Футбола преди 21 век.

Модератори: paceto, kartago, SkArY_9, slavia_forever, vaskonti, Madridist

rusev
Мнения: 206
Регистриран на: 17 юли 2015 00:20
Контакти:

Футбола преди 21 век.

Мнениеот rusev » 10 фев 2021 00:19

Здравейте, пичове

Как намирате модерния футбол, след 2000 г. ?
Харесва ли ви?

Аз последните години гледам само мачовете на ЦСКА в Европа и двубоите на националният ни отбор.

Не знам дали заради голямото наливане на пари, може би преди години имаше по - силна връзка между играчите и публиката, някак си и самите играчи обичаха клубовете си. Отбор като Манчестър Сити ми е изцяло негледеам. И изобщо, не виждам отбор които традициите му да издържат във времето, както беше отбора на Сър Алекс. Същото се получава и с Барселона. Отборите все едно се обезличават. Някак си магията ми липсва.

Интереса ми към футбола повече опира да гледам видеа на футболисти, които не съм могъл да наблюдавам, или да преглеждам стари футболни двубои.

Вие как намирате модерния футбол, изобщо бихте ли го предпочели от този преди голямото заливане с финанси?

Потребителски аватар
locke
Мнения: 1802
Регистриран на: 13 юли 2014 12:00
Контакти:

Re: Футбола преди 21 век.

Мнениеот locke » 12 фев 2021 08:59

Ти никакъв футбол не гледаш значи :roll: :lol:
ViscaBarca написа:Байерн ще ни пусне аванта...не е в техен интерес да имат враг в наше лице!

kingofpop написа:По-вероятно да изчукам Мис Свят отколкото Челси да елиминират Байерн

smoothc написа:Наполи.
Да си спретнат с Ман Сити един "Небесносин плешив" финал?

:lol: :mrgreen:

Потребителски аватар
doktora25
Мнения: 7867
Регистриран на: 29 окт 2011 21:55
Контакти:

Re: Футбола преди 21 век.

Мнениеот doktora25 » 12 фев 2021 09:06

Темата е интересна. Моето мнение не може да претендира за максимална компетентност, защото аз футбол преди 21-ви век не съм гледал, нямам база за сравнение, нямам навиците и интересите да гледам стари видеа с изяви на футболисти, от които нямам непосредствени спомени. За мен футбола не е толкова удоволствие от наблюдаване на майсторски изпълнения, колкото да гледам и се вълнувам нещо, към което съм се привързал, което се е превърнало в част от мен, как се развива, как прогресира, как печели (особено в моменти когато аз самият съм на другия полюс), а така също и в сблъсък на ценности, в тях също вярвам и те също са част от мен. С еднакъв интерес и ентусиазъм гледам както мачовете на Левски, така и на Байерн, така и на националния. Няма как да ми харесва комерсиализацията и наливането на големите пари и стискам силно палци Сити и ПСЖ поне в идното десетилетие да не се доберат до европейски трофей. Лоялността на футболистите също е много хубаво нещо и се надявам скоро отново да стане модерна.
Само Левски шампион!
Упамекано вън от Байерн!
Не на зимното часово време!
Не на здравния фашизъм!
Да на референдума за мир и суверенитет! Никога подлоги на САЩ!
Вън ПП, ИТН, ДБ, ГЕРБ и ДПС от България! Не на санкциите и цензурата!

Потребителски аватар
Groucho
Мнения: 17132
Регистриран на: 30 май 2012 22:17
Контакти:

Re: Футбола преди 21 век.

Мнениеот Groucho » 12 фев 2021 09:42

locke написа:Ти никакъв футбол не гледаш значи :roll: :lol:

:mrgreen:

Няма разлика между сегашния футбол и този от 20 век. Повече татуси имат футболерите и това е. Печели се с пари. Байерн ако не харчеше много пари, вчера нямаше да има контрола с мексиканските тигри. Левски когато печелеше и имаше пари, даде един милион дойче марки за гранде Гошо Бачев :lol:

Потребителски аватар
locke
Мнения: 1802
Регистриран на: 13 юли 2014 12:00
Контакти:

Re: Футбола преди 21 век.

Мнениеот locke » 12 фев 2021 20:59

Сеньор Граучо, коментарът ми беше провокиран от признанието на автора, че гледа само Цска и национала :mrgreen:
Иначе не е късно да прогледа футбол, пък макар и модерен :mrgreen:
ViscaBarca написа:Байерн ще ни пусне аванта...не е в техен интерес да имат враг в наше лице!

kingofpop написа:По-вероятно да изчукам Мис Свят отколкото Челси да елиминират Байерн

smoothc написа:Наполи.
Да си спретнат с Ман Сити един "Небесносин плешив" финал?

:lol: :mrgreen:

Fbf
Мнения: 1606
Регистриран на: 20 дек 2018 20:31

Re: Футбола преди 21 век.

Мнениеот Fbf » 13 фев 2021 05:42

Коментарите за Манчестър Сити и парижани са малко преувеличени обаче. И двата отбора имат успехи и силни евроучастия, и преди парите.

Иначе сте подхванали доста интересни въпроси в мненията си.

А иначе посещавате ли футболни мачове и ако да колко често, ако не защо?
ВИЕ СТЕ ЛИТЕКС
Изображение

Потребителски аватар
NOMER14
Мнения: 22571
Регистриран на: 21 сеп 2009 19:22
Контакти:

Re: Футбола преди 21 век.

Мнениеот NOMER14 » 13 фев 2021 13:47

Fbf написа:Коментарите за Манчестър Сити и парижани са малко преувеличени обаче. И двата отбора имат успехи и силни евроучастия, и преди парите.

Ко речи, ко?! :roll:
Сити имат едно КНК само (цели 8 английски отбора са носители и покрай тях дошъл редът на Сити, а Пул си вземаше КЕШ. Парижани чак 96 година го взеха (Трифон Иванов игра на тоя финал).
То няма как да е иначе, като Сити няма много участия в Европа заради конкуренцията в Англия, а писижито се пръкна преди 50 години.

Fbf
Мнения: 1606
Регистриран на: 20 дек 2018 20:31

Re: Футбола преди 21 век.

Мнениеот Fbf » 13 фев 2021 14:49

Е в края на 60-те, и през седемдесетте Сити е сред водещите клубове в Англия доколкото знам.
ВИЕ СТЕ ЛИТЕКС
Изображение


Върни се в “Футбол - Свят”



Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 12 госта