Лига на нациите на УЕФА 2022/23

Модератори: paceto, kartago, SkArY_9, slavia_forever, vaskonti, Madridist

Потребителски аватар
Udoji90
Мнения: 16764
Регистриран на: 03 юни 2008 14:34
Skype: udoji90
Местоположение: София
Контакти:

Re: Лига на нациите на УЕФА 2022/23

Мнениеот Udoji90 » 25 сеп 2022 12:48

Този турнир според мен не е много показателен - особено за качествата на водещите отбори. Бих предположил, че те гледат на тези срещи като на контроли - особено на тези 2 кръга, които са само 2 месеца преди СП. Нито Англия са толкова слаби, въпреки че изпадат и нямат гол от игра, нито Франция са толкова слаби, въпреки че 2 кръга преди края бяха загубили шансове да спечелят групата си. Португалия пък показаха доста посредствен футбол на последното ЕП за футболистите, с които разполагат, нищо че сега се представят добре. Холандия според мен също в момента надскачат нивото си. Може би Испания и Германия горе-долу се представят според нивото си в момента, макар че и на мен ми се стори, че Енрике действително не пусна оптимален състав вчера.
Valencia, Arsenal, Pink Floyd, Alice In Chains...

Потребителски аватар
kingofpop
Мнения: 18055
Регистриран на: 01 авг 2010 23:31
Контакти:

Re: Лига на нациите на УЕФА 2022/23

Мнениеот kingofpop » 26 сеп 2022 00:26

Изводите от тия мачове да се правят е несериозно.

Иначе аз съм почти сигурен, че това първенство ще сложи край на доминацията на европейските отбори. От 2002 не е имало шампион извън Европа и е време. И без това Бразилия и Аржентина ми се виждат с най-големи шансове. От европейските отбори просто не мога да си представя кой има силите и класата за финал, освен Франция и с някакъв нечовешки късмет Португалия. Жалко че никъде няма залог за шампион от Южна Америка да сложа 6-7 хиляди :D
ralka_levskarka написа:Голяма радост. Човек ще си помисли, че вкарват на Тер Щеген заеби.. След няколко месеца Вила да не се чудят откъде им е дошло :mrgreen: Иначе малките не цъкат лошо. Елиът изпъква и всичко хубаво идва от него.



:lol:

RMCF
Мнения: 2177
Регистриран на: 28 апр 2016 17:59
Контакти:

Re: Лига на нациите на УЕФА 2022/23

Мнениеот RMCF » 26 сеп 2022 01:24

kingofpop написа:Изводите от тия мачове да се правят е несериозно.

Иначе аз съм почти сигурен, че това първенство ще сложи край на доминацията на европейските отбори. От 2002 не е имало шампион извън Европа и е време. И без това Бразилия и Аржентина ми се виждат с най-големи шансове. От европейските отбори просто не мога да си представя кой има силите и класата за финал, освен Франция и с някакъв нечовешки късмет Португалия. Жалко че никъде няма залог за шампион от Южна Америка да сложа 6-7 хиляди :D

И за мен Бразилия, Франция и Португалия са фаворити, поне що се отнася до единици. Финала го виждам Бразилия-Португалия и 6 купа за "Селесао".

plmar
Мнения: 3990
Регистриран на: 05 дек 2016 15:13
Контакти:

Re: Лига на нациите на УЕФА 2022/23

Мнениеот plmar » 26 сеп 2022 20:23

RMCF написа:
kingofpop написа:Изводите от тия мачове да се правят е несериозно.

Иначе аз съм почти сигурен, че това първенство ще сложи край на доминацията на европейските отбори. От 2002 не е имало шампион извън Европа и е време. И без това Бразилия и Аржентина ми се виждат с най-големи шансове. От европейските отбори просто не мога да си представя кой има силите и класата за финал, освен Франция и с някакъв нечовешки късмет Португалия. Жалко че никъде няма залог за шампион от Южна Америка да сложа 6-7 хиляди :D

И за мен Бразилия, Франция и Португалия са фаворити, поне що се отнася до единици. Финала го виждам Бразилия-Португалия и 6 купа за "Селесао".


И аз така го виждам финала, и първа купа за Мореплавателите.
Изображение

Потребителски аватар
insaneboy1
Мнения: 5465
Регистриран на: 13 юни 2016 12:00
Контакти:

Re: Лига на нациите на УЕФА 2022/23

Мнениеот insaneboy1 » 26 сеп 2022 22:41

plmar написа:
RMCF написа:
kingofpop написа:Изводите от тия мачове да се правят е несериозно.

Иначе аз съм почти сигурен, че това първенство ще сложи край на доминацията на европейските отбори. От 2002 не е имало шампион извън Европа и е време. И без това Бразилия и Аржентина ми се виждат с най-големи шансове. От европейските отбори просто не мога да си представя кой има силите и класата за финал, освен Франция и с някакъв нечовешки късмет Португалия. Жалко че никъде няма залог за шампион от Южна Америка да сложа 6-7 хиляди :D

И за мен Бразилия, Франция и Португалия са фаворити, поне що се отнася до единици. Финала го виждам Бразилия-Португалия и 6 купа за "Селесао".


И аз така го виждам финала, и първа купа за Мореплавателите.

Каква Португалия, тия най-много да минат групите и на осминафинал са пътници. Сантош е уникално слаб треньор.
[wrapimg=]https://encrypted-tbn0.gstatic.com/images?q=tbn%3AANd9GcTgeRES7WfrIeE2Qzeot_8QxtSWJDD-scT3VA&usqp=CAU[/wrapimg]
Anulo mufa

Потребителски аватар
bubka
Мнения: 9236
Регистриран на: 12 юли 2011 00:34

Re: Лига на нациите на УЕФА 2022/23

Мнениеот bubka » 26 сеп 2022 23:14

Забравяте Германия може би ;). Това не е джендър тима на Льов. С Флик са много по-близо до автентичната машина.
[offtopic][wrapimg=]http://cdn.makeagif.com/media/3-15-2014/9rWODJ.gif[/wrapimg][/offtopic]

Потребителски аватар
miro_rz
Мнения: 15068
Регистриран на: 04 авг 2011 17:31
Местоположение: peterborough city
Контакти:

Re: Лига на нациите на УЕФА 2022/23

Мнениеот miro_rz » 26 сеп 2022 23:30

bubka написа:Забравяте Германия може би ;). Това не е джендър тима на Льов. С Флик са много по-близо до автентичната машина.

Издишат яко. Голям обрат им правят!
Изображение

Потребителски аватар
kingofpop
Мнения: 18055
Регистриран на: 01 авг 2010 23:31
Контакти:

Re: Лига на нациите на УЕФА 2022/23

Мнениеот kingofpop » 27 сеп 2022 12:22

bubka написа:Забравяте Германия може би ;). Това не е джендър тима на Льов. С Флик са много по-близо до автентичната машина.


Моля ? Те Германия по-слаби никога не са били. Да разчиташ на Вернер, Хаверц, резервата Гнабри и Сане.....това е несериозно, те дори нямат нападател. Нямат защита, имат само името си. За Испания важи същото според мен, не бих се изненадал Япония да изненада единия от двата отбора още в групата. Белгия ми изглеждат много изхабени и застарели, само с КДБ не става. Холандия пък са някак зеленички, не са лоши, но не ги виждам повече от 1/4 финал. Англия са ясни. Та поне аз ще се шокирам, ако финалът е нещо различно от Бразилия/Франция/Аржентина, но знае ли човек. Трудно се прогнозира това световно, ще има доста изненади.
ralka_levskarka написа:Голяма радост. Човек ще си помисли, че вкарват на Тер Щеген заеби.. След няколко месеца Вила да не се чудят откъде им е дошло :mrgreen: Иначе малките не цъкат лошо. Елиът изпъква и всичко хубаво идва от него.



:lol:

Потребителски аватар
Udoji90
Мнения: 16764
Регистриран на: 03 юни 2008 14:34
Skype: udoji90
Местоположение: София
Контакти:

Re: Лига на нациите на УЕФА 2022/23

Мнениеот Udoji90 » 27 сеп 2022 12:44

Понеже няколко коментара нагоре стана въпрос за Португалия, нещо хич не ги виждам на финал, камо ли шампион. На последното Европейско играха потресаващо хаотичен и на моменти грозен футбол на фона на играчите, с които разполагат. Нещо подобно на Белгия, които само на СП 2018 играха добре като отбор и взеха бронза, но на турнирите преди това и на последното ЕП не показаха нищо, а имаха уж доста силно поколение.
В общи линии и на мен повечето от т.нар. фаворити нещо ми се виждат слабички. Както някой спомена назад, на последните 4 СП шампионите бяха само от Европа и единствено през 2014 имаше финалист от Южна Америка, та може би е време отново последните да излъчат шампион. Към днешна дата може би бих посочил Бразилия като основен фаворит и след тях Франция, въпреки слабото им представяне в Лигата на нациите. Извън обичайните заподозрени Дания ми се струват способни на ново силно представяне, но не и чак за титла. Аржентина ми е трудно да ги преценя, пък и те на осминафинал (ако приемем, че прескочат групата) най-вероятно срещат точно Франция или Дания.
Valencia, Arsenal, Pink Floyd, Alice In Chains...

Потребителски аватар
KOPScousers
Мнения: 6136
Регистриран на: 16 дек 2013 22:24
Контакти:

Re: Лига на нациите на УЕФА 2022/23

Мнениеот KOPScousers » 27 сеп 2022 15:18

Тоя футболен инвалид Гарет Южнапорта продължава да залага на тумора Хари Магуайър и да обяснява колко важен е за отбора, а в същото време продължава да отсвирва човек като ТАА. По-добре за Ливърпул, жалко за момчето. Да, не е нищо особено в дефанзивен план, но при правилна постройка и схема на игра, силните му качества могат да бъдат от огромна полза на Англия, особено докато разполагат с Хари Кейн. Тия папагали пак отиват на 1/8, макс 1/4 финал в Катар и ще стягат куфарите за Острова. С тоя мениджър - толкова. Играчите като никога ги имат, конкуренцията е слаба, но Южнапорта е може би най-слабия селекционер от всички останали, които водят "топ" отборите.
Los Che написа:Цар Поп може да си снима извлечението от банковата сметка, нали печели 1000 пъти повече от нас нисшите.
:mrgreen:
[center][wrapimg=]https://64.media.tumblr.com/a41d2b9b2ef5da9269e970939b73eb12/fba1847d5f32aa89-b3/s400x600/b801d85a34567902da1b9c5a80dc6f6c37c40ad8.gif[/wrapimg][/center]


Върни се в “Футбол - Свят”



Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 28 госта