Купа на африканските нации

Модератори: paceto, kartago, SkArY_9, slavia_forever, vaskonti, Madridist

Потребителски аватар
Udoji90
Мнения: 16749
Регистриран на: 03 юни 2008 14:34
Skype: udoji90
Местоположение: София
Контакти:

Re: Купа на африканските нации 2017

Мнениеот Udoji90 » 19 яну 2017 19:53

Алжир ги смятах за основен фаворит, а те правят опит да отпаднат още в груповата фаза. Днес специално паднаха доста нещастно - с автогол и несъществуваща (според мен) дузпа. Не съм им фен, ама със сигурност Тунис са ми доста по-антипатични.
Valencia, Arsenal, Pink Floyd, Alice In Chains...

Потребителски аватар
защо
Мнения: 4748
Регистриран на: 05 мар 2009 13:47
Контакти:

Re: Купа на африканските нации 2017

Мнениеот защо » 19 яну 2017 23:49

На мен, както обикновено, любимци се оказа, че ще ми бъдат Камерун. Единственият отбор от черните, които през цялото време знаят какво се опитват да направят. Разочароваха ме Гвинея Бисау, очаквах повече, след представянето на Янтра, ама те са си обикновени черни тъпунгери. И Египет, какъв отбор бяха, сега играят отпред за 0:0, отзад квото стане. Покрай Египет се сетих и за Мали, те пак играят най-безсмисленият футбол на първенството, с уговорката, че доста мачове не успях да ги гледам на живо, свалил съм си ги, ама чакат да им дойде времето. Събота следобед и неделя ще е голям кеф, с това, което съм събрал за гледане, футбол, различен от европейския, който ми е втръснал.
Когато Пенев говори, боговете си водят записки. Когато Пенев пърди, боговете си записват нотите.

nghcvth
Мнения: 3537
Регистриран на: 27 яну 2013 14:41

Re: Купа на африканските нации 2017

Мнениеот nghcvth » 20 яну 2017 15:43

Наистина мачовете са приятни за наблюдаване, няма го типичното за Европа тактическо надлъгване. Изгледах доста от срещите и най- тъпата беше Египет- Мали. За Гвинея- Бисау много ме е яд, че паднаха от Камерун. Но пък голът на Пикети Силва беше страхотен.
[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=t6qBKmtFgvA[/youtube]
"Maybe this world is another planet's hell."- Aldous Huxley

Потребителски аватар
Udoji90
Мнения: 16749
Регистриран на: 03 юни 2008 14:34
Skype: udoji90
Местоположение: София
Контакти:

Re: Купа на африканските нации 2017

Мнениеот Udoji90 » 20 яну 2017 17:32

Гвинея-Бисау не ги бях гледал досега и ми беше много любоптино. От видяното срещу Камерун ми оставиха впечатление, че са сравнително грамотен отбор. Жалко, че загубиха, но голът им може да се окаже най-добрият в целия турнир.
Valencia, Arsenal, Pink Floyd, Alice In Chains...

Потребителски аватар
Udoji90
Мнения: 16749
Регистриран на: 03 юни 2008 14:34
Skype: udoji90
Местоположение: София
Контакти:

Re: Купа на африканските нации 2017

Мнениеот Udoji90 » 20 яну 2017 22:49

Моите хора се вкараха в трудна ситуация и ще трябва да се измъкнат от нея с победа срещу наистина сериозен съперник, какъвто са Мароко. Ще бъде много интригуващ мач - действащият шампион срещу отбор, воден точно от треньора, който изведе "слоновете" до титлата.
Valencia, Arsenal, Pink Floyd, Alice In Chains...

nghcvth
Мнения: 3537
Регистриран на: 27 яну 2013 14:41

Re: Купа на африканските нации 2017

Мнениеот nghcvth » 20 яну 2017 23:26

Човекът на Мъри- Жуниор Кабананга пък вкара втория си гол днес. Хубав мач се получи.
"Maybe this world is another planet's hell."- Aldous Huxley

dido1302
Мнения: 662
Регистриран на: 07 юни 2011 19:53
Контакти:

Re: Купа на африканските нации 2017

Мнениеот dido1302 » 22 яну 2017 22:29

Ще повярвам, че съществуват чудеса, когато някой каже, че симпатизира на отбор от Северна Африка - тоест арабските отбори. Как пък за толкова турнира, когато и да е имало тема, макар и с малко коментари, не чух един да стиска палци на Тунис, Алжир, Египет, Мароко. Всичките пишещи сме все за африканските отбори, но в други теми ги наричаме - чернилки, кюнци и тн.. Явно арабите са ни антипатични по презумпция.

Потребителски аватар
Udoji90
Мнения: 16749
Регистриран на: 03 юни 2008 14:34
Skype: udoji90
Местоположение: София
Контакти:

Re: Купа на африканските нации 2017

Мнениеот Udoji90 » 22 яну 2017 22:57

Явно пропускът на Обамеянг на празна врата се оказа фатален. С изключение на първите 5 минути, в които Камерун не знаеха къде се намират, Габон така и не направиха почти нищо смислено. Даже с напредване на мача от поведението на отборите изглеждаше така все едно Камерун повече търсят победата. Е, в последната минута имаха късмет с гредата и послeдвалото спасяване на Ондоа, но според мен като цяло заслужаваха да не загубят.
Valencia, Arsenal, Pink Floyd, Alice In Chains...

Потребителски аватар
защо
Мнения: 4748
Регистриран на: 05 мар 2009 13:47
Контакти:

Re: Купа на африканските нации 2017

Мнениеот защо » 23 яну 2017 08:14

И в началото на второто полувреме ги натиснаха Габон, ама просто бяха слабички за Камерун. Жалко, играеха доста жив футбол, което си е екзотика за черните и ми харесваше да ги гледам. Ама, така или иначе, нямаха шанс да останат повече от още един мач.
Когато Пенев говори, боговете си водят записки. Когато Пенев пърди, боговете си записват нотите.

Потребителски аватар
защо
Мнения: 4748
Регистриран на: 05 мар 2009 13:47
Контакти:

Re: Купа на африканските нации 2017

Мнениеот защо » 23 яну 2017 08:21

dido1302 написа:Ще повярвам, че съществуват чудеса, когато някой каже, че симпатизира на отбор от Северна Африка - тоест арабските отбори. Как пък за толкова турнира, когато и да е имало тема, макар и с малко коментари, не чух един да стиска палци на Тунис, Алжир, Египет, Мароко. Всичките пишещи сме все за африканските отбори, но в други теми ги наричаме - чернилки, кюнци и тн.. Явно арабите са ни антипатични по презумпция.

Нямаме нищо против арабите, просто черните са по-атрактивни. На мен ми харесват тунизийците, те са хем по-агресивни, хем по-големи индивидуалисти от другите араби, много интересен стил имат, ама нямат класа за големи подвизи, общо взето.
Когато Пенев говори, боговете си водят записки. Когато Пенев пърди, боговете си записват нотите.


Върни се в “Футбол - Свят”



Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 21 госта