Висша лига (сезон 2023/2024)

Модератори: paceto, kartago, SkArY_9, slavia_forever, vaskonti, Madridist

Потребителски аватар
miro_rz
Мнения: 15234
Регистриран на: 04 авг 2011 17:31
Местоположение: peterborough city
Контакти:

Re: Висша лига (сезон 2023/2024)

Мнениеот miro_rz » 20 май 2024 20:27

rhaegar написа:Аз съм от останалите 16%, нито едно от двете не ме вълнува особено :lol:

Горд съм, че познавам човек от тези 15.89%. :mrgreen:
Изображение

Потребителски аватар
miro_rz
Мнения: 15234
Регистриран на: 04 авг 2011 17:31
Местоположение: peterborough city
Контакти:

Re: Висша лига (сезон 2023/2024)

Мнениеот miro_rz » 20 май 2024 20:33

Тука сте клавиетурни гурута само. След 6 години обикаляне из УК ще ви кажа, че по—обичани отбори от Ливърпул, Манчо, Арсенал и Челси няма. Фенове имат из цяла Англия. УХ и Тотнъм имат предимно в Лондон, Сити в Манчестър, а Евъртън в Ливърпул.
Изображение

Потребителски аватар
rhaegar
Мнения: 44136
Регистриран на: 07 юни 2008 19:04
Skype: Имам.
Контакти:

Re: Висша лига (сезон 2023/2024)

Мнениеот rhaegar » 20 май 2024 22:52

THE G.A.M.E написа:
ivan56 написа:Точно пък фен на Челси, да се подиграва за фенове. :)
Вас в Лондон не ви броят за живи :mrgreen:
Истината е, че и Сити и Челси, имат повече фенове в чужбина, от колкото у дома. :lol:
Сега, спор няма, че Челси е зад Арсенал и Тотнъм по фенове в Лондон. Долу-горе са на едно ниво с У.Х. дори.
"Щпорите" си пълнят всеки мач 60 хилядният стадион, докато Челси едвам събира 40-на хил.
Но и Сити е далеч като популярност в Манчестър и региона от Юнайтед. В миналото може и да е имало някакъв паритет, но на всякъде е така - глорихънтарите си скат победи и трофеи.
Още една подобна декада и "Небесносините" ще обърнат %-тите.

Инак Челси и Сити, ако играят на 80 хилядни стадиони в САЩ или Азия, на всеки мач ще се пръскат по шефовете ... :)


Колко глупости си написал в два абзаца, не е истина направо.
Blue_Girl написа:Аз мисля, когато се налага


Изображение

Потребителски аватар
Soulen
Мнения: 9149
Регистриран на: 24 мар 2011 21:12
Контакти:

Re: Висша лига (сезон 2023/2024)

Мнениеот Soulen » 20 май 2024 22:59

Челси глобално е твърдо в топ 10 по популярност в световен мащаб. От Англия само Юнайтед е твърдо пред нас.
Sisi 1914 написа:Иначе Ливърпул показа с играта си как се побеждава лидера във Вл.
Честито на всички, които подкрепят отбора от Бирмингам!
:P

Потребителски аватар
Soulen
Мнения: 9149
Регистриран на: 24 мар 2011 21:12
Контакти:

Re: Висша лига (сезон 2023/2024)

Мнениеот Soulen » 20 май 2024 23:07

https://www.novsport.com/evropeyski-fut ... rskiya-fen

В България Челси е втория най-подкрепян английски отбор след Юнайтед. Според някои анкети е дори първи. От поне 15-20 години имаме страшно много фенове тук, повече от на Ливърпул и Арсенал категорично. Просто бяхме отбора, счупил статуквото на грандовете, както и първия силен син отбор, тоест фенове на Левски, подкрепят и Челси. Сити може и повече трофеи вече да има, но са далече от Челси.
Sisi 1914 написа:Иначе Ливърпул показа с играта си как се побеждава лидера във Вл.
Честито на всички, които подкрепят отбора от Бирмингам!
:P

Потребителски аватар
rhaegar
Мнения: 44136
Регистриран на: 07 юни 2008 19:04
Skype: Имам.
Контакти:

Re: Висша лига (сезон 2023/2024)

Мнениеот rhaegar » 20 май 2024 23:19

Soulen написа:Челси глобално е твърдо в топ 10 по популярност в световен мащаб. От Англия само Юнайтед е твърдо пред нас.


Дори не става въпрос за глобален мащаб. Аз съм убеден, че в Лондон само Арсенал може да има повече фенове от Челси, сред по-младото поколение със сигурност сме първи. Тия глупости за Уест Хям и Тотнъм не знам как може да ги напише някой с ясно съзнание. Тотнъм пълнят 60к стадион, защото имат такъв, ако Челси има същия все едно ще остане празен. Но дори това не е индикация, Лондон е мегаполис, винаги ще се намерят всякакви хора да отидат на мач.
Blue_Girl написа:Аз мисля, когато се налага


Изображение

Потребителски аватар
Udoji90
Мнения: 16885
Регистриран на: 03 юни 2008 14:34
Skype: udoji90
Местоположение: София
Контакти:

Re: Висша лига (сезон 2023/2024)

Мнениеот Udoji90 » 20 май 2024 23:24

Абе, не знам дали е глупост. Познавам човек, който е живял в Лондон, доста е интелигентен и със сигурност не дрънка небивалици наизуст. Той самият, макар и почитател на Челси, ми е казвал, че в рамките на града Тотнъм и УХ имат най-много почитатели.
Valencia, Arsenal, Pink Floyd, Alice In Chains...

Потребителски аватар
ivan56
Мнения: 10918
Регистриран на: 02 май 2012 11:08
Местоположение: Бургас
Контакти:

Re: Висша лига (сезон 2023/2024)

Мнениеот ivan56 » 20 май 2024 23:26

Soulen написа:Челси глобално е твърдо в топ 10 по популярност в световен мащаб. От Англия само Юнайтед е твърдо пред нас.


+ Ливърпул и Сити съдейки по социални мрежи.
https://jobsinfootball.com/blog/most-su ... the-world/

Едва ли има точен анализ, кой колко фенове има.
Но да се говори за който и да е от клубовете в Англия, че няма фенове, може да го напише някой
лапелар, който си няма на идея за фенската култура на Острова.
Пп. Наближава ли радостния момент.
Тука вече е с тризнаци Сиса :lol:
Drunken_Master написа:
SSS написа:Ти сам натъртваше,че си адски сериозния човек с тризнаци и си управител на гурме ресторан

това е от един друг форум,момчето тръгва да звъни на бившето ми работно място "за да докаже нещо"...

Потребителски аватар
Udoji90
Мнения: 16885
Регистриран на: 03 юни 2008 14:34
Skype: udoji90
Местоположение: София
Контакти:

Re: Висша лига (сезон 2023/2024)

Мнениеот Udoji90 » 20 май 2024 23:32

Иначе по въпроса с трансферите на Пеп мисля, че Венгер малко се е изхвърлил. Бернардо си къртеше и в Монако, на Родри качествата му личаха още във Виляреал, Де Бройне беше много силен футболист и във Волфсбург. Със сигурност станаха звезди в Сити, ама чак да са били "ordinary players" преди това - не мога да се съглася с подобно твърдение. Особено пък да говори как едва ли не никой не ги е знаел. Който следи топ първенствата, е бил наясно кои са и какви качества имат. Иначе за Аке и Аканджи и аз честно казано не очаквах толкова добре да паснат на нивото на Сити.
Извън споменатите имаше и други трансфери на футболисти, които вече бяха показали много добро ниво в други силни отбори от топ първенствата: Диас, Лапорт, Марез, Гюндоган, Сане, Уокър, Гвардиол... Със сигурност изпускам някого.
Последна промяна от Udoji90 на 20 май 2024 23:40, променено общо 2 пъти.
Valencia, Arsenal, Pink Floyd, Alice In Chains...

Потребителски аватар
Red_Neck
Мнения: 13849
Регистриран на: 08 яну 2013 10:05
Skype: armenski_pop.bg
Контакти:

Re: Висша лига (сезон 2023/2024)

Мнениеот Red_Neck » 20 май 2024 23:32

В наши дни не е важно колко фена имаш по света, а колко приходи от мърч генерираш.
За 2023 данните за ВЛ са:
Ливърпул 113М
Манчо 111М
Арсенал 76М
Челси 74М
Тотнъм 63
Над тях са Барса 153М
Реал 132М
Байерн 126М
+ ПСЖ 83М
Другото са празни приказки.
"Левски срещу мракобесието - борба на волята срещу системата, доброто срещу злото! Това е заложено при нас. Отборът на народа срещу апарата, най-общо казано."
Из размислите на един „Дисидент“, или Как отборът на МВР и ДС пребори комунизма.


Върни се в “Футбол - Свят”



Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 3 госта