Шампионска лига - сезон (2017/18)

Модератори: paceto, kartago, SkArY_9, slavia_forever, vaskonti, Madridist

Потребителски аватар
rhaegar
Мнения: 43848
Регистриран на: 07 юни 2008 19:04
Skype: Имам.
Контакти:

Re: Шампионска лига - сезон (2017/18)

Мнениеот rhaegar » 17 мар 2018 11:23

Tiberius написа: :lol: :lol: :lol: Кога е било това?

Сапио по-скоро има предвид, че един отбор трябва да си заслужи правото да бъде определян за фаворит. Към момента отбори, които заслужават да бъдат определяни за фаворити са :Реал Мадрид, Барселона, Байерн и Ювентус. Сити много трябва да работят, докато стигнат нивото на тези отбори.


Кога не е било? В кой сезон, освен 2012-13, Челси не е бил сред претендентите за трофея?

Няма такова нещо като "право да бъде определян за фаворит". Ако играеш добре и печелиш убедително си такъв. За момента го правят. Имат сравнително по-преодолим (за тях си) съперник на 1/4 финала, отколкото Реал примерно.

Ако бяхте изтеглили Рома, вие щяхте да сте прословутия фаворит и да спите спокойно, но не би.
Blue_Girl написа:Аз мисля, когато се налага


Изображение

Потребителски аватар
sapio0o
Мнения: 13296
Регистриран на: 30 авг 2009 11:47
Контакти:

Re: Шампионска лига - сезон (2017/18)

Мнениеот sapio0o » 17 мар 2018 11:27

Отново празни приказки. Да си смити, но не си и не си известен с това да водиш дискусии без точна позиция и реални аргументи само за спама. В случая си говорим за Ман Сити, които НЕ бяха сред фаворитите, а фаворит номер 1 за спечелване на турнира в периода от декември на миналата година до приключването на жребия вчера. Отново, заслужиха ли го и ако да, с какво? Защо Ман Сити да има повече аргументи от Барселона, Байерн и Ювентус? Това се пита в задачата.

Впрочем, ПСЖ бяха непосредствено до Сити преди да загубят на Бернабеу. Тук се изговориха какви ли не неща за манталитет, как парите не работят във футбола, как Емери е слаб треньор, Неймар лигаве, Мбапе младеж и т.н. Защо ПСЖ да са всичко това и да не заслужават позицията на един от основните фаворити (топ 2), а Сити да го заслужават? Колко топ отбори срещат ''гражданите'' средно на сезон? Колко пъти в историята си са отстранявали топ отбор в турнирен сблъсък? На колко пъти това се е случвало за КЕШ или ШЛ? Молим за отговори, стига със завоите.
[center][wrapimg=]http://alfa.kachi-snimka.info/images-2021/arx1643555661e.jfif[/wrapimg][/center]

Потребителски аватар
rhaegar
Мнения: 43848
Регистриран на: 07 юни 2008 19:04
Skype: Имам.
Контакти:

Re: Шампионска лига - сезон (2017/18)

Мнениеот rhaegar » 17 мар 2018 11:40

Ами освен да се оплачеш на букитата, че не отчитат в коефициентите си уроци по история? Те се определят на база тук и сега. Как да сложат Реал, като той в момента е на 20000 точки от Барса и видимо се затруднява с Ейбари и Малаги, докато Сити бие наред в Англия? Нали си фен на Гуардиола, ако щеш и той им сваля от коефициента, заради успехите си в турнира. За Барса съм съгласен, че е редно да са поне на едно ниво като коефициент, защото също доминират в първенството си и имат предполагаемо по-лек съперник на 1/4 финала. Байерн предполагам са по-назад, защото Севиля се вижда като по-сериозен отбор от Рома, след отстраняването на Юнайтед. Ювентус няма как да е топ фаворит, при положение че има силен съперник и дори не се знае дали ще е на 1/2 финал, докато за Сити, Барса и Байерн това се очаква в момента.

И пак ще кажа, това че на някой отбор коефициента е 1.7, а на друг 1.8, не значи абсолютно нищо. Това е субективно мнение на някой си, както моето може да е, че ЦСКА Москва са фаворити за ЛЕ.
Blue_Girl написа:Аз мисля, когато се налага


Изображение

Потребителски аватар
sapio0o
Мнения: 13296
Регистриран на: 30 авг 2009 11:47
Контакти:

Re: Шампионска лига - сезон (2017/18)

Мнениеот sapio0o » 17 мар 2018 11:46

Защо пък сега заговори за Реал? Аз неслучайно натъртих на ''Барселона'', ''Байерн'' и ''Ювентус''. Споменах го сигурно 4 пъти. Къде видя да говоря за Реал Мадрид?

Второ, Сити в момента не са топ фаворитът. Те бяха фаворит номер 1 непосредствено преди началото на жребия вчера, респективно преди да разберем въпросните тежки съперници, за които говориш на всички останали. Пак се връщаме на първия въпрос, а именно, с какво Сити заслужи да бъде фаворит до грубо казано 13:15ч. вчера в продължение на 3-4 месеца?
[center][wrapimg=]http://alfa.kachi-snimka.info/images-2021/arx1643555661e.jfif[/wrapimg][/center]

Потребителски аватар
rhaegar
Мнения: 43848
Регистриран на: 07 юни 2008 19:04
Skype: Имам.
Контакти:

Re: Шампионска лига - сезон (2017/18)

Мнениеот rhaegar » 17 мар 2018 11:51

Защото доминира категорично в едно от топ 2 първенствата на Европа, от началото на сезона, до 13:15 вчера, включително? Може би? По същото време Юве не беше първи в Италия, а всички знаем, че Бундеслигата не е сериозно предизвикателство и мерило за нивото на Байерн. Които бяха разкостени в единствения си сериозен мач от началото на сезона до НГ.
Blue_Girl написа:Аз мисля, когато се налага


Изображение

Потребителски аватар
Sardukar
Мнения: 19988
Регистриран на: 21 юни 2008 06:55
Местоположение: Карлово
Контакти:

Re: Шампионска лига - сезон (2017/18)

Мнениеот Sardukar » 17 мар 2018 12:26

Ман Сити са фаворити, защото вече спечелиха една купа през сезона, ще станат шампиони на Англия и имат огромен потенциал в състава си.
Имат един от най-добре играещите вратари (меко казано). В отбраната купиха толкова много играчи и потенциала е налице, макар на левия бек да се редуват знайни и незнайни войни. Имат уникални играчи в средата на терена. Толкова са добри, че дори отрепка като Рахим Стърлинг изглежда все едно е професионален футболист.
Спокойно можем да кажем, че са най-ефективния отбор на контра в Европа към днешна дата. Имат доста добра успеваемост при статични положения. Имат половин дузина играчи, които могат да задават темпото на игра и до този момент от сезона показаха голяма вяра в собствените сили и не се предават. Убиват всеки мач, който им тръгне.
Най-голямата им слабост е тяхната предвидимост. Всеки знае какъв подход ще имат и какво ще направят. Имат план А и са толкова добри в него, че унищожават наред. От началото на сезона са загубили само два мача, в които е имало смисъл да играят (двете загуби в ШЛ при вече осигурен класиране е смешно да им ги броим). Първият срещу Ливърпул, където допуснаха доста грешки и за ФА от Уигън, където играха цяло второ полувреме с 10 души (не, че си личеше). Тези две загуби добре показват слабостите на техния план А. Само дето тоя план много, много рядко не сработва :|
Срещу тях е отбор, с който добре се познават, също разчита почти винаги на своя план А, което го прави доста предвид, но с тази разлика, че чисто индивидуалната класа е по-ниска. За да имат шанс Пул е нужно да вкарат (най-добре повече от веднъж), докато могат да поддържат високата си преса. Проблемът е, че едните ще хвърлят всички сили в ШЛ, а за другите е много важно догодина също да са в тоя турнир.
Най-нормалното нещо е, когато два отбора от една страна се срещнат в ШЛ, този който е сигурен шампион да е фаворит срещу този, който се бори за топ 4. Дори да паднат два пъти от Пул, това няма да промени факта, че МанСити са били ФАВОРИТЪТ.
Не знам, защо феновете на Реал Мадрид тук са толкова комплексирани на тая тема. Все едно аз да рева, че РеалМ са фаворит срещу ЮВЕ. Голям праз, даже още по-добре.


ПП Винаги отборите с много силен план А + индивидуална класа са били фаворити на повечето хора
[rimg]https://media.giphy.com/media/9vIL25IitVIoU/giphy.gif[/rimg]
[rimg]https://media.giphy.com/media/UuWYtmkzvT68w/giphy.gif[/rimg]
[rimg]https://media4.giphy.com/media/GCp2YAIRzqV9K/200.gif#19[/rimg]

sunscres92
Мнения: 5814
Регистриран на: 16 авг 2014 10:19
Контакти:

Re: Шампионска лига - сезон (2017/18)

Мнениеот sunscres92 » 17 мар 2018 12:30

Тук, се опитват да се вкарат някакви морални тези и да се разпелтат някакви философски въпроси.

Нормално е като, играеш добре и печелиш постоянно - теоретично да имаш по-големи шансове да спечелиш. Опитът в турнира е голям бонус, но не е всичко.

Все едно, Лудогорец като влязоха за първи път в А група и никой да не ги слага фаворит - защото никога не са печелили титлата и нямат опит. Когато отборът ти е добър и имаш достатъчно качества - респективно хората виждат че имаш добър шанс да спечелиш.

Потребителски аватар
Groucho
Мнения: 17132
Регистриран на: 30 май 2012 22:17
Контакти:

Re: Шампионска лига - сезон (2017/18)

Мнениеот Groucho » 17 мар 2018 12:34

С две думи: някой отбор може да е фаворит пред Реал и Барса точно на куково лято, докато Меси и Роналдо играят в Барса и Реал :lol:

На линия
Потребителски аватар
ivan56
Мнения: 10848
Регистриран на: 02 май 2012 11:08
Местоположение: Бургас
Контакти:

Re: Шампионска лига - сезон (2017/18)

Мнениеот ivan56 » 17 мар 2018 13:12

Sardukar написа:
sapio0o написа:
Sardukar написа:Жалко, че има толкова невежи в БГ, които си нямат и на представа с каква посещаемост бяха Ман Сити, когато цъкаха във второто и третото ниво на английския футбол!


Спартак Плевен съществува много преди раждането на Пеп. По-голям ли е от него? За бога, та каталунецът е спечелил повече титли на страна за няма и десетилетие от Сити в цялата им история. Имай малко уважение, тръгнал за посещаемост да ми говори.

Сложи си ръката на сърцето и кажи, че Ман С привлича повече интерес от Гуардиола. Хората говорят за този човек. Може би най-обсъжданият за добро и лошо мениджър в историята с Моуриньо. Никой не слагаше клуба в сметките за Шампионска лига преди Пеп да ги поеме. За нула време, заслужено или не станаха основен фаворит, а участията им в турнира се броят на пръстите на ръцете. Говори достатъчно.

егати логиката :mrgreen:
Аз съм сигурен, че много хора са почнали да ги гледат и заради Агуеро.
Това, че даден играч/треньор популяризира един клуб не го прави по-голям от него. Съжалявам, но футболисти и треньори си идват и отиват, а има клубове, които постоянно се радват на пълен стадион. Ман Сити винаги е бил такъв, дори, когато са го били на куче. Говориш за уважение, а храниш клуб, който е създаден XIX век и има титли на Англия преди и след втората световна война.
Ман Сити си има своето място в английския футбол много преди арабите. Периодът, който тече при тях сега само доказва, че всеки отбор може да печели, ако има КЕШ : )
Иначе, дори в тоя форум имаше потребител(и), който говори за Ман Сити като фаворит последните години, дори да не се сбъднаха прогнозите му.


Защо се обясняваш на хора, за които футбола започва с Реал и свършва с Реал.
Аз лично ги харесвам, много преди да дойдат арабите и големите пари, именно заради феновете им и вярната им подкрепа независимо в какво състояние са. На старият им стадион когато бяха 98 в трета лига (сега 2) стадиона им беше фул на всеки домакински мач и средната и посещаемост задминаваше доста от отборите във Висшата лига.
Освен това държат рекорд за най-посетен мач от вътрешното първенство от както съществува, да се говори, че нямат фенове е, и, че Плешо привлича повече интерес е смешно и жалко и само един лаик може да ги изрече тия глупости. Вярно е, че имат много нови фенове, които дойдоха с успехите, но да не би с другите отбори да не е така. Нима, Челси да имаше толкова много фенове, преди руснака да почва да дава кинти, нима една Барселона до 90-те да е някакъв колос в Европа.
Напълно нормално е с тези пари които се изливат там да се гонят големи успехи и отбора да смята за фаворит, но феновете му го заслужават на 100%
Тука вече е с тризнаци Сиса :lol:
Drunken_Master написа:
SSS написа:Ти сам натъртваше,че си адски сериозния човек с тризнаци и си управител на гурме ресторан

това е от един друг форум,момчето тръгва да звъни на бившето ми работно място "за да докаже нещо"...

На линия
Потребителски аватар
ivan56
Мнения: 10848
Регистриран на: 02 май 2012 11:08
Местоположение: Бургас
Контакти:

Re: Шампионска лига - сезон (2017/18)

Мнениеот ivan56 » 17 мар 2018 13:16

Furious_Monk написа:Между другото, ако не бъркам, Сити май имат повече фенове от Юнайтед в самия Манчестър...


Абсолютно вярно, колкото и да не се харесва на феновете на Юнайтед.
То от там им идва и прякора "Гражданите"
Тука вече е с тризнаци Сиса :lol:
Drunken_Master написа:
SSS написа:Ти сам натъртваше,че си адски сериозния човек с тризнаци и си управител на гурме ресторан

това е от един друг форум,момчето тръгва да звъни на бившето ми работно място "за да докаже нещо"...


Върни се в “Архив”



Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 11 госта