Шампионска лига (сезон 2023/2024)

Модератори: paceto, kartago, SkArY_9, slavia_forever, vaskonti, Madridist

Потребителски аватар
Alexx
Мнения: 6497
Регистриран на: 19 мар 2011 09:52
Контакти:

Re: Шампионска лига (сезон 2023/2024)

Мнениеот Alexx » 23 апр 2024 12:32

Сравнението ми с американските спортове бе отправна точка как в Европа сме станали балъци и търпим шит продукт. Също така гледането на американски спортове ти отваря очите колко зле е положението в Европа и как отвъд океана създават по-добра структура където има разнообразие и шоу. Тука търпим мачове като Арсенал-Сити където единия отбор паркира рейса и нищо не се случи.

Потребителски аватар
rhaegar
Мнения: 43922
Регистриран на: 07 юни 2008 19:04
Skype: Имам.
Контакти:

Re: Шампионска лига (сезон 2023/2024)

Мнениеот rhaegar » 23 апр 2024 12:53

Alexx написа:Сравнението ми с американските спортове бе отправна точка как в Европа сме станали балъци и търпим шит продукт. Също така гледането на американски спортове ти отваря очите колко зле е положението в Европа и как отвъд океана създават по-добра структура където има разнообразие и шоу. Тука търпим мачове като Арсенал-Сити където единия отбор паркира рейса и нищо не се случи.


Извинявай, но това сега е тъп аргумент и няма как да го приема, независимо колко харесвам американските спортове. Просто в тях я няма възможността цял мач да се защитаваш и да рушиш играта на съперника. Какво значи "търпим мачове като Х и У", при положение че това е един от фундаментите на футбола, играта в защита. Да, има я и в американските спортове, но те те принуждават и да нападаш, в нашия футбол никой не може да те накара да го правиш. В тоя ред на мисли, примера ти е нелеп. Разбирам да изтъкваш равностойността и разнообразието на шампиони (макар че и в ШЛ се вижда че го има, не толкова във вътрешните първенства), но това като аргумент е глупаво.
Blue_Girl написа:Аз мисля, когато се налага


Изображение

Потребителски аватар
LaRgO
Мнения: 4983
Регистриран на: 28 фев 2010 20:26
Контакти:

Re: Шампионска лига (сезон 2023/2024)

Мнениеот LaRgO » 23 апр 2024 13:03

Сравняваш несравнимото. Това са два коренно различни спорта и е нелепо да сравняваш играта на терена.

Колкото до шоуто - европейците НЕ искаме шоу, искаме футбол! Затова и онази певица на финала на ШЛ между Ливърпул и Реал беше освиркана. Никой не искаше да я гледа и да я слуша, хората искаха футбол! Шоуто е за дебилните американци, които отиват заради него и за да се натъпчат с хотдог. На тях въобще не им пука за отборите, в щатите я няма тази връзка - клуб - привърженик. Там я няма тази обич към клуба и я няма тази страст!

Колкото до разнообразието, ШЛ си е достатъчно разнообразна.
В местните първенства има какво да се желае, но ВЛ си е интересна.
В Италия последните години шампиони станаха Милан, Интер и Наполи. Във Франция два отбора извън ПСЖ в последните години.

Във футбола е нормално да има два-три отбора, които да се борят за титлата в последния етап от сезона. Не може да се очаква да са пет-шест.

Потребителски аватар
Alexx
Мнения: 6497
Регистриран на: 19 мар 2011 09:52
Контакти:

Re: Шампионска лига (сезон 2023/2024)

Мнениеот Alexx » 23 апр 2024 13:11

Никъде не съм казал,че искам певици и мажоретки. Просто показвам,че гледаме слаб продукт. Реал и Байерн са спечелили 7 от последните 10 шл. В Англия покрай Сити стана скука и между другото не знам, защо има хора които се оплакват,че се опитват да спечелят ШЛ след като отбор като Сити печелейки ШЛ дава разнообразие на ШЛ( и я взеха миналия сезон), Испания ако не е Симеоне ще е само Барса и Реал, Германия е ясно, само Италия е шоу ама там преди Ювентус и те направиха дълга серия от титли.

Най-великата династия в НФЛ са Ню Ингланд Пейтриатс(патриоте). В рамките на 20 години имат шест титли в Супер боул. Ако голям гранд в Европа спечели шест титли в рамките на 20 години ще се счита за провал и провален период в историята им.

Потребителски аватар
LaRgO
Мнения: 4983
Регистриран на: 28 фев 2010 20:26
Контакти:

Re: Шампионска лига (сезон 2023/2024)

Мнениеот LaRgO » 23 апр 2024 13:24

НФЛ може да се сравнява единствено с ШЛ. И въобще не мисля, че ШЛ отстъпва по нещо, напротив - бие във всичко НФЛ.

Предполагам, че има много повече богати отбори в НФЛ, отколкото във всяко едно отделно първенство. Мащабите са различни. Каква конкуренция да има във Франция и в Германия, например, след като останалите отбори не могат да се доближат до финансите на ПСЖ и на Байерн.

Потребителски аватар
Alexx
Мнения: 6497
Регистриран на: 19 мар 2011 09:52
Контакти:

Re: Шампионска лига (сезон 2023/2024)

Мнениеот Alexx » 23 апр 2024 13:28

LaRgO написа:НФЛ може да се сравнява единствено с ШЛ. И въобще не мисля, че ШЛ отстъпва по нещо, напротив - бие във всичко НФЛ.


За това Реал и Байерн имат 70 процента от титлите в ШЛ в последните 10 сезона?

Потребителски аватар
LaRgO
Мнения: 4983
Регистриран на: 28 фев 2010 20:26
Контакти:

Re: Шампионска лига (сезон 2023/2024)

Мнениеот LaRgO » 23 апр 2024 13:30

И защо избираш само този период? Гледай я цялостно.
И в крайна сметка, това са два различни спорта - ШЛ винаги ще е над НФЛ заради самия вид на спорта!

Потребителски аватар
rhaegar
Мнения: 43922
Регистриран на: 07 юни 2008 19:04
Skype: Имам.
Контакти:

Re: Шампионска лига (сезон 2023/2024)

Мнениеот rhaegar » 23 апр 2024 13:40

LaRgO написа:На тях въобще не им пука за отборите, в щатите я няма тази връзка - клуб - привърженик. Там я няма тази обич към клуба и я няма тази страст!



Това изобщо не е вярно. Правиш си някакви изводи от СБ, който не е мач за феновете, а именно за шоуто. На него по принцип ходят много малко фенове на участващите отбори. Първо защото билетите са ужасно скъпи и не всеки може да си ги позволи, а и защото са в продажба далеч преди да се знае кои два отбора ще са там. В обикновените мачове нито има концерти на полувремето, нито чак толкова се набляга на нещата извън терена. Да, фен културата е донякъде по-лежерна, но това е част от характера им като нация. Обаче не означава че повечето фенове не ги боли за отборите им и не преживяват загубите тежко.
Blue_Girl написа:Аз мисля, когато се налага


Изображение

Потребителски аватар
Alexx
Мнения: 6497
Регистриран на: 19 мар 2011 09:52
Контакти:

Re: Шампионска лига (сезон 2023/2024)

Мнениеот Alexx » 23 апр 2024 13:42

1914.1902 написа:Не е въобще сигурно, че пак ще я спечелят.


Не виждам как ПСЖ ще успеят да им се противопоставят на финала. Да не говорим и за Борусия.

1914.1902 написа:В този период Реал, Байерн, Барселона, Сити, Ливърпул, Челси успяха да я вземат, което в крайна сметка е това, което искаш. Шест шампиона, такъв пример за 6 тима даде за спечелването на НФЛ в последните 10 години. Противоречиш ли си или желаеш само да се заяждаш?


1. Шест различни шампиона ама титлите са спечелени основно от два отбора.
2. Това е рядък период в който няма толкова много разнообразие в НФЛ. Да не говорим,че отбора спечелил най-много титли през този период е Канзас с три,а Реал имат пет.

ElCapitana_Puyol
Мнения: 273
Регистриран на: 11 апр 2024 20:44
Контакти:

Re: Шампионска лига (сезон 2023/2024)

Мнениеот ElCapitana_Puyol » 23 апр 2024 13:51

Ми Реал при същия президент имаше 6 поредни отпадания на 1/8финал в ШЛ въпреки че и тогава бяха богати и всяко лято пръскаха маса пари за играчи. Може би общото ниво на ШЛ и отборите е паднало доста, че онзи посредствен Реал на Зидан да спечели 3 поредни ШЛ, които никога не би взел при конкуренцията в периода 2005-2010г
Рашка капут, Буданов салют ! Изображение


Върни се в “Футбол - Свят”



Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 12 госта