Шампионска лига - сезон (2017/18)

Модератори: paceto, kartago, SkArY_9, slavia_forever, vaskonti, Madridist

Потребителски аватар
Tiberius
Мнения: 3071
Регистриран на: 27 апр 2016 10:07
Контакти:

Re: Шампионска лига - сезон (2017/18)

Мнениеот Tiberius » 17 мар 2018 16:50

Sardukar написа:
Tiberius написа:
Sardukar написа:Не знам, защо феновете на Реал Мадрид тук са толкова комплексирани на тая тема. Все едно аз да рева, че РеалМ са фаворит срещу ЮВЕ. Голям праз, даже още по-добре.

А логиката с представянето в шампионата не е ли такава, че определя Ювентус, като фаворит в предстоящите двубои с Реал Мадрид. Ювентус са на първо място в класирането на Серия А ( с едни гърди напред пред Наполи), докато Реал Мадрид е трети на 20000 точки (както е написал Рейгъра) от Барса. Та, защо Реал Мадрид да е фаворит?

Бай Иване, за Англия Сити са отбор с традиции, но в ШЛ не са. Срещу Ливърпул са лек фаворит, но срещу Барса, Байерн или Ювентус няма как да бъдат. Сити все още не са отстранили сериозен отбор в турнира, че да им се дава такова предимство пред изброените от мен отбори. Нарочно не слагам Реал Мадрид, защото явно не сме мерило за класа според повечето анализатори във форума. :( :cry:

Някои хора е хубаво да правят разлика между мачовете за първенство и директни елиминации в ШЛ.

Ако ЮВЕ и Реал М играеха в едно и също първенство - да, защо не?
Някои хора е хубаво да четат едно мнение преди да го коментират :)

Аз всъщност съм съгласен с написаното от теб. Само не съм съгласен, че Сити са топ фаворит. Не бих ги сложил пред Барса, Байерн или Ювентус. На хартия и ПСЖ беше фаворит, но действителността показа друго.
"За побеждаващите няма лошо време". - Хенри IV

„Виждам светлина; надежда. Чувствам полъх; сила. Чувам песен; облекчение. Пуснете ги да минат, защото те са добре дошли“.

Потребителски аватар
ivan56
Мнения: 10814
Регистриран на: 02 май 2012 11:08
Местоположение: Бургас
Контакти:

Re: Шампионска лига - сезон (2017/18)

Мнениеот ivan56 » 17 мар 2018 17:14

Топ фаворит според букитата е Барселона, вашата болка(феновете на Реал) по скоро е, защо Сити се смята за фаворит а вие не.
И отговора е моментното състояние на отборите.
ПСЖ са си една разпасана команда със самовлюбени играчи играещи нещо като едно време в махалата "Лаком за гол" :lol:
Тука вече е с тризнаци Сиса :lol:
Drunken_Master написа:
SSS написа:Ти сам натъртваше,че си адски сериозния човек с тризнаци и си управител на гурме ресторан

това е от един друг форум,момчето тръгва да звъни на бившето ми работно място "за да докаже нещо"...

CSKA69
Мнения: 4453
Регистриран на: 23 ное 2012 16:35
Контакти:

Re: Шампионска лига - сезон (2017/18)

Мнениеот CSKA69 » 17 мар 2018 19:19

Топ фаворитът за спечелване на Шампионската лига е Реал Мадрид, това го повтарям от началото на турнира и си държа на него поради простата причина, че това е шампионът все пак, при това два пъти пореден ;) :idea: Мачовете с ПСЖ напълно потвърждават този статут - дори противникът да играе добре в определен период от сблъсъците с Мадрид, когато Реал вдигне оборотите, никой няма шанс 8-)
Изображение

Изображение

SilentKiller
Мнения: 2049
Регистриран на: 21 яну 2018 02:09

Re: Шампионска лига - сезон (2017/18)

Мнениеот SilentKiller » 17 мар 2018 20:37

Кога е другия 1/4финал на Севиля, че нещо не се сещам ? Помня 2008г. отпаднаха от Фенербахче след дузпи, 2010г. от ЦСКА Москва и 2017г. от Лестър и трите пъти на 1/8финал!

CSKA69, не се заричай! Юве всеки път ви пляска, когато са два мача на елиминация 1996,2003,2015, а и в групите 2008 пак ви нашляпаха в двата мача. :lol:

Потребителски аватар
matador
Мнения: 3822
Регистриран на: 30 дек 2011 18:18
Контакти:

Re: Шампионска лига - сезон (2017/18)

Мнениеот matador » 17 мар 2018 21:01

SilentKiller написа:Кога е другия 1/4финал на Севиля, че нещо не се сещам ? Помня 2008г. отпаднаха от Фенербахче след дузпи, 2010г. от ЦСКА Москва и 2017г. от Лестър и трите пъти на 1/8финал!

CSKA69, не се заричай! Юве всеки път ви пляска, когато са два мача на елиминация 1996,2003,2015, а и в групите 2008 пак ви нашляпаха в двата мача. :lol:

Севиля са били на 1/4 финал през 1958 година срещу Реал Мадрид :lol:

Потребителски аватар
Sardukar
Мнения: 19988
Регистриран на: 21 юни 2008 06:55
Местоположение: Карлово
Контакти:

Re: Шампионска лига - сезон (2017/18)

Мнениеот Sardukar » 17 мар 2018 21:43

Tiberius, извинявам се, мислих, че си визирал друго.
Всъщност няма да е правилно да има един топ фаворит - Ман Сити, Байерн М и Барса са в сходни позиции - почти сигурно шампиони (първите два на практика са) и могат да хвърлят всички сили в ШЛ. Към тях може да прибавим Реал М, но по други причини.
Мисля си, че за Севиля и Рома място на 1/4 е успех и към тях няма очаквания, напрежение или изискване на техните фенове. Всички знаем на каква подкрепа се радват Севиля, а италианците са си страстни хора. За тях би трябвало да е празник и да играят освободено.
Ливърпул имат работа за вършене в първенството на тоя етап. Мисля, че за тях най-лошия възможен съперник би бил Барселона, защото Бускетс е най-силен, когато го пресират. Поне така е на хартия. Ще е супер да направят един 1/2 финал и Коу да плаче :mrgreen:
На практика Пул при Клоп е отбор на силни контрасти. От перфектният мач могат да направят истински ужас. Имат потенциал, ясен план за игра и добър отборен дух, но понякога им липсва баланс и разнообразие. Индивидуалната класа на някои ключови позиции е спорна, макар да не е чак толкова зле (най-вече колкото се изкарва при лошите им резултати) Въпреки всичко имат впечатляващи цифри, особено като домакини. Искрено се надявам да отстранят МанСити, макар хич да не ги харесвам. Ливърпул са способни на всичко, което не е чак толкова хубаво, но и не е най-лошото.
[rimg]https://media.giphy.com/media/9vIL25IitVIoU/giphy.gif[/rimg]
[rimg]https://media.giphy.com/media/UuWYtmkzvT68w/giphy.gif[/rimg]
[rimg]https://media4.giphy.com/media/GCp2YAIRzqV9K/200.gif#19[/rimg]

Потребителски аватар
paceto
Мнения: 23667
Регистриран на: 19 фев 2009 20:36
Местоположение: Los Angeles, California, USA
Контакти:

Re: Шампионска лига - сезон (2017/18)

Мнениеот paceto » 27 мар 2018 18:53

УЕФА официално въведе някои големи промени в Шампионската лига и Лига Европа

Европейската футболна централа официално обяви въвеждането на няколко нови правила, които ще влязат в сила за следващите издания на Шампионската лига, Лига Европа и Суперкупата на Европа. Най-съществената от тези промени е добавянето на четвърта смяна, която може да бъде извършвана в продълженията на мачовете от елиминационните фази. Освен това всеки отбор ще може да разчита във финалните мачове за трите трофея на 12 резервни играчи, вместо на досегашните седем, които допълваха групата от 18 футболисти, записвани в разширения състав за конкретния двубой. С други думи - групата се увеличава на 23 играчи, които могат да бъдат използвани във финалните мачове. Това дава възможност на треньорите да имат по-голям избор в най-важните срещи на техните отбори за сезона.

Въвеждат се и нови начални часове. Повечето двубои в Шампионската лига ще започват в 22:00 часа българско време. По време на груповата фаза обаче две срещи във вторник и две в сряда ще стартират в 19:55 часа. Всички мачове от последния кръг ще се играят по едно и също време.

Срещите в Лига Европа до 1/8-финалната фаза включително ще започват в 19:55 и 22:00 часа. Двубоите от 1/4-финалите, 1/2-финалите и финала ще са с начален час 22:00.

Мачът за Суперкупата на Европа ще стартира по същото време. Тази година той ще се състои на 15 август в Естония.

След груповата фаза на Шампионската лига и Лига Европа всеки отбор ще може да картотекира трима нови играчи, без тяхното участие да зависи от това дали вече са записали минути в съответната надпревара. Това означава, че футболист, който е участвал в груповата фаза, но е трансфериран в друг клуб през януарския трансферен прозорец, може да играе в елиминационната фаза на турнира и за новия си тим, което до момента не беше разрешено.

Отбор, който е печелили три пъти поред Лига Европа, или е вдигал трофея общо пет или повече пъти, ще може да носи специална емблема на екипите си, както е и в Шампионската лига. За следващия сезон такова право ще има единствено Севиля, който е петкратен победител в надпреварата.

Потребителски аватар
doktora25
Мнения: 7866
Регистриран на: 29 окт 2011 21:55
Контакти:

Re: Шампионска лига - сезон (2017/18)

Мнениеот doktora25 » 27 мар 2018 19:16

Новите правила общо взето стават. Четвъртата смяна е чудесно решение. Може би добавянето на нов по-ранен час в груповата фаза на ШЛ се прави, за да се излъчват повече мачове. Предполагам че и трети на вечер ще се включи в пакета. На пръв поглед промяната на правилото за трансферите устройва повече големите риби, но пък и нашите евробойци продължаващи през пролетта в ЕКТ евентуално могат да се възползват в случаите когато на зима бъде продаден някой ключов играч да са им развързани ръцете при търсенето и привличането на заместник.
Единствено не ми харесва, че нищо не предприемат по отношение на видео повторенията.
Само Левски шампион!
Упамекано вън от Байерн!
Не на зимното часово време!
Не на здравния фашизъм!
Да на референдума за мир и суверенитет! Никога подлоги на САЩ!
Вън ПП, ИТН, ДБ, ГЕРБ и ДПС от България! Не на санкциите и цензурата!

pomiqr272
Мнения: 1730
Регистриран на: 24 ное 2015 15:41
Контакти:

Re: Шампионска лига - сезон (2017/18)

Мнениеот pomiqr272 » 27 мар 2018 19:42

Направо да направят мачовете от 23 часа и въобще да не ги гледам. Не, че съм се засилил да гледам груповата фаза, където фаворитите отбиват номера и продължаващите се знаят след жребия.

Потребителски аватар
doktora25
Мнения: 7866
Регистриран на: 29 окт 2011 21:55
Контакти:

Re: Шампионска лига - сезон (2017/18)

Мнениеот doktora25 » 27 мар 2018 19:59

CSKA69 написа:Топ фаворитът за спечелване на Шампионската лига е Реал Мадрид, това го повтарям от началото на турнира и си държа на него поради простата причина, че това е шампионът все пак, при това два пъти пореден ;) :idea: Мачовете с ПСЖ напълно потвърждават този статут - дори противникът да играе добре в определен период от сблъсъците с Мадрид, когато Реал вдигне оборотите, никой няма шанс 8-)

Аз това го бях казал още през август-септември. Тази година ще е така, а през следващата - не. И нищо почти не се е променило с изключение на един хубав човек, който имам честта да нося на аватара си. Той единствен може да те опровергае.
Само Левски шампион!
Упамекано вън от Байерн!
Не на зимното часово време!
Не на здравния фашизъм!
Да на референдума за мир и суверенитет! Никога подлоги на САЩ!
Вън ПП, ИТН, ДБ, ГЕРБ и ДПС от България! Не на санкциите и цензурата!


Върни се в “Архив”



Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 5 госта