Първа Бундеслига (сезон 2022/2023)

Модератори: paceto, kartago, SkArY_9, slavia_forever, vaskonti, Madridist

Потребителски аватар
1914.1902
Мнения: 32562
Регистриран на: 27 мар 2014 21:04
Skype: Нямам
Контакти:

Re: Първа Бундеслига (сезон 2022/2023)

Мнениеот 1914.1902 » 23 мар 2023 23:58

kingofpop написа:
1914.1902 написа:Резултатите в Бундеслигата май го прецакаха, иначе в ШЛ е отличен през този сезон. Но е възможно да има и вътрешни проблеми в клуба.

Некадърник с 8-0-0 в ШЛ и играл срещу Интер, ПСЖ и Барселона? Допуснал 2 гола само от Пилзен. Ей такъв некадърник искам и в Реал да дойде. :D


Човек, ние играехме с ПИКЕ, как да не ни бият :D :D

ПСЖ бяха с контузени и трите си звезди, така че този мач да се дава за пример си е направо нелепо.


В кой от двата мача игра Пике, може ли да пуснеш видео, за да се убедим в думите ти?

Потребителски аватар
miro_rz
Мнения: 15048
Регистриран на: 04 авг 2011 17:31
Местоположение: peterborough city
Контакти:

Re: Първа Бундеслига (сезон 2022/2023)

Мнениеот miro_rz » 24 мар 2023 06:54

Беше въпрос на време физкултурника да бъде натирен!
Пожелавам си Дортмунд шампион, Байерн с КЕШ и Шалке да се спаси. Нека да има баланс. :)
Изображение

Потребителски аватар
1914.1902
Мнения: 32562
Регистриран на: 27 мар 2014 21:04
Skype: Нямам
Контакти:

Re: Първа Бундеслига (сезон 2022/2023)

Мнениеот 1914.1902 » 24 мар 2023 10:49

Според информациите е имало сериозни проблеми между Нагелсман и ръководството на Байерн, а освен това някои играчи вече не са имали доверие на тактическите подходи на треньора. Според шефовете на клуба специалистът не е допринесъл достатъчно за развитието в играчите на отбора - както звездите в отбора, така и младите таланти.

Ръководителите на Байерн са останали неприятно изненадани и от решението на Нагелсман да отиде на ски ваканция през паузата, вместо да работи с тима. Тези неща също са допринесли за решението за уволнението на специалиста, още повече че тепърва предстоят важните мачове за баварците през сезона - двубоят с Борусия (Дортмунд) в Бундеслигата и мачовете с Манчестър Сити в Шампионската лига.

Потребителски аватар
rhaegar
Мнения: 43881
Регистриран на: 07 юни 2008 19:04
Skype: Имам.
Контакти:

Re: Първа Бундеслига (сезон 2022/2023)

Мнениеот rhaegar » 24 мар 2023 11:25

Те ако си мислят че с Тухел няма да се изпокарат, имам лоши новини за тях.
Blue_Girl написа:Аз мисля, когато се налага


Изображение

Потребителски аватар
1914.1902
Мнения: 32562
Регистриран на: 27 мар 2014 21:04
Skype: Нямам
Контакти:

Re: Първа Бундеслига (сезон 2022/2023)

Мнениеот 1914.1902 » 24 мар 2023 11:32

То и с Флик се изпокараха, сега с Нагелсман, най-вероятно и с Тухел.

Потребителски аватар
doktora25
Мнения: 7867
Регистриран на: 29 окт 2011 21:55
Контакти:

Re: Първа Бундеслига (сезон 2022/2023)

Мнениеот doktora25 » 24 мар 2023 18:47

Принципно бях за Клоп или Тухел в Байерн, мисля че Тухел много добре ще се справи - изповядва едновременно атрактивен и печеливш футбол. До преди 1 месец бях и за уволнението на Нагелсман, но победата над ПСЖ ме накара да искам да му се даде време до края на сезона. Ще се питаме какво щеше да се случи ако бе останал. Най-брутално би било да поеме в близките седмици Челси. Не смея да го критикувам за почивката. След тежки събития (в случая резултати с лоша игра) и предвид дългата двумесечна серия предстоящи важни мачове, всеки с тежестта на финал в цикъл сряда-събота най-необходимото на играчите и треньора е да се възстановят физически и психически и да си избистрят главите. "Работа" в тягостна обстановка няма да им помогне.
Само Левски шампион!
Упамекано вън от Байерн!
Не на зимното часово време!
Не на здравния фашизъм!
Да на референдума за мир и суверенитет! Никога подлоги на САЩ!
Вън ПП, ИТН, ДБ, ГЕРБ и ДПС от България! Не на санкциите и цензурата!

Потребителски аватар
1914.1902
Мнения: 32562
Регистриран на: 27 мар 2014 21:04
Skype: Нямам
Контакти:

Re: Първа Бундеслига (сезон 2022/2023)

Мнениеот 1914.1902 » 24 мар 2023 21:48

Германският шампион Байерн Мюнхен уволни Юлиан Нагелсман и назначи на Томас Тухел за старши треньор

Германският футболен шампион Байерн Мюнхен потвърди, че се разделя със старши треньора Юлиан Нагелсман с незабавен ефект и привлича Томас Тухел за негов наследник, съобщава ДПА.

35-годишният Нагелсман пристигна в Мюнхен през 2021 година от РБ Лайпциг, наследявайки Ханзи Флик с петгодишен договор до 2026 година. С баварците той спечели Бундеслигата през миналия сезон, но сега Байерн е втори след Борусия Дортмунд, на когото е домакин в следващия си мач от Бундеслигата на 1 април.

Това ще бъде първи мач за бившия треньор на Борусия Дортмунд Тухел, който спечели Шампионската лига с Челси, и се е съгласил на контракт до 2025 година с "баварците".

От клуба съобщиха, че той ще започне тренировки с тима в понеделник.

Байерн също се изправя пред тежък четвъртфинал в Шампионската лига срещу английския първенец Манчестър Сити, който е воден от бившия треньор на Байерн Пеп Гуардиола.

Германия ще играе с двама нападатели в контролата срещу Перу

Никлас Фюлкруг ще започне титуляр, тъй като ще сформира нападателна двойка с Тимо Вернер в приятелския мач на Германия срещу Перу в събота, съобщава ДПА.

Треньорът Ханзи Флик обяви решението си на пресконференция днес и добави, че намерението му е да създаде "огромно присъствие" в наказателното поле на съперника.

Фюлкруг влезе от пейката в първите си четири мача за Бундестима преди и по време на Световното първенство в Катар, отбелязвайки три гола. Вернер от РБ Лайпциг пропусна Мондиала в Катар, където Германия отпадна в груповата фаза, поради контузия.

Флик каза, че ще промени халфова линия около капитана Йозуа Кимих и ще играе с двама опорни полузащитници и двама офанзивни.

Той потвърди, че Марк Андре Тер Щеген от Барселона ще бъде на вратата срещу Перу и във вторник срещу Белгия в отсъствието на Мануел Нойер, който е контузен.

Германия има за цел да се възстанови от провала на Световното първенство, за да играе отново ролята на фаворит на Евро 2024, който ще се проведе в Германия.

Флик и Кимих определиха победата срещу Перу като "най-важната цел", която също ще помогне да си върнат феновете, които обърнаха гръб на отбора напоследък.

"Надявам се, че сме научили уроците от миналите турнири и години", каза Кимих, който е капитан в отсъствието на Нойер.

"В крайна сметка победите са всичко, което се брои. Трябва да се върнем на предишното ниво. Трябва да печелим мачове отново. Имахме твърде много равенства и двубои, които не спечелихме", добави той.

Отборът на Флик се класира директно за Евро 2024 като домакин, а треньорът каза, че ще използва петте приятелски срещи през март и юни, за да експериментира, преди да започне "фина настройка на състава" след септември. Отборът включва седем дебютанти, тъй като Флик се стреми към повече дълбочина и е обещал на всички тях да играят в двете предстоящи срещи.

Потребителски аватар
pomiqrat
Мнения: 17569
Регистриран на: 20 юни 2009 14:57
Контакти:

Re: Първа Бундеслига (сезон 2022/2023)

Мнениеот pomiqrat » 25 мар 2023 17:29

С кои футболисти от титулярния съства щеше да ртаботи? Някакви тъпотии.
2 000 и пак ми задай същия въпрос.

Става въпрос за 1989 г. :lol: :oops: :lol:
Drunken_Master написа:а доходът на глава от населението - 7500 долара годишно (повече, отколкото през 2011 г.)


Drunken_Master написа:България щеше да е 50-60 млн., ако не бяхме под Османско робство.

Потребителски аватар
Furious_Monk
Мнения: 11011
Регистриран на: 27 авг 2015 14:25
Контакти:

Re: Първа Бундеслига (сезон 2022/2023)

Мнениеот Furious_Monk » 25 мар 2023 22:00

Шибани страхливци, пак ще ви бием когато дойде времето... колкото и да сте способни, вашата пресметливост се бори с необходимата лудост.


Въпрос на време е да видите лудостта, от която дори цифровата логика се страхува...
Толкова ли бе страх, че Тухел може да дойде в Реал, че се отказахте от проекта си...Много извинения, малко мъжество...

Няма да ви простим, това което направихте...честито прецакване, щом искате, ще видите тъмната страна...
Дали Кроос и Модрич все още са най-добрите? В сравнение с кого?
Анчелоти.

Потребителски аватар
doktora25
Мнения: 7867
Регистриран на: 29 окт 2011 21:55
Контакти:

Re: Първа Бундеслига (сезон 2022/2023)

Мнениеот doktora25 » 26 мар 2023 10:31

Гадно е спрямо Нагелсман от морална гледна точка, макар че колко да е гадно като ще си получава заплатата още 2 години без да работи? Има го в играта това когато искаме някого много да се опитаме да изпреварим другите желаещи и в това няма нищо лошо. Не мисля че прецакваме някого конкретно, при положение че бе спряган и за Реал, и за Тотнъм, и за ПСЖ. А пък за Реал се говори и за Зидан, и за Почетино, и за Гласнер, макар че ако вземете ШЛ нищо чудно Анчелоти да остане.

Проект? Кой точно е проектът? Освен личното желание на Нагелсман да наложи схемата с трима в защита друг не виждам. Толкова много играчи бяха взети за толкова пари. И какво се получи? Мане не показва и 60% от това, за което бе купен и се очакваше от него. Гравенберг - пълна катастрофа, а дойде със статут на холандски национал с голяма перспективност. На всичкото отгоре освен него имаме само Кимих и Горецка халфове, но и за №3 не може да се наложи и се налага преквалификацията на Сане или Мусиала, на които не им е там мястото. Не знам с какви намерения от ръководството бяха привлечени Тел и Блинд, но и те по повече от 7-8 минути на мач не правят. От новите единствено Де Лихт се наложи титуляр и то след много дълъг период на аклиматизация. И Зомер. След същия този дълъг период и Мазрауи започна да получава повече минути, но се контузи тежко. Формата на Сане, Мюлер, Мусиала (през пролетта) не е на желаното ниво. Гнабри е на приливи и отливи. Кансело и Упамекано също. Някакво постоянство и добра форма единствено от Кимих, Горецка, Дейвис, Чупо и донякъде от Коман. Доволен съм и от Павар, макар че не е твърд титуляр. Ако не са те щяхме да се намираме много назад в класирането. На мач в БЛ допускаме средно по над 1.0 гол, на фона на инвестициите най-вече в защитници. Все пак развитието на младия талант Станишич заслужава да бъде отличено.

В ШЛ се получава някаква магия и напълно необяснимо представяне, но можехме ли да разчитаме на нея за спечелването ѝ с Нагелсман е съвсем отделен въпрос, на който ми се щеше да получа отговора. Но пък и от пристигането на Тухел съм много доволен.
Само Левски шампион!
Упамекано вън от Байерн!
Не на зимното часово време!
Не на здравния фашизъм!
Да на референдума за мир и суверенитет! Никога подлоги на САЩ!
Вън ПП, ИТН, ДБ, ГЕРБ и ДПС от България! Не на санкциите и цензурата!


Върни се в “Архив”



Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 16 госта