Останаха ли живи фенове на Лийдс Юнайтед?

Модератори: paceto, kartago, SkArY_9, slavia_forever, vaskonti, Madridist

Потребителски аватар
Син до гроб_
Мнения: 2447
Регистриран на: 01 яну 2013 11:32
Контакти:

Re: Останаха ли живи фенове на Лийдс Юнайтед?

Мнениеот Син до гроб_ » 05 окт 2018 14:12

ivan56 написа:
Син до гроб_ написа:Аз също съм фен на Лийдс, но от умерените. Следя ги, гледам когато мога и се надявам славният английски тим да се завърне още този сезон във ВЛ , защото тя има нужда от "Войната на розите" ! Който е запознат ще разбере за кой мач става дума. ;)


Това не беше ли дербито с момчетата от покрайнините на Манчестър :?
Защото в една книга за футболното хулиганство, мисля бях чел, че битките между двете агитки, били едни от най-свирепите в Англия.

Именно! Много се радвах, когато Лийдс победиха на Олд Трафорд с 0-1 за ФА Къп с гол на Джърмейн Бекфорд преди 6-7 години. Тогава Юнайтед бяха в пика на силата си при Алекс Фъргюсън с Видич, Евра, Ван дер Саар, Фърдинанд, Гигс, Роналдо, Скоулс и другите от силния им отбор.
Нашата сила обединява победители !
Нашата воля създава герои !
Нашата любов не търпи окови !
Защото нашето име задължава ! То е легенда и слава !
ИМАТЕ ТОЧНО 1914 ПРИЧИНИ ДА ОБИЧАТЕ ВАШИЯ ЛЕВСКИ !

saract
Мнения: 3270
Регистриран на: 21 авг 2013 16:37
Местоположение: Източна Антарктида
Контакти:

Re: Останаха ли живи фенове на Лийдс Юнайтед?

Мнениеот saract » 05 окт 2018 14:13

Точно така - битката между двата Юнайтеда е известна като войната на розите.Но в интерес на истината в последните десетина година публиката на Ман Юнайтед е в сериозен регрес.И вече не е тази внушителна сила.

Потребителски аватар
Captain Stottlemeyer
Мнения: 9979
Регистриран на: 02 окт 2009 16:25

Re: Останаха ли живи фенове на Лийдс Юнайтед?

Мнениеот Captain Stottlemeyer » 05 окт 2018 23:45

deaf написа:За сметка на това "Байерн-Мюнхен" продължава да е първостепенен фактор в Германия. Един любопитен факт. Единственият български футболист носил капитанската лента на гранда "Байерн" е Михаил Лозанов от Перник. Той е централен нападател на "Байерн" в периода 1937-1939г. По това време Германия се управлява от Хитлер и е истинско чудо да бъде избран чужденец за капитан на баварците! ....

Михаил Лозанов (Танка) е от село Люлин (Пернишко). От 1929 до 1937 и от 1939 до 1941 година играе в „Левски“, където в 82 мача има 49 отбелязани гола. С „Левски“ Лозанов става шампион и носител на купата на България през 1933 и 1937 година.
"Има една страна България и в тази страна България има един отбор „Левски”. В този отбор съм се родил, в този отбор ще умра!" Георги АСПАРУХОВ

deaf
Мнения: 85
Регистриран на: 09 ное 2016 17:53
Контакти:

Re: Останаха ли живи фенове на Лийдс Юнайтед?

Мнениеот deaf » 06 окт 2018 11:16

Captain Stottlemeyer написа:
deaf написа:За сметка на това "Байерн-Мюнхен" продължава да е първостепенен фактор в Германия. Един любопитен факт. Единственият български футболист носил капитанската лента на гранда "Байерн" е Михаил Лозанов от Перник. Той е централен нападател на "Байерн" в периода 1937-1939г. По това време Германия се управлява от Хитлер и е истинско чудо да бъде избран чужденец за капитан на баварците! ....

Михаил Лозанов (Танка) е от село Люлин (Пернишко). От 1929 до 1937 и от 1939 до 1941 година играе в „Левски“, където в 82 мача има 49 отбелязани гола. С „Левски“ Лозанов става шампион и носител на купата на България през 1933 и 1937 година.

Така де,то село Люлин е като Владая днес за София. :lol:


Върни се в “Футбол - Свят”



Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 7 госта