Шампионска лига (сезон 2023/2024)

Модератори: paceto, kartago, SkArY_9, slavia_forever, vaskonti, Madridist

nghcvth
Мнения: 3547
Регистриран на: 27 яну 2013 14:41

Re: Шампионска лига (сезон 2023/2024)

Мнениеот nghcvth » 18 апр 2024 11:54

Може да не харесвам Реал, но няма какво да се лъжем, вече са си изявен фаворит за трофея. Аз се надявам на германския финал и титла на Дортмунд, но шансовете не са кой знае какви. Въпреки всичко, Байерн си е Байерн и дори в сегашното си състояние не трябва да бъде отписван.
"Maybe this world is another planet's hell."- Aldous Huxley

Потребителски аватар
Furious_Monk
Мнения: 11043
Регистриран на: 27 авг 2015 14:25
Контакти:

Re: Шампионска лига (сезон 2023/2024)

Мнениеот Furious_Monk » 18 апр 2024 12:01

KOPScousers написа:
Furious_Monk написа:Иронията към Астън Вила също е неуместна.

Това е отбор с история в английският футбол , с отличен треньор, който в момента вероятно се намира в пика си.

Аз не знам защо нашите пъпеши не погледнат към Емери, в интерес на истината, а са се насочили към млади и неопитни все още като Аморим и Шаби. Така като гледам, с оглед формата и програмата на Тотнъм до края на сезона, като нищо Вила ще се задържи в Топ 4 и ще имаме нов "изненадващ" участник от Англия в ШЛ на есен. Пък и 5-тата квота на Англия уж изгоря официално след снощните мачове, така че петото място не ги устройва и трябва да захапят здраво 4-тото място, за да играят при големите.


Добър е , но може да е много различен когато е под напрежение.

Не съм много сигурен дали би се справил по същия начин, по който го направи Клоп. Да не споменаваме, за това че следващият треньор след такъв оставил сериозна следа в историята на един клуб, в много случаи се оказва неуспешен.

Емери вече го е изпитвал на своя гръб, така че не съм сигурен, дали би приел още едно подобно предизвикателство.

Шаби е умен, той знае, че в момента няма да намери по-добра среда от тази в която се намира към този момент.
Дали Кроос и Модрич все още са най-добрите? В сравнение с кого?
Анчелоти.

Потребителски аватар
KOPScousers
Мнения: 6141
Регистриран на: 16 дек 2013 22:24
Контакти:

Re: Шампионска лига (сезон 2023/2024)

Мнениеот KOPScousers » 18 апр 2024 12:08

sapio0o написа:Между другото, след емоциите от вчера се замислих, че за Реал да отстрани два пъти за 3 години най-добрия отбор на Пеп след като е трябвало да гради отбор след Роналдо и сега след Бензема без Куртоа, Милитао и Алаба си е за учебниците. Интересно ми е как би се представил отбора ни от 2016-18 срещу тях.

Просто аурата и манталитета си казват думата, колкото и на някои тук да не им се вярва в подобни неща. Преди титлата от миналия сезон (и очевидно след нея), Сити си остават пъпеши, що се отнася до ШЛ и изобщо не могат да се мерят с Реал в това отношение. Само виж какви отбори ги отстраняваха преди - Монако, Тотнъм, Лион, та дори и Челси на Тухел и Ливърпул с трагици като Ловрен и Кариус отзад. Представянето им на домашната сцена и на международната доста често беше пълен контраст и това със сигурност не се дължи на факта, че Монако или Лион са много по-големи и добри отбори от тези, с които Сити играе в Англия. Изисква се да имаш нещо друго, за да си константа в Европа и за разлика от Сити, отбори като Реал го имат в пълна степен, заради това и ги отстранявате отново, въпреки очевидната разлика в класите в чисто спортно-технически план. :roll:

Furious_Monk написа:
Добър е , но може да е много различен когато е под напрежение.

Не съм много сигурен дали би се справил по същия начин, по който го направи Клоп. Да не споменаваме, за това че следващият треньор след такъв оставил сериозна следа в историята на един клуб, в много случаи се оказва неуспешен.

Емери вече го е изпитвал на своя гръб, така че не съм сигурен, дали би приел още едно подобно предизвикателство.

Шаби е умен, той знае, че в момента няма да намери по-добра среда от тази в която се намира към този момент.

Аз може и да падна леко в очите на някои от колегите ми, фенове на Ливърпул, но лично аз бих дал шанс на Моуриньо, макар и философиите на самия треньор и Ливърпул като клуб да нямат почти нищо общо. :lol: И без това не очаквам чудеса идните 1-2 сезона, който и да застане начело.
Los Che написа:Цар Поп може да си снима извлечението от банковата сметка, нали печели 1000 пъти повече от нас нисшите.
:mrgreen:
[center][wrapimg=]https://64.media.tumblr.com/a41d2b9b2ef5da9269e970939b73eb12/fba1847d5f32aa89-b3/s400x600/b801d85a34567902da1b9c5a80dc6f6c37c40ad8.gif[/wrapimg][/center]

Потребителски аватар
Pichichi
Мнения: 13814
Регистриран на: 28 окт 2010 11:43
Контакти:

Re: Шампионска лига (сезон 2023/2024)

Мнениеот Pichichi » 18 апр 2024 12:18

Реално който и треньор да вземе Пуул на теория би трябвало да има спад след Клоп.
Играчите са свикнали с неговите изисквания към това как трябва да играят и част от тях са и
селектирани така че да пасват на неговия стил. Примерно понеже се спомена У. Емери той
лично има различни виждания за играта и отборите му играят по друг начин.

Потребителски аватар
Udoji90
Мнения: 16779
Регистриран на: 03 юни 2008 14:34
Skype: udoji90
Местоположение: София
Контакти:

Re: Шампионска лига (сезон 2023/2024)

Мнениеот Udoji90 » 18 апр 2024 12:34

Емери е подходящ треньор за отбор, който се бори за евротурнири, а не за титла - Вила, Валенсия, Севиля, Виляреал, също и Арсенал по времето, когато той беше наставник. В ПСЖ не бих казал, че имаше кой знае колко добър престой, въпреки че тогава Монако бяха качествен отбор и не е толкова изненадващо, че загуби титлата от тях. Някак не го виждам като подходящ за Ливърпул...
Valencia, Arsenal, Pink Floyd, Alice In Chains...

Потребителски аватар
rmfan5
Мнения: 2574
Регистриран на: 19 авг 2012 22:19
Контакти:

Re: Шампионска лига (сезон 2023/2024)

Мнениеот rmfan5 » 18 апр 2024 13:03

sapio0o написа:Между другото, след емоциите от вчера се замислих, че за Реал да отстрани два пъти за 3 години най-добрия отбор на Пеп след като е трябвало да гради отбор след Роналдо и сега след Бензема без Куртоа, Милитао и Алаба си е за учебниците. Интересно ми е как би се представил отбора ни от 2016-18 срещу тях.


Трудно е да се каже, ама триото ни в атака тогава беше много по-добро на контра.
[wrapimg=]http://prikachi.com/images/523/7021523v.jpg[/wrapimg]

Потребителски аватар
ivan56
Мнения: 10875
Регистриран на: 02 май 2012 11:08
Местоположение: Бургас
Контакти:

Re: Шампионска лига (сезон 2023/2024)

Мнениеот ivan56 » 18 апр 2024 13:25

Снощните мачове ако не друго донесоха малко радост на феновете на средняшките отбори които цъкат в лигите на пресконференциите и Европа.
Честно казано единствено не искам Байерн да вдигне ушатата, който и да е от другите все тая.
Тука вече е с тризнаци Сиса :lol:
Drunken_Master написа:
SSS написа:Ти сам натъртваше,че си адски сериозния човек с тризнаци и си управител на гурме ресторан

това е от един друг форум,момчето тръгва да звъни на бившето ми работно място "за да докаже нещо"...

Потребителски аватар
doktora25
Мнения: 7867
Регистриран на: 29 окт 2011 21:55
Контакти:

Re: Шампионска лига (сезон 2023/2024)

Мнениеот doktora25 » 18 апр 2024 16:21

doktora25 написа:Шансове за реваншите:

Байерн - Арсенал 50:50
Дортмунд - Атлетико 45:55
Сити - Реал 60:40
Барселона - ПСЖ 65:35

Все така да ги познавам. :lol:
Само Левски шампион!
Упамекано вън от Байерн!
Не на зимното часово време!
Не на здравния фашизъм!
Да на референдума за мир и суверенитет! Никога подлоги на САЩ!
Вън ПП, ИТН, ДБ, ГЕРБ и ДПС от България! Не на санкциите и цензурата!

Потребителски аватар
smoothc
Мнения: 14719
Регистриран на: 12 окт 2010 17:04
Контакти:

Re: Шампионска лига (сезон 2023/2024)

Мнениеот smoothc » 18 апр 2024 16:30

KOPScousers написа:Срам ме е да си призная, ама май ще трябва да черпя баче Смути. :lol:

И той е човек в крайна сметка, нямаше как да не нацели веднъж с наглед абсурдните си прогнози. Аре ве, моите нещастия да вземат да се разиграят довечера, че много ще му стане на Смучката. :lol:


Грешиш, Скаузър!
В някои случаи са пристрастни(или по-пристрастни отколкото трябва) и съответно се получават грешки(50-60% успеваемеост), но в случаите когато са от т-нар. неутрална гл. точка и хладен разум - много рядко стават грешки(да речем 80-90% успеваемост).

Иначе, като си казал абсурдни прогнози(в рамките на форума), още повечеи и идващи от човек който(по негови думи) се занимава професионално със залози/прогнози - Попа олицетворява до голяма степен това твъредние!
Нищо лично към него, още повече че той би трябвало и да не влага особени пристрастия, особено когато залага и с по-крупни суми, но наистина грубо казано от 10 негови прогнози, ако играеш "обратно", шансът се подобрява с няколко процента.
Не му знам статистиката, но поне от тук каквото прогнозира - дали има и 50% успеваемост, да не кажа и по-малко...

За тениса и баскетбола обаче съм го признал(може би и защото аз самият рядко следя тези спортове, и оставам с впетачлението, че там е доста по-добре от футбола като прогнози, разбира се може и да съм в заблуда).
Последна промяна от smoothc на 18 апр 2024 16:35, променено общо 1 път.

drvasko98
Мнения: 6980
Регистриран на: 24 мар 2008 23:34
Контакти:

Re: Шампионска лига (сезон 2023/2024)

Мнениеот drvasko98 » 18 апр 2024 16:32

Нещата са доста по-прости. Сити има много 8-ици да го кажем просто. Силни, но не прекалено силно играчи. Реал има няколко 9 и 10. Аз Виносиус не бих заменил за нито играч по света. Екстертизата на тези, които привличат играчите в Мадрид е на извънземно ниво. И после вече идва и аурата. Но просто Сити няма максимумите, които са нужни, за да се печелят редовно мачове на най-високо миво. Има качествата да държи висок минимиум, който е ключов за шампионат.


Върни се в “Футбол - Свят”



Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 8 госта