Неманя Матич и "poppy"-та.

Модератори: paceto, kartago, SkArY_9, slavia_forever, vaskonti, Madridist

Потребителски аватар
teerr
Мнения: 1273
Регистриран на: 14 май 2011 20:14
Контакти:

Неманя Матич и "poppy"-та.

Мнениеот teerr » 06 ное 2018 21:53

Неманя Матич, сръбският халф на Юнайтед, отказа да носи т.нар. "poppy"-та, с които се зачитат британските жертви във втората световна война. Причината е, че те му напомняли за бомбардировките над неговото селце Врело през 1999 г., което е било ударено пред погледа на уплашеното 12- годишно момче. Той се извини в медиите и категорично отказа да носи "попито". Британски военновъздушни сили хвърлиха няколкостотин бомби върху Сърбия, тогава още Югославия.

Е, как да не уважаваш принципни хора. Освен това Матич е и помогнал за реконструкция на църквата в неговия град, както и за финансирането на местната пожарна.

https://edition.cnn.com/2018/11/05/foot ... 1541533785
Г.Ганчев:Душата ми е люлякова,сърцето оранжево.......- Никога няма да напусна Литекс......

https://www.youtube.com/watch?v=BLd0kDXPuHI

Потребителски аватар
Captain Stottlemeyer
Мнения: 9979
Регистриран на: 02 окт 2009 16:25

Re: Неманя Матич и "poppy"-та.

Мнениеот Captain Stottlemeyer » 07 ное 2018 00:23

Когато стане дума за принципността на "братята" сърби кой знае защо винаги се сещам за датата 14 ноември (2 ноември по стар стил) 1885 година... 8-)
"Има една страна България и в тази страна България има един отбор „Левски”. В този отбор съм се родил, в този отбор ще умра!" Георги АСПАРУХОВ

Потребителски аватар
Captain Stottlemeyer
Мнения: 9979
Регистриран на: 02 окт 2009 16:25

Re: Неманя Матич и "poppy"-та.

Мнениеот Captain Stottlemeyer » 07 ное 2018 08:56

И да не забравя, през Втората световна война югославската авиация е бомбардирала София съвместно с британската авиация, срещу чийто действия сега пищи г-н Матич. Сградата (строена през 1939 година), в която сега живея, също е била ударена от бомба... 8-) Това не ми пречи, обаче, да харесвам песните на Весна Змиянац, актьорските изпълнения на Любиша Самарджич (да почива в мир) и да обичам плескавици!... :lol:
"Има една страна България и в тази страна България има един отбор „Левски”. В този отбор съм се родил, в този отбор ще умра!" Георги АСПАРУХОВ


Върни се в “Футбол - Свят”



Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 15 госта