Висша лига - сезон (2018-19)

Модератори: paceto, kartago, SkArY_9, slavia_forever, vaskonti, Madridist

Потребителски аватар
Alexx
Мнения: 6496
Регистриран на: 19 мар 2011 09:52
Контакти:

Re: Висша лига - сезон (2018-19)

Мнениеот Alexx » 20 авг 2018 09:42

bilyaletdinov написа:
Sardukar написа:Конте беше махнат, защото е човек, който не си мълчи и постоянно сипваше на борда.
Мисля, че ако му бяха докарани играчите, които искаше след шампионския сезон и не бяхме продали Матич щеше да е друго.
Не би трябвало да има хора, които да се съмняват в това, че Конте е ТОП КЛАСА!
Сари разполага със състав, с който да печели трофеи. Всички знаем към какъв план А ще се стреми, но е важно да се възползва от това, че гръбнака на този състав може да предложи коренно различно лице.


Лично по негово желание бяха разкарани Коща и Матич, за да бъдат заменени от Мората/Лукаку и Бакайоко. Ще ме прощаваш, ама Коща е по-добър и от Мората и от Лукаку.
Конте има още да се доказва много, за да е сред най-големите.


Za какво ти е Матич като имаше Канте?

Sisi 1914
Мнения: 15808
Регистриран на: 27 авг 2011 12:44
Skype: Не ми трябва!
Контакти:

Re: Висша лига - сезон (2018-19)

Мнениеот Sisi 1914 » 20 авг 2018 19:29

plmar написа:
Sisi 1914 написа:Брайтън е победил Ман. Ю! :oops:


Този сезон това май няма да изненада никой!

P.S. sisi да почерпиш за юбилеен пост?


Май Ман. Ю. Ще търсят нов треньор и то скоро.
П.п
Аз само бира пия и ако искаш няма проблем!
Левски завинаги в моето сърце![

SilentKiller
Мнения: 2049
Регистриран на: 21 яну 2018 02:09

Re: Висша лига - сезон (2018-19)

Мнениеот SilentKiller » 21 авг 2018 18:01

смитьо пак нещо е объркал спортовете. Да си гледа там ръгби, бокс...щом иска литър кръв да изтича от всеки и кило кожа да бъде одирана. :lol:
И аз съм против изнежването на футбола, но дори в миналото и в най-агресивните му години, когато не се даваха още картони за фалове, никога не е приличал на ММА, бокс или нещо подобно...дори и в Англия. Впрочем успехите на английските клубни отбори в евротурнирите през 70те и до средата на 80те (преди наказанието), не са се дължали на някакъв груб футбол, ами играчите си имаха съответните спортно-технически качества. Впрочем тогава постигаха успехите в Европа с почти изцяло английски състави, понеже важеше правилото за най-много 2ма или 3ма чуждестранни играчи (това за играчи от ЕС още не важеше), т.е. трябваше да имаш 8 или 9 играчи от твоята страна в мач от евротурнирите. Та винаги съм се чудил защо тогава Англия се проваляше на международните форуми при положение, че клубовете им биеха в Европа с 90% английски състави, т.е. би трябвало през 70те и 80те години националния да е имал няколко силни поколения, но нищо...ако изключим Италия 1990г. и то тогава английските отбори бяха наказани за Европа, а доста от националите играеха за отбори извън Острова в другите топ лиги.

CSKA69
Мнения: 4473
Регистриран на: 23 ное 2012 16:35
Контакти:

Re: Висша лига - сезон (2018-19)

Мнениеот CSKA69 » 21 авг 2018 23:34

Страхотен мач в Чемпиъншип правят Суонзи и Лийдс :) Марсело Биелса доста бързо е вкарал идеите си в отбора на Лийдс - безумно до лудост пресиране по целия терен :lol: Изключително бърз, директен и приятен за гледане футбол! Греъм Потър от своя страна (това име си заслужава да се запомни) предлага един модернистичен прочит на типичния британски стил - открит, биткаджийски и атакуващ футбол.. Да видим обаче докога ще издържат играчите на Лийдс на това темпо, защото с напредването на сезона умората от свръхинтензивния стил на Биелса ще си каже думата... Суонзи пък се нуждаят и от щипка прагматичност, защото прекалено открития им футбол ще им създава ядове по-нататък..
Изображение

Изображение

Потребителски аватар
Thsmith
Мнения: 23311
Регистриран на: 27 юли 2010 15:24
Местоположение: СТОЛИЧНО
Контакти:

Re: Висша лига - сезон (2018-19)

Мнениеот Thsmith » 22 авг 2018 23:29

SilentKiller написа:смитьо пак нещо е объркал спортовете. Да си гледа там ръгби, бокс...щом иска литър кръв да изтича от всеки и кило кожа да бъде одирана. :lol:

Аз искам да си гледам футбол и то такъв какъвто е, а именно мъжки спорт. Ти ако искаш да гледаш педали или нещо друго... насочи се към балет или гимнастика.
[center][wrapimg=]https://s31.postimg.cc/edpbxz4ob/Avatar_250.png[/wrapimg]

Sometimes democracy must be bathed in blood.

A.Pinochet[/center]

SilentKiller
Мнения: 2049
Регистриран на: 21 яну 2018 02:09

Re: Висша лига - сезон (2018-19)

Мнениеот SilentKiller » 23 авг 2018 03:47

Футболът си е мъжки спорт, но не е бокс или ръгби, на каквото ти искаш да прилича в объркания ти мозък. :roll:
А за търкалянията след всеки допир тяло в тяло, зависи от ситуацията в мача. Аз лично съм виждал дори Неймар как става моментално след мега груб фал срещу него, когато отборът му губи в резултата, знаеш ли колко е бърз в такива ситуации, даже и болка не показва да изпитва по лицето. :lol:
И пак ти казах, че дори и в миналото не е било така, а пък и днес въпреки че се раздават картони за щяло и нещяло, отново виждаме груби влизания и чупене на крака, обърнати глезени и отсъствия на играчи за по 1 година...ето тая вечер в мача Мол Види - АЕК имаше 2 червени картони заради подобни фалове и само късмета спаси съответните играчи от счупване на ходилата и вероятно дълго отсъствие от терените. Така че може да бъдеш спокоен, че тия влизания и фалове ще си продължават и за в бъдеще въпреки санкциите.

Потребителски аватар
Alexx
Мнения: 6496
Регистриран на: 19 мар 2011 09:52
Контакти:

Re: Висша лига - сезон (2018-19)

Мнениеот Alexx » 23 авг 2018 06:29

Всъщност футболът в днешно време не е мъжки спорт. Като изкл. колко лесно дават фаулове и колко лесно падат футболистите за да спечелят фал.. Може да добавим факта,че футболистите си бръснат краката, скубят веждите и се правят "мъжествени" прически.

SilentKiller
Мнения: 2049
Регистриран на: 21 яну 2018 02:09

Re: Висша лига - сезон (2018-19)

Мнениеот SilentKiller » 23 авг 2018 19:20

Ами това лесно може да се промени, ако бъде спиран и часовникът при фалове/тъчове/аутове, както е в баскетбола например. Но това ще минимализира шансовете на по-слабите отбори да измъкват по нещо от по-силните, защото чистото игрово време ще е почти 100%, а не 55-60%, колкото е реално. :lol:

Потребителски аватар
Thsmith
Мнения: 23311
Регистриран на: 27 юли 2010 15:24
Местоположение: СТОЛИЧНО
Контакти:

Re: Висша лига - сезон (2018-19)

Мнениеот Thsmith » 23 авг 2018 23:14

Няма нужда да се спира часовник или нещо подобно. Просто трябва да се пуска значително по свободна игра, а този който е "контузен" да се изкара от терена и там да го лекуват докато играта продължава, а не да го оставят да си лежи и лекаря да му бае и всички да го чакат. Освен в ситуация в която рефера преценява, че играча е получил сериозна контузия де.
И е от огромна важност да почне да се наказва всяка симулация с наказания от рода на 3-5 мача.
[center][wrapimg=]https://s31.postimg.cc/edpbxz4ob/Avatar_250.png[/wrapimg]

Sometimes democracy must be bathed in blood.

A.Pinochet[/center]

Потребителски аватар
smoothc
Мнения: 14713
Регистриран на: 12 окт 2010 17:04
Контакти:

Re: Висша лига - сезон (2018-19)

Мнениеот smoothc » 24 авг 2018 10:56

Сравнение между 2009-2013 и 2014-2018

2009-2013
Успеваемост: 76%
Вкарани голове: 2.14
Допуснати голове: 0.87

2014-2018
Успеваемост: 63%
Вкарани голове: 1.64
Допуснати голове: 0.86


Върни се в “Архив”



Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 12 госта