Новакът в Бундеслигата Хамбургер ШФ взе под наем вратаря на Байерн Мюнхен Даниел Перец, предаде ДПА. 25-годишният футболист подписа договор за преотсъпване за един сезон, съобщиха от клуба от Хамбург.
"Даниел е завършен футболист, който защитава много храбро вратата и зоната си, като има силна психика", коментира спортният директор на Хамбургер Клаус Коста. Той ще бъде конкуренция на Даниел Хойер за титулярен вратар през новия сезон. Хамбургер направи трансфера, защото вторият вратар на тима Матео Раб премина в Унион Берлин.
Перец се присъедини към Байерн Мюнхен през 2023, но има само седем мача в Бундеслигата, Шампионската лига и за Купата на Германия. Той не успя да се пребори с конкуренцията на Мануел Нойер и Йонас Урбиг.
Раздялата с Даниел Перец развързва ръцете на Байерн да привлече като трети вратар футболиста на българския шампион Лудогорец Хендрик Бонман, който е играл през кариерата си за Борусия Дортмунд, както и за градския съперник Мюнхен 1860.
,fit(968:545)&format=webp)
Лийдс още повече подсили конкуренцията на Илия Груев
Новакът в Премиър лийг Лийдс обяви своето шесто ново попълнение през това лято, а именно полузащитникът Антон Щах, който пристига с трансфер от Хофенхайм на стойност от поне 20 млн. евро. Договорът на германеца е за четири сезона.
Пристигането на Щах още повече засилва конкуренцията на българския национал Илия Груев, след като преди няколко дни Лийдс обяви привличането и на Шон Лонгстаф от Нюкасъл. 26-годишният играч изкара два сезона в Хофенхайм след присъединяването си от Майнц 05, който получи 11 млн. евро за него. През този период той изигра общо 71 мача с 4 гола и 6 асистенции. Опорният халф дори стигна до националния отбор на Германия, за който изигра 2 срещи през 2022 година.
,fit(968:545)&format=webp)