Родителите убиват БГ футбола !!!

Модератори: paceto, Irish stout, kartago, SkArY_9, slavia_forever, vaskonti, Madridist, Udoji90

Потребителски аватар
Blacksea13
Мнения: 390
Регистриран на: 09 авг 2008 23:39
Местоположение: Мюнхен
Контакти:

Re: ВНИМАНИЕ !!! Родителите убиват БГ футбола !!!

Мнениеот Blacksea13 » 10 юли 2011 03:04

До автора на темата:
Приятелю,предполагам,че си по-малък от мен,но едно само ще ти кажа: Имам дете,но няма да го заведа на мач,поради много вече казани по-горе причини,но тази,която не беше засегната от никой до тук е следната:
Предполагам,че ходиш на БГ мачове и дори си в агитката на любимия си отбор.Но можеш ли да ми/ни обясниш как да ходиш спокойно на мач при положение,че там мога да срещна теб и такива като теб.Ами ти си един НЕГРАМОТЕН младеж,който сигурно се занимава с всичко,но не и със собствената си ЕЛЕМЕНТАРНА ГРАМОТНОСТ.Накарай някой грамотен да пише вместо теб.А най-лошото е,че даваш акъл на другите какво да(не) правят. Срам ме е от такива като теб.

Потребителски аватар
ndrangheta
Мнения: 853
Регистриран на: 09 сеп 2008 19:32
Контакти:

Re: ВНИМАНИЕ !!! Родителите убиват БГ футбола !!!

Мнениеот ndrangheta » 10 юли 2011 03:14

До автора: говориш за "национална идентичност", но не си усвоил основните правила на родния си език.
"What is absurd and monstrous about war is that men who have no personal quarrel should be trained to murder one another in cold blood."

Потребителски аватар
Corwin
Мнения: 2733
Регистриран на: 02 дек 2008 09:36
Контакти:

Re: ВНИМАНИЕ !!! Родителите убиват БГ футбола !!!

Мнениеот Corwin » 10 юли 2011 03:29

Изкушавам се да ви цитирам нещо, което на мен ми казаха преди известно време в този форум по повод подобна забележка: 'Тук е форум, където хората си изказват мненията, а не час по правопис'. Извинявам се, ако не е дословно :D

Потребителски аватар
dafquezz
Мнения: 1171
Регистриран на: 06 мар 2010 17:25
Контакти:

Re: ВНИМАНИЕ !!! Родителите убиват БГ футбола !!!

Мнениеот dafquezz » 10 юли 2011 05:05

Темата е малоумна, а автора - неграмотен. Просто съвет - научи се да пишеш на родния си език, пък след това давай акъл по "патриотични" въпроси. И не започвай с безумните пуберски оправдания как грешиш от бързане - "наТпис", "поглеТ", "да се Збиеш", това са грешки от незнание. По-лошото е, че тези неща се учат във 2ри-3ти клас, което хвърля вината не толкова върху теб, колкото върху родителите ти и учителката ти. И все пак, това си е твоя лична отговорност. Напиши си автобиографията по този душмански начин и познай на колко добра работа ще те вземат (без връзки, разбира се).

Corwin, изключително много обичам този аргумент. Ок, изкажи мнение по дразнещо неграмотен начин, ей така, като написано с лайна по стената. Нали се разбира, какво толкова? Само дето правописа говори много за културата на пишещия. И като напишеш нещо по начин, който те кара да изглеждаш малоумен, дори да си прав, малко хора ще приемат мнението ти сериозно. Разберете най-после, че е СМЕШНО и ЖАЛКО да си над 10-11 годишна възраст, да нямаш умствени заболявания или забавено развитие, и въпреки това още да ти е труден за усвояване МАЙЧИНИЯ език!

ls1914
Мнения: 49
Регистриран на: 12 окт 2008 01:27
Контакти:

Re: ВНИМАНИЕ !!! Родителите убиват БГ футбола !!!

Мнениеот ls1914 » 10 юли 2011 05:48

За мен нормалното е да се изказват хора,които са били поне на 100 мача на любимия отбор.АЗ ВОДЯ ДЕЦАТА СИ НА ВСЕКИ МАЧ НА ГЕРЕНА И НЕ МИСЛЯ,ЧЕ ТОВА ИМ СЕ ОТРАЗЯВА НЕГАТИВНО ! ОТРАСЪЛ СЪМ В СЕКТОР Б ОТ 74 ГОДИНА И МИ Е МНОГО СМЕШНО ДА СЕ ИЗКАЗВАТЕ НЕПОТГОТВЕНИ ! ЛЕВСКИ Е РЕЛИГИЯ !

arsenala.blogspot
Мнения: 33
Регистриран на: 04 окт 2008 11:44

Re: ВНИМАНИЕ !!! Родителите убиват БГ футбола !!!

Мнениеот arsenala.blogspot » 10 юли 2011 06:20

Все едно да кажеш, че съм чуждопоклонник, защото като отида в магазина и си купувам Кока-Кола, а не Дерби Кола.
Или защото си купувам футболна топка Адидас/Найк, а не страйкерка за 3 лева.

Всеки си избира по-качественото. Да спрем да ходим и на кино тогава, а да си седим вкъщи, за да гледаме "Под прикритие" по БНТ.

А нашите футболни отбори? Защо спряха да носят екипи на УШЛСПОРТ? Ами носят Пума и т.н.

Боби Михайлов ми слага треньор германец, натурализира бразилец и после ме нарича чуждопоклонник, защото избирам да гледам английското първенство вместо българското, е какво е това сега?

Айде тези неща за чуждопоклонничеството ги разправяйте някъде другаде :)

Потребителски аватар
iliev72
Мнения: 9875
Регистриран на: 12 окт 2010 16:44
Контакти:

Re: ВНИМАНИЕ !!! Родителите убиват БГ футбола !!!

Мнениеот iliev72 » 10 юли 2011 08:10

Тъй като нещата опряха на патриотизъм няма начин да не се включа ! Преди 15-20г гледах един филм - Бързо бягство ! Баща и син обират банки , но преди това крадат кола за да направят обира и бащата обяснява на сина си - Краде се американска кола за да се развива американска индустрия. Като откраднеш американска кола , застраховка се изплаща на америанеца и той отива и пак си купува американска кола , но ако откраднеш японска- този с изплатена застраховка си купува японска и парите отиват в Япония ! Така ние да купуваме фанелки на БГ отбори и играчи за влизат паричките ни в БГ клубове и те да се развиват , а не да пълним джобовете на чуждите клубове !
[offtopic][wrapimg=]http://pic.cpa3y.net/images/72850495676373035823.jpg[/wrapimg][wrapimg=]http://pic.cpa3y.net/images/28875847901498354995.jpg[/wrapimg]
[wrapimg=]http://i67.tinypic.com/23tmws9.jpg[/wrapimg][/offtopic]
Тайната на вечната младост е да научаваш всеки ден по нещо ново.
Ако спориш с идиот, вероятно и той прави същото или си попаднал на партиен (непълен) член.

Потребителски аватар
Tribune East 1912
Мнения: 904
Регистриран на: 09 юли 2011 12:59
Контакти:

Re: ВНИМАНИЕ !!! Родителите убиват БГ футбола !!!

Мнениеот Tribune East 1912 » 10 юли 2011 08:24

Темата е много интересна и наистина мненията в нея са разнопосочни, но за съжаление наистина има някои не толкова вярни неща.

Хулиганството, за което всеки говори, не е чак толкова брутално, че някой малумник да ти нападне малкото дете. Плюс това, ако имаш син на 4-5 годинки, едва ли ще го пуснеш да иде сам на мач.

Стадионите не били хубави - еми в Бургас и Ловеч като са хубави, защо стоят празни? Отделно когато е "вечното дерби" на Васил Левски, защо отново стадиона е почти празен? Или просто е по-лесно да кажем, дай да си пусна мача по тв, че не ми се ходи на тая жега/студ/дъжд на стадиона.

Хора, ходете по българските стадиони, купувайте си артикули на любимите БЪЛГАРСКИ отбори и подкрепяйте любимия си отбор. Естествено, нищо не пречи да си вземете и фланелка на Ливърпул примерно, но преди това си вземете такава на Ботев, ЦСКА, Левски или на който български отбор симпатизирате.

Потребителски аватар
maldin1
Мнения: 2485
Регистриран на: 16 юли 2009 09:54
Контакти:

Re: ВНИМАНИЕ !!! Родителите убиват БГ футбола !!!

Мнениеот maldin1 » 10 юли 2011 08:31

Аз не мога да разбера защо автора на темата си мисли, че като всички почнем да купуваме фланелки на българските отбори ще се оправи положението? Да не би Батков да спре да си финансира бизнеса от парите, които УЕФА дава на Левски? Титаните да направят същото или Събев пък, който може да купи и двата отбора заедно ще си развърже кесията и ще остави настрана бизнес интересите си и ще дава пари за някой отбор(фалирал е 2, третият е на път, а е НАЙ-БОГАТИЯТ българин). За Бат ти Венци няма какво да кажа.
Всичко, което е далеч от морето, е провинция!!!

Потребителски аватар
ruashh
Мнения: 392
Регистриран на: 13 окт 2009 00:01
Skype: 3DWML4
Контакти:

Re: ВНИМАНИЕ !!! Родителите убиват БГ футбола !!!

Мнениеот ruashh » 10 юли 2011 08:32

ASENOVSKI VOYN написа:ВНИМАНИЕ :!: :!: :!: Родителите убиват БГ футбола :!: :!: :!:

Днес като повечето хора в големите градове реших да отида на басейн и от видяното там реших да напиша тази тема.
Ходих на два столични басейна. И на двата картинката беше една и съща, където погледнеш и видиш фен артикул било то хавлия, тениска, бански, раница, плажна чанта или каквото се сетиш са на ЧУЖДИ ОТБОРИ. Тези като мен, които бяхме с тениски на БГ отбори се брояхме на едната ръка.
Тогава какво искаме бе хора, та ния неси уважаваме собствените отбори а другите ли да ни уважават. После несе чудете защо Сърбите продават тяхнита млади таланти за по 6 - 7 милиона евро, а ния като някои ни даде 200 000 - 300 000 се бием в гърдите колко сме велики. Да но като отидеш в Сърбия няма как да видиш някой с тениска на Барселона, Арсенал, Челси, Милан, Интер, Реа, Ливърпул и прочие, ако случайно видиш то обезателно погледни гърба, защото на 100% сам сигурен че на гърба е изписано името на някои сърбин играещ в този отбор, но никога няма да видиш 5 - 6 годишни деца облечени в тениски с натпис Меси, Роналдо, Руни, Тоти, Шави, Торес. И няма да видиш, не защото сърбите не гледат европейските шанпионати, а защотте искат техните деца да приличат на националните си герои, ето така се изгражда национална идентичност, докато днес не видях едно хлапе да е облякло тениска с името на Стилян Петров, Димитър Бербатов, Мартин Петров, Валери Божинов, Спас Делев, Иван Банделовски, Владимир Гаджев, Христо Йовов, Христо Янев, Петър Занев, Тошко Янчев, Галин Иванов, Пеев, Марков, Писеров или които и да е от актоалните герои на нашето време. Е как утре да го накараш това дете да гледа БГ футбол, като то няма да познава изброените футболисти.
Драги родители и такива като мен, които те първа ще ни предстои да станем, ползата от това нашите деца да носят екипите на чуждите отбори е никаква, а вредите за нашите отбори огромни.
ЗАЩОЛИ :
1) Това дете утре като порасне ще иска да стане като Меси, Роналдо, Руни, Тоти и т.н. на прав поглет нищо притеснително, но като се замисли човек то ще претпочете да си остане в къщи и да гледа Барселона - Реал, Манчетер - Ливърпул, Рома Лацио вместо да отиде на стадиона и да гледа ЦСКА - Локомотив или Левски - Ботев например.
2) Като си остане в къщи БГ отборите губят финанси от билети, от продажбите на вичко необходимо около един футболен мач ( в западните страни продажбата на бира, вода, храна и т.н. по време на мачове е огромна част от бюджета на даден отбор), а в БГ какво да развиваш бизнес като на мач ( ЦСКА - Калякра, Левски - Пирин) ходят по 800 - 900 души.
3) Когато ти купиш екип на дететоти на друг отбор, ти автоматично ставаш убиец на любимият ти отбор, защото печалбата от този екип служи за закупуването на по силни играчи и утре твоят любим отбор е обречен на сигорна загуба като се изправи срещо въпросният отбор на които ти си направил една финансува инжекция, сега някой ще каже да бе да, та какво като сам взел едно детско екипче, да но когато още 10 000 души мислят, като теб нещата изглеждат по друго яче.
Ако реша мога да напиша поне още 100 вреди, но мисля че и тези са достатъчни за това ви призовавам:
КУПУВАЙТЕ ЕКИПИРОВКИТЕ (оригиналните) НА БЪЛГАРСКИТЕ ОТБОРИ :!: и по този начи помагаите на БГ отборите а не на техните врагове. ВОДЕТЕ ДЕЦАТА НА БГ МАЧОВЕ :!: и ОБИЧАЙТЕ БГ ФУТБОЛА :!: защото макар и не толкова хубав БГ футбола може да ражда НАШИ ГЕРОИ на които децата ни да искат да приличат, стига родителите им да не са такива чуждопоклонници.
На времето нашите родители и дядовци създадоха БГ легендите Якимов, Аспарухов, Пенев, Бонев, Жеков, Котков, Дерменджиев, Стоилов, Йончев, Тодоров, Сираков, Михаилов, Гетов, Искренов, Стоичков, Костадинов, Пенев, защото ги обичаха и футболистите са се чуствали длъжни да защитават тази обич. И как няма като на мач ЦСКА - Ботев или Левски - Черно море стадионите са били препълнени, а за дербитата билетите са били бесцени.
Сега е време ния да създадем идолите на нашите деца, но не като ги караме да се прекланят на чужди герои, а ги заведен на нашите (макар и мизерни) стадиони. Кой знае утре тези деца ще са нашите нови герои

Пич, най-срамното е, че написаното от теб е пълно с правописни грешки!
Но това си е твой срам! Аз само искам да попитам, къде е този басейн, където всички са с футболни екипи?


Върни се в “Футбол - България”



Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 8 госта