 12:25

CSKA69 написа:
drvasko98 написа:Аз много рядко съм за Ре лиал, тъй като много рядко съм за най-силните, за Анчелоти още по-малко, защото не мога да му простя мачовете с Юнайтед през 1999 г. Обаче трябва да кажа, че се кефя как той и Реал се подиграват на "модерния" футбол, в който фетиш е контролът на топката, а гениално да преместиш играч с 30 см, в който играчите са ограничени тотално да направят нещо интересно, в който безцелното търчане се цени повече от някой пас като вчерашните на Кроос при гола и на Модрич при почти гола или се подценява постоянно играч като Винисиус, щото сигурно никога няма да може даже да разбере какво трябва да играе в позиционния футбол на Пеп и неговите последователи (аз уважавам Пеп много, защото направи цяла школа, но не мисля, че това е единствения начин да се играе футбол). Реал ми напомнят България на Пенев, няма много тактика, но имаш футболисти и ги оставяш да дадат пас, да се измъкне бързия нападател и да вкара в крайна сметка. А Вини ми мяза на Ицата :) не по външност де, а по експлозивност и острота. Представям си как се киска Карло тихичко преди и след мач. Реал е много по-интересен за гледане отбор от Сити. Трябва да е ясно, че техническото боравене с топката винаги ше е предимство пред всичко останало. Можеш ли да дадеш пас на 40 метра, да се освободиш от съперник и да отправиш добър удар винаги ще е по-важно от това да пробягаш 14 км, да направиш 20 единоборства и да държиш 75% от времето топката, разкарвайки я с 10 паса от единия фланг на другия през вратаря и централния защитник. Коментирайки Сити-Реал, ми Сити за цял мач крилата им ограждаха наказателното поле играха един на един или на двама и така и не вдигнаха повече ит 3-4 високи топки на норвежеца, а при едната удари греда, при друга нанесе удар над гредата. Безсмислен футбол 120 мин с 3-4 голови положения. Един пас като свят, остър и точен не дадоха нито Бернардо, нито Грилиш нито Доку, едно безсмислено чепкане на топката.

Реал на Карло Анчелоти, а и преди това на Зидан е съвременната версия на футбола от 90-те, където индивидуализма все още властваше над тактиката. Аз лично харесвам и предпочитам това да е противовеса на позиционния футбол на Гуардиола, отколкото паркирането на автобуса с ултрадефанзивно катеначо в стил Моуриньо. Най-малкото защото Пеп се бори цяла кариера срещу паркираните автобуси и малко или много е овладял начините как да се справя с тях, защото ако се замислите дефанзивната игра изисква същата тактическа дисциплина, ограниченост и контрол, каквато и позиционната атака. Те са на практика огледални версии . Индивидуалната класа обаче е трудна за контролиране, защото носи елемента на непредсказуемост и хаос. Това, плюс Клоповия гегенпресинг и хаотичен блицкриг в атака са двата криптонита на философията на Пеп и последователите му. Разбира се, редно е да отбележим, че в съвременния футбол не всичко е толкова черно и бяло, защото Реал например, също използва елементи от позиционната игра, когато се налага, също играе с изнесена защитна линия, също изнася топката от защита в нападение с къси пасове и също така може да контролира притежанието на топката срещу всеки съперник, ако поиска. Просто никой от съвременните прийоми не е догма в Мадрид, и това прави тази версия на Реал толкова опасна за противниците..

Колега, с тая игра като на реванша в Сити отпадахте в 9 от 10 случая и особено ако вратаря ви няма ден. Помниш какво ви се случи на реванша в Манчестър 2023 пак след равен в Мадрид. Просто сега Сити бяха с една идея по-ялови в атака, и вратаря ви хвана почти всичко. Но общо взето мача се игра на една врата като миналия сезон. И сега Сити ако бяха вкарали първи гол, отново отивахте на загуба с няколко гола разлика. Не си мисли че сте станали много по-добри от миналата година, просто нивото в ШЛ е ниско в момента и мога да изброя макс 3-4 силни отбора в Европа в момента. В едни други времена бяха повече от 10, когато редовно отпадахте на 1/8финалите в ШЛ. Мисля че помниш тия години...;)
Барса и Лудогорец але, алеее...

Потребителски аватар
sapio0o
Мнения: 13514
Регистриран на: 30 авг 2009 11:47
Контакти:

Re: Шампионска лига (сезон 2023/2024)

Мнениеот sapio0o » 01 май 2024 12:27

Capitane5Puyol написа:Колега, с тая игра като на реванша в Сити отпадахте в 9 от 10 случая и особено ако вратаря ви няма ден. Помниш какво ви се случи на реванша в Манчестър 2023 пак след равен в Мадрид. Просто сега Сити бяха с една идея по-ялови в атака, и вратаря ви хвана почти всичко. Но общо взето мача се игра на една врата като миналия сезон. И сега Сити ако бяха вкарали първи гол, отново отивахте на загуба с няколко гола разлика. Не си мисли че сте станали много по-добри от миналата година, просто нивото в ШЛ е ниско в момента и мога да изброя макс 3-4 силни отбора в Европа в момента. В едни други времена бяха повече от 10, когато редовно отпадахте на 1/8финалите в ШЛ. Мисля че помниш тия години...;)


Не съм привърженик на подхода на Анчелоти срещу Сити, но да сравниш този отбор, който си подаваше цял мач и имаше 5 чисти шанса в двете срещи общо с онзи от 2023, който ни уби на Етихад е престъпление. В първия мач ни вкараха 3 пъти с удари от дистанция, което се случва веднъж на 10 години, във втория след грешка на Рудигер. Реал държеше контрол, независимо, че топката бе притежание на англичаните. Сити е страхотен отбор, който обаче започва да сдава леко багажа и след Пеп вероятно ще се бори за топ 5.
[center][wrapimg=]http://alfa.kachi-snimka.info/images-2021/arx1643555661e.jfif[/wrapimg][/center]

Потребителски аватар
Furious_Monk
Мнения: 11085
Регистриран на: 27 авг 2015 14:25
Контакти:

Re: Шампионска лига (сезон 2023/2024)

Мнениеот Furious_Monk » 01 май 2024 12:33

Пиян съм и си мисля някои неща, колкото да не заспя, все още сънят не е достатъчно привлекателен...Емпатията е страхотна сила, доста болезнена и носеща много страдание, но способна да предсказва ходовете на противника. Въпросите са... е как бихте я използвлали, за какво и какво би донесла тя на света.
Дали Кроос и Модрич все още са най-добрите? В сравнение с кого?
Анчелоти.

Capitane5Puyol
Мнения: 472
Регистриран на: 19 мар 2024 18:43

Re: Шампионска лига (сезон 2023/2024)

Мнениеот Capitane5Puyol » 01 май 2024 12:38

В Мадрид освен головете от далечни удари имаха и други положения и можехте да си паднете. За сметка на това 2023г Сити направи по-лош мач в Мадрид спрямо сега и вкара само 1 гол. Сега яловостта вкъщи на реванша ги провали, но и двата мача бяха пред вашата врата. Не виждам никакви тактически гениалности от страна на Анчелоти. Просто плана ви беше да устискате до дузпите и там каквото стане. Но и там нещата бяха на косъм, особено след като Модрич изпусна още първата дузпа. А накрая 5тата на Рюдигер влезе с помощта на гредата. Мисълта ми е че ако бяхте отпаднали след дузпите, коментарите ви щяха да са на другия полюс и да обвинявате Анчелоти за дефанзвивния футбол и защо Реал не е играл както му подхожда на името. Виждаш как крайния изход променя и коментарите след това, а нещата бяха на косъм.
Барса и Лудогорец але, алеее...

CSKA69
Мнения: 4544
Регистриран на: 23 ное 2012 16:35
Контакти:

Re: Шампионска лига (сезон 2023/2024)

Мнениеот CSKA69 » 01 май 2024 12:41

Точно така, Реал държа контрола над мача в реванша с Манчестър. Не забравяйте, че е еднакво важно какво правиш на терена както с топката, така и без нея. Реал беше перфектен без топка в този мач. За пример бих дал още един мач през този сезон от различни отбори, който смятам че Татко Карло и компания са следели много внимателно - домакинството на Леверкузен срещу Байерн. Отборът на Алонсо не надигра Байерн като положения или притежавние на топката, но движението без топка беше образцово и Бенитес и Моуриньо със сигурност са били с широка усмивка след този мач, гледайки техния бивш играч да използва най-доброто от разбиранията им за играта ;)
Изображение

Изображение


Върни се в “Футбол - Свят”



Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: drvasko98 и 10 госта