Шампионска лига - сезон (2017/18)

Модератори: paceto, kartago, SkArY_9, slavia_forever, vaskonti, Madridist

Потребителски аватар
Thsmith
Мнения: 23318
Регистриран на: 27 юли 2010 15:24
Местоположение: СТОЛИЧНО
Контакти:

Re: Шампионска лига - сезон (2017/18)

Мнениеот Thsmith » 03 май 2018 17:59

THE G.A.M.E написа:
JackPackage написа:По стадионите е забранено да се дават повторенията, за да не се нагнетява обстановката при грешно решение на съдията!
Значи трябва просто да ги разрешат тия повторения и готово. :lol:

Всъщност и аз се чудя какво е това забавяне, чудене и маене, когато трябва да се вземе решение с помоща на видео-повторение.
Обикновенно от едно-две повторения сигурно в 90 % от случаите веднага става ясно какво се е случило.
Да речем, това е 'работа" за 20-30 сек, макс. :roll:

Кво ти е ясно при 2 см разлика? :lol: И пак казвам, че видеото е различно. Кадрите в секунда са други от тези, които се гледат от нас по ТВ. Стоп кадъра уж трябва да е от момента на докосването на топката от частта на тялото, а не от помръдването й (по последни инструкции към спрямо ВАР специално) :lol: Прави сметка за какво става дума.

Още никой не ми е отговорил за ситуацията на ПАОК и АЕК и как ще аргументира решение спрямо потърпевшия след ВАР?
[center][wrapimg=]https://s31.postimg.cc/edpbxz4ob/Avatar_250.png[/wrapimg]

Sometimes democracy must be bathed in blood.

A.Pinochet[/center]

Потребителски аватар
doktora25
Мнения: 7867
Регистриран на: 29 окт 2011 21:55
Контакти:

Re: Шампионска лига - сезон (2017/18)

Мнениеот doktora25 » 03 май 2018 18:03

JackPackage написа:
doktora25 написа:Хора, толкова е просто. Виждал съм по стадиони големи екрани тук-там. Не съм сигурен какво точно излъчват по тях, но ако пускат същото, което гледаме и ние по телевизорите (особено повторенията) и ако има по един такъв екран в близост до страничните съдии и 4-я със забавяне само от 5-10 секунди на спорна ситуация всичко ще върви по вода или поне във връзка със засадите, дузпите и червените картони.

По стадионите е забранено да се дават повторенията, за да не се нагнетява обстановката при грешно решение на съдията!

Много по-малко ще се нагнетява обстановката по време на и след мача ако в резултат на повторението се види, че съдията е бил прав или има право да промени грешно взето свое решение след като го види.
Само Левски шампион!
Упамекано вън от Байерн!
Не на зимното часово време!
Не на здравния фашизъм!
Да на референдума за мир и суверенитет! Никога подлоги на САЩ!
Вън ПП, ИТН, ДБ, ГЕРБ и ДПС от България! Не на санкциите и цензурата!

Потребителски аватар
Groucho
Мнения: 17132
Регистриран на: 30 май 2012 22:17
Контакти:

Re: Шампионска лига - сезон (2017/18)

Мнениеот Groucho » 03 май 2018 21:20

Thsmith написа:Абе какви романтики, кой ти говори за романтики.
Говоря за фактическите недостатъци и убийството на играта, а не за някакви романтики.


„Аз ще бъда честен, не ми харесва тази технология. Имам по-голямо забавление в Лига Европа, където няма VAR, защото не мисля, че е забавно играчите, треньорите, феновете или медиите да чакат две или три минути преди да празнуват или да се прегръщат. Отнема емоцията от нея.“

Tова ли е убийството на играта :?: :lol:
На Интер - Ювентус никой от торинци не чака, когато Матуиди вкара. Радваше се и гостуващата агитка. След като отмениха гола се радваха домакините и интеристката публика. Няма чакане по две или три минути, имаше съвсем навременна радост, при това удвоена радост :!: Или според теб едните имат право да се радват на гол от засада, а другите нямат право да се радват, когато се отмени подобно попадение? Ба това убийство на играта :lol:

Ако голът на Матуиди не беше отменен, резултатът ставаше 0-2, при човек повече за Ювентус. При 0-2 и човек повече за Ювентус Интер щеше да направи обрат точно на куково лято, защото голът на Матуиди щеше да ги пречупи. Само че с VAR-a резултатът остана 0-1 и впоследствие Интер стигна до 2-1, съответно свърши 2-3 за тима на Алегри, но тези обрати нямаше да се случат, ако не беше отменен гола на Матуиди. От 0-1 през 2-1 до 2-3, вместо скучно 0-3 примерно. Ба това убийство на играта :lol:

Единственият недостатък на системата в Италия е, че все още не дават право на двата щаба да искат по свое усмотрение използването на VAR.

Pichichi написа:Ето как работи ВАР в момента:
Трябва ни 1:1 за да се класираме за следващ етап в евротурнирите. Падаме с 1:0 но мачкаме, мин. е 84-та и вкарваме
за 1:1. Супер веднага сменяме стратегията и минаваме в защита. в 89-тата мин. обаче съдята отменя гола и резултата
става отново 1:0 за др. отбор. Лошо изгубихме цели 5 мин. вместо да търсим гол да пазим предимството си!
Това е само един от хилядите сценарии. Вече имахме дузпа отсъдена след като 2-та отбора са се прибрали
на почивка м/у полувремената! What the fuck! :shock:

И какво? Това са проблеми без решение ли? Слага се лимит на време за използване на VAR и готово, както е в тениса. Играчът може до определен момент да обжалва, после гори. Така няма да се стига до отмяна на гол след 5 минути или дузпи по почивките.

Един реален аргумент досега не съм прочел от противниците на видеоповторенията. И не говорим за ситуациите, които и след VAR остават 50 на 50. Говорим за очевадните големи грешки, които могат да се коригират с VAR.

Потребителски аватар
smoothc
Мнения: 14713
Регистриран на: 12 окт 2010 17:04
Контакти:

Re: Шампионска лига - сезон (2017/18)

Мнениеот smoothc » 04 май 2018 00:07

Един реален аргумент досега не съм прочел от противниците на видеоповторенията.

Така е, повечето само си чешат езиците без да казват нищо съществено.

Потребителски аватар
Pichichi
Мнения: 13805
Регистриран на: 28 окт 2010 11:43
Контакти:

Re: Шампионска лига - сезон (2017/18)

Мнениеот Pichichi » 04 май 2018 00:11

Кво става са?
Мадрид има 2-ма финалисти а доминаторите през сезона в евротурнирите от ВЛ=1!
:mrgreen:

Потребителски аватар
smoothc
Мнения: 14713
Регистриран на: 12 окт 2010 17:04
Контакти:

Re: Шампионска лига - сезон (2017/18)

Мнениеот smoothc » 04 май 2018 00:24

Радвайте се, но забравихте къде бяхте Мадридчани допреди 10-15 години, да ви припомням ли?
Колелото се върти, това е положението!

Потребителски аватар
Groucho
Мнения: 17132
Регистриран на: 30 май 2012 22:17
Контакти:

Re: Шампионска лига - сезон (2017/18)

Мнениеот Groucho » 04 май 2018 00:30

Радвайте се, но забравихте къде бяхте Мадридчани допреди 10-15 години, да ви припомням ли?
Колелото се върти, това е положението!

Остави ги, Ливърпул печели Шестата и цялата Висша Лига празнува. Писано е :!:

Потребителски аватар
Pichichi
Мнения: 13805
Регистриран на: 28 окт 2010 11:43
Контакти:

Re: Шампионска лига - сезон (2017/18)

Мнениеот Pichichi » 04 май 2018 00:34

smoothc написа:Радвайте се, но забравихте къде бяхте Мадридчани допреди 10-15 години, да ви припомням ли?
Колелото се върти, това е положението!

Преди 15-на години ние бяхме в Сегунда!
:lol: :lol: :lol:
:mrgreen:

Потребителски аватар
smoothc
Мнения: 14713
Регистриран на: 12 окт 2010 17:04
Контакти:

Re: Шампионска лига - сезон (2017/18)

Мнениеот smoothc » 04 май 2018 00:37

Точно така, добре е че помниш откъде сте тръгнали, за да стигнете дотук. Човек не трябва да се възгордява.
Утре ще си тръгне Чоло, с него евентуално и дон Бургос, и к'во правите?
Последна промяна от smoothc на 04 май 2018 00:39, променено общо 1 път.

Потребителски аватар
Pichichi
Мнения: 13805
Регистриран на: 28 окт 2010 11:43
Контакти:

Re: Шампионска лига - сезон (2017/18)

Мнениеот Pichichi » 04 май 2018 00:39

Много добре помня аз, толкова шеги съм изтърпял тогава че не искам да си спомням.
:mrgreen:
Но пък Валенсия тогава шеташе в турнирите.


Върни се в “Архив”



Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 13 госта