Висша лига - сезон (2018-19)

Модератори: paceto, kartago, SkArY_9, slavia_forever, vaskonti, Madridist

Потребителски аватар
Udoji90
Мнения: 16638
Регистриран на: 03 юни 2008 14:34
Skype: udoji90
Местоположение: София
Контакти:

Re: Висша лига - сезон (2018-19)

Мнениеот Udoji90 » 05 юни 2018 19:03

Фелайни малко поразвали впечатленията ми за качествата му с представянето си в Ман Юн, но преди това в Евертън честно казано доста се нравеше. Като за без пари е приемливо решение, стига да има изобщо някаква истина в тези спекулации. Същото е и с Лихтщайнер. Опитен футболист, от добрите играчи на позицията си. Да, възрастен е и не е дългосрочно решение, но и той идва без трансферна сума, пък и ще постави малко Бейерин под натиск, щото в последните 2 сезона доста се отпусна.
Valencia, Arsenal, Pink Floyd, Alice In Chains...

Потребителски аватар
1914.1902
Мнения: 32253
Регистриран на: 27 мар 2014 21:04
Skype: Нямам
Контакти:

Re: Висша лига - сезон (2018-19)

Мнениеот 1914.1902 » 05 юни 2018 20:53

Португалският бранител Диого Далот е преминал медицински прегледи в Манчестър Юнайтед, съобщават английските медии. Футболистът на Порто се е разбрал с ръководството на “червените дяволи” относно своите финансови изисквания и се очаква трансферът му да бъде обявен в идните часове.

Английският клуб ще плати близо 17,4 млн. паунда за правата на 19-годишния защитник. По-рано днес Манчестър Юнайтед обяви трансфера на друг футболист. Бразилският полузащитник Фред акостира на “Олд Трафорд” от тима на украинския Шахтьор (Донецк).

Потребителски аватар
Thsmith
Мнения: 23197
Регистриран на: 27 юли 2010 15:24
Местоположение: СТОЛИЧНО
Контакти:

Re: Висша лига - сезон (2018-19)

Мнениеот Thsmith » 05 юни 2018 23:43

JackPackage написа:
Thsmith написа:Фейлани колкото и да е плют във форума си е играч, който може да е мн полезен ако е здрав. Мачове когато очевидно играта не върви и накрая просто разчиташ на късмет и центрирания е идеален за 15 мин футбол. Когато е свеж, а другите уморени е с мн добри изяви на втория етаж и почти не прави нарушения при единоборствата :lol: Вкарваш го и поне изсипванията имат някакъв смисъл.
За мен е човек, които има място във всеки отбор от ЕПЛ. Не за да играе повече от 15 мин и в различни от гореспоменатите мачове или нещо за купата на лигата и по разни групи в ЕКТ, но все пак е достатъчно.

Еми имаха Жиру, махнаха го и го сменят с Фелайни - хвала на таквиз трансфери :lol:

Жиру може да го ползваш цял мач. Може да не е Анри, но не е толкова зле. Фейлани е ползезен 15-20 мин основно. След това му натежават краката и почва да реди глупави нарушения и да закъснява постоянно.
[center][wrapimg=]https://s31.postimg.cc/edpbxz4ob/Avatar_250.png[/wrapimg]

Sometimes democracy must be bathed in blood.

A.Pinochet[/center]

Потребителски аватар
JackPackage
Мнения: 33787
Регистриран на: 07 апр 2010 21:11
Skype: Тц...
Местоположение: Sofia
Контакти:

Re: Висша лига - сезон (2018-19)

Мнениеот JackPackage » 06 юни 2018 15:29



:lol: :mrgreen:
delqnski47 написа:Аз лично не искам да ви наказват без публика с нашия реванш,щот ще е тъпо за нас феновете на ЦСКА да сме сами на стадиона.
onegavon написа:На Гришата и свирки ще му правим....

[center][wrapimg=]http://i.imgur.com/G65A5Mg.png[/wrapimg][/center]
[center][wrapimg=]http://atleticofans.com/wp-content/themes/af/images/adlogo.png[/wrapimg][/center]

Plovdiv_1926
Мнения: 1213
Регистриран на: 05 май 2013 12:05
Контакти:

Re: Висша лига - сезон (2018-19)

Мнениеот Plovdiv_1926 » 06 юни 2018 16:39

smoothc написа:Поздравления за темата!
Единствената прогноза, която още сега може да се направи - ТОП6 ще е същият(като имена) като м.г и п.м.г.
Но в какъв ред ще завършат, ще разберем след една година.

Що се отнася до моя любим Манчестър Юнайтед - крайно време е да спечелим първа титла след ерата Фъргюсън!
Коефициентите обаче са доста любопитни:
1,57 - Сити
6,00 - Ливърпул
8,00 - Юнайтед
13 - Челси
17 - Тотнъм
29 - Арсенал


p.s.

Сити счупиха доста рекорди и не вярвам, че ще успеят да се доближат да постигнатото, и сякаш напълно естествено е да настъпи известен спад при тях. Въпросът е - в колко точно точки ще се изрази?
Едно на ръка, че според мен и не само, през 2018-2019 топ целта пред Гуардиола ще е Шампионската лига, което предполагам и се надявам, че леко ще измести фокуса им от Висшата лига.


Ливърпул през 2017-2018, мисля че достигнаха пика си под ръководството на Юрген Клоп.

Челси се намира на нещо като кръстопът, не следя честно казано в детайли случващото се при тях, но сякаш има едни "административни" процеси по високите етажи, които се отразяват негативно и върху чисто футболната част.
Към всичко това като добавим, че отборът ще има нов мениджър, няма да участва в Шампионската лига, навярно ще има и напускане на ключови фигури + още толкова входящи трансфери, то цялостното положение не изглежда особено цветущо.
То и през лятото на 2016 беше горе долу такава ситуацията, като впоследствие видяхме и какво се случи, но не вярвам, че новият мениджър ще успее да повтори подвига на Конте от първия сезон.

Тотнъм са ясни - борба за зона Шампионска лига.

Арсенал и Емери са интересна комбинация, аз лично харесвам част от идеите на испанеца и определено ще е любопитно да видим неговия дебют, още повече че има и тежката отговорност да бъде наследникът на Венгер.
Определено ще бъде доста горещо около Артилеристите и напук на критиците, аз мисля че отборът ще се представи много по-добре от предварителните(за момента може би скептични) очаквания.

За Манчестър Юнайтед - 81 точки от 2017-2018 чисто-технически са много добро-отлично постижение, което съвсем естествено остана и в сянка, следствие доминацията на Сити.
НО...парадоксалното е, че играта и вкараните голове като цяло бяха доста далеч от тези 81 точки, което от една страна е положителна новина, защото ако се запази тази работа и математически(с акцент върху домакинствата) надградим с минимум 3-4 победи, това ще означава 90-93 точки, които може и да ни стигнат да изпреварим Сити в битката за титлата.

Та, грубо казано, за 2018-2019 си пожелавам следното:

Сезон 2017-2018(81 точки) + 3 победи гарниран със спад от -11 точки за Манчестър Сити
14x :twisted:


Ментален, не знам как го реши това за Ливърпул и Клоп, след като се спекулира подсилване именно в най-слабите зони от миналия сезон- халфовата линия и вратарския пост :lol: Купи се така нужния дефанзивен халф. Отборът не знам дали е готов за шампион, но определено ще е на по-високо място от четвъртото, което ти му отреди като пик.

Юнайтед, ако не купят крила и този сезон, не очаквай да подобрят представянето си. Модерен футбол без силни крила не се играе, Жозето си седи 10 години назад във времето. Ама ти си се надявай, колкото искаш.

Тотнъм загубят ли Почетино и евентуално Кейн доста се съмнявам да са силни в борбата за ШЛ. Челси също изглеждат пред срив след събитията около Абрамович. Арсенал ще са загадка малко, ама е твърде възможно да им е нужно време да се съвземат след Венгер.
Един света, един света и черно-бяла е любовта...

Потребителски аватар
smoothc
Мнения: 14694
Регистриран на: 12 окт 2010 17:04
Контакти:

Re: Висша лига - сезон (2018-19)

Мнениеот smoothc » 06 юни 2018 18:23

Ментален, не знам как го реши това за Ливърпул и Клоп


Достигането до финала в Шампионската лига, мисля че беляза своеобразно и есенцията от работата на Клоп за тези 3 години работа. Каквото и да направи, не мисля че може да прогресира повече от това, което респективно означава, че максимум да повтори някои положителни моменти от 2017-2018, но по-скоро(според мен) ще има спад в представянето - спад при вкараните голове(след СП Мане, Салах и Фирмино ще са тотално изцедени), увеличаване на допуснатите голове и регрес при точките.
Ливърпул при Клоп рядко прави резултати от рода 1-0, 2-0, 2-1, а предвид очаквания спад(за мен лично) във фаза атака, то това ще означава и известна загуба на точки.
Така го виждам, но може и друго да излезе, времето ще покаже.
Прогноза: 3-6-то място.

Plovdiv_1926
Мнения: 1213
Регистриран на: 05 май 2013 12:05
Контакти:

Re: Висша лига - сезон (2018-19)

Мнениеот Plovdiv_1926 » 06 юни 2018 18:35

Резултати от този тип идват, когато имаш качествена халфова линия, която да убива съперника. С Хендерсън, Милнър и ко. това няма как да се случи. Ще се види с Кейта и типичен дефанзивен халф като Фабиньо дали ще се получат нещата, но по-скоро мнението ти е резултат от неприязън към Ливърпул, а не защото си обективен по някакъв начин :lol: Със същата увереност миналата година за Европа предсказваше как Ливърпул с мъка ще мине групите и максимумът е 1/8-финал, а Юнайтед и Тотнъм са отборите, които ще стигнат най-далеч от Висшата лига.
Един света, един света и черно-бяла е любовта...

Потребителски аватар
slash1912
Мнения: 17307
Регистриран на: 15 окт 2010 10:25
Skype: извън линия
Местоположение: Пловдив,стадион "Христо Ботев",Трибуна "Изток"
Контакти:

Re: Висша лига - сезон (2018-19)

Мнениеот slash1912 » 06 юни 2018 18:52

Plovdiv_1926 написа:Резултати от този тип идват, когато имаш качествена халфова линия, която да убива съперника. С Хендерсън, Милнър и ко. това няма как да се случи. Ще се види с Кейта и типичен дефанзивен халф като Фабиньо дали ще се получат нещата, но по-скоро мнението ти е резултат от неприязън към Ливърпул, а не защото си обективен по някакъв начин :lol: Със същата увереност миналата година за Европа предсказваше как Ливърпул с мъка ще мине групите и максимумът е 1/8-финал, а Юнайтед и Тотнъм са отборите, които ще стигнат най-далеч от Висшата лига.

Не вземем ли вратар,ще страдаме и тоя сезон.Юнайтед на тоя пост са номер 1 в Лигата,аз ги виждам пак на второ място след Сити.
[rimg]https://media.giphy.com/media/TGLJSYDmVQAqZsVPYN/giphy-downsized.gif[/rimg]

Потребителски аватар
Thsmith
Мнения: 23197
Регистриран на: 27 юли 2010 15:24
Местоположение: СТОЛИЧНО
Контакти:

Re: Висша лига - сезон (2018-19)

Мнениеот Thsmith » 06 юни 2018 18:56

Ае стига с тоя вратар. Афектирани сте от финала. Кариус направи доста приличен 1/2 сезон в първенството. Дори преди мача го хвалехте и вадехте статистика по сухи мрежи. Няма как на всеки отбор да са Нойер и Кан вратари.
--
Принципно е рано за прогнози, но спрямо настоящите състави и прогреса на отборите, Ливърпул изглеждат по конкурентни от Ютд. Естествено много зависят от Али Баба и не е ясно какъв сезон ще направи следващата година. Може пък Ютд да вземат някой и друг добър играч, макар да се съмнявам. Спърс ако нямат промени ще са си пак 3-4 сигурно. Челси много зависят от треньора, Емери не го смятам изобщо.
---
Ютд имат по-добър вратар, но имат най слаба защита като индивидуални качества спрямо всеки един от съперниците им. Отборната игра и добрата тактика ги кара да изглеждат малко по-добре, но до там. Халфовата им линия е само с Матич, който отстъпва на Канте. Другите са без коментар. Нещо като Бакайоко и Елнени. Крила/външни халфове практически няма, а ако има някакъв в лицето на Марсиел, той е пред напускане = пълно капо. Лукаку не е по-добър от Кейн и Агуеро, но не и по слаб от Жиру и Фирмино. С Обамаянг са на кантар.
[center][wrapimg=]https://s31.postimg.cc/edpbxz4ob/Avatar_250.png[/wrapimg]

Sometimes democracy must be bathed in blood.

A.Pinochet[/center]

Потребителски аватар
smoothc
Мнения: 14694
Регистриран на: 12 окт 2010 17:04
Контакти:

Re: Висша лига - сезон (2018-19)

Мнениеот smoothc » 06 юни 2018 18:59

Това което направи Ливърпул през 2017-2018 беше огромна изненада, фурор, който единствено някои от феновете евентуално са прогнозирали/от фенска нагласа.
Какъв съществен турнир са спечелили Ливърпул в последните 5-10 години, че някой да ги брои за фактор?


Върни се в “Архив”



Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 36 госта