Примера Дивисион - сезон (2017-18)

Модератори: paceto, kartago, SkArY_9, slavia_forever, vaskonti, Madridist

SilentKiller
Мнения: 2049
Регистриран на: 21 яну 2018 02:09

Re: Примера Дивисион - сезон (2017-18)

Мнениеот SilentKiller » 19 май 2018 12:25

Глупости на търкалета. Еспаньол не е създаден от каталунци, а от испански нещастници от Мадрид. Той е чужд имплант (анклав) в Барселона и Каталуния като цяло, тумор който трябва да бъде унищожен (дори и във физически смисъл, не само юридически :lol: ) за да не се разширява като типично раково образувание. Това е все едно турците да си учредят някой турски футболен клуб в чисто български град, или още по-удачен пример е Шкендия (Тетово) - албански клуб, в който даже надписа на емблемата е на албански, пък в Европа представят Македония и даже играха в ШЛ преди няколко години и когато бяха опердашени от Партизан, цяла Македония викаше за сърбите и се радваха, даже в домакинския мач македонците напълниха всички сектори и домакинския, а феновете на Шкендия опънаха албански знамена (същото е при феновете на Еспаньол, които разпъват испански знамена, а не каталунски) и викат че Каталуния била Испания... :lol:
П.П. Барселона наистина е интернационален клуб като всеки гранд, няма как да бъде етно-нацистки като Атлетик Билбао например, където не дават изобщо испанци да играят в отбора им, а само баски...Барса няма как да бъде подобен клуб, така че тия вметки за швейцареца са тъпи. Той човекът даже си е сменил името на каталунското Жоан Гампер иначе се е казвал Ханс Макс Ка́мпер, т.е. е приел каталунска идентичност !

Потребителски аватар
boys85
Мнения: 4182
Регистриран на: 03 дек 2008 16:42
Местоположение: Варна
Контакти:

Re: Примера Дивисион - сезон (2017-18)

Мнениеот boys85 » 19 май 2018 13:03

Мда, ето го испанският "нещастник от Мадрид", който с двама свои приятели създава Еспаньол: https://ca.wikipedia.org/wiki/%C3%80nge ... Dguez_Ruiz

Стига с тези митове и легенди, Еспаньол не са происпански клуб, а просто са аполитични и неутрални. За разлика от онези, които претендират, че са "повече от клуб" и са се политизирали до крайна степен. По време на създаването им не е имало абсолютно никакъв конфликт Каталуня-Испания, че да ги упрекваш за името, което дори е покаталунчено. Да не говорим, че в началото са играели с предимно каталунски играчи и са носели цветове в чест на човека, който е отблъснал френските нашествия в Каталуня. Химнът им е също 100% каталунски.

Иначе ето ги яките сепаратисти, които посрещат с почести Франко на собствения си стадион, но пък упрекват Еспаньол в национализъм. :lol:

Изображение

Plovdiv_1926
Мнения: 1228
Регистриран на: 05 май 2013 12:05
Контакти:

Re: Примера Дивисион - сезон (2017-18)

Мнениеот Plovdiv_1926 » 19 май 2018 13:08

Kaк човек, роден в Барслеона, ще бъде от Мадрид ми е много интересно :lol: :lol:

П.с Колегата горе по-обстойно го е обяснил, така че няма нужда и аз да пиша.
Един света, един света и черно-бяла е любовта...

SilentKiller
Мнения: 2049
Регистриран на: 21 яну 2018 02:09

Re: Примера Дивисион - сезон (2017-18)

Мнениеот SilentKiller » 19 май 2018 13:13

Àngel Rodríguez Ruiz - чист испанец е, трите имена са испански. Това къде е роден няма значение. Децата на българи родени в Германия или САЩ например също са българи. А този даже не си е и покаталунчил имената. По времето на фашиста Франко че даже до 1995г. името на отбора е Español, а не на каталунски Еspanyol. На Барселона също е променено името за да бъде на испански - Club de Fútbol Barcelona, a не както е оригиналното - Futbol Club Barcelona. Не се опитвай да извърташ нещата както ти изнася в полза на фашистите от Мадрид. Иначе както казах вече Барса не може да бъде като Атлетик Билбао и винаги е бил толерантен клуб към испанци и други чужденци извън Каталуния, това не е етно-нацистки клуб.

Plovdiv_1926 написа:Kaк човек, роден в Барслеона, ще бъде от Мадрид ми е много интересно :lol: :lol:

П.с Колегата горе по-обстойно го е обяснил, така че няма нужда и аз да пиша.

Невежа, говорим за националността му. Не пречи да е роден в Барселона и да е испанец по произход, както и обратното. Този може да е роден в Барселона, но родителите му са дошли от Мадрид. За останалите както казах вече са били мадридски бачкатори дошли да си изкарват хляба в богатата Барселона (Каталуния)! 8-)

Потребителски аватар
boys85
Мнения: 4182
Регистриран на: 03 дек 2008 16:42
Местоположение: Варна
Контакти:

Re: Примера Дивисион - сезон (2017-18)

Мнениеот boys85 » 19 май 2018 14:07

Баща му е от Гранада, Андалусия и е ректор на медицинския университет в Барселона. Друг от основателите на Еспаньол Octavi Aballí Aballí е роден в Матанзас, Куба, чиито родители поначало са с произход от Сан Фелиу де Гишолс, Каталуня и се връщат в Барселона, когато той е едва на 6 г. заради Кубинската война за независимост. Не открих родословното дърво на Lluís Roca Navarra, така че нека приемем, че той е мадридски бачкатор. :lol:

Потребителски аватар
1914.1902
Мнения: 32574
Регистриран на: 27 мар 2014 21:04
Skype: Нямам
Контакти:

Re: Примера Дивисион - сезон (2017-18)

Мнениеот 1914.1902 » 19 май 2018 16:34

Головите машини на Селта Яго Аспас и Максимилиано Гомес вкараха по две попадения днес срещу Леванте и натрупаха общо 40 гола в Ла Лига - 22 за Аспас и 18 за Макси.

Потребителски аватар
Furious_Monk
Мнения: 11011
Регистриран на: 27 авг 2015 14:25
Контакти:

Re: Примера Дивисион - сезон (2017-18)

Мнениеот Furious_Monk » 19 май 2018 17:05

Уругвай може да се окажат приятната изненада на това световно.

С Гомес като резерва на Суарес и Кавани, халфова линия Торейра, Весино, Федерико Валверде, Бентакур, двойката Хименес и Годин, както и Муслера на вратата.

Имат доста интересен състав.
Дали Кроос и Модрич все още са най-добрите? В сравнение с кого?
Анчелоти.

Потребителски аватар
rhaegar
Мнения: 43884
Регистриран на: 07 юни 2008 19:04
Skype: Имам.
Контакти:

Re: Примера Дивисион - сезон (2017-18)

Мнениеот rhaegar » 19 май 2018 17:47

Муслера е същия лимон като оня румънец Татарушано. Рефлекс, чат-пат добри спасявания и готовност да сбърка във всеки един момент.
Blue_Girl написа:Аз мисля, когато се налага


Изображение

Потребителски аватар
JimBeam
Мнения: 2970
Регистриран на: 02 сеп 2008 14:04
Контакти:

Re: Примера Дивисион - сезон (2017-18)

Мнениеот JimBeam » 19 май 2018 18:45

SilentKiller написа:Àngel Rodríguez Ruiz - чист испанец е, трите имена са испански. Това къде е роден няма значение. Децата на българи родени в Германия или САЩ например също са българи. А този даже не си е и покаталунчил имената. По времето на фашиста Франко че даже до 1995г. името на отбора е Español, а не на каталунски Еspanyol. На Барселона също е променено името за да бъде на испански - Club de Fútbol Barcelona, a не както е оригиналното - Futbol Club Barcelona. Не се опитвай да извърташ нещата както ти изнася в полза на фашистите от Мадрид. Иначе както казах вече Барса не може да бъде като Атлетик Билбао и винаги е бил толерантен клуб към испанци и други чужденци извън Каталуния, това не е етно-нацистки клуб.

Plovdiv_1926 написа:Kaк човек, роден в Барслеона, ще бъде от Мадрид ми е много интересно :lol: :lol:

П.с Колегата горе по-обстойно го е обяснил, така че няма нужда и аз да пиша.

Невежа, говорим за националността му. Не пречи да е роден в Барселона и да е испанец по произход, както и обратното. Този може да е роден в Барселона, но родителите му са дошли от Мадрид. За останалите както казах вече са били мадридски бачкатори дошли да си изкарват хляба в богатата Барселона (Каталуния)! 8-)


Спри да говориш глупости и си признай, че не си запознат с историята и си пишеш колкото да не заспиш. Човека ти дава куп факти и данни и ти продължаваш да си говориш едни и същи глупости като латерна. Ти си живееш в някакъв собствен и измислен свят и си вярваш на 1000% на това което пишеш и по този начин сам си чешеш егото. Ама то за такива хора си има дума и сам се сещаш каква е.

И не бягай от неудобните въпроси ми вземи коментирай отпадането на Барселона от Рома при 4:1 в Испания и боя който ви хвърли Леванте. :lol:

SilentKiller
Мнения: 2049
Регистриран на: 21 яну 2018 02:09

Re: Примера Дивисион - сезон (2017-18)

Мнениеот SilentKiller » 19 май 2018 19:10

SilentKiller написа:П.П. Другият въшльо да не се опитва да влиза в диалог с мен, с него не разговарям след като беше поставен на място. Точка по въпроса !

Самоцитирам се, дано го прочете гореписалото същество.


Върни се в “Архив”



Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 31 госта