Висша лига (сезон 2023/2024)

Модератори: paceto, kartago, SkArY_9, slavia_forever, vaskonti, Madridist

drvasko98
Мнения: 7078
Регистриран на: 24 мар 2008 23:34
Контакти:

Re: Висша лига (сезон 2023/2024)

Мнениеот drvasko98 » 07 май 2024 07:55

Палас 4-0, Брентфорд 4-0, Борнемут 0-3, Ливърпул 7-0, 4-0, 0-5, Уотфорд 4-1, Сити 6-3, 4-1, 0-3, Брайтън 4-0, 1-3, 1-2, 1-0. Добавяме страшилища като Йънг бойс, Копенхаген и Галатасарай.
Посмешището на ВЛ.

Потребителски аватар
locke
Мнения: 1834
Регистриран на: 13 юли 2014 12:00
Контакти:

Re: Висша лига (сезон 2023/2024)

Мнениеот locke » 07 май 2024 09:12

Изображение
ViscaBarca написа:Байерн ще ни пусне аванта...не е в техен интерес да имат враг в наше лице!

kingofpop написа:По-вероятно да изчукам Мис Свят отколкото Челси да елиминират Байерн

smoothc написа:Наполи.
Да си спретнат с Ман Сити един "Небесносин плешив" финал?

:lol: :mrgreen:

Потребителски аватар
smoothc
Мнения: 14727
Регистриран на: 12 окт 2010 17:04
Контакти:

Re: Висша лига (сезон 2023/2024)

Мнениеот smoothc » 07 май 2024 11:19

На всички нива се изясниха сценариите на финалната права.
Иначе единствените сигурни позиции са тази на Шефилд Юн(20) и Ливърпул(3).

На теория най-големите провали биха били:
- Астън Вила да изпусне 4-то място
- Тотнъм да завърши извън ТОП 6

Челси изведнъж станаха фаворит за 6-то място, заради по-трудната програма на Нюкасъл, макар и да им водят с 2 точки.
Ман Юнайтед пък се сринаха на 8-то място и така мачът с Арсенал се явява ключов за запазване на шансовете за участие в ЕКТ.
В този ред на мисли ще е голям кеф от моята камбанария - хем да препънем Арсенал, хем да запазим и шансове за ЕКТ!
Също при перфектни обстоятелства - искам да видя как Арсенал ще скимтят Тотнъм да им ударят едно рамо срещу Сити.
Схемата като цяло е следната - препъваме Арсенал, като порядъчни съседи Фулъм и Тотнъм "хвърлят всичко" в полза на Арсенал и гейм оувър за подскачащия "Лего Пеп"(Артета).
Някой може да контрира: "Ами Ман Юнайтед какво полза имат да препъват Арсенал в полза на градския съперник?"
В случая се борим за ЕКТ и отделно, че загубата от Палас беше поредният чутов резил в последните седмици, така че...
Даже като се замисля, макар и ФА Къп да е възможност за ЕКТ, за моя пъклен план стана и по-добре че загубихме от Палас така, понеже ако бяхме били което щеше да е супер, но просто страхът от провал щеше да е по-малък.
Последна промяна от smoothc на 07 май 2024 11:27, променено общо 1 път.

Потребителски аватар
rhaegar
Мнения: 44073
Регистриран на: 07 юни 2008 19:04
Skype: Имам.
Контакти:

Re: Висша лига (сезон 2023/2024)

Мнениеот rhaegar » 07 май 2024 11:25

Теб не те ли е малко срам да коментираш отборите, които се борят за титлата?
Blue_Girl написа:Аз мисля, когато се налага


Изображение

Потребителски аватар
Udoji90
Мнения: 16857
Регистриран на: 03 юни 2008 14:34
Skype: udoji90
Местоположение: София
Контакти:

Re: Висша лига (сезон 2023/2024)

Мнениеот Udoji90 » 07 май 2024 11:27

Как не се спря с глупостите обаче... Лего Пеп, вика. Да не си в детската градина случайно? :roll: И не знам защо си мислиш, че Сити много ги бърка кого и дали ще спънете вие. :lol: Те като си вземат всички оставащи мачове, Арсенал не ги интересуват. Ако питаш мен, в прав текст ти казвам, че предпочитам загуба/равен с Юнайтед и 4-5 точки зад Сити, отколкото победи в последните 2 срещи и 2 точки зад Сити. Вторият вариант би оставил по-кофти усещане у мен лично. При първия сценарий единственият проблем е, че няма да можем да им затворим устите на такива като теб. :lol:
Valencia, Arsenal, Pink Floyd, Alice In Chains...

Потребителски аватар
smoothc
Мнения: 14727
Регистриран на: 12 окт 2010 17:04
Контакти:

Re: Висша лига (сезон 2023/2024)

Мнениеот smoothc » 07 май 2024 11:38

Теб не те ли е малко срам да коментираш отборите, които се борят за титлата?

Като фен на отбор-рекордьор, имам най-малкото морално право да го правя :P

Как не се спря с глупостите обаче

Да, пресолявам леко манджата, ама пак повтарям - адмирации за Арсенал, за работата на Артета и т.н., но в тази битка съм за по-симпатичният ми треньор(Пеп) и отбор(независимо че са Ман Сити).
Артета като физиономия и изблици ми е противен, а що се отнася до "Лего Пеп" - в Redcafe го наричат така, което не е далеч от истината като цяло.
Толкова да иска да се докаже/излезе от сянката на Гуардиола, направо е като обсебен.
И затова искам да ви препънем и да се насладя косвено и на нервния срив, който ще получи на Олд Трафорд.
Честно казано към умерен оптимист.
Някои дори започнаха да предричат дори и погром/убедителна победа за Арсенал, което технически звучи разумно, няма какво да се заблуждаваме, но все пак вярвам че Тен Хаг макар и до покори доста дъна, има силите по подобие на Ливърпул - да направи нещо добро в случая.
Последна промяна от smoothc на 07 май 2024 11:45, променено общо 1 път.

RMCF
Мнения: 2229
Регистриран на: 28 апр 2016 17:59
Контакти:

Re: Висша лига (сезон 2023/2024)

Мнениеот RMCF » 07 май 2024 11:45

81 допуснати гола тоя сезон за Юнайтед, а с оглед на предстоящите съперници до края на сезона нищо чудно и да стигнат 100. Де Хеа ще да е виновен. :lol: :lol:

Потребителски аватар
smoothc
Мнения: 14727
Регистриран на: 12 окт 2010 17:04
Контакти:

Re: Висша лига (сезон 2023/2024)

Мнениеот smoothc » 07 май 2024 12:02

RMCF написа:81 допуснати гола тоя сезон за Юнайтед, а с оглед на предстоящите съперници до края на сезона нищо чудно и да стигнат 100. Де Хеа ще да е виновен. :lol: :lol:

Гарантирам, че няма да са повече от 90 гола(в най-лошия случай).
Да, с Де Хея щяха да са отдавна минали 100, на фона на тактическите указания и цялостното представяне в дефанзивен план, както и това че той е доста лабилен психически и страхлив при високите топки и т.н.
С този наш център и сбъркани често указания/тактика на Тен Хаг - само заради Онана не сме минали не 100, ами 120+ гола според очакванията.
Да, и той имаше вина в някои моменти, неизбежно е, но в крайна сметка си остава в Топ 3 на най-висок процент спасявания във ВЛ.
В Топ 3 е и по показател high claims, който е много важен и характерен за добрите вратари принципно.

Това че Арсенал, Ман Сити и Ливърпул на хартия имат почти два пъти по-малко допуснати голове, означава главно че имат по-добри указания и стабилност в центъра.
Иначе Райя, Едерсон и Алисон/Келъхър са много слаби тази година, а за средно по 2-3 удара които им се отправят на мач, даже е ужасяващо че имат и под 70% успеваемост.
Щом в текущите си отбори са толкова зле, при все и доминиращия стил, аз лично бих бил бесен.
Неслучайно ако сте забелязали, в 9/10 случая като понапънеш повечко Сити, Ливърпул и Арсенал - поддават яко.
И аз ще имам много сухи мрежи, ако ми стрелят във вратата по 1-2 пъти на мач.
Гледайте как са дошли сухите мрежи, а не колко са!

Онана не се слави като някакъв супер шутстопър, има други предимства, които обаче трудно могат да изпъкнат при нашия стил.
И въпреки това, той е технически основната причина да сме все още в борбата за ЕКТ и финала за ФА Къп.
Онана, Хари, Дало, Бруно, Мейну, Скот, Гарначо и Рамсус донякъде - това са най-адекватните ни играчи този сезон.
Не съм гледал статистика, едва ли са много мачовете в които всички са били заедно титуляри, но съм убеден че няма как да загубим мач с тези 8 футболисти на терена.
Аз съм като цяло доволен от повечето играчи, но указанията и ината на Тен Хаг като цяло провалят цялата работа.

Иначе, каквото и да се случи с Тотнъм, адмирации и за Емери също така, но Андже е абсолютният мениджър на сезона, който надскочи 5 пъти възможностите на този отбор, който беше напуснат и от топ голмайстора за последните 10 години Кейн.
69 гола без Кейн = не мога да намеря точната дума, за да изразя стойността на постижението.
Космическо чудо, без алтернатива!

Capitane5Puyol
Мнения: 472
Регистриран на: 19 мар 2024 18:43

Re: Висша лига (сезон 2023/2024)

Мнениеот Capitane5Puyol » 07 май 2024 13:39

drvasko98 написа:Палас 4-0, Брентфорд 4-0, Борнемут 0-3, Ливърпул 7-0, 4-0, 0-5, Уотфорд 4-1, Сити 6-3, 4-1, 0-3, Брайтън 4-0, 1-3, 1-2, 1-0. Добавяме страшилища като Йънг бойс, Копенхаген и Галатасарай.
Посмешището на ВЛ.

Не всички от тези резултати са при Тен Хаг, но общо взето си е провал престоя му в Ман. Ю. Една Карабао къп и 3то място - класиране в ШЛ+ 2 финала за ФА къп. Твърде малко. П.С. Онана се оказа по-голям шаран от Де Хея. :)
Барса и Лудогорец але, алеее...

Потребителски аватар
locke
Мнения: 1834
Регистриран на: 13 юли 2014 12:00
Контакти:

Re: Висша лига (сезон 2023/2024)

Мнениеот locke » 07 май 2024 14:23

С оглед на програмата докрая, вероятно ще си вземем мачовете и ще се класираме за "престижния" турнир лига на купите или нещо такова :mrgreen: което ще е не лош завършек на обречения ни сезон. Догодина като нямаме толкова контузии, ще обиграваме там децата
ViscaBarca написа:Байерн ще ни пусне аванта...не е в техен интерес да имат враг в наше лице!

kingofpop написа:По-вероятно да изчукам Мис Свят отколкото Челси да елиминират Байерн

smoothc написа:Наполи.
Да си спретнат с Ман Сити един "Небесносин плешив" финал?

:lol: :mrgreen:


Върни се в “Футбол - Свят”



Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 14 госта